سلام baharehh ،

سوالات زیادی در ارتباط با موضوعی که مطرح کردی وجود داره که می تونه به روشن شدن موضوع کمک کنه .
مثلا از معیار های خودت برای ازدواج (چه در ازدواج قبلی و چه در انتخاب جدیدت )صحبت نکردی و فقط جایی اشاره کردی به دلیل سهل انگاری خودم در انتخاب و یا نگفتی چه ویژگیهای خاصی در محسن وجود داره که باعث جلب نظر شما شده ؟ یا مثلا نقش خانواده خودت در زندگیت چقدر بوده و چقدر هست ؟ و ...

اما چیزی که به نظر من در حال حاضر مهمه اینه که همونطوری که گردافرید اشاره کرده شما ابتدا باید به اینکه چرا محسن رو انتخاب کردی فکر کنی تا احیانا مجددا گرفتار تبعات یک انتخاب نامناسب نشی . به این معنا که باید صادقانه، شفاف و با ظرافت به دلیل نزدیکی عاطفی خود با محسن فکر کنی....
مثلا این احتمال رو بررسی کنی که شاید صرفا بدلیل پاره ای از نیازهای عاطفی ناشی از شکست در ازدواج قبلی به سمت ارتباط جدیدی کشیده شدی و در این میان به اصول و تناسبات ضروری برای یک ازدواج موفق دقت نکردی یا دقت مورد نیاز رابه خرج ندادی و یا ...

به نظر من سعی کن با استفاده عاقلانه از تجربه ای که در ازدواج قبلی داشتی معیارهای انتخاب خودت رو محک تازه ای بزنی ...
توصیه می کنم برای راهنمایی بیشتر به آدرس زیر مراجعه کنی و مقالات اون رو با دقت بخونی :
مشاوره ازدواج در سايت همدردي

http://www.hamdardi.com/fa_Default.asp?RP=M_Content.asp&P1N=ContentId&P1V= 167&R%3D3978227%26L%3Dfa%26FT%3DFalse

ضمنا فراموش نکن معمولا اگر ما از صحت نسبی انتخاب خودمان مطمئن باشیم از مخالفت دیگران ترسی نداریم و راههای مناسب برای مواجهه با آن را خواهیم یافت ...

baharehh عزیز ؛
به خودت اعتماد داشته باش و عاقلانه و نه صرفا برحسب احساس و نیازهای عاطفی تصمیم بگیر و نترس ...

موفق باشی