به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    یکشنبه 04 اسفند 87 [ 02:06]
    سطح
    40
    Level completed: 43%, Points required for next Level: 115
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    0
    تشکرشده 1 در 1 پست
    Array

Question * نظر شما در مورد پسر 18 ساله ای که عاشق یک دختر افغانی زیبا _ دبستانی

نظر شما در مورد پسر 18 ساله ای که عاشق یک دختر افغانی زیبا ( دبستانی ) میشه چیشه ؟

- پسر 8 سال بزرگتر از دختره است .
    -------------------
    اون پسر متاسفانه من هستم 18 ساله و عاشق یک دختر خیلی زیبای افغانی 10 ساله در شیراز شده ام

! تنها چیزی که باعث شکستن صبر من و ایجاد استرس شدید من اینه که ( چون که باهاش تماس ندارم "و نمیتونم داشته باشم به علت اینکه اون دبستان میره و جلو ی دوستاش زشته با اون در ارتباط باشم و نه به اینترنت دسترسی داره نه موبایل داره : میترسنم یا " خونشون تغییر پیدا کنه یا به راهنمایی بره و دیگه ادرس مدرسه اش رو بلد نباشم !) !

خودتون بهتر میدونید که هیچ زوجی در ابتدا هر دو عاشق هم نیستند !یا پسر عاشق یک دختر میشه یا برعکس .پس خواهش میکنم یک راهی برای اینکه باعث بشه مهر من توی دل اون بره و اونم کم کم عاشقم بشه پیشنهاد کنید ( مثلا چه کار هایی براش کنم ؟ )

- من حاضرم برای رسیدن به اون همه کاری کنم ! البته خیلی خیلی کمرو و خجالتی هستم. ولی خیلی می ترسم که اونو از دست بدم یا مخالفت ایجاد بشه و ...

- او به دبستان می رود ! من خیلی دوستش دارم :ولی از ترس اینکه اونو از دست ندم : نمیدونم چه اقداماتی رو انجام دهم !شما منو کمک کنید تا هرچه زودتر به او برسم !. من چه اقداماتی رو برای رسیدن به اون رو انجام دهم ؟

- دختره به دبستان میره و هنوز نمیدونه من عاشقشم و از عشق و عاشقی چیزی نمیدونه !( چگونه میتونم دلشو از همین بچگی بدست بیاورم ؟ بدون اینکه قضیه برعکس بشه و از من بدش بگیره !اخه میخواهم بدونه دوستش دارم و اونو از دست ندم ! چگونه و کی اقدام به با خبر کردن پدر و مادر اون کنم ؟( ایا مشکل نداره از پدر و مادرم درخواست کنم که برن خونه ی دختره و یک نشون بگذارن (ایا چنین چیزی رو امکان داره قبول کنند : برای دختر 10 سالشون ؟ ) که خیالم راحت بشه و دیگه استرس از دست دادن اون رو نداشته باشم ؟ ) بلاخاره باید بدونند که من مظاهم اون نیستم و اگر زمانی به اون هدیه یا چیزی دادم :مشکل ساز نشه و نگن این رو کی بهت داده و ...)

به عنوان مثال شما (خانم):جای اون دختره باشید چه انتظاراتی از اون پسر عاشق حجالتی دارید ؟ که به خاطر اختلاف سنی ای که با اون دختر داره حتی روش نمی شه به دختره بگه عاشقتم !چه کار کنم ؟ :(

اگر زمانی بخواهم به خواستگاری اون بروم ! وقتی اون چند سالش باشه بروم بهتره ؟ مدرک تحصیلی من دیپلم است ! و درامدم هم معمولی است ماهی 500 هزار-1 میلیون ایا مدرک تحصیلی من میتونه مشکل ساز باشه ؟

مراحل ازدواج سالم را از ( آ تا ی ) را برام توضیح دهید: به زبان ساده !

با تشکر از پاسخی که می دهید.

