به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 15 آذر 89 [ 18:46]
    سطح
    30
    Level completed: 80%, Points required for next Level: 30
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    5

تشکرشده 5 در 3 پست

Array

Talking سیروسلوک مبتنی بر سکس از دیدگاه روانشناسی!

امروزه متاسفانه هر مرکز مشاوره ای که پروانه دارد بدون نظارت دقیق و کارآمدی فعالیت میکند و عقایدموهوم یک باصطلاح کارشناس یا ارشد روانشناسی را وارد اذهان افرادی میکند که نیاز به مشاوره و راهنمایی دارند.زندگی خود من با وجود 2 فرزند پس از 10سال با شرکت همسرم در جلسات گروه درمانی و آموزشی یکی از این مراکزدر شهرستان مشهد در آستانه از هم پاشیدن قرار گرفته.بطور خلاصه روانشناس مذکور عقایدش در چند مورد ذیل خلاصه میشود:
    1. انسان فقط خودش باید از زندگی لذت ببردو تعهددر قابل هر کس یاچیزی که مانع که این امر شودبایستی دور ریخته شود.(بدون توجه به عواقبش)
    2. مردان برای رسیدن به رشد و کمال نیاز به چند همسری دارن و خود این آقایان هر کدام چند شریک جنسی دارند که با آب و تاب از آنها صحبت میکنند و به دیگر مردان نیز توصیه میکنند وآنرا سیره ائمه و رسول میدانند.
    3. با تبحر خاص و اغواگرایانه از ایات قران و احادیث به نفع عقاید خود استفاده میکنند
    4. جهت 99درصد مشکلات زندگی های زناشویی طلاق را تجویز و توصیه میکنند و آنرا لازمه رسیدن انسان به نیاز به وحدت میدانند.
    5. فرقی بین سیرو سلوک و روانشناسی مبتنی بر لذت قایل نیستند و متاسفانه عقاید انحرافی شان را درکنار اصول اسلامی و روانشناسی به خورد حاضرین میدهند.
    6. به خانمها توصیه میکنند برای رسیدن به تعالی و کمال برای شوهرشان زن بگیرند.!
    آیا هیچ نظارتی نباید بر فعالیت اینگونه مراکز حساس شود؟چه بنیانهای زندگی که تاکنون از این نوع عقاید آسیب ندیده اند(چند موردش را که بنده در این مدت کوتاه دیده و شنیده ام)
    لطفا دوستانی که اطلاعات مفیدی دارند نظر بدهند.

2. 2 کاربر از پست مفید mitra33 تشکرکرده اند .

mitra33 (دوشنبه 23 آذر 88)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    30
    دستاوردها:
    تشکرها
    5

تشکرشده 5 در 3 پست

Array

RE: سیروسلوک مبتنی بر سکس از دیدگاه روانشناسی!

نمیدونم شاید تیتر گویایی برای مطلب انتخاب نکرده باشم. اما از دوستان و مشاورانی که در این زمینه اطلاعات دارند درخواست راهنمایی میکنم .با رفتن شوهرم به این کلاسها و جلسات احساس خیانت میکنم خودم چند جلسه ای را بااو همراعی کردم و رفتم ولی هر شکال منطقی وتناقض در صحبتهای این باصطلاح روانشناس که از جانب اینجانب و یا دیگر روانشناسان مطرح شده شوهرم نمی پذیرد.همانطور که اشاره کردم این آقا خیلی ماهرانه از آیات ،روایات و احادیث به نفع صحبتش تفسیرمیکند.
    اگر در زمینه این نوع روانشناسی دوستان اطلاعاتی دارند لطفا نظر بدهند.ممنون

سرپرست سایت

آخرین بازدید
    [ ]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    SocialRecommendation Second ClassCreated Blog entryVeteranOverdrive
    نوشته های وبلاگ
    4
    تشکرها
    27,661

تشکرشده 36,001 در 7,404 پست

Array

سلام دوست عزیز

متاسفانه بازار این عرفانهای کاذب و اغلب هم با قصد اغفال و مطامع مالی داغ شده و از ابزار علم و دین هم برای اهداف خود استفاده می کنند و وای اگر شنونده ی حرفاهای آنان کم اطلاعات بوده و عاقل هم نباشد که راه به ترکستان می برد نه کمال.

