به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 14
    عضو همراه آغازکننده

آخرین بازدید
    پنجشنبه 23 دی 00 [ 03:31]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    VeteranSocial25000 Experience Points
    تشکرها
    6,023

تشکرشده 6,300 در 1,292 پست

Array

*** درست انتخـاب کنیم***

در امر ازدواج مهم ترین مسأله شناخت و انتخاب دقیق است . بهره گیری از مشاوره ازدواج امروزه امری مهم و ضروری است ، که به انتخاب درست کمک می کند و نتیجه آن زندگی سالم و احساس خوشبختی و رضایت و موفقیّت است . اما متاسفانه بسیاری از دختران و پسران بدون شناخت و تنها بر اساس احساس ازدواج می کنند . اما چگونه انتخاب درست داشته باشیم ؟

امیدوارم دوستان دیگر هم نظرات خود را بیان کنند .
    مواردی که به نظر خود من مهم می آیند :

1_ مهم ترین عامل شناخت درست عدم تبعیت از احساسات است . دوست داشتن و عشق در زندگی لازم است اما کافی نیست پس باید واقع بین بود .

2_راه های شناخت مهم اند . رفت و آمد ، سوالات مستقیم یا از دوستان و همکارها و یا بررسی روابط خانوادگی و...

3_ شناخت دیدگاه ها و حساسیت ها و عادت های رفتاری و خلق وخو افکار و عقاید و خواسته ها ی او از زندگی و قدرت ارتباط با دیگران و اهمیّت به مادیات و ....

4_ بررسی رفتار فرد در شرایط و موقعیت های بحرانی و رفتار او با دیگران در موقعیت های متفاوت که این ها نشانه هایی از چگونگی برخورد او با مسائل مختلف است .

5_ بررسی خواسته ها و انتظارات . باید بدانیم که طرف مقابل چه انتظاراتی از همسر آینده و همچنین خود ، در زندگی مشترک دارد .

6_ جویا شدن نظرات یکدیگر و بررسی مسائل مهم و نقش آفرین در زندگی مثل شهر یا مکان زندگی ، نظر طرف مقابل در مورد بچه ، در رابطه با شغل و فعالیّت های خارج از منزل ، معاشرت های خانوادگی و دستانه و....

7_ عقاید مذهبی هم یکی از عوامل مهم است . دو نفر که قصد تشکیل زندگی مشترک دارند لازم است از نظر عقاید دینی با هم سازگار باشند . باید نظرات یکدیگر را جویا شده و نظر خود را در این رابطه به روشنی بیان کنیم و انتظارات خود را از شریک زندگی در این مورد بیان کنیم و همینطور طرف مقابل .

8_ خانواده یکی از مهم ترین عوامل است . شخصیت اصلی هر فردی در خانواده شکل می گیرد و متاثر از تربیت اوست . آشنایی با فرهنگ و باورهای خانواده لازم و ضروری است . همینطور روابط خانوادگی (با خواهر یا برادر و پدر و مادر) و بررسی میزان تعهدات فرد در حال حاضر در رابطه با خانواده و همچنین میزان تعهدات بعد از شروع زندگی مشترک .

9_ باید به احساس خود نیز توجه کنیم . باید از خود بپرسیم آیا او همانی فردی است که باید باشد ؟ آیا این فرد می تواند در آینده پدر یا مادر خوبی باشد ؟ باید پاسخ دقیقی برای سوالات خود بیابیم .

10_ نظرات مثبت اطرافیان در رابطه با طرف مقابل کافی نیست . ( در انتخاب دهن بین بودن و صرف تأیید دیگران انتخاب کردن اصلاً خوب نیست) باید به منطق خود و معیارهای خود توجه کنیم .

11_ امروزه یکی از مهم ترین عواملی که لازم است در انتخاب ، به آن اهمیّت داد ، سلامت جسمی و مهم تر از آن سلامت روانی فرد است ، که در زندگی آینده نقش اساسی را دارند .

12_ تناسب هم مهم است . دو فرد باید در موارد مختلف (سن ، تحصیلات ، طبقه اجتماعی ، توانایی ارتباطی و هوشی و احساسی و حتی جثه و مهم تر ازهمه همان فرهنگ و عقاید و باورها) با هم تناسب داشته باشند .

13_ برای بدست آوردن شناخت درست به هیچ وجه نباید عجله به خرج داد . عجله در امر ازدواج گاه پشیمانی های جبران ناپذیری به دنبال دارد . ازدواج نکردن بهتر از ازدواج نامناسب است .

برای پیمودن این گام ها مهم تر از هر چیز مطالعه ویژگی های دو جنس متفاوت در ابعاد مختلف بسیار ضروری است تا قدرت درک و شناخت از روی رفتار و گفتار و افکار فرد تقویت شود .