((( مشاور خانواده )))

آخرین بازدید
    دیروز [ 12:04]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 99.4%
    دستاوردها:
    VeteranCreated Blog entryTagger First ClassSocial50000 Experience Points
    نوشته های وبلاگ
    7
    تشکرها
    23,556

تشکرشده 37,047 در 6,993 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array

RE: نظر شما در مورد پسر 18 ساله ای که عاشق یک دختر افغانی زیبا ( دبستا

نقل قول نوشته اصلی توسط M3hrshad
    نظر شما در مورد پسر 18 ساله ای که عاشق یک دختر افغانی زیبا ( دبستانی ) میشه چیشه ؟
    - پسر 8 سال بزرگتر از دختره است .
    -------------------
    اون پسر متاسفانه من هستم 18 ساله و عاشق یک دختر خیلی زیبای افغانی 10 ساله در شیراز شده ام
    ........
    مراحل ازدواج سالم را از ( آ تا ی ) را برام توضیح دهید: به زبان ساده !
    با تشکر از پاسخی که می دهید.

سلام M3hrshad
    ضمن تشكر و اعتمادی كه به همدردی داشتید و موضوع خود را مطرح كردید.
    چند نكته میگویم، لطفا اینها را مطالعه نكن و بگذر، یادداشت كن و سعی كن روزی نیم ساعت روی آنها فكر كنی و مثالهایش را در زندگی خود بیابی

یكم:‌ اول باید بین یك عشق بی هوس و همبستری و ازدواج ، تفاوت بگذاری.
    روی لینكهای ذیل كلیك كن تا مفهوم این بند برایت روشن بشه
    اثر نیاز جنسی بر رفتار

اگر شرایط ازدواج ندارید.........(دمیدن در تنور احساسات ممنوع)...

نقش عشق و عقل در ازدواج

روانشناسی عشق

تفاوت عشق و هوس (در رابطه دختر و پسر یا ازدواج)

دوم: چون خوشبختانه یا متاسفانه یك بار به دنیا می آئیم و یكبار زندگی می كنیم فرصت نداریم همه چیز را تجربه كنیم. چون ممكنه تا آخر خط برویم و ببینیم اشتباه هست و دیگر نمی توانیم برگردیم به سالهای نخست و تغییری ایجاد كنیم. لذا به شما توصیه می كنم به انجمن مشاوره ازدواج بروید و كم كم همه پرسشها و پاسخها را مطالعه كنید.(چون مسئله ای كه عنوان كردی در پی خود انواع این مشكلات را می تواند ایجاد كند مثل : مشكل با خانواده دختر، مشكل با خانواده خودت، مشكل با دختر، مشكل با خودت و .....) در واقع احساساتی كه هم اكنون در شما شروع به شعله ور شدن هست،‌قبلا جنگل روانی بسیاری را سوزانده است. برای پیشگیری از آتش سوزی احتمالی ،‌بهتر است قبل از اینكه دیر شود، سرنوشت رهروان این مسیر را ببینی

سوم: برای هر كاری مهارت لازم است. اما شما نیاز نداری مهارت پیدا كنی تا یك بچه را شیفته خود كنی و بعد هم درگیر انفجار احساسات و درگیری های خانواده های طرفین و مشكلات خاص خودش بكنی، بلكه نیاز داری كه در مورد ازدواج (از الف تا ی)،‌مهارت و آگاهی پیدا كنی.

اعضاء این سایت كه گاهی خودشان رنج عدم این آگاهی را كشیده اند،‌ صدها ساعت وقت و انرژی گذاشته اند كه شاید كسی مثل شما ،‌دقیقا در چاهی نیفتد كه آنها افتاده اند. لذا مقالات و مطالب ارزنده ای در بخش مقالات آموزشی ازدواج قرار داده اند كه گنجینه عظیمی برای همه ماست. لذا شما می توانید وقتتون را تنظیم كنید و به مرور آنها را مطالعه فرمائید و كم كم به كار گیرید.
    مقالات و مطالب آموزشی در مورد ازدواج

گلچینی از مقالات مشاوره ازدواج

چهارم: اگر موقعیت ازدواج دارید، و شرایط برایتان از جوانب مختلف آماده است با توجه به همین مقالات می توانید اقدام كنید. و نیاز نیست كه سالها جنگ اعصاب برای خود و دیگران فراهم كنید و آخرش تازه برسی به آنجا كه صدها عضو مشكل دار این گونه رابطه ها رسیده اند و هم اكنون شاهد هستی.

