به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 23
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    یکشنبه 06 آذر 90 [ 21:18]
    سطح
    30
    Level completed: 90%, Points required for next Level: 15
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

اختلاف با خانواده خودم؛ می خواهم از آنها جدا شوم

سلام خدمت اساتيد گرامي و محترم مي خواستم اگه ميشه راهنماييم كنيد من با خانواده ام مشكل دارم طوري كه مانع از پيشرفت من مي شوند و اصلانم براي من ارزش قائل نيستن مي خواستم ازشون جدا بشم ولي آيا من اگه بخوام جدا بشم هيچ حق و سهمي دارم ؟؟ اگه دارم دارم چگونه است؟؟ من خودم 21 سالمه خانوادم 9 نفر هستن 6 خواهر دارم و خودمم تك پسر هستم از اين 6 تا خواهرم يكيشون ازدواج كرده رفته 5تا موندن ضمن اينكه همشون از من بزرگترن و بالاي 24 سال سن دارن ولي يكي از اونها 13 سالشه پدرمونم ديگه 60 ساله شده الان من اگه نخوام باهاشون زندگي كنم بايد حق و سهمي داشته باشم كه بهم بدن و از كجا هم بايد اين موضوع رو پيگيري كنم؟؟ توروخدا راهنماييم كنيد دارم كلافه مي شم ممنون مي شم باتشكر

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 11 آبان 88 [ 09:51]
    سطح
    42
    Level completed: 12%, Points required for next Level: 177
    دستاوردها:
    تشکرها
    112

تشکرشده 114 در 49 پست

Array

RE: اختلاف با خانواده خودم؛ می خواهم از آنها جدا شوم

[align=justify]سلام دوست ارجمند و عزیز
    قبل از اینکه به فکر سهمت از ندگی خانواده ات باشی بهتره فقط چند دقیقه به این فکر کنی که ایا پس از جدا شدن از خانواده زندگی بهتری خواهی داشت؟
    چندین نفر رو می شناسم که حاضرند تمام دارایی خود را بدن ولی نام و حمایت پدر رو صاحب بشن. به این فکر کن که با مطرح کردن حرف جدایی و حق و سهمت ، خودت رو از داشتن محبت پدر و خانواده محروم میکنی که به والله هرگز جایگزینی نداره . حتی محبت همسر هم جایگزین محبت پدر و مادر نمیشه...
    امیدوارم راه درست رو انتخاب کنی[/align]

3. 4 کاربر از پست مفید النا61 تشکرکرده اند .

النا61 (یکشنبه 12 مهر 88)

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 19 مهر 88 [ 06:21]
    سطح
    30
    Level completed: 97%, Points required for next Level: 5
    دستاوردها:
    تشکرها
    94