باران

2. 21 کاربر از پست مفید baran.68 تشکرکرده اند .

ammin (یکشنبه 15 دی 92), anisa (سه شنبه 24 تیر 93), baran.68 (یکشنبه 21 فروردین 90), Eram (سه شنبه 24 تیر 93), Hadi99g (شنبه 24 بهمن 94), khaleghezey (دوشنبه 23 تیر 93)

عضو همراه آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    100
    دستاوردها:
    تشکرها
    6,023

Array

RE: *** درست انتخـاب کنیم***

سلامی دوباره

دوستان خوبم من زندگی های متفاوتی دیدم که در اونها زن کاملا مطیع شوهرش هست و تابع محض هست و بدون هیچ چون و چرایی اطاعت می کنه و باورش این هست که وظیفش همین هست . و همینطور زندگی رو دیدم که برعکس این قضیه است . خودم با دیدن این زندگی های متفاوت به نتایجی رسیدم اما هیچ وقت نظر یک مرد رو در این رابطه نمیدونستم و اینجا رو مکان مناسبی دیدم برای اینکه نظر آقایون رو جویا بشم .

آقایون تالار اگر جواب بدید ممنون میشم .

شما تا چه حد تابع بودن و اطاعت همسر رو می پسندید ؟

4. 2 کاربر از پست مفید baran.68 تشکرکرده اند .

baran.68 (چهارشنبه 23 دی 88)

عضو فعال

آخرین بازدید
    یکشنبه 18 مرداد 94 [ 14:38]
    سطح
    100
    Overall activity: 10.0%
    دستاوردها:
    تشکرها
    11,614

تشکرشده 12,542 در 2,269 پست

Array

باران عزیز
    من نظر خودم رو میگم ، اونم اینکه مطلقا از یه همسر مطیع و بدون داشتن نظر مستقل بدم میاد.
    یادمه یه جائی که برا خواستگاری رفتیم ، خانواده خیلی خوب واصیل و.... وقتی با اون دختر خانم قرار صحبت داشتم و دیدم که نظری نداره وهمش موافقه ، نپسندیدم .
    معتقدم در این اختلاف سلیقه ها ، تفاوتها و... است که انسان رشد میکنه.

6. 10 کاربر از پست مفید baby تشکرکرده اند .

baby (یکشنبه 08 آذر 88), Eram (سه شنبه 24 تیر 93)

عضو همراه آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    100
    دستاوردها:
    تشکرها
    6,023

Array

سلام

ممنون از آقای baby که تجربه ای که خودشون داشتند رو هم بیان کردند .

آقایون دیگه تجربه یا نظری ندارند؟؟

8. کاربر روبرو از پست مفید baran.68 تشکرکرده است .

baran.68 (دوشنبه 23 فروردین 89)

سرپرست سایت

آخرین بازدید
    [ ]
    سطح
    100
    دستاوردها:
    SocialRecommendation Second ClassCreated Blog entryVeteranOverdrive
    نوشته های وبلاگ
    4
    تشکرها
    27,661

تشکرشده 35,997 در 7,404 پست

Array

این تاپیک رو به روز می کنم و منم آقایون رو دعوت می کنم به مشارکت در این بحث

10. 2 کاربر از پست مفید فرشته مهربان تشکرکرده اند .

فرشته مهربان (دوشنبه 23 فروردین 89)

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 05 فروردین 90 [ 08:23]
    سطح
    22
    Level completed: 86%, Points required for next Level: 14
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    1
    تشکرشده 1 در 1 پست
    Array

سلام دوست من

به نظر من که یک مرد حساب میشوم (اگه قبول داشته باشید)، ولی هنوز ازدواج نکرده ام میگویم که باید تفاهم باشه و هر دو طرف باید تا جایی که میتونه و برایش مقدور است انتظارات طرف مقابل رو براورده کنه و منم با نظر اقای baby موافقم .

12. کاربر روبرو از پست مفید zofishel تشکرکرده است .

zofishel (شنبه 23 بهمن 89)

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 20 بهمن 89 [ 22:32]
    سطح
    22
    Level completed: 21%, Points required for next Level: 79
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