حتی معنا گرایی مدرن روانشناسان غربی نیز مطابق فرهنگ اونهاست و خواننده ی اینجور مطالب باید از لب علمی آن استفاده کند و از آنچه مطابق فرهنگ و دینش نیست نیز پیروی نکند .، چه رسد به اینگونه جلسات .

اما در این خصوص بهتره شما از دوستان مطلع و آگاه دینی و علمی و با استدلال قوی و منتقد دعوت کنی که به اتفاق شما در این جلسات شرکت کنند( هرچه بیشتر باشن دبهتره که جو غلب رو به دست بگیرند و تقسیم کنند که چه کسی چی رو مطرح کنه که تعدد افراد در تشکیک وارد کردن پیش بیاد ) و خیلی زیرکانه در میان حرفاهای آنها سئوالهای تشکیکی ایجاد کنند به گونه ای که تناقضات آنها آشکار شود ، تا اونجا که من می دانم خوب سفسطه می کنند و لازمه که با استدلال قوی وارد بشید و شوهرتون ناظر این مباحث باشد .

من از میان شاگردانم با موردی مواجه بودم که جذب یکی از این گروه ها شده بود ( چون بچه مذهبی و علاقمند به دین بود و اونها هم از خدا و پیغمبر خرج می کردند جذب شده بود ) وقتی با من صحبت کرد و از عقاید و حرفهای اونها گفت و حتی برنامه هاشون ، من تشکیک وارد می کردم و به او یاد می دادم که بره مطرح کنه ، اوائل بهش گفته بودند آفرین که سئوال می کنی و.... اما مدتی بعد وقتی جواب نداشتن ، تأکید کرده بودند شما باید اطاعت مطلق کنید و نباید چون و چرا کنید ، اینم گفته بود شما که به پیامبر صلوات الله علیه استناد می کنید ، ایشون که به هیچ کس نگفته از من اطاعت مطلق کنید گفته از خدا اطاعت کنید اما شما جواب ما رو نمی دید که با دلیل قبول کنیم و می گید هر چه می گیم بی دلیل هم بوده اطاعت مطلق کنیم ؟!!! ، تازه قرآن هم میگه یستمعون القول و یتبعون احسنه و.... من چرا باید از چیزی که قبول ندارم و شک دارم و شما هم جواب قانع کننده نمی دهید تبیعیت کنم و... آخرش این که ایشون رو فاقد صلاحیت شرکت در این جلسات دونسته و طردش کردند و نجات پیدا کرد و خانوادش از نگرانی دراومدند.

اینم بدونید اینجور گروه ها تحت پیگرد هستند ، سعی کنید شوهرتان را همراهی کنید تا بیشتر اشکالات اونا رو بفهمید و اطلاعاتتون رو هم بالا ببرید ، ابتدا باید به شما اعتماد کنند ، و از مراسمها و برنامه هاشون بپرس و..... وقتی موارد خلاف رو متوجه شدی ، گزارش اونها رو به مراجع ذیصلاح بده که این یک وظیفه اجتماعی است .
    در فرصتهای بعدی سعی می کنم اطلاعاتی قرار بدم ، یا شما از حرفا و استلالها برنامه هاشون دقیقتر بگید که من و دیگر دوستان راهنمایی کنیم که روش استدلالی تشکیک وارد کردنش رو به کار بگیرید .

موقــــــــــــــق باشید .

5. 6 کاربر از پست مفید فرشته مهربان تشکرکرده اند .

