به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 21
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 16 اسفند 89 [ 14:14]
    سطح
    30
    Level completed: 25%, Points required for next Level: 113
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    6

تشکرشده 6 در 4 پست

Array

چطوری بهش بگم نه؟ کمکم کنید

سلام. چند وقت پیش با این سایت آشنا شدم ولی هیچ وقت فکر نمی کردم یه روز خودم هم بخوام قصه خودمو اینجا بگم. خیلی با خودم کلنجار رفتم ولی به نتیجه ای نرسیدم. لطفا کمکم کنید.
    دختری هستم 23 ساله و از یه شهر کوچیک و از یه خانواده در سطح متوسط. یه وبلاگ داشتم که توش از خاطراتم می نوشتم و توی این وبلاگ با دوستای زیادی آشنا شدم. یکی از این دوستان پسری بود 23 ساله و از شهر دیگه که اونم وبلاگ داشت. و طنز نویس بود . من از شیوه نگارشش خوشم می اومد. ای دی که داشتم مخصوص دوستان وبلاگی بود و همه اد لیستم کسانی بودن که به نوعی با وبلاگشون آشنا بودم و یه چیزایی ازشون می دونستم.(اسم این پسر رو میذارم علی).یه روز یه ای دی با اسم مستعار علی(اسمی که توی وبلاگش داشت یه اسم خاص بود و از روی اسمی که اد کرده بود فهمیدم اونه) خودش رو اد کرده بود. یه چند مدت خیلی عادی و معمولی باهاش چت کردم. به نظر پسر بدی نبود. و چون شیوه حرف زدنش با بقیه فرق داشت یه جواریی جذبش شدم. البته اون واسه من با بقیه دوستام هیچ فرقی نداشت. می گفت اهل چت نیست(نمی دونم تا چه حد حرفش صحت داشت) و فقط به خاطر آشنا شدن با من!!!! ای دی ساخته واسه خودش. روزها از پی هم می گذشت و ما هر چند وقت یک بار با هم می چتیدیدم. در مورد چیزای مسخره و معمولی. یه دفعه خیلی غیر منتظره شماره همراهش رو برام آف گذاشته بود. من توجهی نکردم(من آرشیوم سیو میشه). بعد از یه مدت گفت یه سوال دارم البته سو برداشت نشه. گفتم چیه؟ گفت دوست پسر نمی خوای؟ گفتم نه و براش توضیح دادم. اونم دیگه چیزی نگفت. من به روابط دوستانه ام خیلی اهمیت میدم چه پسر چه دختر. یه مدت اومدنش خیلی کم شد و وقتی ازش می پرسیدم می گفت داره درس می خونه واسه ارشد. من اصلا نمی دونستم این درس خوندن تا چه حد جدیه. تا اینکه حدود 1 ماه اصلا نیومد. دلم شور افتاد که چی شده که دیگه نیومده. شمارشو از توی آرشیو پیدا کردم. اینقد با خودم کلنجار رفتم که چی کار کنم. چون می دونستم اگه شروع بشه عاقبتش فقط یه پایان تلخه. ولی من واقعا نگرانش بودم. پیش خودم گفتم نهایتش حالشو می پرسم و بعدش دیگه تموم میکنیم. اس ام اس دادم. 1 ساعت بعدش جواب داد. خلاصه اینکه شروع شد. خیلی عادی و معمولی مثل دو دوست. بکی دو هفته گذشت... یه روز بهش گفتم بیا تمومش کنیم اینجوری من دارم بهت وابسته میشم و تو هم همین طور. (البته بگم که توی این مدت کوتاه چندین و چند بار یا از طرف من یا از طرف اون خواستیم قضیه فیصله پیدا کنه ولی نشده) کلی صحبت کردیم. بهش گفتم آخرش که چی؟ آخرش که باید تموم بشه؟(قبلا بهش گفته بودم که من تا وقتی ازدواج کنم می تونم باهاش دوست باشم ولی بعدش دیگه باید تماس رو قطع کنیم) گفت بیا بی پرده صحبت کنیم. گفت بیا اون حرفایی که توی این مدت خواستیم بگیم و خجالت کشیدم رو رک و راست بگیم. من منظورش رو نمی فهمیدم که اون شروع کرد و از خودش و خانوادش و آینده و این چیزا حرف زد.(علی از یه خانواده پولدار و سطح بالاست و همین طور از نظر فرهنگی هم از ما بالاترن و توی یه شهر بزرگ زندگی می کنه) همون موقع همه دلایلم رو واسه ردش گفتم و کلی با هم سر این موضوع بحث کردیم که آخرم اون موفق شد منو راضی کنه(ولی من اگه کوتاه اومدم فقط به خاطر این بود که می دونستم موقع درس خوندنشه و ممکنه لطمه بخوره و احساس می کنم دلیل اون واسه گفتن این حرفا فقط نگه داشتن من بود نه چیز دیگه!) الان هم به خاطر درسش خیلی رابطه رو کم کردیم. اینم پیشنهاد من بود. چون اون داشت خیلی زیاده روی می کرد و این باعث میشد از درس عقب بمونه.
    نکته ای که وجود داره: ما تا حالا از نزدیک همو ندیدیم و فقط عکس همدیگه رو دیدیدم. من آدمی نیستم که از روی احساس تصمیم بگیرم و می دونم که این نوع ازدواج زیاد جالب نیست(سوء تفاهم نشه واسه دوستانی که اینترنتی ازدواج کردن). اون پسر خیلی خوبیه و شاید خیلی بهتر از اونی که من فکرشو می کردم ولی واقعا به دردش نمی خورم. در ضمن اون اصلا شرایط ازدواج رو نداره(سربازی نرفته، کار نداره).
    همه اینا رو گفتم که بگم
    1- من چطوری بهش بگم به دردش نمی خورم که ناراحت نشه؟
    2- صبر کنم بعد از کنکورش بهش بگم یا همین حالا بگم بهتره؟ اگه من بخوام تا موقع کنکورش صبر کنم ممکنه این وسط یه خواستگار بیاد اونوقت تکلیف من چیه؟
    3- اگه بعد از کنکور بگم اون نمیگه چرا از همون اول نگفتی؟ یا اینکه نمیگه چرا منو بازی دادی؟
    ممنون میشم کمکم کنید

