به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 17
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 23 مرداد 91 [ 12:34]
    سطح
    31
    Level completed: 85%, Points required for next Level: 23
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    6

تشکرشده 6 در 3 پست

Array

تا به حال به ازدواج فکر نکرده و دوست داره درسشو ادامه بده

با ارز سلام و خسته نباشید به همگی عزیزان و دوستان
    من 28 سالمه به دختری علاقه من شدم و از خواهرم که از من بزرگتره خواستم که با این دختر راجبه علاقه من به اون بگه واجازه بده با هم صحبت کنیم.اون دختر در جواب گفت که تا به حال در مورد ازدواج فکر نکرده ام چون دوست دارم درسمو ادامه بدم (دو سال از درسش مونده)یه موقعیتی پیش اومد و تونستم بعد از یک ماه انتضار خودم رو در رو حرف دلمو بهش بزنم بهش گفتم من میتونم بخاطر تو تا هر زمان که درست طول میکشه منتظر بمونم.و ازش خواستم راجب پیشنهادم خوب فکر کنه و اگه نظر مثبت شد شمارشو بهم بده که با هم صحبت کنیم.اونم موافقت کرد .و قراره بعد از یک هفته فکر کردن فردا بهم جواب بده.خواستم از شما عزیزان بخوام بهم راهنمایی کنین که در صورتی که تصمیمش مثبت نبود با چه راه حلی نظرشو نسبت به خودم مثبت کنم.در ضمن من کاملا آمادگی ازدواجو دارم و موقعیت مالیمم مناسبه.

عضو همراه

آخرین بازدید
    چهارشنبه 09 اسفند 96 [ 15:33]
    سطح
    93
    Level completed: 34%, Points required for next Level: 666
    Overall activity: 3.0%
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience PointsTagger Second Class
    تشکرها
    4,250

تشکرشده 4,202 در 1,430 پست

Array

RE: تا به حال به ازدواج فکر نکرده و دوست داره درسشو ادامه بده

برادر خوبم
    از نظر خانواده شما مسئله اي نيست اگه قرار باشه دو سال نامزد يا عقد كرده بمونين؟ شايد اين كار براي خانواده ايشون قابل قبول نباشه....
    چرا از طريق خانوادتون رسما از ايشون خواستگاري نكردين؟مشكلي بوده؟
    البته الان كه چيزي معلوم نيست شايد جوابشون مثبت بود!!

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    31
    دستاوردها:
    تشکرها
    6

تشکرشده 6 در 3 پست

Array

من بابت این موضوع که اقدام رسمی کنم مشکلی ندارم .ازشم خواستم هر حالتی که نسبت به موقعیتش مناسب دیدو من انجام بدم.
    راستی اینو بگم اون تو کلاس دوستم که نقاشی تدریس میکنه کاراموزه و من اونجا باهاش آشنا شدم و علاقه به وجود اومد.و با شناخت قبلی که دوستم ازش داشت.ممنون میشم اگه چندتا راه واسه ارتباط تاثیر پذیر تر پیش روم قرار بدین که بدونه علاقم بهش جدیه و واسم مهمه.

جواب این سوالتونو فراموش کردم ببخشی.از خانواده من فقط خواهرم در جریانه و چون خانوادم به تصمیم و فکرم اعتماد دارن خیلم راهته که رو حرف من نه نمیگن.فکرم میکنم اون دوست نداره اگرم نظرش مثبت باشه نسبت به من فعلا اقدام رسمی انجام بدیم البته این در حد حدسه.الانم متوجه شدم یعنی دوستم بهم گفت که سه شنبه میاد کلاس نه فردا.

