به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 14 دی 90 [ 15:42]
    سطح
    41
    Level completed: 87%, Points required for next Level: 26
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    65

تشکرشده 67 در 37 پست

Array

جبران تصمیم اشتباه

سلام
    لطفا بگین اگه تو موقعیت من باشید چی کار می کنید؟
    حدود 10 ماه پیش همزمان دو تا خواستگارخوب داشتم که تردید زیادی برای انتخاب مناسب رو برام به وجود اورده بود داستان اینجوری بود : حدود یک ماه میشد که با بهنام صحبت می کردیم و نسبتا با همدیگه به توافق رسیده بودیم خانواده هامون هم کاملا راضی بودن فقط اینکه من احساس می کردم زمان بیشتری برای برقراری یک ارتباط عاطفی احتیاج دارم و بهنام برای جور کردن موقعیت مالی و کاریش 2 سال وقت می خواست که برای نامزد بودن کم هم نبود. به هر حال هر دومون برای تصمیم گیری تحت فشار خانواده بودیم تا اینکه رامین که از همکارام بود ازم خواستگاری کرد اولش می خواستم بهش بگم که ممکنه با کس دیگه ازدواج کنم ولی اصرار شدیدش و ابراز علاقه های مدامش و البته موقعیت بهتر خودش و خانوادش باعث شد چیزی نگم و بهش گفتم باید بیاد خواستگاریم و بعدش هم مدتی طول می کشه که شناخت پیدا کنیم و اون هم قبول کرد و گفت هر کاری لازم باشه می کنه(می خواستم تا اون این کارا رو می کنه منم تکلیفم با بهنام روشن بشه) مدتی گذشت و منم که از بهنام قطع امید کرده بودم به رابطه مون ادامه ندادم و از طریق خانواده ها قطع ارتباط ما به جواب منفی من تعبیر شد و بهنام هم که احتمالا دلخور شده بود اصلا پیگیری نکرد..
    2-3 ماه دیگه هم گذشت و مساله خواستگاری رامین از من هم به خاطر مسائل و مشکلات خانوادگیشون منتفی شد. (خودش بهم زد)

الان بعد از گذشت چند ماه از هر دو رابطه رامین دوباره برگشته و از قطع رابطه ابراز پشیمانی کرده اما من دیگه به حرفش اعتماد ندارم و علیرغم اینکه بهش دلبسته شده بودم فکر می کنم که شخصبت مناسبی برای زندگی با من نیست. ته دلم می خواد که یه بار دیگه با بهنام صحبت کنیم شاید بتونیم مشکلات ارتباطیمون رو حل کنیم اما اون بچه بازی در میاره و وقتی من رو میبینه کم محلی می کنه خودم میدونم که خیلی براش خوشایند نبوده که من بهش جواب رد دادم اما حالا که من نظرم برگشته اون هم انگار نه انگار که خواستگارم بوده وهیچ وقت علاقه ای بهم داشته! حالا من نمی دونم آیا دوباره به رامین اعتماد کنم؟ یا برای ارتباط دوباره با بهنام پیش قدم شم؟ یا فارغ از هر دوی اینا صبر کنم تا خواستگار بعدی بیاد که هیچ معلوم نیست از این دوتا بهتر باشه؟!
    اگر روح خداوندي دميده در روان آدم و حواست
    پس اي مردم خدا اينجاست ....
    خدا در قلب انسانهاست
    به خود آي

عضو کوشا

آخرین بازدید
    پنجشنبه 28 خرداد 88 [ 14:34]
    سطح
    62
    Level completed: 61%, Points required for next Level: 118
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    683

تشکرشده 715 در 251 پست

Array

RE: جبران تصمیم اشتباه

سلام به یاس سپید عزیز
    من اگر جای تو بودم همون پیشنهاد آخر خودت رو انتخاب می کردم. چون من فکر می کردم که ارزش من خیلی بالاتر از این حرفاست که به خاطر ازدواج که هیچ وقت دیر نمیشه شخصیت خودم وآینده ام رو با همسرم تحت الشعاع قرار بدم. شما نگفتین چند سالتونه اما حتی اگه به رأی بعضی عوام برای ازدواجتون دیر هم شده باشه صلاح نیست که در ازدواج پیش قدم بشین. به علاوه علت عقب نشینی رامین هم مشخص نیست ولی شما حق دارید که به او بدبین و نسبت به عشقش تردید کنید. به نظر من در شرایط فعلی هیچ چیز بهتر از صبر نیست تا مشیت الهی کار خودشو بکنه. می تونید به رامین بگید که فعلاً می خواین فکر کنید یا هنوز آمادگی ازدواج ندارید یا هر دلیل دیگری تا استقامت ایشون رو در خواستگاری بسنجید. اما مستقیماً جواب منفی ندین. در هر صورت دوستان حتماً نظرات ارزنده تری خواهند داشت پس در کنار اینکه از سایر موضوعات سایت دیدن و در اونا شرکت می کنید تا انشالله بر تجربیات خودتون هم اضافه بشه منتظر اظهار نظر و راهنماییهای دوستان علی الخصوص مدیر همدردی باشین.

