به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8

موضوع: تناسب

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    جمعه 20 خرداد 90 [ 15:37]
    سطح
    31
    Level completed: 96%, Points required for next Level: 7
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    5

تشکرشده 5 در 4 پست

Array

تناسب

باسلام اینکه در ازدواج مرد تحصیلات پایین تری دارد مثلا خانم فوق مهندسی داردو آقا لیسانس یک رشته علوم پایه ولی هر دو استخدام دولت هستند و از لحاظ درآمد تفاوتی ندارند آیا این عدم تناسب تحصیلی مشکل ساز نخواهد بود؟در برنامه گلبرگ شنیدم که گقته شد اصلا دختر نباید بالاتر باشه از نظر تحصیلی ، من هم این مشکل رو دارم و چون تمام موارد بجز یکی همگی تحصیلات کمتری داشتن یا خودم میترسم در آینده از نظر اقتدار برای مرد مساله ای پیش بیاد و قبول نمی کنم یا خود خانواده ها وفتی توی سوال از مامانم می پرسن می فهمن فوقم ، خوششون نمیاد.حالا درست چیه ؟من خودم برام هم کفو بودن مهمه اما اصلا موردی پیش نمیاد که تو اکقر موارد هم کفو باشن .در ضمن برای خودم تحصیلات تا یک مقطع کمتر مهم نیست چون قبول دارم که شخصیت و ارزش نمیاره اما نظر مشاوره ها و کتاب ها و مقاله های مرتبط با ازدواج همونه که عرض کردم حالا چه توصیه ای می کنید دوستان؟ سپاسگزارم.

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 23 آبان 88 [ 10:52]
    سطح
    40
    Level completed: 39%, Points required for next Level: 123
    دستاوردها:
    تشکرها
    395

تشکرشده 400 در 127 پست

Array

RE: تناسب

همان که خودتان گفتید . هیچ عدم تناسبی در ابتدا ی شروع رابطه مهم به نظر نمی آید ولی در زمان بحران و در طی مسیر زندگی این عدم تناسبها کار دست انسان می دهد .

شما باید به طرف مقابل و خودتان در ادامه راه زندگی اعتماد زیادی داشته باشید که با این عدم تناسب و مخصوصا در شرایط بحران زندگی چگونه کنار می آیید و برخورد می کنید .

اگر واقعا این قدر شناخت و اعتماد وجود دارد مشکل جدی نخواهد بود در غیر این صورت متاسفانه عدم تناسب حتی از نوع تحصیلی در خیلی از زندگی ها درد سر ساز شده . و به نظر می رسد باید به مقالات و نظر پزشکان و کتب معتبر اعتماد کرد چرا که حاصل تحقیق و تفحص است و در پی استثناها نباید رفت . شاید شما آن استثنا نباشید شاید هم باشید . به هر حال ریسک است .
    می خواستم زندگی کنم ، راهم را بستند
    عاشق شدم ، گفتند دروغ است
    گریستم ، گفتند بهانه است
    خندیدم ، گفتند دیوانه است
    دنیا را نگه دارید ، می خواهم پیاده شوم
    ( دکتر علی شریعتی )

3. کاربر روبرو از پست مفید گفتار نیک تشکرکرده است .

گفتار نیک (جمعه 08 آبان 88)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    جمعه 20 خرداد 90 [ 15:37]
    سطح
    31
    Level completed: 96%, Points required for next Level: 7
    دستاوردها:
    تشکرها
    5

تشکرشده 5 در 4 پست

Array

باسپاس
    پس تکلیف این همه دختران تحصیل کرده چه می شود آیا باید تا مدتها به این انتظار یاشند که شخصی با تحصیلات بالاتر با انها مواجه شود آیا این ریسک نیست که به این امید انسان بهترین سالهاس عمرش را ئر حالت مجرد سپری کند؟با توجه به این که یک دختر که ارشد دارد و کارمند نیز هست خود به خود سنش نسبت به بقیه بیشتر است واقعا سرگردانم نمی دانم چه کسی درست می گوید ؟یکی میگوید اگر تو مغرور نباشی همه چیز حل است یکی هم مثل دوست مان می فرماید ریسک است. کمک کنید.

