به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 32
    عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 15 مرداد 93 [ 23:42]
    سطح
    50
    Level completed: 65%, Points required for next Level: 70
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    743

تشکرشده 743 در 213 پست

Array

خانمهاي شاغل لطفا نظر بديد .

سلام به همه دوستان خوب و همراه همدردي

مي خواهم نظر شما خانمهاي شاغل را در رابطه با مشاركت مالي با همسر خود بدانم .

به نظر شما اين همكاري مالي تا چه حد خوب و سازنده مي تواند باشد و تا چه حدي ممكن است مضر و مخرب باشد .
    آيا شما درآمد خود را در خانه وارد مي كنيد يا خير ؟
    از دوستان ديگر هم كه در اين زمينه تجاربي داشته اند خواهش مي كنم نظر بدهند .

2. 3 کاربر از پست مفید پريوش تشکرکرده اند .

پريوش (دوشنبه 20 مهر 88)

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 11 آبان 88 [ 09:51]
    سطح
    42
    Level completed: 12%, Points required for next Level: 177
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    112

تشکرشده 114 در 49 پست

Array

RE: خانمهاي شاغل لطفا نظر بديد .

[align=justify]دوست عزیز سلام
    من شاغل هستم و درامد من بیشتر از همسرم هست چون مدرک تحصیلی بالاتری دارم. مشارکت من و همسرم در مورد امور مالی به این ترتیب هست که یک اپارتمان خریدیم و در حقیقت تمام حقوق همسرم صرف قسط وام 30 میلیونی اپارتمان می شود و حقوق من صرف امور زندگی . البته همسرم قدر این مسئله رو دونست و بدون اینکه من کوچکترین تمایلی داشته باشم سه دانگ اپارتمان رو به نام من کرد. البته من تونستم با وجود این شرایط هر ماه مبلغی هم پس انداز کنم تا خدای نکرده اگر مشکل حادی به وجود امده مستاصل نمونیم . تا کنون حتی کوچکترین ناراحتی بین ما به وجود نیامده و هر دوی ما از این وضعیت راضی وخشنودیم. [/align]

4. 4 کاربر از پست مفید النا61 تشکرکرده اند .

النا61 (دوشنبه 20 مهر 88)

عضو همراه

آخرین بازدید
    یکشنبه 06 آذر 90 [ 09:03]
    سطح
    73
    Level completed: 31%, Points required for next Level: 277
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    3,481

تشکرشده 3,465 در 1,036 پست

Array

سلام

خواهر یا برادر گرامی ورود شما رو به تالار و به جمع دوستان خوبم خوش آمد میگم.
    من شاغل هستم اما فعلا" مجرد . و در موقعیت زنی که همسر داره قرار نگرفتم تا دقیقتر بهتون بگم.اما در حال حاضر هم با وجودی که مجرد هستم ، تا که درآمد حاصل از کار 6 ساله خودم رو برای خودم برنداشتم یعنی اینکه تو مخارج خونواده کمک میکنم و راستش برای خودم پس اندازی نگه نداشتم . البته موقعیتهای افراد مختلف با هم فرق داره ومن نوعی چون شخصا" تمایلی به جمع آوری پولو ثروت ندارم و از طرفی میدونم که کمکم به خونوادم خیلی موثره ، اینکارو میکنم و البته تو اینکار هیچ اجباری ندارم و کسی کنو مجبور به خرج کردن درآمذم نکرده بلکه خودم اینطور میخوام .میتونم یک ریال از پولهام رو خرج نکنم و کسی هم حق نداره منو مجبور کنه .
    اما اگه متاهل باشم ،( البته الان اینطور فکرمیکنم نمیدونم در آینده چی پیش بیاد ) تاکنون که مطمئنم باز هم همین کارو میکردم یعنی درآمدم رو اینجوری قص دارم خرج کنم :

1-بخشی در ابتدا برای کمک به فقرا هر چند کم ولی باید بذارم
    2-بخشی رو برای هر کسی که بدونم واجبه و لازم
    3-و مابقی رو برای زندگی خودم و همسرم و فرزندان

