به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 19
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سه شنبه 08 دی 88 [ 14:14]
    سطح
    37
    Level completed: 42%, Points required for next Level: 88
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    1
    تشکرشده 1 در 1 پست
    Array

زندگی بدون عشق

با سلام خدمت دوستان عزیزم
    و با سپاس فراوان از مدیر محترم همدردی که اجازه دادند بدون پرداخت وجه من مطلب خودم رو اینجا قرار بدهم.
    دوست دارم موضوعی که من رو زجر میده رو اینجا عنوان کنم و خدا رو صد هزاران بار شکر که در اینجا در این حیاط مجازی دوستانی هستند که به من کمک کنند.
    من هم مثل دخترای دیگه همیشه مرد ایده الی رو تصور میکردم .نمیدونم ولی زود به کسی علاقه مند میشدم همیشه فکر می کردم با کسانی که دوستشون دارم ازدواج میکنم اما نشد چون خیلی تنها بودم فقط به ازدواج فکر میکردم به دوستداشتن هم فکر نمیکردم فقط ازدواج واسم مهم بود البته به با هر کسی نه اما موضوعی که من رو زجر میده اینه که من همسرم رو از رو منطقم و از رو عقلم انتخاب کردم مثلا دیدم خانوادشون فوق العاده به ما میان یا اینکه قیافش خوبه اما به تنها چیزی که توجه نکردم همین دوست داشتن بود اما بالاخره بعد از یک سال برام جا افتاد که دوستش داشته باشم .اما این هم محدود میشه به بعضی اوقات که مثلا نازه و خوشتیپ هست نمیدونم همه همینطورن یا فقط من این طوری هستم؟
    وقتی جایی هم میرم زن و شوهری رو میبینم که ممثلا پسره بهتر از شوهر منه افسوس می خورم که ای کاش اون شوهر من بود .خیلی بدم چشمم مش متمرکز مردا هست به طوری که همش همسرم رو با مردای دیگه مقایسه میکنم همه حرکاتش رو .فکر میکنم همه حرکات همسر من غلط هست اما کار دیگران درسته.شاید بگم بیشترین مشکل من با همسرم اینه که من خیلی اجتماعی هستم اما شوهرم حالا نمیدونم بر اساس ویژگی مردانه هست یا نه که کم صحبت میکنه اگه موقعیتش باشه حرف میزنه در صورتی که من دوست داشتم همسرم کاملا اجتماعی باشه وای خدا چقدر دوست داشتن مهمه
    با خودم میگم اگه با عشق ازدواج میکردم هیچکدوم از عیب های همسرم رو نمیدیدم طوری شدم وقتی فیلم های عاشقانه رو می بینم اعصابم به هم میریزه و تا 2 3 ساعت گره می کنم حسودیم میشه که همدیگرو دوست دارن اما همسر من چون تا حالا عاشق کسی نشده بوده با دیدن من من رو از همون اول دوست داره .این من رو زجر میده دوست داشتن یک طرفه.به طوری که من در این یک سال حتی در سکسم موفق نبودم و لذت نبردم و ارضا نشدم و همیشه از این کار فرار می کنم فکر کنم اینم به دوست داشتن ربط داره خدایا کمکم کن راهی جلوی پام بذار .

2. کاربر روبرو از پست مفید sib_h66 تشکرکرده است .

sib_h66 (چهارشنبه 08 مهر 88)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 14 فروردین 91 [ 08:41]
    سطح
    45
    Level completed: 83%, Points required for next Level: 34
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    1,281

تشکرشده 1,260 در 376 پست

Array

RE: زندگی بدون عشق

سلام
    اول از همه یه سوال
    شما در دوران عقد به سر می برید یا اینکه ازدواج کردین و خونه ی خودتونید؟؟

خودت و همسرت چند سالتونه؟؟؟

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    37
    دستاوردها:
    تشکرها
    1
    تشکرشده 1 در 1 پست
    Array

