به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 16
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 26 آذر 93 [ 22:56]
    سطح
    39
    Level completed: 21%, Points required for next Level: 119
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

درخواست كمك و راهنمايي ازخانم ها

با سلام
    از همه دوستان درخواست راهنمايي داشتم من زياد خانم ها رو نمي شناسم .من چندوقت پيش از يك خانومي خوشم آمد اگرچه در اولين درخواستم براي ازدواج مستقيما نگفت نه وگفت من يك خواستگاردارم وخيلي باهاش جلو رفتم.اما پس ازبررسي هاي زياد ديدم چنين چيزي نيست.مجددا از طريق خانواده تقاضايم رابا اين خانم مطرح كردم اما اين بارهم گفتن من نامزد دارم اما من احساس ميكنم اين واقعيت نداره.وطي چند باري كه ديدم يه جور هاي هم ميخنده هم اخم ميكنه وضد حال ميزنه تا اين آخري كه بهش گفتم من بيخيال نشدم بازم مزاحم ميشم اما در آخرين ديدار بيشتر با يك لحن وحالتي اخم كرد وگفت خودتون ميدونيد اما در بين صحبت هاش لبخندي داشت .موندم چه كار كنم ازيك طرف ميترسم اصرار زياد بيهوده باشه و وجهه خودمو ازدست بدم از يك طرف هم نمي خوام اونو ازدست بدم.البته خانم ها هم متفاوتن بعضي ها دوست دارن كسي كه دوستشون داره دنبالش بره اما بعضي ها از آدم هاي اين جوري بدشون مياد لطفا راهنمايي كنيد

عضو همراه

آخرین بازدید
    یکشنبه 06 آذر 90 [ 09:03]
    سطح
    73
    Level completed: 31%, Points required for next Level: 277
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    3,481

تشکرشده 3,465 در 1,036 پست

Array

RE: درخواست كمك و راهنمايي ازخانم ها

سلام

برادر عزیز به تالار همدردی خوش آمدید

برادر عزیز بعضی از دخترا وقتی از کسی خوششون نمیاد و برای ازدواج علاقه ای بهش ندارن حالا به هر دلیل ، به بهانه داشتن یک خواستگار دیگه یا حتی نامزدی طرفشون رو رد میکنن .البته خیلی محترمانه و با وقار طوری که خواستگارش ناراحت نشه و در خودش دنبال عیب و ایراد نگرده . و دیگه لبخند و ناز و ادا در پی نداره که آقا تو تردید و شک بمونه .اما دخترایی هم هستن که به علت داشتن خواستگار زیاد به جای اینکه عاقلانه فکر کنن و از بین چند نفر کسی رو که به معیارهاشون نزدیکتره و هم کفو خودشونه انتخاب کنن ، و بقیه رو معطل خودشون نکنن ، دوست دارن همه رو تو بلاتکلیفی بذارن و با همه شون تا یه جایی کارو پیش ببرن و البته بعضیها از این فرصت برای در و همسایه و بستگان کلاس بذارن که بله ما چنتا خواستگار داریم و خلاصه اینکه ملت پشت در معطل تصمیم من هستن!

بعضی مواقع هم به علت داشتن چند خواستگار نیست بلکه دختر خانم ذوق زده شده و جون تا حالا همچین موردی براش پیش نیومده میخواد از این فرصت یه خورده استفاده و ناز کنه و خودشو برای آقا بگیره .

برادر عزیز به نظر من اصرار زیادی به کسی که چنین برخوردی داره درست نیست . این دختر خانم باید اگه جوابش منفیه خیلی رک و محترمانه و بدون لبخند وناز و ادا بگه نه قصد ندارم .اگر هم جوابش مثبته باز محترمانه موافقتش رو اعلام کنه .شما کار خوبی کردید که خانواده رو هم در جریان گذاشتید و از طریق خانواده اقدام کردید خودتون هم که بهش گفتید یه مدت صبر کنید اگه جریان خواستگار دیگه جدی نبوده باشه خودشون یه جوری شما رو متوجه می کنن اگر هم صحت داشته باشه که باز اجازهخ بدید از بین شما یکی رو انتخاب کنه نه اینکه مجبورش کنید. حالا با رفتاری که اون داره به نظر من بیشتر اصرار نکنید چون بهانه داشتن خواستگار دیگه خودش نشونه اینه که اگه در نهایت به شما جواب مثبت بده ، احتمالا" میگه به خاطر شما اون یکی رو رد کرده یا اینکه خواستگار زیاد داشته و این بهانه ای میشه برای سخت گرفتن و ایرادهای بنی اسراییلی

