به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6

موضوع: laya

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 15 آبان 87 [ 11:49]
    سطح
    40
    Level completed: 13%, Points required for next Level: 175
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    52

تشکرشده 53 در 32 پست

Array

laya

[/color]آقا توكت من يكي نميره يعني چي مادخترابايدبشينيم ومنتظرباشيم تايه كوري كچلي چلاقي بيادخواستگاريمون يعني چي پسرقبل ازانتخاب شدن قدرت انتخاب كردن داره اما يه دختر
    چيه وقتي يه پسرميادخواستگاري جوري دختر بيچاره روبراندازميكنه انگار كه بخواد جنسي روبخره چراجاي واژه هاي يكي بودن ويكي شدن اينقدرخالي وغريبه

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 15 اسفند 86 [ 22:14]
    سطح
    41
    Level completed: 54%, Points required for next Level: 93
    دستاوردها:
    تشکرها
    74

تشکرشده 79 در 55 پست

Array

RE: laya

عزيزم مقصر ما نيستيم مامان بابا هامونن كه هنوزم وقتي دختري به پسري ابراز علاقه مي كنه تا مادر پسره مي فهمه ميگه اين دختره (بلا نسبت خانم ها تالار) چه افريته ايه كه به پسره من پيشنهاد ازدواج ميده(التفات كنيد مي بينيد كه دختره ابراز علاقه كرده نه پيشنهاد ازدواج!!)بعدشم اگه برن خواستگاريه دختره، مادره سينه اش رو ميده جلو با افاده ميگه پسرم مگه چه عيبي داره؟چيزي كه زياده براش دختر!!!(البته اگه اعتياد و بد اخلاقي و خانم بازي و بيكاري و الواتي و عياشي و بي سوادي و رفيق بازيه پسر رو ناديده بگيريم حق با مامان جونشه!)خواهرشم ميگه كي بهتر از داداش جونم مي خواد بياد خواستگاريت (آخه ايشون پيامبر خدا يا زبونم لال خود خداست كه اينجوري ميگن)باباجونشم كه دُر افشاني مي كنن و ميگن پسرم لنگه خودمه همه جوره هم پشتشم (اگه اينجوري نبود بايد يه پسر اون پدر بودنش شك مي كرديم)
    آره عزيزم قضيه اينه ديگه

3. کاربر روبرو از پست مفید merka تشکرکرده است .

merka (سه شنبه 21 اسفند 86)

عضو همراه

آخرین بازدید
    چهارشنبه 02 شهریور 01 [ 10:24]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    VeteranSocial25000 Experience PointsTagger Second Class
    تشکرها
    2,961

تشکرشده 3,583 در 906 پست

Array

سلام لعیا جان :
    خیر مقدم می گم عزیز
    می دونم که حسابی از این مردسالاری بازی ها و .....دلت گرفته که متاسفانه مسبش هم همین خانواده های خودمون هستند.
    می دونی لعیا این از ظرافت خلقت بوده که مظهر وجودی مرد تقاضاو زن ناز وکرشمه .
    دوست من چرا گفتی کور و کچل و چلاق ؟
    قدیمی ها یه شعر می خوندن دختر داریم شاه نداره از خوشگلی تا نداره به کس کسونش نمی دیم و...............

حالا اگر هم یه کو ر و کچل و چلاق هم بیاد که اون هم بنده ی خداست و خوشبختانه کلید دست تو هست و تویی که با بله گفتن یا نگفتنت تکلیف اون اقا رو معلوم می کنی .
    هرکس که میاد خواستگاریت این تویی که تصمیم می گیری یا افتخار می دی یا نمی دی دیگه!اگر دیدی بدجوری نگاهت می کنه خوب تو هم یه» نه» ابدار بگو ردش کن بره !تا چشماش دراد و درست نگاه کنه(اقایون خوب تالار با بزرگی خودشون منوببخشند)
    خب حالا اینجا بعضی خانواده ها واقعا مقصرند .چون دختر ناز و خوبمون را اون ته ته های خونه قایم می کنند.متاسفانه ادمها کنارهم و درهمسایگی هم زندگی می کنند ولی وقتی یه جشنی برپا میشه می گن وا اا.مگه فلانی دختر داشت؟
    چرا؟