.البته اینم بگم که همسر میتونه تو اینکار نقش مهمی داشته باشه . گاهی شوهر از شاغل بودن زنش سوء استفاده میکنه و خودشو میزنه به بیخیالی و بیکاری و ... به این امید که درآمد اون هست .در این صورت زن نباید فرصت این سوء استفاده رو بهش بده و شوهر حقی نسبت به درآمدش نداره هم شرعا" هم قانونا" بلکه نفقه زن بر شوهرش واجبه حتی اگر درآمد داشته باشه .
    گاهی شوهر به پشتوانه درآمد زن دست به کارهایی میزنه و معاملاتی انجام میده که ممکنه زن راضی نباشه و اون خودش با اجازخه خودش درآمد زنش رو دخالت میده تو تجارت و معامله ! که در این صورت هم زن اگه خودش نخواد نباید اجازه اینکارو بده .
    حمایت مالی بیش از حد معقول زن از مرد باعث میشه مرد همیشه اینو وظیفه زن بدونه نه لطف اون . همچنین باعث میشه بعضی مردا نه همه ، تنبل و تن پرور بشن و خودشون برای زندگیشون تلاشی نکنن. و اگه یه وقت کمتر خرج کنه یا نخواد خرج کنه صداش در میاد و دعوا و مرافعه راه میندازه که تو مگه تو این خونه نیستی پس پول جداگانه میخوای چیکار ؟ یا پولاتو بخواه یا منو بچه ها رو ! و ... و چه بسا کار به طلاق و جدایی بکشه.

در مقابل مردانی هم هستن که هیچ توقعی از زن و پول اون ندارن واقعا" ندارن حتی اگه تو مخارج خونه کم بیارن و گیر بیفتن. و اینو از اول ازدواج میگن . و اگه زن پولی هم خرج کنه اون قدرش رو میدونه و ازش تشکر میکنه و در مقابل با اخلاق و رفتارش کاری میکنه که زن کل حقوق و درآمدش رو با یک ذره از اخلاق و مردانگی و محبتش عوض میکنه . به نظر من این زندگی یعنی زندگی مشترک و همسر داری .
    نه اینکه مرد بیکار و بی عار و تنبل و گاها" دوست و رفیق باز یا معتاد و زن مثل یه مرد کار کنه و خرجی بیاره تو خونه.یا اینکه .

.یعنی البته گاهی کمک مالی زن میتونه یه زندگی رو از فروپاشیدن نجات بده اگه بخواد مثلا" .در ابتدای زندگی مشترک خیلی مهم و موثره برای حفظ و دوام زندگی یا گاهی که مرد موقتا" از کار بیکار میشه و زن در آمد داره .گاهی هم همزمان با کار مرد کمک مالی زن واقعا" مفید و موثره در این موارد خوبه که زن هوای زندگی و شوهرش رو داشته باشه و هر کاری بتونه بکنه البته کار زن هم باید متناسب با توان جسمی و روحی و شخصیت و منزلت اجتماعیش باشه و هر کاری رو به هر قیمتی انجام نده
    از همه اینها بگذریم ، بعضی وقتا زن به شوهرش میگه به من چه حساب حسابه کاکا برادر ! که البته شوهر بنده خدا هیچوقت نمیتونه اینو بگه چون وظیفه اش شرعی و قانونیشه

6. 7 کاربر از پست مفید m.mouod تشکرکرده اند .

m.mouod (چهارشنبه 02 دی 88)

عضو همراه

آخرین بازدید
    سه شنبه 13 مهر 89 [ 16:10]
    سطح
    74
    Level completed: 46%, Points required for next Level: 216
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    954