عضو همراه

آخرین بازدید
    یکشنبه 14 اسفند 90 [ 23:46]
    سطح
    62
    Level completed: 5%, Points required for next Level: 287
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    4,165

تشکرشده 4,222 در 1,018 پست

Array

RE: چطوری بهش بگم نه؟ کمکم کنید

سلام
    خوشحالم که به ما اعتماد کردین و مشکلتون رو با دوستان تالاری مطرح کردین

و همینطور خوشحالم که احساساتی با این قضیه برخوردنمی کنید(ازدواج)
    ولی یه مشکلی این وسز وجود داره و اون اراده ضعیفتون برای قطع این ارتباط

شما در عین اینکه دارین منطقی فکرمی کنین ولی منطقی عمل نمی کنین ،وتا حالا هم از روی احساسات عمل کردین

شما اون موقع کع می خواستین باهاشون تماس بگیرین ،هدفتون از اون تماس چی بود؟یا وقتی با همدیگه چت می کردین؟

توی هر رابطه ای یه هدفی نهفته است
    من فکر میکنم شما تو این رابطه هیچ هدفی نداشتین و این باعث مشکل شده

اول هدفتون رو از این رابطه مشخص کنید
    در قدم بعدی اگر واقعا قصد ازدواج با این اقا رو ندارید خیلی واضح بهشون اعلام کنید و خودتون رو بکشید کنار ،الان اگه مشکل زود گذری برای اون اقا یا شما پیش بیاد بهتر از مشکلات بزرگ بعدی خواهد بود

3. 7 کاربر از پست مفید gole maryam تشکرکرده اند .

gole maryam (یکشنبه 18 بهمن 88)

عضو همراه

آخرین بازدید
    یکشنبه 06 آذر 90 [ 09:03]
    سطح
    73
    Level completed: 31%, Points required for next Level: 277
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    3,481

تشکرشده 3,465 در 1,036 پست

Array

خواهر عزیز به تالار همدردی خوش اومدید
    اینکه گفتید موفق شد شما رو راضی کنه یعنی چی ؟ یعنی بهش جوب بله دادید ؟

به نظر من همون موقع که راضی نبودید نباید به اجبار راضی میشدید و جواب منفی رو اون موقع بهش میدادید.
    نباید عکستون رو بهشو میدادید.
    این باعث شده که هردو بیشتر بهم وابسته بشید .