نه ما 11 ماه تو عقد بودیم و یک ماهه رفتیم خونه خودمون
    من متولد 66 و همسرم 62

عضو همراه

آخرین بازدید
    جمعه 30 مرداد 94 [ 18:18]
    سطح
    81
    Level completed: 69%, Points required for next Level: 156
    Overall activity: 4.0%
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience PointsTagger Second Class
    تشکرها
    1,211

تشکرشده 1,247 در 437 پست

Array

سلام
    به نظر من مشکل شما دو جنبه داره :
    اول اینکه شما متاسفانه بلوغ لازم رو برای ازدواج نداشتین . که از تاپیکهای قبلی شما و همین تاپیک شما تا حدودی مشخصه .

دوم اینکه زندگی شما مشکلی نداره اما نگاه شما به زندگی و انتظارات عجیب شما باعث بوجود اومدن مشکل برای شما شده . بقول معروف شما خوشی زده زیر دلت .

موفق باشید .

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 02 اسفند 89 [ 16:24]
    سطح
    50
    Level completed: 1%, Points required for next Level: 198
    دستاوردها:
    تشکرها
    1,677

تشکرشده 1,685 در 458 پست

Array

[align=justify]سلام دوست عزیزم

خیلی خوبه که به مسئله ت توجه داری و اراده کردی که برطرفش کنی. اقدام به موقع شما خطر طلاق روانی رو برطرف می کنه.

نکاتی که به نظر من می رسن:

1:: بی توجهی شما به مسائل عاطفی اشتباهی بوده که مرتکب شدید.

2 :: اما معمولا اشتباهات قابل جبران هستند و ما با صرف وقت و تمرکز کافی، اراده راسخ، و استفاده از دانش و راهنمایی متخصصین می تونیم جبران کنیم و زندگیمون رو ایده آل (یا حداقل دلپذیرتر) کنیم.

3 :: من متخصص نیستم، اما نظر شخصیم اینه که با خودتون رو راست باشید. مثلا اینکه: من همسرم رو دوست ندارم، بنابراین ازش جدا می شم.

بعد شرایط رو طوری فراهم کنید (بدون اینکه اصل موضوع رو به همسرتون بگید) که مثلا یکماه ازش دور باشید. بعلاوه در هر فرصتی "ببخشید که این پیشنهاد رو می دم" مرگ همسرتون رو تجسم کنید. خلاصه به هر روشی که می تونید، کاملا به خودتون القا کنید که دیگه از دستش دادید، شما طلاق گرفتید، اون از دنیا رفت، و ...

عجله نکنید بگذارید حداقل یکماه بگذره، بعد می بینید که ذره ذره ویژگیهای زیبا و منحصر بفردش رو کشف می کنید. عشقش در قلبتون جوونه می زنه و حضورش رو آرزو می کنید.

اگه نمی تونید شرایط دوری رو فراهم کنید، سعی کنید با انعطاف بیشتر، این مسیر رو در قلب و ذهن خودتون طی کنید.

4 :: لیست اخلاقیات همسرتون که تو ذوقتون می زنه رو تهیه کنید. اینها دو دسته اند. یک دسته واکنش همسرتون به خصوصیت خاصی از شماست. این ها رو سعی کنید با تغییر رفتار خودتون برطرف کنید.

یک دسته هم اخلاقیاتی که شما می تونید در برطرف کردن "بعضی هاش" به همسرتون کمک کنید. اینها از بین نمی رن، بلکه کمرنگ می شن.

در اینصورت خواهید دید که زندگی خیلی شیرین تر می شه.

5 :: به مشاور یا روانشناس مراجعه کنید. بهتون کمک می کنند تا بتونید مهارت های لازم برای گذر از این مرحله رو کسب کنید.

یه زندگی عاشقانه و گرم براتون آرزو می کنم. و مطمئنم که موفق می شید بدستش بیارید. [/align]

7. کاربر روبرو از پست مفید THEN تشکرکرده است .