تشکرشده 992 در 530 پست

Array

سلام
    من هم كم و بيش احساس مي كنم كه گاهي با بحث درآمد زايي خودم مشكل دارم چرا كه خواه ناخواه خيل ياز مايحتاجمو خودم مي خرم بدون اينكه همسرم بخواد به اين گونه مسائل توجهي بكنه. در صورتي كه من انتظار دارم او به اين مسائل توجه كند. او يك خانه خريده و قسطهايش را خودش مي دهد و البته كمي هم بدهكار شده كه سعي در دادن بدهي هايش مي كند. من هم تا حد ممكن او را درك مي كنم و خواسته اي ندارم اما اين بي توجهي او به وضع مالي من به قدري است كه به كل ناراحت مي شوم از اينكه من هم دارم كار مي كنم . هيچ دانگي از خانه اي هم كه خريده به نام من نيست. گاهي فكر مي كنم از مال و اموال و درآمد او فقط مشكلاتش به من مي رسد. اگر هم خريدي بخواهد برايم بكند ارزانترين نوع را برايم انتخاب خواهد كرد. در صورتي كه من هم براي وامهايي كه گرفته ايم بسيار بدهكارم و اوضاع مالي من به مراتب بدتر از اوست.
    شايد اگر شاغل نبودم به من هم توجه مي كرد. من تا جايي كه مي تونم به او كمك مي كنم اما انداختن بار مالي به دوش من خيلي برايم گران تمام مي شود و از همه بدتر اينكه كار كردن من را وظيفه ميداند و از همه بدتر اينكه مي دانم خانواده اش براي اينكه من شاغلم مرا انتخاب كرده اند.
    حالا شما بگوييد من چطور نيمه پر ليوان را ببينم؟!

8. 5 کاربر از پست مفید دانه تشکرکرده اند .

دانه (دوشنبه 20 مهر 88)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    50
    دستاوردها:
    تشکرها
    743

تشکرشده 743 در 213 پست

Array

ممنون m.moud و النا61 عزيز راهنماييتون خيلي خوب و كامل بود .

مامان من هميشه مي گفت زن بايد دستش تو جيب خودش باشه تا جلو شوهرش سرش بلند باشه و به شوهرش وابسته نباشه . ولي من مي گم درآمد زن اگر قرار باشه به عنوان حربه اي عليه شوهر استفاده بشه اصلا به درد زندگي نمي خوره .
    ولي بعضي وقتها اين درآمد زن شوهر را از نظر مالي وابسته مي كنه و خيلي روش حساب باز مي كند .

10. 2 کاربر از پست مفید پريوش تشکرکرده اند .

پريوش (سه شنبه 21 مهر 88)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 14 فروردین 91 [ 08:41]
    سطح
    45
    Level completed: 83%, Points required for next Level: 34
    دستاوردها:
    تشکرها
    1,281

تشکرشده 1,260 در 376 پست

Array

من هم شاغلم و در کنار همسرم کار می کنم ایشون قسطای خونه رو میده منم خرج خونه رو و یه پس اندازه اندکی
    خونه کامل به نام همسرمه و من اصلا نیازی ندارم که خونه رو به نامم کنه ولی گاهی از بعضی از برخوردها ناراحت میشم
    مثلا من یکی دوتومن پس انداز کرده بودم موقعی که می خواستیم ماشین بگیریم اینو گذاشتم وسط و از همسرم خواستم که بزاره رو پوله ماشین
    ولی حاضر شد بره وام بگیره اما به اون پول دست نزنه باور کنید ممن اصلا ازش نخواسته بودم ماشینو به نامم کنه ولی گفت احتیاج به اون پول ندارم ببر بزار به حسابت
    به جز خرج خونه اصلا اجازه نمی ده منم تو مشکلات کنارش باشم غرور بی جا داره

12. 2 کاربر از پست مفید mamfred تشکرکرده اند .

mamfred (سه شنبه 21 مهر 88)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    50
    دستاوردها:
    تشکرها
    743

تشکرشده 743 در 213 پست

Array

mamfred عزيز ، به نظر من غرور مرد زيادم بد نيست . حتي كمبودش يه جاهايي به زندگي لطمه مي زنه .
    به نظر من تو اين دوره زمونه چيزي كه كم پيدا ميشه همينه . خيلي وقتها وابستگي مالي مردها به همسرشون به جايي مي رسد كه پول درآوردن رو وظيفه زن مي دونه و تازه به اون توصيه مي كنه كه زياد خرج نكن چون كار نيست و پول درآورن سخته

14. 3 کاربر از پست مفید پريوش تشکرکرده اند .