از حالا تا کنکور ارشد که خیلی مونده...... اگه جوابتون منفیه هرچی زودتر بهش بگید بهتره برای هردوتون.

حالا چرا فکر میکنید به دردش نمیخورید ؟ به دلیل اختلاف اقتصادی و فرهنگی یا چیز دیگه هم هست ؟

5. کاربر روبرو از پست مفید m.mouod تشکرکرده است .

m.mouod (دوشنبه 30 آذر 88)

مدیران انجمن

آخرین بازدید
    سه شنبه 30 خرداد 02 [ 12:14]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 25.0%
    دستاوردها:
    VeteranSocialRecommendation Second ClassTagger First Class50000 Experience Points
    تشکرها
    13,202

تشکرشده 14,121 در 2,560 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array

1- من چطوری بهش بگم به دردش نمی خورم که ناراحت نشه؟
    2- صبر کنم بعد از کنکورش بهش بگم یا همین حالا بگم بهتره؟ اگه من بخوام تا موقع کنکورش صبر کنم ممکنه این وسط یه خواستگار بیاد اونوقت تکلیف من چیه؟
    3- اگه بعد از کنکور بگم اون نمیگه چرا از همون اول نگفتی؟ یا اینکه نمیگه چرا منو بازی دادی؟

سلام
    به تالار خوش اومدی
    پاسخ سوال اول
    یعنی چی من چطور بهش بگم به دردش نمی خورم؟
    یعنی ارزشتون اینقدر پایین است؟ مگه شما وسیله هستید که به درد بخورید یا نه؟
    شما که زن و شوهر نیستید دو انسان هستید که از طریق دنیای مجازی با یکدیگر ارتباط برقرار کرده اید و با اشتباه خودتان تلفن زدن باعث شدید قضیه ادامه پیدا کنه حالا منطق حکم می کنه بسیار دقیق عمل کنید ابتدا شناخت کافی بدست بیاورید کلی شناخت ...
    حالا فرضا شما شناخت بدست آوردید آنگاه ببینید آیا این شخص مناسب شما هست یا نه
    اگر نبود خوب تمام چون شما التزامی نسبت به هم ندارید مگر ایشون خودش رابطه اش را کم نکرد یعنی به همه چیز خاتمه داد بعد از گذشتن مدتی این شما بودید که به احساستان پاسخ مثبت دادید و بهش زنگ زدید
    اگر مناسب بود مرحله بعدی
    نظر مساعد ایشون و در جریان گذاشتن خانواده ها و آشنایی بیشتر
    کلا اینطور روابط نادرست هست چون فقط از طریق چت می باشد و با دنیای واقعی فرق دارد پیشنهاد می کنم مقاله هایی در ارتباط با این موضوع را مطالعه کنید

این سوال شما در تناقض با سوال اولتون هست
    اگر رابطه را تموم شده می دانید چرا به خواستگارتان جواب منفی بدهید
    الان به ایشون بگید یا بعد از کنکورش فقط باعث میشه احساساتتون بیشتر دخیل بشه
    شما از یک طرف می گویید من به دردش نمی خورم بعد از طرف دیگه به فکرش هستید که مبادا به احساسات ایشون لطمه ای وارد بشه و کنکورش خراب بشه
    مگه اون موقع که ایشون رفت و دیگه با شما چت نکرد به احساس شما هم فکر کرد
    در ضمن یادتون باشه ایشون گفت دوست پسر نمی خواهی
    یعنی اول با این هدف به سمت شما امده است
    3- اگه بعد از کنکور بگم اون نمیگه چرا از همون اول نگفتی؟ یا اینکه نمیگه چرا منو بازی دادی
    شما گفتید دختر منطقی ای هستید ایشون اگر شما را برای ازدواج بخواهند به این آسونی ها از شما نمی گذرند
    چرا اینقدر می ترسید
    خوب حالا بگه چرا از اول نگفتی مثلا چه اتفاقی می خواد بیفته
    مگه شما هدفتون ازدواج با همدیگه است که اگه کنار بکشی ایشون بگه منو بازی دادی
    به نظر من با خودت رو راست باش هدفت رو از این رابطه مشخص کن الته عاقلانه و صحیح اون وقت به دنبال قدم بعدی بگرد
    موفق باشید

7. 4 کاربر از پست مفید بالهای صداقت تشکرکرده اند .