موفق باشید

3. 3 کاربر از پست مفید m.mouod تشکرکرده اند .

m.mouod (جمعه 29 آبان 88)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 02 اردیبهشت 91 [ 11:29]
    سطح
    46
    Level completed: 39%, Points required for next Level: 123
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    420

تشکرشده 402 در 153 پست

Array

با سلام :
    اگر كمي در تالار و خصوصا"انجمن ارتباط دختران و پسران گشتي بزني اطلاعات خوبي پيدا ميكني ولي اگر جواب ميخواهي اطلاعات شما خيلي كلي است توضيح بده چند سالته اون چند سالشه ؟چه جوري اشنا شدي ؟چه مدته اشنا شدي و......

5. کاربر روبرو از پست مفید omed تشکرکرده است .

omed (سه شنبه 19 آبان 88)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    39
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط omed
    با سلام :
    اگر كمي در تالار و خصوصا"انجمن ارتباط دختران و پسران گشتي بزني اطلاعات خوبي پيدا ميكني ولي اگر جواب ميخواهي اطلاعات شما خيلي كلي است توضيح بده چند سالته اون چند سالشه ؟چه جوري اشنا شدي ؟چه مدته اشنا شدي و......
    من كه بارچندمم نيست كه ميخوام ازدواج كنم ويك جوان بالاي 25 ساله بعد هم نميتونم ريز حرفهام رو بگم اونجوري حريم خصوصي ندارم من اطلاعات كلي دادم اگه خانم ها رو ميشناسي راهنمايي كن ضمن اينكه چيزي كه بوده رو گفتم نه عينك بدبيني زدم نه عينك خوش بيني .
    البته نميخوام ريا بشه اما اميدم به خداست وفقط يه راهنمايي ميخوام

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سطح
    46
    دستاوردها:
    تشکرها
    420

تشکرشده 402 در 153 پست

Array

ببين منظور من اين بود كه موارد مشابه مورد شما قبلا" در تالار بارها و بارها طرح شده شما با مراجعه به اونها ميتواني بدون آسيب به حريم خصوصيت از تجربيات ديگران استفاده كني .اگر هم سوال ميكنم براي اين است كه هر خانمي با توجه به سن و تحصيلات و محيط و...رفتاري متفاوت دارد ولي خانم موعود تا حدود زيادي درست نوشته است به هر حال اميدوارم موفق و خوشبخت باشي.

8. کاربر روبرو از پست مفید omed تشکرکرده است .

omed (یکشنبه 24 آبان 88)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    39
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط omed
    ببين منظور من اين بود كه موارد مشابه مورد شما قبلا" در تالار بارها و بارها طرح شده شما با مراجعه به اونها ميتواني بدون آسيب به حريم خصوصيت از تجربيات ديگران استفاده كني .اگر هم سوال ميكنم براي اين است كه هر خانمي با توجه به سن و تحصيلات و محيط و...رفتاري متفاوت دارد ولي خانم موعود تا حدود زيادي درست نوشته است به هر حال اميدوارم موفق و خوشبخت باشي.
    قصد من جسارت نبود حمل بر بي ادبي من نباشه .ممنونم از اينكه ميخواين كمكم كنيد.اما اين كه هر دوتايي ما ليسانس هستيم وهردوتايي مون توي يك شهر ديگه دور از خانواده داريم كار ميكنيم ضمن اينه اصلا همكارم نيستيم.ويه تفاوتي هم داريم كه اين بنده خدا در زادگاه خودش داره كارميكنه اماخانوادش واصلا توي يك شهر ديگه رشد كرده .اون يك سال از من كوچكتره حدوداً نزديك 9 ماه هست كه اونو ديدم اما ازروزيكه رفته روي اعصابم 5 ماهه .من زيادتوي اين تالارم نبودم كه برم ببينم بقيه چي نوشتن اگه ميتونيد لطف كنيد خيلي راحت حرفتون روبزنيد.بهعبارتي حرف آخر رو اول بزنيد.