تشکرشده 95 در 32 پست

Array

سلام دوست عزيزawatdr

يشرفت شما گفته ايد كه خانواده مانع پيشرفت شما ميشوند ولي ننوشته ايد كه چه پيشرفتي تحصيلي،شغلي،اجتمايي،....و آيا آن چيزي كه از نظر شماپيشرفت است چرا از نظر خانواده پيشرفت نيست مگر ممكنه خانواده ايي خواستار عدم پيشرفت فرزندان خود باشد!! پدر و مادر، شم را دوست دارند و حتما صلاح شما را ميخواهند در ضمن يادتان نرود شما تنها فرزند ذكور خانواده هستي و حمايت خواهران و پدر و مادر پير شما به عهده شماست نه اينكه آنها را رها كني اين رسم معرفت و بزرگ منشي نيست براي روشن شدن موضوع براي اينكه بداني از هر دستي دادي از همان دست پس خواهي گرفت و اينكه آگاه باشي كه هر كاري كه تو در حق والدين خود بكني همان را فرزندان تو با شما خواهند كرد در زير داستاني را براي شما نقل قول ميكنم: پیرمرد سالخورده ای با پسر و عروس خود زندگی می کرد. آن ها با پدر سالخورده خود ناسازگار بودند، تا اینکه روزی ظرف غذا از دست لرزان پیرمرد سالخورده به زمین افتاده و چند لک کوچک روی لباس عروس و شلوار فرزند مغرورش افتاد. ناگهان هر دو خروشیده و به یک باره از پدر کناره گیری کردند. از آن پس هنگام صرف غذا پیرمرد را در سفره ای جداگانه در گوشه اتاق می نشاندند و خود برسر میز غذا می نشستند. پیداست که این حرکت برای یک پدر علاقه مند به فرزند تا چه اندازه ناگوار و تحمل آن دشوار بود، اما برای رضایت خاطر پسر و عروسش هیچ نمی گفت و در کاسه چوبین مخصوص خود غذا می خورد و بچه هایش را دعا می کرد. یکی از نوه های شیرین زبان و باهوش پیرمرد، روزی از پدر جوان و بی عاطفه خود پرسید: «چرا چند روزی است سفره غذای پدر بزرگ را جدا کرده اید و صندلی او را در سر میز خالی می گذارید؟!» پدر گفت: «بخاطر اینکه پدربزرگ پیر و کثیف شده!» کودک با تعجب بسیار گفت: «همین؟!» پدر پاسخ داد: «آری.» چند روز گذشت. روزی به هنگام خوردن غذا، کودک را صدا زدند که برسر میز حاضر شود. کودک گفت: «الان می آیم.» دقایقی طول کشید، پدر و مادر گفتند: «پس چرا نمی آیی؟» کودک گفت: «مشغول هستم.» پدر و مادر تاکید کردند که; غذایت سرد می شود زودتر بیا. باز هم طفل نیامد. بالاخره به تندی و عتاب گفتند: «پس چرا نمی آیی؟» کودک گفت: «دارم کاسه می سازم، صبر کنید تا تمام شود، بعد می آیم.» پدر و مادر با تعجب گفتند: «کاسه برای چی؟! »کودک پاسخ داد: «مثل همان کاسه که شما برای پدر بزرگ ساختید، من هم دارم برای شما می سازم تا هر وقت به سن پدربزرگ رسیدید و پیر و کثیف شدید، سفره غذای شما را جدا کنم و در آن کاسه به شما غذا بدهم! » و در آخر در مورد سوالتان بايد بگويم تا زماني كه پدر در قيد حيات است شما هيچگونه حقي از دارايي هاي وي نداريد و او ميتواند قبل از فوتش همه داراييهايش را به نام همسر يا تعدادي از فرزندانش كند و به شما هيچ حقي ندهد اما خداي ناكرده در صورت فوت پدر ماترك آن بين ورثه تقسيم ميشود كه همسر يك هفتم و دختر نصف پسر از كل ماترك متوفي ارث ميبرند ...موفق باشي

5. 4 کاربر از پست مفید kolbeh تشکرکرده اند .

kolbeh (دوشنبه 13 مهر 88)

عضو همراه

آخرین بازدید
    یکشنبه 06 آذر 90 [ 09:03]
    سطح
    73
    Level completed: 31%, Points required for next Level: 277
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    3,481

تشکرشده 3,465 در 1,036 پست

Array

سلام

برادر من کمی صبر کنید .چرا انقد شتابزده و سریع تصمیم میگیرید .
    شما تک پسر خونواده هستید و در حال حاضر مجرد .اون 5 تا خواهر و پدر و مادرتون به شما نیاز دارن و شما هم متقابلا" به اونها نیاز دارید . شما تا وقتی که مجرد هستید فکر جدایی از خونواده رو از سرتون بیرون کنید چرا که با بیرون رفتم از خانه و دوری خونواده ، بسختیها و اتفااقات زیادی در انتظار شماست که نمیشه گفت خوشایند هستند .زندگی مجردی برای یک پسر تنها اونم با این سن کم توی این دوره و زمونه خیلی خطرناک و دردسرسازه .شما حالا حالاها به محبت و سرپرستی والدین نیاز شدید دارید .کسی یک پسر تنهای مجرد و دور از خونواده رو تحویل نمیگیره مطمئن باشید بجز عده ای که منتظر چنین موردهایی هستند برای به دام انداختن و گمراه کردن جوونا !!! مواظب باشید چیکار دارید می کنید

سهم شما از اون زندگی خونواده تونه که خودتون دارید از خودتون میگیریدش قبل از اینکه کس دیگه ازتون بگیره ! به پول و ثروت نیندیشید که تنها چند صباحی به کارتون میاد و زود از کفتون میره .اشتباه نکنید برادر من .