بالهای صداقت (یکشنبه 18 بهمن 88)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    30
    دستاوردها:
    تشکرها
    6

تشکرشده 6 در 4 پست

Array

از همه دوستان ممنون که راهنماییم کردن.
    عزیزی که پرسیدی هدفم از اول چی بود؟
    به نظر من یه دختر و پسر می تونن مثل دو دختر یا مثل دو پسر با هم دوست باشن. البته میدونم این جور دوستی ها توی ایران تعریف نشده ست

دوستی پرسیده بود: حالا چرا فکر میکنید به دردش نمیخورید ؟ به دلیل اختلاف اقتصادی و فرهنگی یا چیز دیگه هم هست ؟
    اینقد دلیل دارم واسه حرفم که منو متقاعد کرده. البته اختلاف اقتصادی و فرهنگی مهمترین دلیلشه

9. 2 کاربر از پست مفید khaz@n تشکرکرده اند .

khaz@n (سه شنبه 01 دی 88)

عضو همراه

آخرین بازدید
    سطح
    62
    دستاوردها:
    تشکرها
    4,165

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط khaz@n
    به نظر من یه دختر و پسر می تونن مثل دو دختر یا مثل دو پسر با هم دوست باشن. البته میدونم این جور دوستی ها توی ایران تعریف نشده ست
    چرا ،تعریف شده که یه پسر و دختر مثل دو تا دوست باهم باشن یا مثل یه خواهر و برادر
    ولی اون صحبت هایی که شماتو پست اول داشتید میشد اینجوراستنباطکرد که منظورشما و نوع رابطه شما از این نوع نبوده است ،شاید من اشتباه برداشت کرده ام ولی اگر رابطه شما ازاین نوعی که گفتید هست چرا نمی دونید به خاستگاراتون چی بگید؟ یا چرا به این فکر می کنید که ایا شماشرایط ازدواج با او را داریدیا نه؟

اگر ایشون مثل برادر باشند برای شما اصلا همچین چیز هایی نباید به ذهنتون راه پیدا کنه

11. کاربر روبرو از پست مفید gole maryam تشکرکرده است .

gole maryam (چهارشنبه 02 دی 88)

عضو همراه

آخرین بازدید
    سطح
    73
    دستاوردها:
    تشکرها
    3,481

Array

دوستی پرسیده بود: حالا چرا فکر میکنید به دردش نمیخورید ؟ به دلیل اختلاف اقتصادی و فرهنگی یا چیز دیگه هم هست ؟
    اینقد دلیل دارم واسه حرفم که منو متقاعد کرده. البته اختلاف اقتصادی و فرهنگی مهمترین دلیلشه

اگه تا این حد با همدیگه اختلاف دارید دلیلی برای ادامه ارتباط وجود نداره و بیخودی اون بنده خدا رو هم بلاتکلیف نذارید و هرچه زودتر نظر واقعیتون رو بهش بگید .

یک نکته دیگه :
    اگه نگران آسیب دیدن ایشون هستید اصلا" نباید روز اول باهاش ارتباط برقرار میکردید چون خودتون میدونستید پایان رابطه چیه و بدیهیه که آسیب دیدگی هم به دنبال داره.

توصیه من اینه که بیشتر از این ادامه ندید و نظر واقعی تون رو بهش بگید .برای اینکه اون هم بتونه تا فرصتی که تا ازمون ارشد داره شاید بتونه با این مسئله کنار بیاد و درسش رو بخونه .