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 19 بهمن 91 [ 00:06]
    سطح
    35
    Level completed: 65%, Points required for next Level: 53
    دستاوردها:
    تشکرها
    121

تشکرشده 125 در 66 پست

Array

مشکل شما مشکل اکثر دخترهای تحصیل کرده است ... اره حق با شماست بهترین سالهای عمر ما داره به مجردی میگذره ولی نمیتونیم به هر قیمتی هم با زندگی خودمون بازی کنیم ...تحصیلات عقل و شعور نمیاره ولی روی دید کلی به زندگی خیلی تاثیر داره ... فردی را هم که شما اشاره کردید بیسواد نیستند و تحصیلات دانشگاهی دارند ولی در رشته ای غیر از رشته شما ...با توجه به زندگی و تجربه افرادی که دیدم هم کفو بودن در ازدواج خیلی خیلی مهمه... امیدوارم بهترین و درست ترین تصمیم را بگیرد

6. کاربر روبرو از پست مفید آگرین تشکرکرده است .

آگرین (جمعه 08 آبان 88)

عضو همراه

آخرین بازدید
    پنجشنبه 23 دی 00 [ 03:31]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    VeteranSocial25000 Experience Points
    تشکرها
    6,023

تشکرشده 6,300 در 1,292 پست

Array

سلام

به تالار همدردی خوش اومدید .

شما اول از هر چیز باید خودتون رو در نظر بگیرید . باید ببینید تا چه حد تحصیلات طرف مقابل براتون اهمیت داره ؟
    معیارهایی که شما میگید در طرف مقابل هست و تننها مشکل اینه که شما در تحصیلات یک مقطع از ایشون بالاتر هستید ، تا چه حد براتون اهمیت داره؟
    خیلی ها به همین دلیل که طرف مقابل بیش تر معیارها رو داره از تفاوت سطح تحصیلات چشم پوشی کردند اما بعد از اینکه وارد زندگی شدند هم برای خودشون این تفاوت مهم شده هم از حرف های اطرافیان ناراحت شدند.

تفاوت تحصیلی شما فقط در یک مقطع هست اما خیلی خوبه که شما به این تفاوت اهمیت دادید و نمی خواید فردا تو زندگی دچار مشکل بشید .
    شما اول باید از خودتون مطمئن بشید که وقتی وارد زندگی شدید خوبی های این آقا براتون عادی تر شد مسئله تحصیل پر رنگ نخواهد شد .
    بعد از اون باید مطمئن بشید که حرف دیگران روی شما تاثیر گذار نخواهد بود . اگر شما وارد زندگی شدید و خودتون از همه چیز راضی بودید ولی اطرافیان تیکه و کنایه اومدن این روی زندگی شما و تفکر شما نباید تاثیرگذار باشه .

اما اگر تمام فکرهاتون رو کردید و متوجه شدید که از طرف خودتون مشکلی نیست ، باید ببینید ایشون تا چه حد این مسئله براشون مهمه و فردا روزی در رابطه با این مسئله احساس ضعف نخواهند کرد .
    البته ناگفته نماند که در اکثر موارد خود زن ها با رفتارهایی که شاید اصلا خودشون متوجه نیستند باعث میشن که مرد اعتماد به نفس و اقتدارش رو از دست بده و این زمینه ای میشه برای مشکلات بزرگ تر تو زندگی.

اگر شما تصمیم گرفتید ایشون رو بپذیرید باید این همیشه یادتون باشه که از روز اول این مسئله رو میدونستید و برای خودتون حلش کردید و پذیرفتید پس نباید تو زندگی راجع به این مسئله ابراز ناراحتی کنید.

امیدوارم موفق باشید.

8. 6 کاربر از پست مفید baran.68 تشکرکرده اند .

baran.68 (شنبه 09 آبان 88)

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 23 آبان 88 [ 10:52]
    سطح
    40
    Level completed: 39%, Points required for next Level: 123
    دستاوردها:
    تشکرها
    395

تشکرشده 400 در 127 پست

Array

یک بعد مهم قضیه بعد از ورود به زندگی زناشویی حقوق و مزایا و پولی است که شما در می آورید .

شاید در ابتدا یک مقطع بالا بودن تحصیلات شما به نظر تنها مورد عدم تناسب باشد اما وقتی وارد زندگی شدید موارد دیگر به آن می پیوندد و احساسات خاصی در شما و همچنین همسرتان ایجاد می کند . به پیامدها خوب توجه و فکر کنید .

در زندگی های با تناسب کلی مسئله و مشگل وجود دارد که البته راههایی برای برون رفت از مشکلات هم هست ولی عملا می بینیم که خیلی ها به مشکلات اساسی می خورند و کار به دعوا و مشاجره و در نهایت جدایی می کشد.

شما باید تصمیم بگیرید و مردی که قرار است در کنار شما زندگی کند . پس به عدم تناسبهایی که متاثر از همین یک مقطع بالاتر تحصیلی است و زیر مجموعه های آن خوب دقت کنید .

چرا مرد مورد نظر را به ادامه تحصیل دعوت و تشویق نمی کنید ؟!

