به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5
    عضو همراه آغازکننده

آخرین بازدید
    پنجشنبه 23 دی 00 [ 03:31]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    VeteranSocial25000 Experience Points
    تشکرها
    6,023

تشکرشده 6,300 در 1,292 پست

Array

چگونه با تفاوت های مذهبی در ازدواج کنار بیاییم؟

چگونه با تفاوت های مذهبی در ازدواج کنار بیاییم؟

خیلی از زوج ها بعد از ازدواج متوجه می شوند که برای حفظ هماهنگی و خوشبختی زندگی زناشوییشان باید با هم مصالحه کنند. اما برای خیلی از زوج ها بعضی از موضوعات دشوارتر از این است که بخواهند سر آن به تفاهم برسند.

یکی از مسائلی که ممکن است بعد از ازدواج زوج ها سر آن به مشکل بخورند، تفاوت های مذهبی است. ازدواج هایی که در آن دو نفر با پیش زمینه های مذهبی متفاوت با هم ازدواج می کنند، این روزها خیلی متداول شده است.

بااینکه اعتقادات مذهبی مسئله ای است که دو نفر قبل از ازدواج درمورد آن با هم بحث می کنند، اما دو طرف تصور می کنند هیچ چیز نمی تواند بر عشق آنها به هم غلبه کند. اما وقتی زندگی واقعی خود را به آنها نشان می دهد و خانواده ها باید تصمیم بگیرند فرزندانشان را با چه دین و مذهبی بزرگ کنند یا کدام مراسم مذهبی را جشن بگیرند و کدام را نگیرند، تفاوت های مذهبی به مشکلی بزرگ تبدیل می شود.

اگر شما هم با همسرتان تفاوت مذهبی دارید، نکاتی که در این مقاله برایتان عنوان می کنیم می تواند کمکتان کند با تفاوت های مذهبی در ازدواجتان کنار بیایید:

* به عقاید یکدیگر احترام بگذارید
    احترام گذاشتن به اعتقادات مذهبی همدیگر در ازدواج امری ضروری است. یادتان باشد که مذهب همسر شما بخش بسیار مهمی از زندگی اوست. با هم عهد ببندید که هیچوقت به اعتقادات و باورهای مذهبی هم بی احترامی نکنید و به عهدتان وفادار بمانید.

* وجه اشتراک پیدا کنید
    با پیدا کردن وجه اشتراک بین باورهای مذهبی خودتان و همسرتان، می توانید با تفاوت های دینی هم کنار بیایید. مثلاً اگر در دین هر دو شما عید نوروز جشن گرفته می شود، پس تمرکز خودتان را روی این عید قرار دهید. به باورهایی که هر دو شما در مورد خدا دارید توجه کنید.

* سعی کنید خودتان را آموزش دهید
    حتی اگر مذهب شما با همسرتان فرق کند، باز هم باید سعی کنید اعتقادات او را بفهمید. با اینکار نه تنها می توانید در موقعیت های مختلف او را درک کرده و حمایتش کنید، بلکه آشنا شدن با باورهای همسرتان بینشی عمیق تر نسبت به همسرتان در شما ایجاد می کند و او را بهتر می فهمید. درمورد مذهبش از همسرتان سوال کنید و به هیچ وجه بحث و جنجال سر باورهای همدیگر راه نیندازید.

* تصمیم بگیرید که درمورد مذهب فرزندتان چه بکنید
    زوج ها با تفاوت مذهبی باید قبل از بچه دار شدن تصمیم بگیرند که بچه هایشان را با چه دینی می خواهند بزرگ کنند. در این نقطه است که باید بیشتر با هم مصالحه کنید. از خودتان بپرسید که دوست دارید فرزندتان تا چه میزان مذهبی باشد. مطمئناً هر زوجی نظر متفاوتی خواهد داشت. بعضی ها دوست دارند فرزندشان را فقط با خدا آشنا کنند، بعضی دیگر دوست دارند او را با مباحث مذهبی دیگر هم آشنا کنند و خیلی ها هم به کل مسئله مذهب را برای فرزندشان نادیده می گیرند تا خود او بعدها تصمیم بگیرد که چه مذهبی برای خود اتخاذ کند.

* به مسائل غیرمذهبی توجه کنید

اگر فکر می کنید در مورد مسائل مذهبی هیچوقت با همسرتان به تفاهم نخواهید رسید، سعی کنید روی مسائل غیرمذهبی که هر دو شما از آن لذت می برید تمرکز کنید مثل سرگرمی های مختلف، ورزش یا فیلم. انجام دادن کارهایی که هر دو شما را خوشحال می کند کمکتان می کند حس اتحاد در ازدواجتان را بالاتر ببرید و دیگر وقتتان را صرف دعوا کردن سر مسائل مذهبی تلف نکنید.
    تفاوت های مذهبی در ازدواج می تواند مشکل ساز باشد، حتی در بادوام ترین و با عشق ترین ازدواج ها. اما با درک متفابل و مصالحه می توانید از بروز مشکل جلوگیری کنید.

گردآوری:گروه سبک زندگی سیمرغ

2. 3 کاربر از پست مفید baran.68 تشکرکرده اند .

baran.68 (یکشنبه 19 تیر 90)

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 07 آبان 91 [ 04:48]
    سطح
    33
    Level completed: 68%, Points required for next Level: 49
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    191

تشکرشده 189 در 69 پست

Array

RE: چگونه با تفاوت های مذهبی در ازدواج کنار بیاییم؟

ممنون از مقاله خوبتون.من واقعا ازش استفاده کردم ولی نمی دونم ایا در عمل هم می تونه مفید باشه یا نه؟ نمی دونم ایا عشق و محبت واقعا می تونه باعث نادیده گرفتن تفاوت مذهبی بشه یا نه؟ایا بعد از یه مدت همه به اصل خودشون برنمی گردن؟و اگه تفاوت مذهبی اینقدر مهمه تکلیف عشق چی می شه؟ این جور سوالات بدجوری منو سردرگم کرده.

