به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8
    عضو پیشرو آغازکننده

آخرین بازدید
    پنجشنبه 23 آذر 91 [ 09:19]
    سطح
    94
    Level completed: 29%, Points required for next Level: 710
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    16,488

تشکرشده 16,567 در 3,447 پست

Array

امروز عشق است

وظیفه اساسی ما انسانها اینست که توجه داشته باشیم چیزهایی که در رویاها و آینده در ابهام مخفی است را دور نمائیم و در حال حاضر به آن چیزهایی که در زندگی به آن رسیده‌ایم و در دسترس ما قرار دارد شکرگذار باشیم باید بدانیم حساب دیروز را از امروز و امروز را از فردا جدا کنیم و بی‌جهت تفکر را درگیر نکنیم. آن دیروز که گذشته و دیگر وجود ندارد.

امروز که شروع شده مثبت و منفی دارد که بایستی منفی را دور بریزید. آینده‌ای نامعلوم فردا که نیامده است پس با اطمینان خاطر امروز را به خوبی بگذرانید چون بار مشکلات آینده بر محنتهای گذشته فزونی می‌یابد و با خود شکست و محرومیت و رنج به همراه می‌آورد و در نتیجه قوی‌ترین اشخاص خود را می‌سازد و تفکر آینده نیز نیروی زیادی را هدر می‌دهد و نگرانی و اضطراب از آینده نامعلوم است و بی‌جهت انرژ‌ی‌ها را می‌سوزاند و برای خویشتن گرفتاریهای فکری عصبی بوجود می‌آورد کار امروز را به طور شایسته و دلپسند انجام دهید این یگانه راهی است که خوشبختی را در آینده تأمین می‌کند. بعضی از افراد بفکر فردا با بیمه کردن خود و زندگی و برای ایام پیری پولی پس‌انداز نموده و با برنامه‌ریزی منطقی تنظیم شده‌اند درست است و حق هم با آنهاست که برای فردای خود بیاندیشید ولی نگذراید نگرانی و اضطراب آینده گرفتارتان سازد .

آیا حاضرید در مقابل خوشبختی چشم خود را هدیه کنید؟

حاضر نیستید چشم در قبال خوشبختی بدهید ولی متاسفانه خوشبختی که ندارید و با درگیری‌های فکر منفی سلامتی خود را به خطر انداخته‌اید.

بد فکر کردن و خود را گمراه ساختن و از منطق دور بودن و در نگرانی آینده تسلیم شدن بدبختی به بار می‌آورد نگذارید دشمن درون، شما را از پا در آورد. افرادی که درگیر تفکر منفی آینده هستند شبها راحت استراحت نمی کنند و خواب کمتری دارند باید با تکرار ذکر (ای خداوند امیدبخش مرا راهنما باش) این تفکرات منفی را از خود دور کنیم پیداست که چنین شتابزدگی و کم حوصلگی جز لطمه زدن شدید به زندگی و ضعف اعصاب با فشار خون و عصبانیت حاصل دیگری در بر نخواهد داشت به ثانیه شمار ساعت نگاه کنید هر تکان او نشانگر گذشت زمان است با نگاه کردن به ساعت بر نگرانی و بیماری روحی خود پیروز شوید و در سایر مراحل زندگی نیز از او پیروی کرده و به نتایج درخشانی برسید با کمال تاسف امروزه بیشتر بیماران روحی روانی و ترس از آینده با نگرانی و اضطراب تخت بیمارستانها را اشغال کرده‌اند اگر طالب باشید می‌توانید خیلی زود بهبود یابید به شرط اینکه غم فردا را نخورید و حساب دیروز را از امروز و امروز را از فردا جدا سازید و هر چه غم بخورید غیرممکن است بتوانید حتی یک ثانیه از زمان را برگردانید هر چه می‌توانید در این راه تلاش کوشش کنید یعنی قدر امروز را بدانید و فقط در فکر استفاده از حال باشید هر موجودی می‌تواند زندگی را با شوق لذت با صبر و حوصله و عشق از یک طلوع تا غروب با راز و نیاز و سپاس از خداوند که مخلوق است سپری کنید معنی و حقیقت زندگی جز این نیست.

(هر روز انسان عاقل آغاز زندگی تازه‌ای است).