با سلام خوشحالم که یک سایتی برای مشاور ازدواج پیدا کردم. من دختری هستم 29 ساله که مدتها با یکی از همدانشکده ایهام دوست بودم و به ازدواج فکر می کردیم. آیا اینکه پسر ماجرای خواستگاری را برای حل پاره ای از مشکلات اقتصادی و کاری عقب بیندازد تا حدی قابل قبول است ولی مشکل اینجاست اینکه ایشان بگوید روی جواب مادر و خواهرم نمی تونم اثر بگذارم و اگر بگویند نه من نمی تونم روی حرف اونها حرف بزنم چون تابحال تورویشان نایستادم.و شاید نشه ازدواج کنیم اگز اونهاسرسختانه مخالفت کنند. این یعنی بی قول قطعی! از طرفی می بینم وضعیت اینگونه است من را به امید 6ماه آینده به بعد نگه میدارد با گریه و هر وسیله ای که شده دل من را برحم می آورد که ترکش نکنم.اما من برایم بسیار گران تمام میشود که الان آینده خودمو برنامه دکترای خارجمو برای ایشان به عقب انداختم که باهم برویم بعد 6ماه دیگه مادر ایشان بیایند چون مادر پسرهستند و توجامعه این دروغ کذایی که تعداد دخترها بیشتر از پسرها بوده است مطرح است کلاس بگذارند و مانع ازدواج ما بشوند یا ناز کنند برایم بسیار وحشتناک است.مادر ایشان بیشتر دنبال مال و مدرک هستند(خداراشکر خانواده من از همه این نظرها از ایشان سرتر هستند) ولی کلاس مادر پسرها را نمیدونم چی بگم که فکر کنند پسرشان را می دزدند. اینم بگم ترس ایشان قبل از ازدواجه در کل زن بدی به نظر نمیرسند اما خوب فکر میکنند پسرش درس خونده دیگه چی شده!جو غلط جامعه ما! به قول خودش مادرش سخت گیر است ولی بعد از ازدواج کاری به عروسش ندارد روی عروس دیگرش هم اینو ثابت کرده.اما اینکه ملاک مادرشان این است اذیتم می کنه چون خانواده من بیشتر به شعور و عرضه و پاکی طرف امتیاز میده. ایشان از نظر مالی بسیار وابسته هستند که من دختر از اینکونه اصلا نیستم و کاملا مستقلم چه روحی چه مالی .من اگر روی برنامه کلی زندگیم اثری نداشت شاید می تونستم مساله را در حالت نیمه مسکوت در بیاورم و به بقیه مسایل زندگیم بپردازم.از طرفی نمیتوانم همزمان به چند مورد فکر کنم. من موردهای در نظر جامعه بسیار بهتر از ایشان داشته ام که بخاطر دکترای خارج و رفتن همه را حذف کردم و اصلا نذاشتم کار به احساس بکشه. اگر بخواهم ایشان را الان حذف کنم ایشان را از زندگیم الان نمیتوانم چون تا حدی چون دوستش دارم و پارامترهای شخصیتی مثبتی داره که برام مهمه با وجود پایینتر بودن سطح اقتصادی و استقلال قبول دارم (شاید بگم مکمل خوبی برای منه! و این برام سواله آیا انسان با مکملش می تونه بیشتر بسازه یا با عین خودش؟)و در چند صحنه زندگی که خیلی مشکل داشتم کنارم بوده و کمک روحیم کرده و اینکه پدرم خیلی فکر می کنه ازدواج نکنم چی میشه و مریضی روحی عصبی شدیدی داره.شاید دل پدرم هم بدست بیاورم(من یک دختر تحصیل کرده هستم می دانم نباید به صرف راضی کردن دل پدرم ازدواج کنم اما این مساله باعث شده با وجودی که پذیرش دکتراهای خوب داشتم تا بعد تعیین تکلیفم با دوستم به عقب بیندازم که هم دل پدرم را بدست آورم و هم با کسی که نسبتا زیاد ،نمیگم عاشقانه،دوستش دارم ازدواج کنم.اینم بگم من سالها فکر میکردم تنها به خارج برای تحصیل میروم و اونجا ازدواج میکنم ولی بعد چندین بار تنها به خارج رفتن دیدم عوض شد که اگر بتوانم با کسی که دوستش دارم ازدواج کنم بروم بهتر است تا تنهایی بروم (هرچند من سالها فکر میکردم بهتر است مجرد از کشور خارج بشم).ایشون منو خیلی زیاد دوسداره حتی برنامه زندگیشو بامن تنظیم کرده که بیاد دکترا خارج با وجودی که قبل جدی شدن ماجراش بامن یک لحظه هم فکر نمیکرد ازایران بره.اینم می بینم داره تلاششو می کنه باز دلمو به رحم میاره که صبر کنم یک سال دیرتر برم اما با هم بریم.اما مهم اینه که هیچی قطعی نیسا؟ با وجود این شرایط منو راهنمایی کنید؟آیا من اسیر احساسم که این انسان را حذف نمی کنم؟به نظر شما بهترین تصمیم گیری برای الان من چیه؟آیا رفتار احتمالی مادر ایشان طبیعیه جامعه امروزه؟(اینها همه شاید هست شایدم مشکل خاصی با مادرش پیدا نکنیم)اما چون بدجور فکر میکنه پسر داره دیگه چی هست نه من هر کسی احتمالا با این مادر مشکل پیدا خواهد کرد؟

