به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 13
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    یکشنبه 05 مهر 88 [ 10:13]
    سطح
    30
    Level completed: 96%, Points required for next Level: 7
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

همسرم ارزشي براي من قائل نيست

سلام.من و همسرم همراه دخترم خارج از ايران هستيم.تا ايران بودم از دست خانواده اش كه خيلي سنتي هستن ارامش نداشتم كه دليل اصلي اش هم دهن بيني خود شوهرم بود.اينجا هم خيلي با هم مشكل داريم.ميدونيد مثلا به من مگه برو سر کار .البته من خودم خيلي كار كردن دوست دارم اما وقتي اون بهم میگه حرسم درمياد.چون وقتی ایران بوديم با كار كردن من مخالف بود.اينجا چون مخارج بالاست و در ضمن به خانواده اش هم كمك ميكنه ميخواد من هم كار كنم.همش زنهايي رو كه كار ميكنن به رخ من ميكشه.مسائل مالي رو به من نميگه در حاليكه همه خانواده اش درجريان هستند ميگه مال خودمه خودم ميدونم باهاش چه کار کنم.و این برای من که تو خانوادم خيلي به نظرم اهميت ميدادن خيلي سخته.بابا و برادرش هم همين رفتار با زنهاشون دارن.اما من ديگه خسته شدم .خيلي هم ادم غير منطقي است تو رو به خا بگیدجه کار کنم.

عضو همراه

آخرین بازدید
    سه شنبه 13 مهر 89 [ 16:10]
    سطح
    74
    Level completed: 46%, Points required for next Level: 216
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    954

تشکرشده 992 در 530 پست

Array

RE: همسرم ارزشي براي من قائل نيست

سلام
    ماه تيسا عزيز، ورودت را به تالار خير مقدم مي گويم. اميدوارم بتواني از اين تالار نتيجه مطلوبي براي زندگيت كسب كني.
    در مورد مشكلي كه مطرح كردي نمي دانم آيا همسرتان از اول مسائل مالي و كاري را با خانواده اش مطرح مي كرد و شما را بي خبر مي گذاشت يا اينكه از زماني كه مهاجرت كرده ايد اينطور شده است. اگر به صورت خانوادگي رفتارشان اينگونه است كه كار شما براي تصحيح اين اخلاق بسيار مشكل است اما اگر اين رفتار را به تازگي كسب كرده باشد مي توان راه حلهايي را ارائه نمود. اگر توانستيد در اين زمينه بيشتر توضيح دهيد.
    ضمناً گاهي اوقات اينكه يك مرد همسر خود را رفيق شفيق خود حس كند و او را در كنار خود ببيند احساس آرامش بيشتري كرده و تلاش مضاعفي براي همسرش خواهد كرد. او را تنها نگذاريد و سعي كنيد با او جنگ و دعوا نكنيد بر سر اين مسائل چرا كه تنها باعث مي شود كه او از شما دور شده و بيشتر به خانواده اش پناه ببرد.
    اول به او حسن نيتتان را ثابت كنيد بعد در مورد امور زندگي به او پيشنهادهايي بدهيد تا او هم راحتتر بتواند پذيرايي نظرات شما باشد.
    خواهش مي كنم بيشتر در مورد زندگيتان توضيح دهيد

3. 3 کاربر از پست مفید دانه تشکرکرده اند .

دانه (چهارشنبه 18 شهریور 88)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    30
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

خيلي ممنون از اينكه نظر داديد.راستش ما خيلي با هم مشكل داريم و اين اخرين چیزي كه سرش دعوا كرديم.من یک ازدواج سنتي كردم شوهرم از اول بهم گفت که خیلی به خانواده اش اهميت ميده اما من نمي دونستم كه با اونا همه چیز در جريان مي ذاره.مي دونيد شوهرم و خانواده اش يك اتحاد تشكيل دادن كه من و جاريهام را بيگانه میدونن.من در خانواده اي بزرگ شدم كه حلال و حرام وراست ودروغ خيلي مهمه اما در همسرم و خانوادش تنها چیزي كه اهميت نداره همين چیزاست .يكي از بزرگترین مشکلات من با شوهرم همینه خیلی دروغ ميگه چه به من چه به بقیه.تازه ادماي راستگو رو احمق و ساده ميدونه.دوست داره من كار كنم تا راحتر به خانوادش كمك كنه.