لزوم مشاوره و آموزشهای پیش از ازدواج

اگر چنین هستید صبر كنید ازدواج نكنید

خلاصه:
    داروی بسیار تلخ،‌گزنده ،‌بدطعم و معجزه آسایی كه درمان و راه حل توست،‌ صرفا فراموش كردن این بچه هست و اگر شرایط ازدواج داری با توجه به مطالبی كه معرفی شد،‌پیگیر باشید و اگر آمادگی ازدواج ندارید، فرصت كافی برای افزودن مهارتها و فراگیری دانش همسرگزینی داری و این فرصت همیشه برای هر كس مهیا نیست.

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    40
    دستاوردها:
    تشکرها
    0
    تشکرشده 1 در 1 پست
    Array

Arrow RE: نظر شما در مورد پسر 18 ساله ای که عاشق یک دختر افغانی زیبا _ دبستان

نقل قول نوشته اصلی توسط winter
    سلام
    خيييييلي خيييييلي ببخشيد ، اما شما خودتم هنوز بچه اي فقط سعي كن بزرگ شي.
    بهت برنخوره ها نيتم خيره!

منظورتون اینه که برای ازدواج بچه هستم ؟ اخه من که منظورم این نیست که با اون به این زودی ازدواج کنم !

منظور من رو متوجه نشدید ! من میگم میخواهم 10 سال یا بیشتر صبر کنم ! و توی این 10 سال خودمو جمع و جور کنم و یک منبع درامد خوبی داشته باشم و ... و به قول معروف مرد شوم
    ------------------------------------------------------------------------
    ولی من از این می ترسم که توی این 10 سال اون با کس دیگه اشنا بشه و از من خوشش دیگه نیاد !

مشکل و تمام در گیریهای فکری و افسردگی من همین این است !:(
    -------------------------------------------------
    و میخواهم بهم بگید چه اقداماتی رو انجام بدم توی این 10 سال : مثلا
    - کی و چگونه اون رو نشون کنم ( چند سالگیش ؟ )
    - کی به خواستگاری برم
    - کی اقدامات لازم رو انجام بدهم ( کادو یا هر نوع ابراز علاقه )؟ از این حرفا ...
    می شه توی این زمینه ها توضح بدهید ؟

دوستان متنظر پاسخ و نظرات شما هستم

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 09 آبان 91 [ 18:30]
    سطح
    63
    Level completed: 91%, Points required for next Level: 27
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    450