باید بیاموزید که گذشته را از یاد ببرید و برای آینده نیز نگران نباشد و هر روز صبح با خود بگوئید امروز زندگی تازه‌ای را آغاز می‌کنم با این روش و شیوه توانسته‌اید بر ترس وتنهایی و نگرانی‌ها پیروز شوید. و توانسته‌اید یک روز راحت و شاد زندگی را خلق کنید زیرا هر روز انسان عاقل زندگی نویی را می‌نویسد.

یکی از معضلات نسل جدید ناراضی بودن از زمان حال و نگران به آینده مجهول است و از امروز خود هیچ لذتی نمی‌برند.

دوران کوتاه حیات چقدر شگفت‌انگیز است.

بچه می‌خواهد بزرگ شود. پسر می‌خواهد جوان شود. جوان می‌خواهد مرد شود و ازدواج کند و بچه‌دار شود و قتی به مرحله این دوران رسید به عمر گذشته می‌نگرد و با حسرت به آن دوران کودکی و نوجوانی نگریسته و می‌گوید: چه عمر سریع و بی‌حاصل گذشت. چقدر دیر متوجه این روند عمر شدیم که زندگانی یعنی همان ثانیه شمار که هر ثانیه به چه تندی می‌گذرد، انسان با این همه ناکامی و شکست و اعصاب خراب و نداشتن تحمل خواب و خوراک را برخود حرام و بیماری و ضعف را گریبانگیرش کرده و هر روز نحیف‌تر و با بیماری‌های متعدد به پزشک مراجعه می‌نماید پزشک می‌گوید: دو هفته از عمرت باقی نمانده دیگر درمان بی‌جهت و بی‌فایده است.

بهتر است خود را بدست سرنوشت وتقدیر بسپارید بیمارخوب خورد و خوب خوابید، کم کم بر خواب فائق شد و بی‌خیال و راحت بخواب می‌رفت و بزودی نیروی از دست رفته را بدست آورد و سالیان سال زنده بود و یاد گرفت بر آنچه که گذشت متاسف نباشد و برای آینده تشویش و دلهره نداشته باشد.

اگر توجه کنید افراد زیادی با تفکر شدید منفی درگیرند و در حال زندگی هستند و با درگیری‌های فکری و نگرانی‌ها دست و پنجه نرم می‌کنند. همه چیز قابل تغییر است جز قانون ابدیت، گذر زمان امروز است.

چرا زیبایی‌های امروز را با فکر منفی و مشکلات آینده که در ابهام و تغییرات است و هیچکس از آینده اطلاعی ندارد را خراب می‌کنید بنابراین از امروز استفاده خوب و لذت ببرید و روز را تمام کنید.

امروز را خدا آفریده و باید لذت برد و به خوشی گذراند.

امروز را غنیمت بدارید و حتی‌المقدور خوب از آن استفاده کنید.

2. 7 کاربر از پست مفید ani تشکرکرده اند .

ani (سه شنبه 17 آذر 88)

((( مشاور خانواده )))

آخرین بازدید
    دیروز [ 13:16]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 67.0%
    دستاوردها:
    VeteranCreated Blog entryTagger First ClassSocial50000 Experience Points
    نوشته های وبلاگ
    7
    تشکرها
    23,577

تشکرشده 37,079 در 7,002 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array

RE: امروز عشق است

نقل قول نوشته اصلی توسط ani

با سلام
    خیلی مطالب جالبی بیان فرمودید به خصوص عنوان این مطلب:
    امروز عشق است.

اما نتیجه انتهایی که :
    کم لطفی به این مطالب غنی هست.

در واقع امروز را باید فراتر از لذت و خوش گذرانی دید.
    گذر از گذشته و عدم نگرانی نسبت به آینده به این معنا نیست که :
    تجارب گذشته را نبینیم و برای آینده برنامه ای را نداشته باشیم و اگر این 2 را در نظر بگیریم:
    پس نمی توانیم به خوش گذرانی و لذت از امروز بسنده کنیم بلکه امروز را باید با رنجی آگاهانه و هدفمندجایگزین کنیم نه خوشی و لذت

البته شما در خاتمه فرموده اید:
    « امروز را غنیمت بدارید و حتی‌المقدور خوب از آن استفاده کنید. »
    ولی این جمله اتان کمرنگ تر و کم بار تر از نظر ادبی نسبت به جمله خوش گذرانی امروز هست و دقیقا این خلایی هست که بسیاری از ژرف اندیشان ما ممکن است با آن برخورد کنند.