به نظر این یک راه برون رفت از عدم تناسب موجود باشد .
    می خواستم زندگی کنم ، راهم را بستند
    عاشق شدم ، گفتند دروغ است
    گریستم ، گفتند بهانه است
    خندیدم ، گفتند دیوانه است
    دنیا را نگه دارید ، می خواهم پیاده شوم
    ( دکتر علی شریعتی )

10. 4 کاربر از پست مفید گفتار نیک تشکرکرده اند .

گفتار نیک (جمعه 08 آبان 88)

عضو فعال

آخرین بازدید
    دوشنبه 24 خرداد 00 [ 00:30]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    Veteran50000 Experience PointsSocialTagger First Class
    تشکرها
    9,001

تشکرشده 10,163 در 2,191 پست

Array

سلام,
    دوستان به نکات مفیدی اشاره داشته اند؛ممنون
    به نظر بنده ::

نوع تحصیلات مهم نیست. آنچه در ازدواج مهم است؛ سطح تحصیلات است,
    اهمیت سطح تحصیلات در ازدواج به قدری است كه چنانچه تفاوت زیاد باشد ، می توان گفت به ندرت سازگاری وجود خواهد داشت.
    زنی كه دارای تحصیلات عالی بوده، پزشك یا مهندس است، از نظر تفاهم با مردی كه حداكثر تحصیلات ابتدایی دارد و مثلاً راننده یا لوله كش است تفاهم (تناسب)ندارد؛مرد دنیا را به گونه ای می بیند و زن گونه ای دیگر ,در این حالت ممكن است در زمان ازدواج به علت نكات مثبتی كه در پسر وجود دارد ، پیوند زناشویی انجام گیرد؛ ولی این تفاوت احتمال دارد به تدریج به علل اشتغال اجتماعی زن و احساس برتری نسبت به شوهر و برعكس احساس حقارت شوهر در مقابل زن موجب اختلاف شود و زندگی شیرین زناشویی مبدل به كشمكش روانی و اخلاقی گردد.

اگر دختر فوق‌لیسانس و پسر لیسانس است، اشكالی ندارد (در حالی كه به غلط جا افتاده كه شوهر باید بالاتر باشد) ولی اصولا بهتر است كه هر دو هم‌سطح باشند.

در صورتی مشکل ساز است که::

زن و شوهر قصد رقابت با هم داشته باشند ؛یا داشته ها و نداشته هایشان را به رخ هم بکشند؛
    اینکه شما نوشته اید در برنامه گلبرگ گفته شده نباید تحصیلات خانم از آقا بالاتر باشد؛ به خاطر همان سرکوفت زدن است!!! شما از خودتان سوال کنید ؛آیا چنین کاری از شما سر خواهد زد؟ آیا نقش مدرک تحصیلی آنقدر بالاست که باید تمام نقاط مثبت یک زندگی را به خاطر آن نادیده گرفت؟
    یکی از دوستان اشاره کرده اند که ::
    دقت کنید که این معیار تا چه میزان برای شما اهمیت دارد؟

مهم این است ::فضای فكری(طرز تفکر) هر دو به هم نزدیک باشد ؛

موفق باشید

12. 9 کاربر از پست مفید keyvan تشکرکرده اند .

keyvan (شنبه 12 تیر 89)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 14 فروردین 91 [ 08:41]
    سطح
    45
    Level completed: 83%, Points required for next Level: 34
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    1,281

تشکرشده 1,260 در 376 پست

Array

سلام
    به نظر من این بیشتر بسته به روحیات طرفین داره اگه شما از ابتدا برات مهم باشه که همسرت تحصیلاتش باید بالاتر باشه و این جزو معیارات باشه و نادیده بگیری بعدا حتما به مشکل بر می خوری ولی اگه واقعا معیارت واسه ازدواج تحصیلات بالاتر نباشه من فکر نمی کنم انقدر ها هم مهم باشه
    همچنین باید ببینید طرف مقابلتون چه رفتاری دارند اگه از این تیپ مردها هستند که نمی تونن زن بالاتر از خودشونو قبول کنند پس مشکل آفرین می شه ولی اگه مردی این قضیه براش مهم نباشه مشکلی نیست
    همه چیزدر ازدواج بسته به شناخته هیچ تضمینی وجود نداره که آقا و خانومی که همه ی فاکتورهای یک زندیگ متناسب و دارند خوش بخت و بدون مشکل باشند برای زندگیتون دنبال فرمول نگردین

14. کاربر روبرو از پست مفید mamfred تشکرکرده است .

mamfred (شنبه 09 آبان 88)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)