تشکرشده 476 در 164 پست

Array

RE: نظر شما در مورد پسر 18 ساله ای که عاشق یک دختر افغانی زیبا _ دبستان

سلام
    من هم حرف همه ي دوستاني كه اينجا نظر دادن رو تاييد ميكنم !
    توصيه ي من اينه كه اصلا اون دختر رو درگير نكن ، بذار ندونه !!! حالا شما يه حس اومده سراغت كه معلوم نيست پايدار باشه يا نه !! ميخواي به خاطر اون حس اين بچه رو از بچه گيش بندازي و وارد دنياي بزرگتر ها كني ؟؟؟ به نظرم خيلي تاثير منفي اي ميتوني روي اون داشته باشي اگه كه بري و بهش همچين حرفي رو بزني !!!
    حالا شما مثلا ميخواي 10 سال مقدمات ازدواجت رو فراهم كني ؟ خوب فراهم كن و بعد برو !!! ولي تا اون موقع به اون دختر چيزي نگو !!
    حالا واقعا شما عشق رو چي معني ميكني ؟
    اصلا اينكه از ظاهر يكي خوشت بياد واسه ازدواج مناسبه ؟؟؟!!! يكمي داد ميزنه كه اين عشق شما عشق نيست بلكه ...
    واقا بهت توصيه ميكنم كه تاپيك هاي بخش ازدواج رو بخوني ، اگه بخوني متوجه ميشي كه منظور ما چيه !!!
    اصلا معيار داري ؟ ؟؟؟ تناسب مالي وتحصيلي و فرهنگي باهاش داري ؟ اصلا واژه اي تفاهم به گوشت خورده ؟
    كلا افغاني ها مراسم خاص خودشون رو دارن !! مثلا اينكه دختر رو وقتي ميخوان شوهر بدن رسمشون اينه كه در ازاي دادن دختر ، پول ميگيرن !!! ميدونستي اينو ؟؟؟خوب اين يعني يك تفاوت فرهنگي ...
    تازه اصلا فكر كردي كه مادر و پدرت و خانواده ات با اين ازدواج موافقت ميكنن يا نه ؟؟؟
    واقعا شما چي توي اون بچه ديدين كه فكر ميكنين واسه ازدواج با شما مناسبه ؟ قيافه و زيبايي ؟؟؟؟؟ البته فكر نميكنم به غير از اين چيز ديگه اي بشه در يك كودك ديد !!
    به نظرم بهتره كه اول اطلاعاتت رو بيشتر كني !!!
    خودتم يه كم بزرگتر بشي خيلي بهتر اين مسائل رو درك ميكني، مثلا اگه شما 27-26 سالت شد و هنوز همون نظر رو داشتي برو بگيرش !! ان شا الله كه خوشبخت شي
    ولي با تجربياتي كه ما داريم ، احتمال زياد هنوز چند سال نگذشته عشقش از كلت ميپره . با اين اوضاعي كه شما عاشق شدي به نظرم اين عشق نميتونه دوامي داشته باشه !!!

حالا خودت فكر كن !! ببين عاشق يك دختر 10 ساله شدن واقعا معني ميده ؟؟در نظر خودت خنده دار نيست؟ بهت بگم من 100 % بهت اطمينان ميدم كه اين عشق نيست !!! فقط يك حسه !! اگه بري و معني عشق رو بخوني متوجه ميشي كه اين عشق نيست
    اشتباه نكن

عضو همراه

آخرین بازدید
    سه شنبه 04 اسفند 94 [ 11:19]
    سطح
    93
    Level completed: 45%, Points required for next Level: 551
    Overall activity: 6.0%
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    4,205

تشکرشده 4,458 در 1,179 پست

Array

سلام بر دوست عزیزم...
    بابا شما هم که مثل من جونی.... اما مثل اینکه جونی گل کرده..
    حس جالبیه آدم عاشق دختر دبستانی بشه. البته عشق و عاشقی سن سرش نمیشه و البته عقل و منطق هم سرش نمیشه..
    دوست گرامی اعضای تالار حرف های خوبی زدنند و همه مسایل را بیان کردند اما شما کمی بد برداشت کردید ... به شما حق می دهم.. میگی بابا شما چه می دونید من چی می کشم اما هر کی ندوننه من خوب میدونم چون فقط یک سال از شما بزرگترم و یک سال قبل درست در سن 18 سالگی عاشق شدم آنهم برای اولین بار...
    چه حال و هوای بود درست مثل تو بودم همه می گفتن خوب تو که الان چیزی نداری شما که از لحاظ فرهنگی بهم نمی خورید و من هم مانند شما می گفتم حالا کی می خواد الان ازدواج کنه شش سال بعد بعد از تموم شدن درس ...
    چرا این حرفارو می گفتم چون هیجده ساله بودم و اولین تجربه ام بود اما فقط یک سال گذشت و در همان یکسال همون دوست دخترم تغییر کرد هم من...
    آره عزیز دلم عجول نباش الان درست توی سنی قرار داری که این مسایل طبیعیه... همه ما که اینجا عضو هستیم و می گوییم این رابطه به صلاح نیست قطعا تجربه هایی داشتیم و دلمون هم نمی خواد راهی رو که ما رفتیم تو بری و شکست بخوری...
    بخصوص با شرایطی که گفتی و با اینکه اون دختر خانوم خیلی از شما کوچیک تره و با وجود اختلاف فرهنگی و هزار مشکل دیگر ازت خواهش می کنم منطقی باشی میدونم سخته اما میشه. لااقل اگه نمی تونی بهش فکر نکنی صبر کن... فقط صبر.....
    امیدوارم همیشه موفق باشی.