سرپرست سایت

آخرین بازدید
    [ ]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    SocialRecommendation Second ClassCreated Blog entryVeteranOverdrive
    نوشته های وبلاگ
    4
    تشکرها
    27,661

تشکرشده 36,001 در 7,404 پست

Array

ترانه جان

به نظر من آنچه در این جا آورده شده بیشتر به درد کسانی می خوره که ازدواج کرده اند ( اول مقاله هم همین را گفته). کسانی که هنوز مجردند در انتخاب بهتر است بیشتر از هر چیز به اشتراکات اعتقادی و فکریشون توجه کنند تا بعد از ازدواج دردسر چگونه کنار آمدن با این تفاوتهای اساسی را نداشته باشند . چون بعضی از مسائل جزء اصول زندگیه که حتماً باید مشترک باشه از جمله دین و مذهب .

در تاپیک درست انتخاب کنیم هم رو این اشتراک تأکید شده

5. 5 کاربر از پست مفید فرشته مهربان تشکرکرده اند .

فرشته مهربان (جمعه 02 بهمن 88)

عضو همراه

آخرین بازدید
    جمعه 30 مرداد 94 [ 18:18]
    سطح
    81
    Level completed: 69%, Points required for next Level: 156
    Overall activity: 4.0%
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience PointsTagger Second Class
    تشکرها
    1,211

تشکرشده 1,247 در 437 پست

Array

به مسائل غیرمذهبی توجه کنید
    اگر فکر می کنید در مورد مسائل مذهبی هیچوقت با همسرتان به تفاهم نخواهید رسید، سعی کنید روی مسائل غیرمذهبی که هر دو شما از آن لذت می برید تمرکز کنید مثل سرگرمی های مختلف، ورزش یا فیلم. انجام دادن کارهایی که هر دو شما را خوشحال می کند کمکتان می کند حس اتحاد در ازدواجتان را بالاتر ببرید و دیگر وقتتان را صرف دعوا کردن سر مسائل مذهبی تلف نکنید.
    تفاوت های مذهبی در ازدواج می تواند مشکل ساز باشد، حتی در بادوام ترین و با عشق ترین ازدواج ها. اما با درک متفابل و مصالحه می توانید از بروز مشکل جلوگیری کنید.

بنظر من این راهکار چندان موثر نیست . ظاهرا نویسنده این مقاله تصور درستی از آدمهای مذهبی نداشته . طرف ازدواج میکنه بعد سر اینکه شوهرش پول نداره یا مثلا خانومش یه اخلاق بد داره ( مثلا زیاد با بینیش ور میره ! ) به مشکل بر میخوره اونوقت چطور میشه به یه آدم مذهبی بگی به مسائل غیر مذهبی توجه کنید !! .

7. 3 کاربر از پست مفید digitalman تشکرکرده اند .

digitalman (سه شنبه 10 آذر 88)

عضو همراه

آخرین بازدید
    یکشنبه 06 آذر 90 [ 09:03]
    سطح
    73
    Level completed: 31%, Points required for next Level: 277
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    3,481

تشکرشده 3,465 در 1,036 پست

Array

به نظر من تفوت در اعتقادات و بینش مذهبی یعنی تفوت در همه چیز !

من که هیچوقت نمیتونم با چنین تفاوتی کنار بیام .
    من ترجیح میدم اصلا" تو مراسم عروسی که بزن و برقص داره شرکت نکنم اما اگه همسرم عشقش این باشه و نرفتن به مراسم رو باعث آبروریزی بدونه ، من چطور کنار بیام ؟ بر خلاف میلم برم یا نرم و با همسرم دعوا راه بندازم ؟

من ترجیح میدم اول نماز بخونم بعد ناهار یا شام ( نماز اول وقت ) اما اگه همسرم برعکس بخواد چی ؟
    من میخوام سال به سال خمس مالمون رو بدیم حتی خودم این کارو میکنم با اینکه مجردم اما اگه همسرم این کارو مسخره بدونوه یا بگه ما چی داریم که خمس بدیم ( حتی اگه یه دونه هزار تومنی باشه باید بدم) اونوقت من چیکار کنم ؟ بگم باشه خمس نمیدیم ؟ بعد چطور میتونم نون و آب خونه رو بخورم ؟

و خیلی موارد دیگه ..........

چند وقت پیش به اصرار خونواده رفتیم عروسی پسر خاله ام . از اون مراسمها بود ! خب هم من عذاب میکشیدم هم اونا چون تابلو بود که خوشم نمیاد و احتمالا" وجود من هم برای بعضیها عذاب آور بود .اینها هیچ .حالا اذان وغرب شده و وقت نمازه .دریغ از نماز خون ! من هر چی به این در و اون در میزدم که مگه میشه این سالن نمازخونه نداشته باشه ؟ به هر کی میگفتم میگفت ای بابا حالا یه امشب نماز نخون !!! کار دنیا برعکس شده ................. به چه بدبختی ای یه نماز خونه کوچولو پیدا کردم و نماز خوندم .حالا اگه همسر من از اون دسته باشه که میگه حالا یه امشب نماز نخون من چیکار کنم ؟؟؟

9. 2 کاربر از پست مفید m.mouod تشکرکرده اند .

m.mouod (جمعه 02 بهمن 88)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)