عضو همراه

آخرین بازدید
    سطح
    74
    دستاوردها:
    تشکرها
    954

تشکرشده 992 در 530 پست

Array

اينطور كه مي گوييد پس مشكل يكي دو تا نيست و از پاي بست زندگيتان مشكل دارد اما اگر شما نيت كنيد و هدف داشته باشيد كه زندگيتان را بهبود ببخشيد بايد ابتدا ميزان صبر و بردباري خود رابيشتر كنيد تا در مواقع ناراحتي از كوره در نرويد و دعوا نكنيد.
    سعي كنيد مراقب باشيد طوري رفتار كنيد كه به قول معروف آتو به خانواده همسرتان ندهيد تا همسرتان بر عليه شما تصميماتي نگيرند و اعتمادشان را نسبت به شما از دست ندهند.
    شايد براي دروغگويي نتوان راه حلي ارائه كرد اما براي برنامه ريزي زندگي و درآمد ... مي توان كاري كرد. شايد ايشان فكر مي كنند كه شما در زندگي اش فقط مصرف كننده هستيد. متأسفانه تازگيها اين نوع فكرها دارد باب مي شود. اگر ناچار شديد كار كنيد بهتر است طوري برنامه ريزي كنيد كه مورد مصرف درآمد شما در زندگي مشخص باشد تا نه اين فكر كه او اين پولها را مي خواهد به خانواده اش بدهد و يا اين فكر كه شما در زندگي او نقش به سزايي نداريد به وجود نيايد. همه اينها را تنها با گفتگوهاي صميمانه و روابط دوستانه مي توانيد بدست بياوريد.
    در مورد اين كه شما و جاريهايتان بيگانه باشيد به نظر من سيستم تدافعي آنان نسبت به غريبه ها زياد است و ميزان صميميتي كه آنها با ديگران برقرار مي كنند كمتر است . همين مسئله باعث مي شود تا به شما و جاريهايتان اعتماد نكنند. هر چه باشد آنها پدر و مادر شما نمي شوند و شما دختر ايشان. اين طرز فكر آنان است. نمي توان با آن مبارزه كرد اما با صميميتي كه با همسرتان برقرار مي كنيد مي توانيد اين فاصله ها را كمتر كنيد.
    نمي خواهم شعار بدهم. مي دانم كه اوضاع بد منزل باعث مي شود تا عصبي باشيد يا گاهي از همسرتان متنفر شويد يا اينكه نتوانيد عاشقانه با او برخورد كنيد اما همه اينها باعث مي شود كه نتوانيد زندگي خود را بهبود ببخشيد.
    اگر ميزان صبر وتحملتان را بالا ببريد و بيشتر به جنبه هاي مثبت زندگيتان ذهنتان را معطوف كنيد با اعصابي راحت تر و ديدي مثبت تر مي توانيد با زندگي برخورد كنيد

6. کاربر روبرو از پست مفید دانه تشکرکرده است .

دانه (چهارشنبه 18 شهریور 88)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 25 بهمن 00 [ 10:13]
    سطح
    97
    Level completed: 2%, Points required for next Level: 986
    دستاوردها:
    Veteran25000 Experience Points
    تشکرها
    1,578

تشکرشده 1,607 در 499 پست

Array

سلام خوش اومدین خیلی خوشحالم می بینم بازم یه مشکل دیگه در راه حل شدن
    ولی از بابت مشکلتون متاسفم ولی باید بدونید هیچ سوال و مشکلی اینجا بی جواب نمیمونه.
    اولا دوست عزیز
    زندگی بسیار سخت است، برای تحمل ان ، راهی جز مهربانی وجود ندارد.

اگر می توانستیم وقادربودیم به سادگی و شفافیت معجزه یک گل برسیم ودرکش کنیم سراسر زندگیمان عوض می شد.
    سادگی بیش از پیچیدگی باعث شادمانی میشود.
    به هیج وجه جبهه گیری را بهترین راه ندونید.
    مزیت واقعی بخشش و رنجش قلبی را مقایسه کنید بعد انتخاب با شماست.
    تنها راهی که می توانیم صلح و ارامش را به کره زمین هدیه کنیم این است که چگونگی صلح و ارامش را در زندگی خود تجربه نماییم.