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    40
    دستاوردها:
    تشکرها
    0
    تشکرشده 1 در 1 پست
    Array

Question RE: نظر شما در مورد پسر 18 ساله ای که عاشق یک دختر افغانی زیبا _ دبستان

نقل قول نوشته اصلی توسط تارا 87
    سلام
    اگر یک دختر ده ساله بودم هیچ دوست نداشتم وارد یک همچین درگیری عشقی بشم.
    بچه باید بچگی کنه...باید بازی کنه ...دلش چیپس و پفک بخواد.معنی نداره که ذهن یک کودک طفل معصومو مشغول همچین چیزایی بکنی!!!
    خودت دوست داری کسی بیاد به خواهر ده ساله ات پیشنهاد ازدواج یا نامزدی یا همچین چیزی بکنه؟؟؟

یک آدم بالغ عاشق یک آدم بالغ می شه...نه یک کودک...بی رودرواستی برو فکر کن چه قدر عشقت هوسه!!!

اگه هم واقعا واقعا اون دختر عشقت باشه دلیلی نداره بخوای تصاحبش کنی.اسم بذاری روش که مال تو بشه و نه کس دیگه ای.مگه عروسکه یا توپ فوتبال یا مثلا یک درخت که اسمتو روی بدن بیچاره اش بنویسی.

فجیع ترین کار اینه که بری بهش در مورد عشق و علاقه و ازدواج و این چیزا بگی.
    نکن این کارو خدارو خوش نمی آد

نظر همه و شما خوبه ! من داشتم دیگه میرفتم توی جاده ی خاکی ولی دیگه دارم سعی میکنم که حرف احساساتم رو کمتر گوش کنم :

( از این که منو راهنمایی میکنید ممنون )

- ولی شما منو کمی ناامید کردید ( یعنی می گید هیچ اقدامی نکنم ؟ تا 10 سال دیگه !) ( این که نمیشه عشق !

- :(. عشق من هوس نیست ! فاصله ی خیلی از زوجین 9-10 سال است
    یعنی همشون هوس بوده ( که میگید "یک آدم بالغ عاشق یک آدم بالغ می شه و میگید که عشق من هوسه ؟ ")

اگر منظورتون هم این است که : من زود اقدام کردم ! بدونید که تمام تلاش و افکار من فقط اینه که نمی خواهم اونو از دست بدم چجوریشو دیگه از شما عزیزان با تجربه می خواهم

اگر منظور شما از >> تصاحب کردن << همون نشون کردنه ؟ پس رسم نشون کردن یعنی تصاحب ! دزدیدن ؟!
    پس نشون کردن دیگه چه معنی ای میده ؟ شاید من ندونم ؟

این جوری که شما میگید امکان این که به اون نرسم خیلی زیاده

یعنی باید چه کار کنم ؟ من میخواهم در اینده ( هر وقت بشه ) با اون ازدواج کنم ( من ادمی هستم با اراده ی خیلی خیلی قوی ! و از اینکه : در اینده پشیمان شوم یا به قول شما " ادم دیگری شوم " مطمعنم که چنین نخواهد شد : هر کس خودشو بهتر میشناسه !) پس خواهش میکنم کمک کنید !