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    41
    دستاوردها:
    تشکرها
    65

تشکرشده 67 در 37 پست

Array

آتنا خانم ممنون از پاسختون
    من 26 سالمه و اصلا فکر نمی کنم که ازدواجم دیر شده.منتها این 2 تا رابطه و همچنین تجربه های قبلی که داشتم انرژی زیادی از من گرفته و توی این مدت هم خواستگارای دیگه ای که مطرح میشن رو ندیده رد می کنم. یه جورایی دلزده شدم و احساس می کنم یه جای کارم اشکال داشته. به نظرم از آزمون عشق سربلند بیرون نیومدم یا یه چیزی تو این مایه ها!! مثلا شاید چیزی که من برای بهنام کم گذاشتم محبت و همراهی بوده. البته تو اون رایطه من به نوعی گدای محبت شده بودم چون با اینکه ایشون رو پذیرفته بودم اما وقتی محبتهای رامین رو دیدم ناخودآگاه به سمتش کشیده شدم
    خدا در قلب انسانهاست
    به خود آي

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 28 اردیبهشت 88 [ 18:22]
    سطح
    51
    Level completed: 37%, Points required for next Level: 126
    دستاوردها:
    تشکرها
    176

تشکرشده 192 در 78 پست

Array

سلام دوست عزیز
    کمی به مطالبی که نوشتی فکر کن ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

الان بعد از گذشت چند ماه از هر دو رابطه رامین دوباره برگشته و از قطع رابطه ابراز پشیمانی کرده اما من دیگه به حرفش اعتماد ندارم و علیرغم اینکه بهش دلبسته شده بودم فکر می کنم که شخصبت مناسبی برای زندگی با من نیست. ته دلم می خواد که یه بار دیگه با بهنام صحبت کنیم شاید بتونیم مشکلات ارتباطیمون رو حل کنیم اما اون بچه بازی در میاره و وقتی من رو میبینه کم محلی می کنه خودم میدونم که خیلی براش خوشایند نبوده که من بهش جواب رد دادم اما حالا که من نظرم برگشته اون هم انگار نه انگار که خواستگارم بوده وهیچ وقت علاقه ای بهم داشته! حالا من نمی دونم آیا دوباره به رامین اعتماد کنم؟ یا برای ارتباط دوباره با بهنام پیش قدم شم؟ یا فارغ از هر دوی اینا صبر کنم تا خواستگار بعدی بیاد که هیچ معلوم نیست از این دوتا بهتر باشه؟!
    فکر نمی کنی که شاید بهنام هم حس شما نسبت به رامین رو پیدا کرده باشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    هر چه برای خود می پسندی برای دیگران هم بپسند .دختر خوب ***

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 11 آذر 87 [ 18:50]
    سطح
    43
    Level completed: 48%, Points required for next Level: 105
    دستاوردها:
    تشکرها
    55

تشکرشده 61 در 26 پست

Array

سلام

شما با وجود اینکه با بهنام در مورد ازدواج صحبت کرده بودید اما با وجود این به طرف شخص دیگری کشیده شدید و به قول و قرارتان با بهنام پایبند نماندید
    رامین هم همین برخورد را با شما انجام داد همانطور که رامین دیگر برای شما اعتباری ندارد خب بهنام هم نمی تونه به شما اعتماد داشته باشه این امر دور از انتظاری نیست
    باید به اون حق بدید
    چه تضمینی وجود داره که اگر شما به رامین پاسخ مثبت دادید دوباره ترکتان نکنه یا اگر بهنام دوباره به سوی شما برگرده و شما شرایط بهتری دیدید ان را رها نکنید!!!
    وقتی در یک رابطه اعتماد و تعهدی وجود نداشته باشه هیچ دلیلی نداره که طرفین بتونند به هم وفادار بمونند
    شما از شروع زندگی مشترک چه هدفی دارید ؟
    معیارتان چیه؟
    چه مردی را برای زندگی مناسب می بینید ؟