بعضی دخترهای دسته گل ما چون دیدند نه خیر کسی به فکرانهاو اینده ی انها نیست خود دست بکار شدندو متاسفانه بعضی هاشون هم بازیچه قول و عیدهای کاذب شدن.
    مقصر کیه؟
    بیشتر ازدواجها درقدیم از مراسم عزاداری دوماهه و ماه ربیع و مولودی و شب احیا و مسجدو نماز جماعت و روضه های ماهانه و...شروع می شدو اولین مجلس خواستگاری توی این ایام بود .
    خود من فامیلمون تو ی یه مجلس مولودی یادش افتاده بودکه بابام یه دختر داره و........
    یکی این و دیگری اطرافیان که باید به این امر ثواب(معرفی افراد مناسب هم)شرکت کنند و بی توجه نباشند.
    توی فامیلمون یه پسر داشتیم که بعض شما نباشه خیلی پسر خوبی بود اگر بدونید هرروز یه عمو و یه دایی برای برادر زاده و خواهرزاده و خواهر زن و........از او خواستگاری می کرد که پسره بیچاره می گفت بابا من می خوام ادامه تحصیل بدم .مثل اینکه برای این که درامان باشم باید مجلسها را شرکت نکنم.(چه عموها و دایی های خوبی!)
    ویه ازدواج دیگه این طوری صورت گرفت که خانواده به جای اینکه غیرت های کاذب داشته باشه خیلی راحت دخترش رو معرفی کرده بود یعنی اقا داماد با برادرهاش رفته بودن عیادت پدر عروس و نمی دانستند که ایشون دختر داره .همین موقع دختر وارد اتاق می شه و بابا گل از گلش می شکفه که این هم .....دختر گل من!اقا دامادهم پسند می کنه و.......
    یا بعضی ازدواجها که از طریق برادرو .........صورت می گیره .

خب یک دسته که تکلیف خود را مشخص کردند و سنتی ازدواج می کنند و راهکارهای ان را به کار می گیرند.
    یک دسته هم به شکل امروزی ومدرن و شناخت ورفت و امد و... انتخاب میکنند.
    یک دسته هم بین سنتی و مدرن ما ت و مبهوت مانده اند.
    یکی باید یه فکر ی برای این دخترهای بی گناه و معصوم که نه به شکل سنتی به فکرانها هستند و نه اجازه می دهند به صورت مدرن و امروزی (که البته باید اگاهانه باشد)خودشون! خودشون رو دریابند بکند!

خدا اسباب خوشحالی همه جوانان ما را فراهم کن!
    «امین»

5. 4 کاربر از پست مفید setareh تشکرکرده اند .

setareh (سه شنبه 21 اسفند 86)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 16 دی 92 [ 13:12]
    سطح
    49
    Level completed: 28%, Points required for next Level: 145
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    181

تشکرشده 204 در 87 پست

Array

آخه پسرها هم به دختری که بهشون پیشنهاد بده به چشم دختر دم دستی نگاه می کنند .برای یکی اتفاق افتاده بود تازه دختره سعی می کرد خیلی غرور و شخصیتشو حفظ کنه،اصلا هم آویزونش نشده بود ولی پسره یه بار بعد از مدتها دوستی گفت من دوستت دارم ولی عاشقت نیستم.مثل اینکه براش زیاد پیش اومده بود دخترا بهش پیشنهاد بدن،احساس می کرد دلش می خواد خودش انتخاب کنه......همچین تحفه ای هم نبود ها!
    شاید بقول شما تاثیر حرفای اطرافیانه که فکر می کنن اراده کنن دختر شاه پریون رو می گیرن. پسرهای ...!

7. کاربر روبرو از پست مفید no1 تشکرکرده است .

no1 (سه شنبه 21 اسفند 86)

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 02 بهمن 87 [ 11:22]
    سطح
    39
    Level completed: 95%, Points required for next Level: 8
    دستاوردها:
    تشکرها
    46

تشکرشده 47 در 27 پست

Array

سلام دختر گل
    چرا اینجوری فکر می کنی چرا نمی گی که هی میرن و میان باباهه می گه دخترم رو نمی دم چرا نمی گی هی پسره و خانوادش می گن حیف دختر خوبیها اما به ما نمی دن چرا خدایی نکرده کور و کچل و چلاق مگه خود شما خدایی نکرده مشکلی داری آن کور و کچله میره سراغ یکی مثل خودش نمی یاد که یک دختر حسابی رو بگیره من با نظر مرکای عزیز موافقم ببین گل یاسم چه فکرای تو ذهن خانواده پسره میگذره متاسفانه یا خوشبختانه ما اینم دیگه تازه باید ببینی پسرا چی می گن؟ آنها هم البته بعضی یاشون بدشون نمی یاد دختره شاغل و تحصیل کرده و خلاصه پدر پول دار و .............. بیاد خواستگاریشون می دونی که گرانیه دیگه.

9. کاربر روبرو از پست مفید mishka تشکرکرده است .

mishka (سه شنبه 21 اسفند 86)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 15 آبان 87 [ 11:49]
    سطح
    40
    Level completed: 13%, Points required for next Level: 175
    دستاوردها:
    تشکرها
    52

تشکرشده 53 در 32 پست

Array

merka setareh nol حرفاتون آرومم کرد mishkaحرفات یه بو هایی میداد اما ازت ممنونم من فقط گرونی عشق وقبول دارم نه چیز دیگه

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)