به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 13 شهریور 87 [ 21:31]
    سطح
    40
    Level completed: 56%, Points required for next Level: 89
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 3 در 3 پست

Array

دچار تردید شدهام لطفا راهنمایم کنید؟!

با عرض سلام

من دختری هستم 18ساله که 3 سال پیش به عقدیکی ازاقوام نزدیکمون در امدم واکنون هنوز عقد هستم.اختلاف سنی من با همسرم 8 سال می باشد.بنا بر مسائلی تصمیم بر جدایی دارم اما در تصمیم گیریم دچار تردید هستم چون با این وجود همسرم را دوست دارم .رفتارها و بهانه های نادرست او زندگی رو برام واقعا دشوار کرده است.رفتار همسرم طی چند ماهی است که به کلی تغییرکرده است.او نسبت به خانوادهام سوء ظن دارد واحساس می کند که خانواده ام برای تحصیلاتش ارزش قائل نیستند در صورتی که پدر و مادرم هیچ کوتاهی نسبت به همسرم نکرده اند.متاسفانه چند بار هم من را به خاطر خانوادهام کتک زده است.
    ضمنا همسرم چندین دوست دختر هم دارد که این مسئله من را واقعا ازار می دهد.همیشه من را بخاطر مقدار مهریه ای که ما گرفتیم سرزنش می کند.و می گوید که این مهریه در شان واندازه ی تو نیست.
    من همیشه سعی کردم که همسرم را درک کنم او طی این 3سال که عقد بودیم در شهر دیگری تحصیل می کرد دوریش برام واقعا سخت بود اما به امید یک زندگی بهتر در چند سال دیگراین مشکلات راتحمل می کردم.
    خیلی دوست داشتم که هر چه زودتر به خونه ی خودمون برویم اما هیچ وقت اصرار نمی کردم نسبت به این موضوع چون شرایط مالیش و اینکه دانشجو است را درک می کردم خلاصه با همه چیز او ساختم اما او همیشه می گفت که تو هیچ وقت من رو در ک نمی کنی و طرز فکرت در حد یک بچه است
    .دوست نداشتم هیچ وقت ناراحتیش رو ببینم هر وقت مشکلی بین ما پیش می امد من همیشه پیش قدم میشدم برای رفع مشکلمون.
    و این رو بایدبگم که خانواده اش از من براش مهم تر بودند وچندین بار این حرف رو به خودم زده است.
    ما الان نزدیک 2 ماه است که از هم دور زندگی می کنیم طی این 2 ماه چندین بار قرار گذاشتیم که همدیگر رو ببینیم اما بهانه ها و خواسته های ایشان باعث شد که مشکلی حل نشود.یکی از خواسته هایش این بود که کالاهایی که به عنوان مهریه طرف داماد قبول کرده اند را ما تهیه کنیم .چند روز پیش از من خواست که شرایطم را برای شروع یک زندگی دوباره بگم من هم خواسته ایم که شامل صادق بودن _وفادار بودن و این که دوست ندارم خانواده ات از مسائل زندگیمون با خبرشوند و نداشتن حساسیت نسبت به خانواده ی من و...را گفتم امااو در جوابم به من گفت که تو زندگیت را دوست نداری چون اگر واقعا علاقه مند به زندگیت می بودی هیچ وقت این شرطها را نمی گذاشتی و بدون هیچ شرطی حاضر به ادامه ی زندگیت بودی اما هر چه من براش توضیح دادم که این طور نبوده است باور نمی کرد.ایا به نظر شما گذاشتن این شرطم اشتباه بود؟ازتون می خوام بهم کنید .خیلی متشکرم

Ania
    مهمان

RE: دچار تردید شدهام لطفا راهنمایم کنید؟!

سلام دوست خوبم . به نظر من صحبتهای همسرتون یک کمی غیرمنطقی میاداینکه
    میگه اگر زندگیت را دوست داری نبایدهیچ شرطی بگذاری خیلی عجیبه تنهاچیزی که میتونم بگم اینه که خیلی مراقب باش که بدون حل کردن مشکلات فعلیتون سرزندگی مشترک زیر یک سقف نروید چون اونموقع واسه پشییمونی خیلی دیره راستی هیچوقت به اینکه دوست دخترداره اعتراض نکردی ؟؟؟به نظر من حتماحتما بایدبه یک مشاورمراجعه کنی وبعدبرای اینده ات تصمیم بگیری شاید همسرت نظرش درباره زندگی مشترک باتو عوض شده که اینطوری بهانه گیری میکنه .انشااله اینده خوبی درانتظارت باشه[/size]

عضو همراه

آخرین بازدید
    چهارشنبه 31 خرداد 91 [ 10:54]
    سطح
    82
    Level completed: 52%, Points required for next Level: 244
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    3,060

تشکرشده 3,145 در 958 پست

Array

سلام
    با مواردی که شما نوشتید میشه حدس زد که در مقابل همسرتون خیلی کوتاه اومدین و اون از این مسئله سوء استفاده کرده. من اگه جای شما بودم همچنین رفتارهایی رو تحمل نمی کردم اما به شما پیشنهاد می کنم که به توصیه های مدیر همدردی توجه کنید ..
    امیدوارم موفق باشید

4. کاربر روبرو از پست مفید shad تشکرکرده است .

shad (سه شنبه 25 خرداد 89)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 20 مهر 87 [ 10:04]
    سطح
    49
    Level completed: 30%, Points required for next Level: 141
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    470

تشکرشده 496 در 278 پست

Array

سلام
    به نظر من شوهرتون مشكل جاي ديگه است چون اين مسائل همش به شكل بهانه است بايد ببيني چرا و براي چي به اينجا كشيد براي چي دوست دختر داره و شما باهاش برخورد نمي كني چرا اينقدر كوتاه مي ياي اگه از الان اينقدر كوتاه بياي بعدها توي زندگي هم به اين كارهاش ادامه مي ده و تو بيشتر رنج مي كشي بايد عاقلانه تر تصميم بگيري

((( مشاور خانواده )))

آخرین بازدید
    دیروز [ 12:22]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 99.4%
    دستاوردها:
    VeteranCreated Blog entryTagger First ClassSocial50000 Experience Points
    نوشته های وبلاگ
    7
    تشکرها
    23,580

تشکرشده 37,080 در 7,002 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array

سلام مهسا
    در مورد مسائلی که گفته ای نیاز است که بررسی دقیق تری انجام بگیره.
    در مورد دوست دختر، آیا اکنون هم دارد، شما از کجا می دانید، آیا او خودش بیان می کند.
    چگونه شما او را به همسری انتخاب کرده اید، معیارهایتان چه بوده است؟ آیا پس از ازدواج و طی این 3 سال او عوض شده است. یا از روز اول اینطور بوده است؟
    به نظرم شما باید حتما با یک مشاور خانواده به صورت حضوری ملاقات داشته و ارزیابی دقیقی از مشکلتون به دست بیاورید.
    این مسئله هم می تواند ناشی از مشکلات ارتباطی شما باشد
    هم می تواند ناشی از مشکلات شخصیتی همسرتان باشد.
    اما با بررسی حضوری و دقیق می تواند در این زمینه راهنمایی مفید ارائه داد.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)