THEN (شنبه 23 آبان 88)

عضو همراه

آخرین بازدید
    چهارشنبه 09 اسفند 96 [ 15:33]
    سطح
    93
    Level completed: 34%, Points required for next Level: 666
    Overall activity: 3.0%
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience PointsTagger Second Class
    تشکرها
    4,250

تشکرشده 4,202 در 1,430 پست

Array

حق با فيلوساراس شما بايد روي خصوصيات مثبت همسرتون تمركز كنين به هر حال معيارتون عقل و منطق بوده يا احساس و عشق كه حالا واسه شما منطق بوده بلاخره با منطقتون خصوصياتي رو در ايشن ديدين كه انتخابشون كردين.....به همونا فكر كنين.....به خودتون هم القا نكنين كه من دوسش ندارم و .....جهت حركتتون رو برعكس كنيد

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    37
    دستاوردها:
    تشکرها
    1
    تشکرشده 1 در 1 پست
    Array

دوستای عزیزم ممنون از این که وقت گذاشتین و جواب منو گذاشتین میدونین من بعضی وقتا خیلی دوستش دارم به صورتی که در اون لحظه اوج نیاز به سکس در من ایجاد میشه و بعضی وقتا هم دوستش ندارم .ناشکرم مگه نه؟ خدایا منو ببخش
    من فقط اعتراضم به این دنیاست.من خیلی ازدواج رو رومانتیک فکر میکردم مثل تو فیلم ها و یهو شوکه شدم

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 09 آبان 91 [ 18:30]
    سطح
    63
    Level completed: 91%, Points required for next Level: 27
    دستاوردها:
    تشکرها
    450

تشکرشده 476 در 164 پست

Array

سلام دوست عزيز
    به نظر من شما كسي رو دوست دارين كه توي ذهنتونه !! يعني همون مرد ايده آلتون
    مثلا :
    1) باهاتون مهربون باشه
    2) خيلي دوستتون داشته باشه و به خاطر شما حتي جونشم بده ( مثلا جايي كه جون شما در خطره ، جونشو به خاطر شما به خطر بندازه )
    3) خوشگل و خوشتيپ باشه
    4) اهل زندگي باشه و خانواده ي خوبي داشته باشه و خيانت توي ذاتش نباشه
    5)پولدار باشه
    6) خيلي بهتون توجه كنه
    7) بهتون احترام بذاره
    8) خيلي با ادب باشه و هيچ موقع حرف بي ادبانه اي از دهانش خارج نشه
    9)همشه توي زندگي با شما مشورت كنه و هيچ موقع بدون مشورت با شما كاري رو نكنه
    10) براي مراسم خاصي شما رو سورپرايز كنه ( مثلا نزديك تولدتونه و به روي خودش نياره ولي روز تولدتون يه دفعه بياد و يه ماشين بهتون هديه بده )
    11) هميشه عاشقتون بمونه و توي زندگي تون هيچ موقع ازتون سرد نشه
    12) هميشه حوصله تون رو داشته باشه
    13) به اينكه شما زنش هستين افتخار كنه و با افتخار شما رو به ديگران معرفي كنه
    14) بهتون اعتماد به نفس بده و شما رو بالا ببره
    15) وقتي كه مشكلي با هم دارين مثل روانشناس ها برخورد كنه و اصولي و با منطق مشكل رو حل كنه و مثلا باهاتون دعوا نكنه و سرتون داد نزنه و ....
    16)هميشه دركتون كنه
    17)اجتماعي باشه و جوري با ديگران برخود كنه كه همه بگن خوش به حال تو كه همچين همسري رو داري
    18)توي اجتماع مورد احترام باشه و شغل خوبي داشته باشه
    19)اونقدر فهميده باشه كه كار اشتباهي ازش سر نزنه و همه كارهاش رو با فكر انجام بده
    20) اونقدر شخصيت والايي داشته باشه كه كسي نتونه ازش ايراد بگيره يا بهش توهين كنه