لطفا بگید چه کار کنم ؟

دوستان من طبق نظرات بیشتر افراد : به اون هیچ ابراز علاقه ای نمیکنم ولی به من بگید باید چگونه پیش برم ؟ تا به اون برسم ! در ضمن فاصله ی سنی من و اون معمولی است ( 10 سال ) :(. نیازمند کمک های بیشتری هستم

roya.b : ممنون از نظرتون
    شما یعنی میگید : یک ایرانی نمیتونه با یک افغانی ازدواج کنه ؟ منعی دارد ؟
    در این مورد هم میتونید کمک کنید (میخواهم با رسم و رسوم افغانی ها اشنابشم : مثل اینکه شما اطلاعات خوبی دارید ؟)

با تشکر فراوان از نظراتی که میدهید

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 09 آبان 91 [ 18:30]
    سطح
    63
    Level completed: 91%, Points required for next Level: 27
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    450

تشکرشده 476 در 164 پست

Array

شما گفتين : فاصله ی خیلی از زوجین 9-10 سال است
    یعنی همشون هوس بوده ( که میگید "یک آدم بالغ عاشق یک آدم بالغ می شه و میگید که عشق من هوسه ؟ ")

آقاي محترم مثل اينكه شما اصلا توجه نميكنين !! حالا ميشه عشق يك پسر 30 ساله به يك دختر 20 ساله رو باور كرد يا حتي دختر 17-18 ساله
    ولي آخه اون دختر كه هنوز به سن بلوغ هم نرسيده !!!! اصلا ميدونه زندگي يعني چي ؟
    آدما كه تصميم به ازدواج ميگيرن كلي با طرفشون صحبت ميكنن راجع به نگاهشون به زندگي ، مسئوليت هاشون ، هدف هاشون !!!
    گاهي رفتار هاشون در برخورد با اطرافيان رو ميبينن و گاهي از اخلاقياتشون يه چيزهايي ميفهمن و تازه اينجوري يه ذره علاقه توشون پيدا ميشه كه برن با اون طرف صحبت كنن ببينن آيا هموني كه ميخوان هستش يا نه !!!
    حالا شما با يك نگاه عاشق شدين( اونم عاشق يك كودك دبستاني ) و ميخواين ازدواج كنين !! اسمش رو ميذارين عشق ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    فقط بگم اگه اون دختر به جاي يك دختر افغاني زيبا ، يك دختر افغاني زشت بود ، آيا باز هم عاشقش ميشدين ؟؟؟ عشق كه به قيافه وابسته نيست درسته كه مهمه قيافه در جذب افراد ولي مهم به اخلاقه و عشقي كه به اخلاق و چيزهايي باشه كه كمتر تغيير ميكنن ،پايدار تر از عشقيه كه به قيافه باشه !!! حالا اومديم و اون دختر شد 14-15 ساله و موقع بلوغ ، بينيش بزرگ شد ، صورتش جوش زد و كلا زشت شد ،‌حالا شما باز هم همين نظر رو نسبت بهش دارين ؟؟؟

شما بگين چي از اون ديدين ؟؟؟ چندين بار همه ازتون اين سوال رو كردن كه بگين چي از اون دختر ديدين كه اينقدر مصمم شدين كه برين بگيرينش !!!
    خداييش بگين تا ما هم بدونيم چي ديدين كه هي ميگين عاشقين !!!!
    اگه زيباييه مطمئن باشين يه كمي بيشتر كه توي اجتماع برين اونقدر دختر زيبا ميبينين كه به سرعت عشق اون دختر افغاني از ذهنتون ميپره

والا من افغاني نيستم كه بدونم مراسم هاشون چيه !!‌ولي ميدونم با ايراني ها خيلي متفاوتن !!!
    يك كلام در ازاي دادن دختر پول ميگيرن از داماد !!! قيمت هاشونم متفاوته !!! فرد به فرد فرق ميكنه!!!
    منظور من به ايراني بودن يا افغاني بودن نيست حالا ممكن بود طرفت ايراني هم باشه ولي بازهم با شما فرق داشته باشه !!!
    منظورم به تفاوت فرهنگيه !!!
    آقا يه كم بيشتر اطلاعاتتون رو ببرين بالا .... دوستان اينهمه لينك واستون گذاشتن ، اين همه مقاله !! اصلا خوندينشون ؟؟؟؟؟
    راستي اگه شما 18 ساله اين و ايشون 10 ساله كه شما 8 ساله فاصله ي سني دارين
    تورو خدا نگين كه اشتباه شده و اون دختر الان 8 سالشه !!! ديگه اينجوري بد تره !!!