عضو همراه

آخرین بازدید
    جمعه 30 مرداد 94 [ 18:18]
    سطح
    81
    Level completed: 69%, Points required for next Level: 156
    Overall activity: 4.0%
    دستاوردها:
    تشکرها
    1,211

تشکرشده 1,247 در 437 پست

Array

سلام
    بهنام گرامی به تالار همدردی خوش آمدی چند نکته مهم هست که باید به اونها توجه کنی .
    1) اگر ایشون جوابش منفی بود دلایلش رو بپرس اگر دلایلش جواب منفیش قابل رفع کردن بودن خوب میتونی تلاشت رو بکنی در غیر اینصورت بهتره به تصمیمش احترام بزاری . چون ایشون هم یکطرف قضیه هست .
    2) اگر نظر اولیه ایشون هم مثبت بود حتما قضیه را از طریق خانواده ها پیگیری کنید . در غیر اینصورت ممکنه مشکلات زیادی براتون بوجود بیاد . ( یه چرخ تو تالار بزنید نمونه های این جور مشکلات رو میبینید )
    3 ) ازدواج فقط علاقه نیست . استارت اولیه همون کشش فردی هست ولی باید این خانوم و خانواده اش رو مورد بررسی قرار بدی و همینطور این خانوم باید شما و وضعیت شما و خانوادتون رو مورد بررسی قرار بدن .
    موفق باشی

بهنام جان راستی اون موردی که اینترنتی باهاش آشنا شده بودی چی شد ؟

5. 3 کاربر از پست مفید digitalman تشکرکرده اند .

digitalman (یکشنبه 05 مهر 88)

عضو همراه

آخرین بازدید
    یکشنبه 10 فروردین 93 [ 12:48]
    سطح
    81
    Level completed: 58%, Points required for next Level: 212
    دستاوردها:
    SocialVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    8,122

تشکرشده 8,124 در 1,482 پست

حالت من
    Vaaaaay
    Array

سلام برادر تازه وارد:

به تالار همدردی خوش آمدید..
    ابتدا من دعا می کنم که حالا شما شرایط ایده ال ازدواج رو دارید ان شا الل که جواب ایشان هم مثبته..یک حرف غیر منطقی هم بگم نمی دونم چرا تا این ارسال را خواندم احساسم گفت که ایشون هم جوابشون مثبت هست.....برای شروع شناخت..البته فقط یک حس بود...:D

برادر خوبم شما سن هر دوط رف هم اگر ذکر می کردید خیلی خوب بود به خصوص سن خانم.....
    ولی یک نکته که مد نظر من هست البته از روی تجربه می گم.گاهی خانم ها واقعا تصمیمی برای ازدواج ندارند و اگر در سنین زیر 24 سال باشند معمولا حتی هیچ معیاری هم در ذهن خود مدون نکرده اند و گاهی اصلا نمی دانند چطور مردی را دوست دارند که این کاملا بستگی به سن ان خانم دارد و همچنین میزان مطالعاتش در این زمینه شناخت ازدواج.
    شاید شما با تحقیقات اولیه نسبت به وی کشش داشته باشید و در ادامه با توجه به اینکه فکر ازدواج هم هستید شناخت ایده الی از زن مورد علاقه خودتون داشته باشید ولی باید دقت کنید که ایشان هم همان اندازه تفکر در رابطه با همسر ایده آل خود داشته باشند..نه همه ولی برخی دختران غالبا وقتی در فکر ازدواج نیستند چون امادگی روحی پذیرش آن را ندارند وقتی با یک کشش از جانب پسران مواجه می شوند به خصوص وقتی که سن کم داشته باشند ..همه ویژگی های پسر را با معیار های خود اشتباه می گیرند..یعنی مثلا اگر پسر معلم است می پندارد من از اول معلم دوست داشتم و اگر دکتر باز همین طور....چون معیار نوشته شده ای در ذهن خود ندارند..پس خوب دقت کنید که به واسطه رخداد احساس ایشان خود را با معیار های شما تطبیق ندهد که چند سال بعد دچار مشکل شوید..
    در ادامه اگر به فرض همه چیز صحیح است اگر جواب خانم مثبت بود از طریق خانواده حتی شده تلفنی به خانواده ایشان تماس بگیرید ..و مسئله را رسمی تر کنید تا پروسه شناخت آغاز شود و به قول فیلو سارا عزیز 6 ماه شناخت برای یک ازدواج موفق لازم است..
    اگر جواب وی منفی بود شما با متانت کامل نگویدد که آخر من شما را دوست دارم و مثلا بدون تو نمی تونم زندگی کنم. و..... از آن لحظه که این ها را گفتید وارد یک سلسله مراتب منفی می شوید...به نظر من شما کاملا با متانت پاسخ وی را بشنوید..و قبل از پاسخ وی ....بگویدد که پاسخشان هرچه باشد به خاطر احترامی که برای شخصیت وی قائلید می پذیرید ولی امیدوارم با منطق پاسخو من و درخواستم باشید....
    در نهایت اگر خدای نکرده ایشان فرمودند جوای منفی است ..شما ادامه ندهید با بیانات احساسی که این کار غلط غلط است....و اصلا فایده ای ندارد ..چون اولین فکر دختر این است که ایشان چطور این همه علاقه مند شد ما که هنوز شناختی نداریم..
    به قول دیجیتالمن گرامی با متانت دلایل ایشان را جویا شوید و با کمک ایشان بررسی کنید آیا قابل حل است یا خیر....و در نهایت از ایشان درخواست کنید مجددا فکر کنند تا برای شناخت ادامه دهید و اجازه بگیرید که خانواده تان با خانواده ایشان تماس بگیرند ولی با احساست قانعش نکنید.....این غلط است..
    من تصورم این هست اگر خانم مورد نظر مشکل خاصی نداشته باشد از این درخواست استقبال کند و اجازه ادامه مسیر را بدهد...بگویید این شانس را به هردو طرف بدهد تا بدور از هرگونه احساسی با هم به شناخت برسیم و اگر بعد از مثلا 2 ماه نظر هر دو طرف مثبت بود ان شا الله برای ادامه رسمی تر مسئله اقدام کنید....