ببين عزيزم مثلا اينها خصوصيات مرد ايده آل منه ولي من ميگم شايد يه همچين آدمي وجود داشته باشه روي كره ي زمين ولي احتمال برخورد من با همچين ادمي خيلي پايينه
    و در ضمن شايد يكي در اين سن ازدواج همه ي اين خصوصيات رو نداشته باشه ولي بعدا ، يه مدت كه گذشت ، به مرور ميتونه اين خصوصيات رو به دست بياره
    و البته بايد قبول كنم و بپذيرم كه اين توقع كه همسرم هميشه بتونه منو درك كنه و ذهنم رو بخونه و هميشه كوتاه بياد و ... تقريبا غير ممكنه !!! يعني يه چيزيه كه توي فيلمهاست فقط !!!!!!!!!!!!

و يك چيز مهم تر اينكه حالا مگه من خودم همه ي اين خصوصيات رو دارم كه همسر من بخواد داشته باشه ؟؟؟ همونطور كه من يه ايده آل هايي واسه خودم دارم ،اونهم داره ، به نظر خودم آيا واقعا ميتونم با ايده آل هاي همچين آدمي خودمو تطبيق بدم ؟؟ يعني اصلا به ايده آل هاي اين آدم نزديك هستم ؟؟؟ قطعا من هم با ايده آل هاي اين آدم 100% شبيه نيستم و شايد خيلي هم فاصله داشته باشم

به نظرم مياد كه تو هم توي ذهنت يه خصوصياتي از مرد ايده الت مد نظرت بود كه از نظر ظاهري ايشون يك سري از خصوصيات مورد نظرتون رو دارن ولي از نظر اخلاقي فرصت شناخت كافي رو نداشتين و حالا ميبينين كه ندارن

به نظرم بايد بهشون بيشتر وقت بدين تا جا بيفتن و يفتن توي خط زندگي ، شايد چند سال ديگه به اون چيزي كه شما ميخواين نزديك بشن
    خيلي از مردها اوايل ازدواجشون خجالتي ان يا روابط اجتماعي شون ضعيفه ولي يه مدت كه بگذره خيلي بهتر ميشن
    زياد هم به عشق و عاشقي فكر نكن، ببين كسي كه عاشقه بيتشر از شمايي كه با عقلت تصميم گرفتي ضرر ميكنه ، بازم شما يك سري خصوصيات ايشون رو سنجيدي و ازدواج كردي ولي كسي كه عاشقه ، اونقدر اين دوست داشتن وجودش رو پر ميكنه كه هر عيبي هم كه طرف داره ، يا حتي اگه با هم تناسب هم نداشته باشن ، فكر ميكنه كه اين عشق ميتونه همه چيز رو حل كنه
    من شخصا وقتي با طرفم مشكل پيدا ميكردم و يا كاري رو ميخواستم بكنم كه اون دوست نداشت ... به خاطر دوست داشتنم يا من كوتاه ميومدم يا اون ، يا يا اون كوتاه ميومد و ميگفت اين كارو انجام بده يا من كوتاه ميومدم و اون كار رو انجام نميدادم
    ولي عزيزم با همين چيزاست كه آدم گول ميخوره ديگه ، فكر ميكنه بره تو زندگي هم همينجوري عاشقانه ميتونه مشكلاتش رو حل كنه !! ولي عشق به اين شدت دوامش كمه !!! ديگه بعد يك مدت واسه هم عادي ميشن ، هم ديگه رو دوست دارن شايد هم خيلي زياد ولي ديگه اينجوري نيست كه به خاطر طرفشون كوتاه بيان و .... بلاخره هر كسي دوست داره زندگي اونجور پيش بره كه ميخواد و ديگه خيلي حاضر به كوتاه اومدن توي مسائل مهم و اساسي نيست