یعنی چی که مانع پیشرفت شما میشن ؟

به فکر اون خواهر هایی باشید که چشمشون بعد از پدر به شماست .شما تنها براد راونها هستید باید پشت و پناه اونها باشید .چطور می تونید اونا رو از داشتن و دیدن تنها برادرشون محروم می کنید.پدرتون هم که پیره بنده خدا و همینطور مادرتون .اونها به پرستاری و مراقبت شما نیاز دارن .اگه شما رو نصیحت می کنن حق دارن چون شما که پدر یا مادر نیستید تا درکشون کنید .درسته که همیشه بین والدین و فرزندان به دلیل اختلاف سنی اختلافاتی هست اما این دلیل نمیشه با کوچیکترین نصیحت یا سرزنش یا اختلاف از کوره در برید و فکر جداشن از اونا رو بکنید .
    میخواید کجا برید ؟ چطوری زندگی می کنید ؟ چند سال دیگه بخواید ازدواج کنید با کدام خونواده می خواید برید خواستگاری ؟ اینها همه به کنار محبت پدر و مادر و خواهر رو از کجا میارید ؟انها محبت پسر و برادر رو از کجا بیارن ؟
    توی فامیل تون نمیگن فلانی کجاست ؟ فکر آبرو و شان خونواده تون رو کردید ؟
    نکنید این کارو برادر من .همه مشکل دارن هیچکس بی مشکل نیست اما همه مثل شما فکر نمی کنن و تصمیم نمیگیرن .

7. 5 کاربر از پست مفید m.mouod تشکرکرده اند .

m.mouod (یکشنبه 12 مهر 88)

عضو فعال

آخرین بازدید
    یکشنبه 18 مرداد 94 [ 14:38]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 10.0%
    دستاوردها:
    VeteranSocial25000 Experience Points
    تشکرها
    11,614

تشکرشده 12,542 در 2,269 پست

Array

Awatdr عزیز
    یه مقدار رو مشکلت تمرکز کن ، و مشکل رو شرح بده وسوالت رو راجع به مساله بوجود اومده بینتون توضیح بده تا راهنمائیها هم حول اون بهتون داده بشه.
    "من با خانواده ام مشكل دارم طوري كه مانع از پيشرفت من مي شوند و اصلانم براي من ارزش قائل نيستن مي خواستم ازشون جدا بشم.... هيچ حق و سهمي دارم ؟؟ "

سوال شما باید این باشه که "چرا خانواده ام نمی خوان من پیشرفت کنم؟"
    من می پرسم از روی چه قرائن وشواهدی اینو میگی.
    مثلا شما میگید که پدرم هزینه فلان کلاس آموزشی رو بهم نمی ده. و.....

اما اینکه شما روی ارث ومیراث و... سوال داری من یکی که اصلا بلد نیستم ونمی تونم راهنمائیت کنم.
    منتظر سوالای خوبت هستم

9. 5 کاربر از پست مفید baby تشکرکرده اند .

baby (دوشنبه 13 مهر 88)

عضو پیشرو

آخرین بازدید
    پنجشنبه 23 آذر 91 [ 09:19]
    سطح
    94
    Level completed: 29%, Points required for next Level: 710
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    16,488

تشکرشده 16,567 در 3,447 پست

Array

گفتنی ها را دوستان گفتند اما من یک نکته اضافه می کنم که شما بالغ هستید و تحت تکلف هم نیستید و تا زمان حیات والدین سهم الارثی ندارید و ایشان هم طبیعتا هزینه ای برای شما نباید به عنوان نفقه پرداخت کنند .
    1- پسر هستید در صورت دختر بودن تا زمان ازدواج به شما نفقه تعلق می گرفت
    2- 21 سال دارید و پسر در این سن خود باید کار کند و خرج خودش را بدهد

خانواده را رها نکنید که بدجوری ضرر می کنید.