6. کاربر روبرو از پست مفید red rose تشکرکرده است .

red rose (دوشنبه 20 اسفند 86)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 11 شهریور 88 [ 09:47]
    سطح
    54
    Level completed: 12%, Points required for next Level: 177
    دستاوردها:
    تشکرها
    218

تشکرشده 222 در 118 پست

Array

سلام
    ببینید خانم من نمی خواهم از کسی طرفداری کنم اما
    چیزی که عوض داره گله نداره
    شاید اگر من هم جای بهنام بودم همین رفتار رو نشون می دادم شما در حقش ظلم کردید اگر کسی واقعا عاشق باشه با هر شرایطی زندگی می کنه اما عشق شما مادی بود و بخاطر امکانات بهتر حاضر شدید عشقتونو با کس دیگه تقسیم کنید
    به نظر من شما طرف بهنام نروید چون ازدواج با او باعث سرکوفت همین مساله میشود
    شما هم به رامین نه بگید و منتظر کس دیگری بنشینید و خودتونو کنید

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    41
    دستاوردها:
    تشکرها
    65

تشکرشده 67 در 37 پست

Array

خیلی ممنون از دوستای عزیزی که بهم جواب دادن.
    هرچند به نظرم خوب به صحبتم و به مشکلی که سرش تردید دارم توجه نکردید.
    ببینید من عاشق هیچ کدوم از اون دو تا خواستگارم نبودم هر دوشون برای من خواستگارایی ناشناخته بودن.اولش بهنام رو کمی بیشتر از رامین می شناختم و الان رامین رو بهتر می شناسم...و دیگه تقریبا مطمئن شدم که نمی تونم بهش اعتماد کنم چون هیچ معلوم نیست که دوباره به هم بزنه
    اما در عین حال موضع احساسیم نسبت به بهنام هم هنوز تغییری نکرده. در واقع اگر من آن زمان با بهنام به حدی رسیده بودم که بهش جواب مثبت می دادم و قول و قرار می گذاشتیم که به رامین دیگه اصلا فکر هم نمی کردم!!
    من و بهنام هر چند که باهم به تفاهم رسیده بودیم ولی در عین حال با هم مشکل رابطه احساسی داشتیم و ایشون همین جور که الان نسبت به من سرد هستند آن زمان هم خیلی گرم و احساسی نبودند(در حدی که میشه از یه خواستگار انتظار داشت) و خیلی اوقات منو دلسرد می کردند.به هر حال این دلسردی ها و رفتارهای بچگانه بهنام باعث شد که با ایشون بحثم بشه و بعد ایشون هم به اشتباه انتظار داشت من دلجویی کنم که نکردم و ارتباطمون با یه سوتفاهم و دلخوری دوطرفه! تموم شد.میگم دو طرفه چون از دید من این فکر که یه خانمی در مرحله خواستگاری و در شرایطی که نسبت به جوابش مطمئن نیست بخواد پیگیر رابطه بشه اصل خواستگاری رو وارونه میکنه!
    در حال حاضر تردید من برای اینه که حالا بعد از گذشت چند ماه و ماجراهایی که گذشته آیا عاقلانه است که من برای حل اون موضوع قدم جلو بذارم یا اینکه فایده نداره و کلا بی خیال بشم؟ لطفا نظراتتون رو بهم بگید.
    بازم از جوابهاتون ممنون.
    خدا در قلب انسانهاست
    به خود آي

9. کاربر روبرو از پست مفید yasesepid تشکرکرده است .

yasesepid (شنبه 18 اردیبهشت 89)

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 28 اردیبهشت 88 [ 18:22]
    سطح
    51
    Level completed: 37%, Points required for next Level: 126
    دستاوردها:
    تشکرها
    176

تشکرشده 192 در 78 پست

Array

سلام
    به نظر من شما مسئله رو به دو صورت بیان کردید . یک بار هر دوی اونها رو دوست داشتید .دوم اینکه هر دو رو از دید یک خواستگار نگاه کردید . به نظرم بهتر اول تکلیف دل شما مشخص بشه . بعد هم جناب سنگ تراشان هم شما و هم ما رو بهتر راهنمایی کنند .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)