و اينكه خودت فكر كن ببين آيا توقعت بالا نيست كه هم ميخواي كسي همسرت باشه كه همه ي ايده آلهاتو داشته باشه و هم اينه هم تو عاشقش باشي و هم اون !!!!
    خوب اگه كسي ميتونست همچين همسري داشته باشه كه بدون اغراق زندگيش تبديل به بهش ميشد !!!! بدون اغراق بهشت ميشد.....
    مشكلت اينه كه فكر ميكني مثلا مردهاي ديگه بيشتر به ايده آلهات نزديك ترن يا اگه صبر ميكردي يه فرد بهتري توي زندگيت پيدا ميشد
    ولي اينو مطمئن باش كه همه ي اون كسايي كه تو به حالشون غبطه ميخوري هم توي زندگيشون مشكل دارن و اينو 100% بهت قول ميدم كه شوهرت خيلي بهتر از اون مردهايي هستش كه تو توي خيابون ميديدي و ميگفتي اي كاش اون شوهرت بود چون تو كه واقعا با اونها برخورد نداشتي و از نظر قيافه اونها رو پسنديدي !!! زيادن پسرهاي زيبا كه بد اخلاقند يا خيانت كارند يا توقعي اند و كلي مشكلات ديگه كه خدا رو شكر شوهر شما اين مشكلات رو نداره
    پس به نظر منم بيشتر با شوهرت حرف بزن !!! راجع به همه چيز با شوهرت حرف بزن ، بيشتر باهاش صميمي شو ، مثل دوتا دوست باهم باشين و مطمئن باش كه بعد از يك مدت عاشقش ميشي يا حد اقل ميتوني دوستش داشته باشي ... تازه يك ماهه كه از زندگي تون گذشته ....
    نا اميد نباش !!!!

11. 4 کاربر از پست مفید حنان تشکرکرده اند .

حنان (شنبه 11 مهر 88)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 14 فروردین 91 [ 08:41]
    سطح
    45
    Level completed: 83%, Points required for next Level: 34
    دستاوردها:
    تشکرها
    1,281

تشکرشده 1,260 در 376 پست

Array

سلام
    عزیزم نیاز شما به سکس یه غریزه است ربطی به دوست داشتن نداره گلم
    البته اگه طرف مقابلت رو دوست داشته باشی از سکست لذت بیشتری می بری بهتر اینطوری بگیم
    خانومی تو تو زندگیت دنبال ایده آل هایی و فکر می کنی همه چیز باید اون طوری باشه که شما می خوای این در صورتیه که ممکنه خوده شما هم نواقصی داشته باشی و ایده آل همسرت نباشی ولی ایشون خودشونو با خصوصیات و داشته های شما وفق دادن و شما رو همون جور که هستین پذیرفتن پس مشا هم باید همسرتون رو همونجور که هست بپذیرین نه اینکه دوست داشته باشین شبیه فلان پسر باشه
    من خیلی رک می خوام بگم که شما قبل از اینکه شناختی از خواسته ها تون پیدا کنید ازدواج کردین پس حالا باید خودتون رو با همسرتون وفق بدین این یک وظیفه است که نخواین ایشونو تغییر بدین
    مقایسه بدترین رفتار در قبال یک مرده آقایون از اینکه با کسی مقایسه بشن بیزارن حتی اگه شما به زبان هم نیاری همسرتون خیلی راحت می تونه از رفتارتون این مقایسه رو کشف کنه
    خواهر خوبم در واقعیت زندگی کن نه در رویا فیلم های عاشقانه ای که می بینی غیر واقعی است و زندگی رو در یک زرورق رنگی مشون میده از خیلی چیزها دوره پس آرمانی فکر نکن
    امیدوارم از دست من ناراحت نشده باشی

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    37
    دستاوردها:
    تشکرها
    1
    تشکرشده 1 در 1 پست
    Array

ممنون از حنان عزیزم
    حنان عزیز اگر یه چیزی بگم باورت میشه ؟از 20 خصوصیتی که ذکر کردی شوهر من حداقل 17 .18 تاشو داراست اما منناشکرم.من همیشه دوست داشتم همسر ایندم رو خودم انتخاب می کردم چون از این عشق بازی ها خوشم می اومد اما این رو هم بگم برای من که از یک خانواده مذهبی بودم غیر ممکن بود و بر عکس ازدواج من کاملا سنتی بود بازم خدا رو شکر

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)