8. کاربر روبرو از پست مفید کنجکاو تشکرکرده است .

کنجکاو (چهارشنبه 18 شهریور 88)

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 04 شهریور 91 [ 13:34]
    سطح
    51
    Level completed: 7%, Points required for next Level: 187
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    289

تشکرشده 290 در 73 پست

Array

سلام ماه تیسا جان
    به قول آشنایی که می گفت:(زن اگربخادمیتونه مرد روسر یه سوزن هم بنشاند)
    شاید اغراق آمیز به نظر بیاد ولی دورازواقعیت هم نیست تنها کار این است که ما نسبت به مسائل دیدبازی داشته باشیم وبتوانیم خوب مسائل راتحلیل وبررسی کنیم.
    هیچ دری بهتراز محبت نیس...شما نیازدارید به چندین نکته توجه داشته باشی:
    مهارت لازم است ،شما نباید درمقابل همسر قراربگیرید شما باید همانند دردوستی با اووارد شوید..لجبازی وجبهه گرفتن مسائل را حل نمی کند شما باید درنظر باید داشته باشید بعضی از مسائل نیازمند زمان هستند تا به مرور بهتر شوند یا حداقلش اینه که بدتر نشوند..شما باید اعتمادبه نفس خودرا حفظ کنید ومسائل را مثبت ببینید ومثبت عمل کنید..مقاله های آموزشی بسیاری دررابطه باهمسر درهمین سایت هست که به شما می تواند بسیار کمک کند...دراینجا فقط میتوان بصورت کلی به چند مورد اشاره کرد.راستی سعی کن خودت را به خانواده همسرت نزدیک نشان بدهی آنها گرچه اخلاق خوبی ندارند اما اتاق تاریک با اتاق تاریک روشن نمی شود شما اخلاق خوبی داشته باش.همسرت دروغگوست سعی کن شما راستگو باشی ودرحین عمل وصداقت عشوه گری اورا به خود نزدیک کنی کارههای که خلاف نیست را هرچه میخاهد انجام بده یا حتی سوپرایزش بکن بزار هرچقدر اوبداست باشد ولی شما انتهای خوبیها باش...هم برای خودت دراین دنیا مفیده هم اون دنیات.وآنقدردریایی باش که با پرتاب سنگ طوفانی نشوی...هرچه ارتباطت را با خدا نزدیک کنی اونیزدستت را میگیرد.

10. 2 کاربر از پست مفید دلداده تشکرکرده اند .

دلداده (سه شنبه 17 شهریور 88)

عضو همراه

آخرین بازدید
    سطح
    74
    دستاوردها:
    تشکرها
    954

تشکرشده 992 در 530 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط دلداده
    لجبازی وجبهه گرفتن مسائل را حل نمی کند
    بعضی از مسائل نیازمند زمان هستند تا به مرور بهتر شوند
    باید اعتمادبه نفس خودرا حفظ کنید
    مسائل را مثبت ببینید ومثبت عمل کنید
    سعی کن خودت را به خانواده همسرت نزدیک نشان بدهی
    سعی کن شما راستگو باشی ودرحین عمل وصداقت عشوه گری اورا به خود نزدیک کنی
    انتهای خوبیها باش
    آنقدردریایی باش که با پرتاب سنگ طوفانی نشوی
    هرچه ارتباطت را با خدا نزدیک کنی اونیزدستت را میگیرد
    نكات خوبي بود.

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    30
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