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 14 فروردین 91 [ 08:41]
    سطح
    45
    Level completed: 83%, Points required for next Level: 34
    دستاوردها:
    تشکرها
    1,281

تشکرشده 1,260 در 376 پست

Array

حرف شما درسته ولی گاهی واقعا همسرم به مشکل مالی برخورد میکنه ولی نمی زاره من کمکش کنم می گه این مشکل منه باید خودم حلش کنم دوست ندارم به کسی بدهکار باشم
    من دوست ندارم باهام مثه غریبه ها برخورد کنه دوست دارم اجازه بده من کمکش کنم

16. 2 کاربر از پست مفید mamfred تشکرکرده اند .

mamfred (دوشنبه 20 مهر 88)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    50
    دستاوردها:
    تشکرها
    743

تشکرشده 743 در 213 پست

Array

سلام به دانه عزيز

خيلي خوشحالم از اين كه شما در اين تاپيك نظر داده ايد من هميشه نظرات شما را مطالعه مي كردم و واقعا برايم خوب و آموزنده بود .
    مي خواستم اگه ممكنه سوالي از شما بپرسم؟ به نظر شما اگر شوهر به همسرش وابستگي شديد مالي داشته باشه زن بايد چكار كند تا اون دوباره بتونه رو پاي خودش بايسته و به خودش و كاروتلاش خودش متكي باشه .
    ------------------------------------------------------------
    تو ممكن است فقط يك انسان در اين دنيا باشي
    ولي براي برخي تو خود دنيا هستي

18. کاربر روبرو از پست مفید پريوش تشکرکرده است .

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    50
    دستاوردها:
    تشکرها
    743

تشکرشده 743 در 213 پست

Array

" گاهی شوهر به پشتوانه درآمد زن دست به کارهایی میزنه و معاملاتی انجام میده که ممکنه زن راضی نباشه و اون خودش با اجازخه خودش درآمد زنش رو دخالت میده تو تجارت و معامله ! که در این صورت هم زن اگه خودش نخواد نباید اجازه اینکارو بده .........."

دوست عزيز بايد اعتراف كنم شما با وجود اينكه مجرد هستيد اطلاعات بيشتري نسبت به متاهلين در اين زمينه داريد
    من ضمن اينكه به شما تبريك مي گم براتون آرزوي موفقيت دارم .

ضمنا بايد بگم حرفاتون خيلي برام خوب بود و باخودم قرار گذاشتم كه آنها را در زندگي مدنظر داشته باشم و پياده كنم .
    خيلي وقتها احساس مي كنم اگه اين احساس مسئوليت بيش از حد من نبود شايد تا الان خيلي بيشتر از اينها تو زندگي پيشرفت مي كردم و شوهرم هم يه خورده بيشتر احساس مسئوليت مي كرد . من خيلي وقتها خانمهايي رو مي بينم كه صبح كه به سركار مي روند در بين راه زنگ مي زنند و آقاي خونه رو از خواب ناز اونم با كلي منت و قربون صدقه بيدار مي كنند و خواهش مي كنند كه اگه اشكالي نداره پاشو و برو سر كار .
    اين رفتار خانمها آقايون رو بدعادت مي كنه و به اونها مي آموزه كه وظيفه تو نيست كه براي تامين مخارج خانه تلاش كني اگه اين كارو بكني لطف كردي .

---------------------------------------------------------
    تو ممكن است فقط يك انسان در اين دنيا باشي
    ولي براي برخي تو خود دنيا هستي

20. 3 کاربر از پست مفید پريوش تشکرکرده اند .

پريوش (پنجشنبه 23 مهر 88)

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)