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    30
    دستاوردها:
    تشکرها
    6

تشکرشده 6 در 4 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط گل مریم
    چرا ،تعریف شده که یه پسر و دختر مثل دو تا دوست باهم باشن یا مثل یه خواهر و برادر
    ولی اون صحبت هایی که شماتو پست اول داشتید میشد اینجوراستنباطکرد که منظورشما و نوع رابطه شما از این نوع نبوده است ،شاید من اشتباه برداشت کرده ام ولی اگر رابطه شما ازاین نوعی که گفتید هست چرا نمی دونید به خاستگاراتون چی بگید؟ یا چرا به این فکر می کنید که ایا شماشرایط ازدواج با او را داریدیا نه؟

اگر ایشون مثل برادر باشند برای شما اصلا همچین چیز هایی نباید به ذهنتون راه پیدا کنه
    اون واسه من مثل برادره ولی من واسه اون نه! من از اولش هم فقط مثل یه دوست می خواستم باهاش باشم. اینو از اول هم بهش گفتم. ولی اون منو به عنوان یه دوست نمی خواد. و در ضمن درسته اون واسم مثل یه دوست یا برادره ولی این وسط نمی تونم ضربه روحی که به اون می خوره رو نادیده بگیرم

نقل قول نوشته اصلی توسط m.mouod

اگه تا این حد با همدیگه اختلاف دارید دلیلی برای ادامه ارتباط وجود نداره و بیخودی اون بنده خدا رو هم بلاتکلیف نذارید و هرچه زودتر نظر واقعیتون رو بهش بگید .

یک نکته دیگه :
    اگه نگران آسیب دیدن ایشون هستید اصلا" نباید روز اول باهاش ارتباط برقرار میکردید چون خودتون میدونستید پایان رابطه چیه و بدیهیه که آسیب دیدگی هم به دنبال داره.

توصیه من اینه که بیشتر از این ادامه ندید و نظر واقعی تون رو بهش بگید .برای اینکه اون هم بتونه تا فرصتی که تا ازمون ارشد داره شاید بتونه با این مسئله کنار بیاد و درسش رو بخونه .
    درسته که من نباید از همون اول شروعش می کردم. خودمم اینو میدونم. ولی حالا که شروعش کردم و به اینجا رسیدم چی کار کنم؟

به هر حال ممنون

عضو همراه

آخرین بازدید
    سطح
    62
    دستاوردها:
    تشکرها
    4,165

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط گل مریم

اون واسه من مثل برادره ولی من واسه اون نه! من از اولش هم فقط مثل یه دوست می خواستم باهاش باشم. اینو از اول هم بهش گفتم. ولی اون منو به عنوان یه دوست نمی خواد. و در ضمن درسته اون واسم مثل یه دوست یا برادره ولی این وسط نمی تونم ضربه روحی که به اون می خوره رو نادیده بگیرم
    اگه اینطوری هست و اون شما رو به عنوان خواهر یا دوست معمولی نمی خواد بهتره هر چه زودتر ساده و صادقانه باهاش صحبت کنید و رابطه رو تموم کنید ،بخدا اینطوری واسه اونم بهتره ،اینجوری ادامه دادن باعث بوجود اومدن مشکلات زیادی میشه
    بالاخره اونم دیر یا زود با این قضیه کنار میاد

موفق باشین

عضو همراه

آخرین بازدید
    سطح
    73
    دستاوردها:
    تشکرها
    3,481

Array

درسته که من نباید از همون اول شروعش می کردم. خودمم اینو میدونم. ولی حالا که شروعش کردم و به اینجا رسیدم چی کار کنم؟

خواهر من گفتیم که حالا باید هر چی زودتر این رابطه رو که از نظر اون منتج به ازدواج میشه و از نظر شما تموم شده و بیفایده ست ، تمام کنید و بهش بگید از اول هم قصد شما ازدواج نبوده . دلایل تون رو هم برای اینکار واضح ذکر کنید .اینو هم بهش بگید که با شخص خودش مشکلی ندارید و ایشون عیب و ایرادی ندارن اما ایدهال شما نیستند و اختلافات دیگه باعث جواب منفی شما شده .تا اون هم بره دنبال قسمتش یه جای دیگه .

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)