4. 5 کاربر از پست مفید مدیرهمدردی تشکرکرده اند .

مدیرهمدردی (چهارشنبه 25 آذر 88)

عضو پیشرو آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    94
    دستاوردها:
    تشکرها
    16,488

Array

جناب آقای سنگ تراشان محترم

ضمن تشکر از توجه و دقت شما . از تعبیر خوشی و لذت ، یک نکته در ذهن دارم .

از دیدگاه من ، هر فرد "لذت و خوشی" را نوعی تعبیر و تفسیرو نهایتا کسب می کند .

یکی خوشی را در پیاله می و جمع دوستان می بیند و...،
    آن دیگری خوش بودنش و لذت خوشی را با خلوت و تنهایی در حضور خدا و سر سجاده عبادت و ....
    و آن دیگری خوشی را در پویایی و تلاش مفید به نفع جامعه بشری حال یا در میان سطور یک کتاب ارزشمند یا نوا و ناله ی ساز و....

به طور کلی می توان خوشی را به دو دسته تقسیم بندی کرد

1- خوشی توام با پویایی که در این نوع چیزی به دست می آوریم و می آموزیم
    2- خوشی غیر پویا که در آن ضمن اینکه چیزی یاد نگرفته ایم زمان را هم از دست می دهیم

حال با این دیدگاه، این دوشاخه را می توان به بحث گذاشت و افکار و عملکرد و باورهای انسان ها را به چالش کشاند.با این هدف که امروز را خداوند آفریده پس امروز عشق است . تو عشق را چگونه به دست می آوری ؟!!

نمی دانم این تفکر و تفکیک تا چه حد درست است .

اما خود من به شخصه در لحظه هایی که می آموزم و مفید هستم . احساس فوق العاده خوبی از خوشی و لذت دارم .

دلخوش را چگونه باید جستجو کرد ؟! به غیر از همین روشهای به ظاهر ساده و پیش پا افتاده که گاها در پیچ و خم هزار لایه ارتباطات چون کلاف گوریده می شنود و تمرکزها از دست می روند و ........

بحث من بنا بر تفکراتم خوشی ولذت در لحظه از آموختن و پویایی بشر است نه وقت هدر دادن و باری به هر جهت زندگی کردن و بی بندو باری .

6. 7 کاربر از پست مفید ani تشکرکرده اند .

ani (سه شنبه 17 آذر 88)

((( مشاور خانواده )))

آخرین بازدید
    سطح
    100
    دستاوردها:
    نوشته های وبلاگ
    7
    تشکرها
    23,577

حالت من
    Sepasgozar
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط ani
    جناب آقای سنگ تراشان محترم

ضمن تشکر از توجه و دقت شما . از تعبیر خوشی و لذت ، یک نکته در ذهن دارم .

از دیدگاه من ، هر فرد "لذت و خوشی" را نوعی تعبیر و تفسیرو نهایتا کسب می کند .

یکی خوشی را در پیاله می و جمع دوستان می بیند و...،
    آن دیگری خوش بودنش و لذت خوشی را با خلوت و تنهایی در حضور خدا و سر سجاده عبادت و ....
    و آن دیگری خوشی را در پویایی و تلاش مفید به نفع جامعه بشری حال یا در میان سطور یک کتاب ارزشمند یا نوا و ناله ی ساز و....

به طور کلی می توان خوشی را به دو دسته تقسیم بندی کرد

1- خوشی توام با پویایی که در این نوع چیزی به دست می آوریم و می آموزیم
    2- خوشی غیر پویا که در آن ضمن اینکه چیزی یاد نگرفته ایم زمان را هم از دست می دهیم

حال با این دیدگاه، این دوشاخه را می توان به بحث گذاشت و افکار و عملکرد و باورهای انسان ها را به چالش کشاند.با این هدف که امروز را خداوند آفریده پس امروز عشق است . تو عشق را چگونه به دست می آوری ؟!!

نمی دانم این تفکر و تفکیک تا چه حد درست است .