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سطح
    46
    دستاوردها:
    تشکرها
    420

تشکرشده 402 در 153 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط آزاد
    با سلام
    از همه دوستان درخواست راهنمايي داشتم من زياد خانم ها رو نمي شناسم .من چندوقت پيش از يك خانومي خوشم آمد اگرچه در اولين درخواستم براي ازدواج مستقيما نگفت نه وگفت من يك خواستگاردارم وخيلي باهاش جلو رفتم.اما پس ازبررسي هاي زياد ديدم چنين چيزي نيست.مجددا از طريق خانواده تقاضايم رابا اين خانم مطرح كردم اما اين بارهم گفتن من نامزد دارم اما من احساس ميكنم اين واقعيت نداره.وطي چند باري كه ديدم يه جور هاي هم ميخنده هم اخم ميكنه وضد حال ميزنه تا اين آخري كه بهش گفتم من بيخيال نشدم بازم مزاحم ميشم اما در آخرين ديدار بيشتر با يك لحن وحالتي اخم كرد وگفت خودتون ميدونيد اما در بين صحبت هاش لبخندي داشت .موندم چه كار كنم ازيك طرف ميترسم اصرار زياد بيهوده باشه و وجهه خودمو ازدست بدم از يك طرف هم نمي خوام اونو ازدست بدم.البته خانم ها هم متفاوتن بعضي ها دوست دارن كسي كه دوستشون داره دنبالش بره اما بعضي ها از آدم هاي اين جوري بدشون مياد لطفا راهنمايي كنيد
    از صحبتهاي شما شروع ميكنم :
    همه خانمها دوست دارند مورد توجه باشند و ناز شان را بكشند ولي تقريبا"همه خانمها دوست دارند مردان رفتاري مردانه داشته باشند و خيلي احساساتي و ضعيف برخورد نكنند پس وقتي احساس شما را ميداند بهتر است خيلي اصرار نكني و يك نكته :
    سعي كن از اين جريان به زيبايي بهره ببري اين حالات خيلي نصيب هر كسي نميشود و با مديريت درست انگيزه اي ميشود رو به سعادت و تكامل با مديريت غلط منجر به كابوس و فاجعه !برخي براي ثابت كردن لياقت با كمك اين حس در درس ،كار ،... موفق و كامروا شدند و برخي به بي بند باري و آشفته حالي !يعني به جاي اينكه ببيني او چه فكر ميكند و...خودت را آنقدر قوي و رويايي بساز كه هر خانمي آرزوي ازدواج را داشته باشد !
    چون خانمها آنقدر پيچيده هستند كه هيچكس نميتواند كاملا" آنها را بشناسد !توكل به خدا را هم فراموش نكن كه: همه دنيا بخوانو او بگه نه نخواهدو او بگه آره تمومه!!

11. کاربر روبرو از پست مفید omed تشکرکرده است .

omed (یکشنبه 24 آبان 88)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 16 آبان 91 [ 20:53]
    سطح
    34
    Level completed: 37%, Points required for next Level: 95
    دستاوردها:
    تشکرها
    17

تشکرشده 17 در 14 پست

Array

ازاد عزیز
    اگه اون خانم ترو برای ازدواج می خواست هرگز بهت نمی گفت نامزد داره. چون با این کار فکر می کرد شاید ترو از دست بده .اون خواسته مودبانه بگه که خیلی ناراحت نشی و غرورت نشکنه.

تو چه جوری بررسی کردی که اون خواستگار یا نامزد نداره؟شاید با کسی قول و قرار هایی گذاشته که هیچ کس خبر نداره. اگه خیلی دوسش داری و نمیتونی فراموشش کنی 2و3 ماه صبر کن اگه تا اون موقع ازدواج نکرد دوباره از طریق خانوادت اقدام کن.

13. کاربر روبرو از پست مفید setare1234 تشکرکرده است .

setare1234 (شنبه 23 آبان 88)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    39
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط setare1234
    ازاد عزیز
    اگه اون خانم ترو برای ازدواج می خواست هرگز بهت نمی گفت نامزد داره. چون با این کار فکر می کرد شاید ترو از دست بده .اون خواسته مودبانه بگه که خیلی ناراحت نشی و غرورت نشکنه.