فرشته مهربان (چهارشنبه 25 آذر 88)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    30
    دستاوردها:
    تشکرها
    5

تشکرشده 5 در 3 پست

Array

ضمن تشکر از دوست عزیز فرشته مهربان
    من با چند نفر از دوستانم که خودشان تحصیلات روانشناسی داشته اند مشورت کردم آتها هم همین نظر را داشتند اما پیداکردن چند نفر با مبانی قوی دینی و علمی جهت شرکت وبه بحث کشاندن جلسه کارنسبتا مشکلی است.بخصوص که اجازه بحث هم در جلساتشون نمیدن و اگر هم جواب میده با مغلطه و این جور روشهاست که قانع کننده نیست.اما متاسفانه خیلیها جذب شدندو مانند انسانهای مسخ شده به حرفهایش گوش میدن.
    یکی دوبارهم که من سئوال مطرح کردم تابلو شدم.اسمش را شاید حساسیت زنانه میگذارند،یعنی فقط خودشون حالیشون میشه.متاسفانه شوهرم خیلی اونا رو قبول داره.و خیلی شوهرهای دیگه ای که توی این جلسات شرکت میکنندو خدامیداند برسر زندگیهاشون چی میاد؟

((( مشاور خانواده )))

آخرین بازدید
    دیروز [ 12:05]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 99.4%
    دستاوردها:
    VeteranCreated Blog entryTagger First ClassSocial50000 Experience Points
    نوشته های وبلاگ
    7
    تشکرها
    23,580

تشکرشده 37,082 در 7,004 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array

سلام
    عجب!!!!!!!!
    در مورد این مسئله نیاز به بحث های منطقی با آقایون آن موسسه و متقاعد کردن آنها نیست.
    اساسا اینطور که شما کارهای این موسسه را توصیف کردید، هم غیر علمی، هم غیر قانونی و حتی غیر شرعی هست.

مجوز داشتن یک موسسه یا مرکز دلیلی بر این نیست که حتما همه مسائلش صحیح هست.
    مثلا اگر مطب یک دکتر جراح، جایی برای سقط جنین باشد، شما می روید با آن دکتر بحث می کنید، یا می گویید مجوز طبابت دارد و بی خیال می شوید، یا شکایت می کنید و در دکانش را تخته می کنید؟!

اینجا شما می توانید از طریق قانونی شکایت کنید و پیگیری کنید، اگر واقعا حس و حالش را هم ندارید حداقل به این سایت سازمان نظام روانشناسی ایران بروید و شکوائیه اتان را به همراه مشخصات، آدرس موسسه و سایر مدارکتون را برای آنها ارسال کنید.

همچنین مشخصات آنها را از طریق این لینک چک کنید ببینید عضو سازمان نظام روانشناسی هستند یا نه؟

8. 8 کاربر از پست مفید مدیرهمدردی تشکرکرده اند .

مدیرهمدردی (پنجشنبه 26 آذر 88)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    30
    دستاوردها:
    تشکرها
    5

تشکرشده 5 در 3 پست

Array

باتشکر از مدیر محترم همدردی
    بنده دنبال سازمان روانشناسی در مشهد هم بودم حتی جلسات ضبط شده ایشان را به چند نفر که در زمینه بهداشت روان فعالیت دارند داده ام اما آن اقدامی که انتظار میرود حتی یک سر زدن کوچک به این جلسات و نقد ان دریغ!
    خیلی نرم و موذیانه به اسم رواندمانی و گروه درمانی به کارشان ادامه میدهند و عقاید و جزوه های یک شخص خاص را بصورت زنجیره ای در 2مرکز روانشناسی در این شهر(آنهایی که من خبر دارم)رواج میدهند.
    چشمم از سازمان روانشناسی مشهد که آب نمیخورد و از طرفی خودم هم نمیتوانم مستقیم وارد بحث شکاین و این حرفا بشم.

درادامه در لینک مربوطه اسم هیچ کدام از این آقایان نبود اما مرکز مربوطه دارای تابلو بوده و گواهینامه آقایان بعنوان عضو سازمان در مرکز نصب میباشد

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)