اما خود من به شخصه در لحظه هایی که می آموزم و مفید هستم . احساس فوق العاده خوبی از خوشی و لذت دارم .

دلخوش را چگونه باید جستجو کرد ؟! به غیر از همین روشهای به ظاهر ساده و پیش پا افتاده که گاها در پیچ و خم هزار لایه ارتباطات چون کلاف گوریده می شنود و تمرکزها از دست می روند و ........

بحث من بنا بر تفکراتم خوشی ولذت در لحظه از آموختن و پویایی بشر است نه وقت هدر دادن و باری به هر جهت زندگی کردن و بی بندو باری .

8. 3 کاربر از پست مفید مدیرهمدردی تشکرکرده اند .

مدیرهمدردی (سه شنبه 17 آذر 88)

سرپرست سایت

آخرین بازدید
    [ ]
    سطح
    100
    دستاوردها:
    SocialRecommendation Second ClassCreated Blog entryVeteranOverdrive
    نوشته های وبلاگ
    4
    تشکرها
    27,661

تشکرشده 35,998 در 7,404 پست

Array

آنی عزیز

نکته ای را بنده قابل ذکر می دانم و آن اینکه چه در ارتباطمون با آدمهایی که بخواهیم و نخواهیم از ما تأثیر می پذیرند و چه در فعالیت در موقعیتهایی که عمومی است و از حاصل نگاه و تفکر و حتی برگزیده های ما بهره برداری می شود، در نظر گرفتن استانداردها در الفاظ مهم است .

این نسبیتی که شما به آن اشاره داشتید یک مطلق فراگیر نیست ، چرا که در این صورت ثباتی در زندگی بشر نمی شد یافت . در حالی که حتی در میان پدیده های طبیعی جهان خلقت ثباتی در روابط آنها و حاصل این روابط می بینیم که باعث کشف قوانین و فورمولهایی می شود که علوم طبیعی را ایجاد کرده . پس باید بعید بدونیم که در تفکر و روابط انسانها این ثبات و فورمولها وجود نداشته باشد و همه چیز به نسبت نگاه هر فردی باشد و بر این مبنا تفاوتهای نامحدود و همه این تفاوتها هم در جای خود حق باشد .

منظورم این نیست که نگاه شما چنینه ، بلکه منظورم اینه که اگر الفاظی که تعریف استانداردی که همه کس منظور دقیق آن را درک کند ( یا ما معنای آنرا به روشنی بیاوریم ) در رساندن پیام مدنظرمون ، به کار نبریم چه بسا بعضی ها را به اشتباه بیاندازیم .

یادمه در بررسی زندگی و افکار سقراط به این نظر از وی برخوردم که خود نیز بدان رسیده بودم ، آن هم این که راه به صواب رفتن استدلال ( تفکر) اینه که الفاظ را با در نظر گرفتن معنی دقیق آنها به کار ببریم .

کاربرد الفاظ و کلماتی که هر کسی برداشت خاصی می تواند از آن بکند ، به اعتقاد بنده منظور دقیق مد نظر ما را نمی رساند ، چون قطعاً قبول دارید که از بیان یک نظر پیامی را منظور می دارید که می خواهید به دریافت کننده برسد و اینگونه چه بسا پیام شما حتی به عکس هم برسد .

در نظر گرفتن معنای استاندارد کلمات و الفاظ در تفکر و بیان امروزه آنقدر اهمیت دارد که حتی توجه به معنای مصطلح از لغوی هم مهم آمده ، یعنی در کاربرد الفاظ برای بیان منظور توجه به معنایی که در بین مردم مصطلح شده برای آن که مردم درست منظور را درک کنند قابل توجه است . شما حتماً شاهد موارد زیادی از الفاظ هستید که معنایی اثباتی دارند اما بنا به کاربردهای سلبی آن در طی زمانی مستمر بار معنایی آن در اصطلاح تغییر یافته . مثلاً کلمه ای مثل استعمار که در معنای لغوی به معنای طلب عمران و آبادانی است ، اما در معنای مصطلح آن ( چون زمانی مستمر به فریب به کار گرفته شده و قرینه با عکس معنای لغویش در عمل شده ) به معنی استثمار رواج یافته ( طلب عمران و آبادانی کجا و بهره کشی کجا ).
    تازه این گذشته ازآن است که ما داریم الفاظ مشترکی که در هر کدام از علوم مختلف بخصوص علوم انسانی و گاه فنی معنایی مخصوص و متفاوت از دیگری دارد که باید به آن توجه کرد ، مثلاً کمله " فصل " در فلسفه معنای جدا کننده و فاصله دهنده است ، اما در علوم زیست محیطی به معنای فصول سال است . و.... قص علی هذا