موفق باشید.....

7. 3 کاربر از پست مفید سارا بانو تشکرکرده اند .

سارا بانو (یکشنبه 05 مهر 88)

عضو همراه

آخرین بازدید
    چهارشنبه 09 اسفند 96 [ 15:33]
    سطح
    93
    Level completed: 34%, Points required for next Level: 666
    Overall activity: 3.0%
    دستاوردها:
    تشکرها
    4,250

تشکرشده 4,202 در 1,430 پست

Array

منم با سارا موافقم حس ميكنم جوابشون مثبته

9. کاربر روبرو از پست مفید parnian1 تشکرکرده است .

parnian1 (یکشنبه 05 مهر 88)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 14 فروردین 91 [ 08:41]
    سطح
    45
    Level completed: 83%, Points required for next Level: 34
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    1,281

تشکرشده 1,260 در 376 پست

Array

منم می گم جوابش مثبت اگه قرار بود بگه نه همون موقع می گفت نه وقتی می گه باید فکر کنم یعنی داره ناز می کنه که بگه آره

11. کاربر روبرو از پست مفید mamfred تشکرکرده است .

mamfred (یکشنبه 05 مهر 88)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    31
    دستاوردها:
    تشکرها
    6

تشکرشده 6 در 3 پست

Array

سلام. ممنونم از اینکه به سوال من توجه کردین و نکته های مهمی هم اشاره بهش داشتین که کمکم میکنه.اون دختره که اینترنتی باش آشنا شدم خیلی دختر خوب و با شخصیت و خلاصه بگم زندگی کن و خانواده دار بود .با هم نشستیم چند روز فکر کردیم که یه تصمیم منطقی تر و جدیدی بگیریم که به صلاح هر دومون باشه .چون مسائل من و اون دختر ظاهرا پیچیده نبود ولی در واقع سختیای خودشو داشت از جمله صبر برا فارق التحصیلی اون که حد اقل شش سال طول میکشید و با وجود سن من که بیست و هشت سالمه این عمر یه ریسکه واسه من .چون امکان داشت من بعد از شش سال برم خاستگاریش و به هر دلیلی خانواده اون موافقت نکنه یا اینکه در این فاصله زمانی رومون به هم باز شه و اون جذابیت و احترام اولیه از بین بره .این یه مسئله و مسئله دیگه اینه که مطمئن نبودم اون دختر بعد از این زمان طرز فکرش تغیر نکنه و اون علاقه آتشی تبدیل به یه علاقه ساده نده.در نتیجه از هم خواستیم یعنی اینکه با هم به این نتیجه رسیدیم که بسپریمش به خدا و قرار گذاشتیم که رابطمونو از اون صمیمیت در بیاریم و ببینیم روزگار چی کار میکنه اگه قسمت هم بودیم که هیچ چیز نمیتونه تغییرش بده و اگرم نبودیم که هر چقدرم تلاش کنیم بی نتیجس.الانم حدود یک ماهی هست که فقط یک بار تلفنی با هم حرف زدیم.(اولش هر دومون دبرس بودیم ولی چون مطمئن بودیم که تنها راهه پذیرفتیم.)ولی الان که این زمان گذشته میفهمم که اون دختر اینقدرام مناسب من نبود که بخوام این همه خودمو به آب و آتیش بزنم و شش سال واسش صبر کنم)همیشه بین دو نفر علاقه آروم آروم به وجود میاد .مهم اینه که معیاراشون و راهشون و عقیده اشون به هم بخوره که آینده دچار مشکل نشن) بازم ممنون از وقتی که واسم گذاشتین .