تو چه جوری بررسی کردی که اون خواستگار یا نامزد نداره؟شاید با کسی قول و قرار هایی گذاشته که هیچ کس خبر نداره. اگه خیلی دوسش داری و نمیتونی فراموشش کنی 2و3 ماه صبر کن اگه تا اون موقع ازدواج نکرد دوباره از طریق خانوادت اقدام کن.
    سلام
    اول ممنونم از راهنمايي شما.دوم اينكه دوتا سوال به پاسخ شما وارده 1- اين كه نه گفتن اون بلاخره از اينه كه منو نميخواد وبراي اينكه غرورم نشكنه گفته يا واقعاً نامزد داره .2- اگه واقعا نامزد داشت پس ميبايست توي برخوردهاي ديگه سر سنگين ميشد نه اينكه بخنده وباز من فكر كنم نه اين خواسته ناز بياد ؟ ومن اين بار از طريق خانواده وارد بشم .من از دونفر مطمئن آمار گرفتم كه ازدواج نكرده كه بايكي چند ماهي هم اتاق و رفيق فابريكن.همونطوركه گفتم براي من قابل تشخيص نيست ناز آوردن خانوم ها با ناز نياوردنشون .به شما برنخوره اما يكي ميگفت خانوم ها هزار ويك جهرهدارن كه بايد چهره واقعي اونا رو بفهمي تا موفق بشي به چيزي كه ميخواي برسي اما من متاسفانه زياد با خانوم ها برخورد نداشتم فقط در حد سركلاس و سر كار خيلي محدود وسنگين. براي همين چيزي از خانومها نمي دونم.

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 26 بهمن 89 [ 15:28]
    سطح
    38
    Level completed: 2%, Points required for next Level: 148
    دستاوردها:
    تشکرها
    158

تشکرشده 159 در 70 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط آزاد
    نقل قول نوشته اصلی توسط setare1234
    ازاد عزیز

سلام
    اول ممنونم از راهنمايي شما.دوم اينكه دوتا سوال به پاسخ شما وارده 1- اين كه نه گفتن اون بلاخره از اينه كه منو نميخواد وبراي اينكه غرورم نشكنه گفته يا واقعاً نامزد داره .2- اگه واقعا نامزد داشت پس ميبايست توي برخوردهاي ديگه سر سنگين ميشد نه اينكه بخنده وباز من فكر كنم نه اين خواسته ناز بياد ؟ ومن اين بار از طريق خانواده وارد بشم .من از دونفر مطمئن آمار گرفتم كه ازدواج نكرده كه بايكي چند ماهي هم اتاق و رفيق فابريكن.همونطوركه گفتم براي من قابل تشخيص نيست ناز آوردن خانوم ها با ناز نياوردنشون .به شما برنخوره اما يكي ميگفت خانوم ها هزار ويك جهرهدارن كه بايد چهره واقعي اونا رو بفهمي تا موفق بشي به چيزي كه ميخواي برسي اما من متاسفانه زياد با خانوم ها برخورد نداشتم فقط در حد سركلاس و سر كار خيلي محدود وسنگين. براي همين چيزي از خانومها نمي دونم.
    سلام
    با توجه به عرف زمانی که تقاضای ازدواج از طریق خانواده و به صورت رسمی مطرح بشه پاسخ خانواده دختر هم معلوم هست نه مجهول .ایشون به هر دلیلی به تقاضای رسمی شما جواب منفی دادن جالب هست شما به این جواب اعتماد ندارید ! بنابراین مختارید بر مبنای ناز و ادا تصمیم گیری کنید (اما ناز کردن بی جا رو به حساب خصوصیات خانم ها نگذارید). فراموش نکنید ناز کردن هم حد و مرز داره و همچنین موقعیت مناسب . با این مطلب که خانم ها هزار ویک چهره دارن موافق نیستم چون فقط مختص خانم ها نیست بعضی از اشخاص فرقی هم نمی کند خانم یا آقا ممکنه چهره های مختلف شخصیتی داشته باشند و ربطی به شناخت شما از خانم ها ندارد .

16. کاربر روبرو از پست مفید sogand66 تشکرکرده است .

sogand66 (شنبه 23 آبان 88)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)