در هر حال منظورم از این اطاله کلام این بود که ای عزیز من و شمایی که مخاطبین و مستمعینی همه گونه برای نظرات و کلاممان داریم به این نکات باید بیشتر توجه کنیم . و در اینجا کلمه " خوشی " و " خوش گذراندن " را باید در نظر و نگاه عام آن در نظر بگیریم که قطعاً معنایش غیر از آن چیزی است که منظور نظر شماست . و شاهد مدعایش هم اِن قُلتی بود که مدیر با عدم دریافت پیام اصلی شما ارسال کرد و شما وادار به شفاف سازی و بیان منظور اصلی کلامتان شدید .

اطاله کلام و صراحت بیان را بر من ببخشایید

10. 7 کاربر از پست مفید فرشته مهربان تشکرکرده اند .

فرشته مهربان (سه شنبه 17 آذر 88)

((( مشاور خانواده )))

آخرین بازدید
    سطح
    100
    دستاوردها:
    نوشته های وبلاگ
    7
    تشکرها
    23,577

حالت من
    Sepasgozar
    Array

با سلام
    چقدر زوایای دید افراد قشنگ هست.
    هر کسی با معلومات و تجارب خود قسمتی از بحث را شفاف می کنه.
    وقتی چنین تاپیک هایی پیش میره و ما تک به تک پستهای آن را پشت سر می گذاریم حس می کنیم در تاپیک همانطور که جلو می رویم بزرگتر، داناتر و همه جانبه نگر تر می شویم.
    به نظرم یکی از رموز چنین تاپیک های رشد دهنده ، افرادی رشد یافته و با مهارت هستند(البته با شکسته نفسی تمام، منظور خودم نیستم ) که فارغ از دفاع های شخصی روی محتوای صحبتها بدون بحث های احساسی نظر می دهند.

12. 5 کاربر از پست مفید مدیرهمدردی تشکرکرده اند .

مدیرهمدردی (شنبه 12 تیر 89)

عضو همراه

آخرین بازدید
    چهارشنبه 02 شهریور 01 [ 10:24]
    سطح
    100
    دستاوردها:
    VeteranSocial25000 Experience PointsTagger Second Class
    تشکرها
    2,961

تشکرشده 3,584 در 906 پست

Array

سلام

ضمن تشکر از آنی عزیز برای ایجاد این تایپیک

14. کاربر روبرو از پست مفید setareh تشکرکرده است .

setareh (سه شنبه 17 آذر 88)

عضو پیشرو آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    94
    دستاوردها:
    تشکرها
    16,488

Array

فرشته مهربان

ضمن تشکر .از مطلب فوق نکته ای در ذهن دارم .

اگر یک جمله ی واحد بدون هیچ مقدمه و موخره ای عنوان شود .

به طور مثال : امروز را خدا آفریده و باید لذت برد و به خوشی گذراند.

"لذت و خوشی " می تواند هر چیزی باشد و می توان صحبت و سخن نقادانه شما را پذیرفت .

دست کم من اینطور باور دارم ؛ زمانی که در پی مقدمه ای آنچنانی می آید کاملا واژه " خوشی "گویای منظور نگارنده متن است .

و بلافاصله چنین جمله ای : امروز را غنیمت بدارید و حتی‌المقدور خوب از آن استفاده کنید.

در نتیجه با توجه به این قسمت ( موخره ) دوست من با نظر شما موافق نیستم .

چرا که با دیکته کردن دیدگاه های خود مخالفم به نوعی می توان گفت شنونده و یا خواننده مطلب را دارا ی فهم و درک و شعور مستقل از خود می بینم . فرد مخاطب نسبت به نوشتار بالا مختار است کلمه "خوشی " را در ذهن تداعی کند نسبت به باورهای خود ، نه باورهای من .

16. کاربر روبرو از پست مفید ani تشکرکرده است .

ani (سه شنبه 17 آذر 88)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)