سلام .خیلی خیلی ممنونم که اینقدر واسم وقت گذاشتین و مطمئن باشین حرفاتون تاثیر گذاره و تونسته تا اندازه ایی منو روشن کنه خدمت دوست خوب و با محبتم ارز کنم که دختره حدود بیست و سه سالشه و من بیست و هشت سالمه .خیلی خوب به حرفام گوش داد و خیلیم منطقی بام برخورد کرد.من اصلا فکر نمیکردم که اینقدر راهت بتونم حرفامو بهش بزنم و اون اینقدر با دقت بهم توجه کنه. من فقط از این میترسم که در واقع نظرش به من مثبت نباشه و نتونه رو راست بهم بگه نه .نمیدونم شاید دارم احساساتی برخورد میکنم آخه واقعا دوست دارم که به هم برسیم چون به دلم نشسته شخصیتش .اینقدر با اعتماد در موردش صحبت میکنم. به این دلیله که دو سالی شاگرد دوستم بوده .دوستمم خوب با شخصیت دخترا آشناست چون شاگرداش همه دخترن و میدونه کدومشون اهل زندگین و واسه ازدواج مناسبن.وگرنه من همیشه سعی میکنم تصمیمات مهم زندگیمو آسون نگیرم و همه جوانبو بسنجم حتی اگرم مملو از علاقه بشم به طرفم. چون فکر میکنم اگه آینده بر به مشکل بخورم هم به خودم و هم به طرفم خیانت کردم.

13. 2 کاربر از پست مفید behnam1151 تشکرکرده اند .

behnam1151 (یکشنبه 05 مهر 88)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    31
    دستاوردها:
    تشکرها
    6

تشکرشده 6 در 3 پست

Array

راستی بچه ها منم خوشحال میشم اگه از لحاظ فکری کمکی از دستم بر میاد واسه اعضا و بچه های تازه وارد بکنم رو من حساب کنین.آدما همیشه واسه خودشونه که فکر کم میارن منم از این قبیل آدمام وگرنه واسه دیگران نسخه خوب میپیچم در حد تیم ملی

15. کاربر روبرو از پست مفید behnam1151 تشکرکرده است .

behnam1151 (یکشنبه 05 مهر 88)

((( مشاور خانواده )))

آخرین بازدید
    دیروز [ 19:01]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 99.4%
    دستاوردها:
    VeteranCreated Blog entryTagger First ClassSocial50000 Experience Points
    نوشته های وبلاگ
    7
    تشکرها
    23,580

تشکرشده 37,081 در 7,003 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array

خواستم از شما عزیزان بخوام بهم راهنمایی کنین که در صورتی که تصمیمش مثبت نبود با چه راه حلی نظرشو نسبت به خودم مثبت کنم.در ضمن من کاملا آمادگی ازدواجو دارم و موقعیت مالیمم مناسبه.
    با سلام
    تا وقتی که اینطور فکر کنی که اگر جوابش منفی هست باید جوابش را مثبت کنی، بطور کامل آمادگی ازدواج را ندارید!

چون تنها یک معیار ازدواج را جایگزینی برای همه معیارهای اساسی ازدواج کرده ای.
    یعنی جذابیت برای شما جای همه چیز را گرفته است و این می تواند شناخت شما را نسبت به آن دختر خانم دچار تحریف کند.

17. 4 کاربر از پست مفید مدیرهمدردی تشکرکرده اند .

مدیرهمدردی (یکشنبه 05 مهر 88)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)