دلداده عزيز من هم معتقدم كه زن ميتونه خيلي كارها رو بكنه به شرطي كه شوهرش هم بخواد.من از خانوادهاي هستم كه اصلا اهل سياست نيستن و با هم رك و روراستن بنابراين چیزي از سياست نميدونم. بر عكس شوهرم از يك خانوادة كاملا بيچيده كه يه روده راست تو شكمشون نيست با اين اوصاف اگه من بخوام یه کمی با سیاست حرفمو بیش ببرم اون میفهمه.10 سال همه ترفندها رو به كار بردم.و حالا كاملا بريدم .شوهر من خيلي قدر نشناسه.قبلنا تحملم بيشتر بود اما الان ديگه تحملش ندارم با كوچکترین اختلاف از كوره در ميرم .میدونيد اون با انتقاداتش اعتماد به نفس منو ازم گرفته همه دوستام وخانوادم بهم ميگن چرا اینقدر اعتماد به نفست رو از دست دادي.ميدونيد اولا فكر ميكردم اگه اون جور که اون میخاد باشم همه چی درست میشه و نشد و اين وسط من خودم باختم حوصله اش رو ندارم افتاديم رو يه چرخه تکراری.دعوا,قهر,اشتي.اما يه چیز هميشه ثابته من ازش دلگیرم و بهش اعتمادندارم و اون هم اصلا دوست نداره من در 2 مورد حرفي بزنم مسايل مالي و خانوادش.دوست دارم قوي بشم و ميدونم تنها با كار كردن ميسر اما ميترسم اگه کار کنم اون با سیاستی که داره ازم سواستفاده كنه.باورتون ميشه من ااصلا اختيار مالي ندارم اگه حسابی بازكنم حق برداشت ندارم و اگه لازمش بشه مجبورم ميكنه برش دارم.يا مثلا وقتی من ایران بودم بول منو بدون اينكه به من بگه برداشته بود و اصلا نيازي نديده بود كه به من بگه چون فکر میکنه این اونه که کار میکنه و صاحب همه چیزه.خلاصه خيلي ازش زده شدم اما دلم خیلی برای بچه ام میسوزه كه اين وسط گیر افتاده.شما بگیدچه کار کنم.....

عضو همراه

آخرین بازدید
    سطح
    74
    دستاوردها:
    تشکرها
    954

تشکرشده 992 در 530 پست

Array

يادت باشه كه شعور را نمي شود ياد داد. فهم و شعور يادگرفتني نيست

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 04 شهریور 91 [ 13:34]
    سطح
    51
    Level completed: 7%, Points required for next Level: 187
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    289

تشکرشده 290 در 73 پست

Array

ماه تیسا جان
    اگربه خصوصیات مردان واقف باشی میدانی که مردان اهل قدرتنمایی سلطه گری یابهتر بگویم اینکه خودی ازخودشان نشان بدهند هستند...دوست دارند ستون خانواده باشندوخلاصه اینکه مردخانه باشند حرف حرف خودشان باشد(قدرت بدنی) هم به همین خاطر خدا دروجودشان نهادینه کرده تاباآن نیازشان ارضا شود
    اما دردست زنان زیبایی وخودنمایی وزبان نرمی داده که باآن بتوانند به قلب همسرشان رسوخ کنند..
    بنده یاهرکس دیگری هم اگر این همه افکار منفی درمورد همسرش داشت به همین جایی می رسیدیم که شما رسیدید..
    قدم اول:سعی کن همسرت را بالا ببری درجمع وغیر جمع ازش ازقدرتش ازاینکه تنها تکیه گاه شماست تعریف وتمجید کن (البته ظاهرسازی جوابگو نیست شما باید اینقدر این مطلب را برای خودتان تکرار کنی تاباورت شود)به اوبفهمان وجودش برایت عزیز است

عزیزم شما نیت کن که هرکاری می کنی برای رضای خداوند است اینگونه اگر هررفتاری همسرت نشان دهد بی توجهی یا بدگویی شما خیلی ناراحت نمیشوید چون عملتان به خاطر خدا بوده نه او که توقع تشکر یا رفتار مسالمت آمیز ازاوداشته باشی...این برای قدم دومتان..

بازاگر مشکلت حل نشد یا بامشاوره درمیان بگذار یا اینکه خط زندگیت را مشخص کن ..میخواهیش یا نه ؟ دوستش داری یانه؟ میتوانی بااوادامه دهی یانه؟ سازگاری میتوانی ایجاد کنی یانه؟
    میخام بگم بلاتکلیف خودت را نزار تصمیت رابگیر وبرای رسیدن به هدفت تلاش کن.البته با توکل به خداکه ذکر اوآرامش قلبهاست.

15. 5 کاربر از پست مفید دلداده تشکرکرده اند .

دلداده (دوشنبه 23 شهریور 88)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)