((( مشاور خانواده )))

آخرین بازدید
    دیروز [ 12:04]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 99.4%
    دستاوردها:
    VeteranCreated Blog entryTagger First ClassSocial50000 Experience Points
    نوشته های وبلاگ
    7
    تشکرها
    23,556

تشکرشده 37,047 در 6,993 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array

سلام M3hrshad
    من این پست را در كامپیوتر خودم در موضوع شما می بینم!!! شما هم می بینید؟!
    من می دانم كه احساسات چشم انسانها را به روی آن چیزهایی كه دوست ندارد می بندد،‌اما اینطورش را ندیدم كه چشم فرد احساسی اینقدر بسته باشه.
    یه نگاهی مجددا بكن....
    http://www.hamdardi.net/showthread.php?tid=5793&pid=59062#pid59062

وقتی بچه ای 6 ساله باشی، تصور می كنی اگر بزرگ شدی و میلونها تومان پول داشتی حتما كلی عروسك و پفك و اسباب بازی برای خودت می گردی و با بقیه اش هم میروی پارك بازی!!!!!!
    اما وقتی بزرگ شدی ،‌آنقدر علائق و مسائل مهم و نیازها و ... پیش می آید كه به افكار كودكی و یك جانبه خودت می خندی .

اكنون شما نگاهت به ازدواج مانند آن بچه ای هست كه چنین تصورات بالایی دارد...
    اگر گرد آفرید می گوید بی خیال شو تا 28 سالت بشه.... ، منظورش اینه كه در آن موقع اصلا چنین انتخابی نداری...
    الان نیاز جنسی شدید و هوس فراوانی داری ... و اكنون این دختر بچه زیبا رو....
    شما هیچ معیار دیگری فعلا نداری چون بلد نیستی. اگر مطالب مرا با دقت جندین بار در این پست می خواندی ،‌موضوع می آمد دستت
    http://www.hamdardi.net/showthread.php?tid=5793&pid=59062#pid59062
    اگر مقالات را خواندی یك موضوع جدید ایجاد كن و به این سئوالات پاسخ بده:(فكر كنم 2 تا 4 هفته برای مطالعه مقالات معرفی شده و پاسخ شما وقت نیاز باشد، اگر زودتر آمدی معلوم تصمیم به حل مشكلات نداری، و به جای مطالعه ترجیه میدهی فقط حرفهای خودت را بزنی)
    1 - نقش مشورتی خانواده ات در این موضوع چیست؟
    2 - با توجه به سن این دختر نیازمندیهای كنونی اش چیست؟‌
    3 - دختر 10 ساله تا وقتی 20 سالش بشود چند بار بطور كلی تغییر اساسی پیدا می كند و نظراتش كاملا به عكس می شود؟
    4 - مشكلات قانونی چنین ازدواجهایی را بشمارید؟
    5 - آیا این دختر شخصیتش از نظر مسئولیت پذیری، انعطاف پذیری، ثبات فكری و معیارهای زندگی شكل گرفته است و ثبات یافته است؟
    6 - شما چه معیارهایی برای انتخاب همسرتان دارید؟
    7 - كدامیك از این معیارهایتان در این دختر هست؟
    8 - از چه راههایی معیارهای خود را در این دختر بررسی كرده اید؟
    9 - فهرستی از مشكلات احتمالی چنین ازدواجی را در اینده بفرمائید؟

9. کاربر روبرو از پست مفید مدیرهمدردی تشکرکرده است .

مدیرهمدردی (پنجشنبه 17 تیر 89)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)