عضو فعال

آخرین بازدید
    یکشنبه 11 بهمن 94 [ 04:40]
    سطح
    98
    Level completed: 63%, Points required for next Level: 379
    Overall activity: 13.0%
    دستاوردها:
    VeteranSocial25000 Experience PointsTagger First Class
    تشکرها
    15,041

تشکرشده 10,678 در 2,786 پست

حالت من
    Moteajeb
    Array

مطیع بودن شاید در نگاه اول خوشایند باشه.ولی ازدواج ینی زندگی مشترک.شریک بودن توی تصمیات انجام کارها

اگر قرار باشه یکی بگه نکن بکن یکی بگه باشه.این دیگه زندگی مشترک نیست.ارباب رعیتیه.

15. کاربر روبرو از پست مفید فرهنگ 27 تشکرکرده است .

فرهنگ 27 (چهارشنبه 20 بهمن 89)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 27 اردیبهشت 90 [ 10:15]
    سطح
    27
    Level completed: 34%, Points required for next Level: 100
    دستاوردها:
    تشکرها
    9

تشکرشده 10 در 6 پست

Array

با توجه به تجارب وشناختی که از زندگی مشترک 11 ساله دارم وشناخت نسبی که از خانوما کسب کردم باید بجای واژه مطیع به انعطاف پذیر بودن زنها اشاره کنیدکه لازمه بقا یک زندگی مشترکه برای هر دو .اما تا اونجایی که می دونم زنها به دلیل خصوصیات ذاتی شون همیشه مطیع نیستند وانتظار داشتن وقبول اینکه مردی فکر کنه که همسرش مطیع اونه یا آقایی به دنبال همسر مطیع بگرده کاملا دور از عقل است.تجربه بزرگترین درس برای آقایون است چون در ورای ظاهر زن ها یا کلامشون چیزی بیشتر وجود داره که هیچ مردی قادر به تغییر اون نیست و فقط بطور ذهنی وظاهری این فکر رو که فلانی مطیع همسرشه روبه خودشون تلقین می کنن.بازم تکرار می کنم هنر انعطاف پذیری بخصوص در زن ها بزرگترین شاخصه اونا هست .من حتی در استخدام پرسنل جدید شرکت به این موضوع اهمیت ویژه ای می دم.

17. 3 کاربر از پست مفید zarang تشکرکرده اند .

anisa (سه شنبه 24 تیر 93), zarang (یکشنبه 24 بهمن 89)

عضو فعال

آخرین بازدید
    دوشنبه 19 آبان 99 [ 21:53]
    سطح
    100
    Overall activity: 23.0%
    دستاوردها:
    OverdriveTagger First ClassSocialVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    15,723

تشکرشده 11,395 در 3,444 پست

Array
    درود

اصلا دوست ندارم همسرم هرچی من بگم را انجام بده و هیچ نظری از خودش نده و مستقل نباشه اینجوری باشه پس چرا ازدواج کنیم میریم یه دونه آشپز استخدام میکنیم خرجشم کمتره
    دوتعریف جدید و جالب ﮐﻪ خوب است به عمقش فکر کنیم:
    ﻋﺼﺒﺎﻧﯿﺖ؛ ﯾﻌﻨﯽ، ﺗﻨﺒﯿﻪ ﺧﻮﺩ ﺑﻪ ﺧﺎﻃﺮ ﺍﺷﺘﺒﺎﻩ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ!
    ﮐﯿﻨﻪ؛ ﯾﻌﻨﯽ، ﺧﻮﺭﺩﻥ ﺯﻫﺮ ﺑﺮﺍﯼ ﮐﺸﺘﻦ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ!
    ﻫﯿﭻ ﺍﻧﺴﺎﻧﯽ ﺑﻪ ﺳﻌﺎﺩﺕ ﻧﻤﯽ ﺭﺳﺪ،
    ﻣﮕﺮ ﺁﻧﮑﻪ ﺩﻭ ﺑﺎﺭ ﺯﺍﺩﻩ ﺷﻮﺩ:
    ﯾﮏ ﺑﺎﺭ ﺍﺯ ﻣﺎﺩﺭ خویش
    ﻭ ﺑﺎﺭ ﺩﯾﮕﺮ
    ﺍﺯ خویشتن ﺧﻮﯾش ،ﺗﺎ ﺣﻘﯿﻘﺖ ﺩﺭﻭﻧﺶ ،
    در زﺍﯾﺶ ﺩﻭﻡ، ﻫﻮﯾﺪﺍ ﺷﻮﺩ
    ﻭ ﺣﯿﺎﺕ ﻭﺍﻗﻌﯽ ﺍﻭ ﺁﻏﺎﺯ ﮔﺮﺩﺩ !

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)