11. 6 کاربر از پست مفید ani تشکرکرده اند .

ani (دوشنبه 13 مهر 88)

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 26 فروردین 91 [ 08:43]
    سطح
    35
    Level completed: 41%, Points required for next Level: 89
    دستاوردها:
    تشکرها
    97

تشکرشده 97 در 49 پست

Array

سلام
    ممنون از اعضای تالار که خیلی واضح ایشونو راهنمایی کردن
    چیزی که من میدونم اینکه کسی که بخواد پیشرفت کنه در جوار خانواده خیلی بهتر می تونه پیشرفت کنه تا به دور از آنها اونم در سن 21 سالگی
    شما هنوز به حمایت پدر مادرتون احتیاج دارین اگر الان در خانواده مشکل دارین با جدا شدن از اونها مشکلتون دو چندان میشه شما برای رفع مشکلاتتون می خواهید خانوادتونو حذف کنید مطمئن باشید نتیجه نخواهید گرفت

13. 3 کاربر از پست مفید hamishegi تشکرکرده اند .

hamishegi (دوشنبه 23 آبان 90)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 14 فروردین 91 [ 08:41]
    سطح
    45
    Level completed: 83%, Points required for next Level: 34
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    1,281

تشکرشده 1,260 در 376 پست

Array

خانه و خانواده هرچقدرم که بد باشند بازم امن ترین جا برای پرورش آدمند
    شما هیچ وقت اشاره ای به مشکلاتتون در خانه نکردین فقط ساک بستین می خوایین از خونه برین علتش چیه؟؟؟؟
    شاید خودتون مشکل دارین و فکر می کنید خانواده شما رو درک نمی کنه

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    یکشنبه 06 آذر 90 [ 21:18]
    سطح
    30
    Level completed: 90%, Points required for next Level: 15
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

سلام دوستان گل من الان 23 سالم شده مدتها پیش ۱۱ مهر ۱۳۸۸ مشکلمو مطرح کرده بودم الان هنوزم مشکل دارم بخدا دیگه بریدم اخه خانواده چیه مگه چرا باید خودمو عذاب بدم مگه بده خودم زندگیمو بچرخونم؟ پدرم نمی خواد سر به تنم باشه منم نمی خوام دیگه بمونم می خوام برم ولی حقمو می خوام شاید بگید ازدواج راه حلشه ولی توانایی ازدواج کردن رو ندارم کسی رو پیدا نکردم که بدردم بخوره نمی تونم برم دنبال دختر بگردم فقط می خوام تنها باشم جدا بشم دیگه از این بزرگتر نمی شم که...

پدرم عادت داره جلو مهمونا جلو دوستام جلو بقیه منو سرزنش کنه و هر دفعه من کلی آب می شم بخاطر چی فقط بخاطر اینکه تو درسام شکست خوردم به همه چیزم گیر میده به پوششم که کوچکترین مشکلی نداره مگه باید لباس محلی بپوشی گوشی موبایل دارم پیش این و اون ضایعم می کنه می گه بینید چی خریده دستش گرفته خودش بی سواده اصلا بلد نیست شماره گیری هم بکنه به من گیر میده حالا خیلی از خلقیاتشو نمی تونم اینجا بگم در کل تحملم بسر اومده باور کنید تا مرز خود کشی رفتم انگار عاطفه ندارن اینا همه خانوادم اینجورین خیلی از من بدشون میاد دیگه چقدر آدم بهش زور گفته بشه . باور کنید اگه صد سال نبینمشون احساس غریبی نمی کنم کلا اگه تا اخر عمرم تو یه گوشه تنها بشینم هیچ مشکلی نخواهم داشت

عضو فعال

آخرین بازدید
    چهارشنبه 09 بهمن 92 [ 23:55]
    سطح
    70
    Level completed: 92%, Points required for next Level: 35
    دستاوردها:
    1000 Experience Points10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    12,283

تشکرشده 12,256 در 2,217 پست

Array

سلام،

روی جوابهایی که دوستان دادند، تفکر کردید؟
    اگر بله، لطفاً نتیجه اش رو بنویسید و همینطور سوال هایی که پرسیده شد رو پاسخ بدهید تا دوستان کمک کنند.
    اطلاعاتی که ما از شما داریم کم است.

17. 2 کاربر از پست مفید hamed65 تشکرکرده اند .

hamed65 (پنجشنبه 19 آبان 90)

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)