به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 18
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    شنبه 04 مهر 88 [ 08:50]
    سطح
    38
    Level completed: 80%, Points required for next Level: 30
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    16

تشکرشده 16 در 14 پست

Array

بي مسئوليتي شوهرم در بعضي امور

سلام بر دوستان گرامي
    يكي از مشكلاتي كه با شوهرم دارم و از وقتي عروسي كرديم و رفتيم خونه خودمون بيشتر حسش مي كنم اينه كه شوهرم در بعضي امور اصلا احساس مسئوليت نمي كنه.
    مثلا براي نصب لباسشويي اونقدر لفتش داد تا خودم رفتم نمايندگي و كسي رو آوردم كه لباسشويي رو نصب كنه حتي شوهرم خونه هم نيومد.بعدش هم گفت اين كارا رو به من نگو !!!!
    يا مثلا قبض تلفن رو اونقدر پرداخت نمي كنه تا قطع بشه !!
    اين رو هم بگم شوهرم در شغلش مسئوليت پذيره و از نظر تامين مخارج زندگي مشكلي نداريم.ولي بقيه چيزا اصلا.
    مثلا لوله ي ظرف شويي آب مي داد و هر چند روز كل كف آشپزخونه رو آب بر مي داشت.هر چي بهش گفتم بيا اينو درست كن مي گفت باشه حالا درست مي كنم.تا اينكه بعد از 2 ماهباباش كه امروز اومده بود خونمون(از راه دور) باباش برام درست كرد.
    يا جاي كولرمون يه ماه بود باز بود چوم اسپليت نصب كرده بوديم رو ديوار.هر چي حشره بود ز اونجا مي اومد تو.شب از دست پشه نمي شد بخوابيم.هر چي گفتم درست كن امروز فردا كرد تا اينكه باز باباش كه اومده بود خونمون درست كرد!!!جالب ابنه كه باباشم مي خواد درست كنه شوهرم هي ميگه نمي خواد درست كني خودم درست مي كنم!!!
    امروز هي شير آب رو هي مي گفت نمي خواد من درست مي كنم!!!باباش كه ديگه مي شناستش گفت نه بذار درست كنم!
    اين رو هم بگم شوهرم از نظر فني وارده و اينطور نيست كه بگم بلد نيست.
    وقتي هم بهش گلايه مي كنم مي گه من وقت ندارم.در حالي كه از 6 به بعد بيكاره.البته كارش سنگينه و فكرش خيلي مشغوله كارشه ولي خب پس امور خونه چي؟
    الان بايد بريم اداره پست كد پستي قبض تلفن رو اصلاح كنيم.مگه مي ره؟همش من حرص مي خورم. ولي اون انگار نه انگار.من خيلي مسئوليت پذيرم و همه كارهارو خودم هم بلدم انجام بدم ولي نمي خوام عادت كنه.پس وظايف اون چي؟

ضمنا تو تالار در اين مورد مطالبي شبيه اين مورد بود و خوندم.همش اينجوري راهنمايي كرده بودن كه من وظايف اونو انجام ندم تا خودش انجام بده.ولي آخه اگه من انجام ندم اونم انجام نميده!
    اينطوري نيست كه سختش باشه و انجام بده.براش فرقي نمي كنه مثلا تلفن قطع باشه يا نه.يا لوله آب بده يا نه.
    تو دوران مجردي هم اينجوري بود.4 سال تنها زندگي ميكرد.مثلا وقتي لامپ دستشوييش مي سوخت ديگه عوض نمي كرد!!!با همون تاريكي كنار مي اومد!!!!!!!!!!!

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 16 مهر 92 [ 12:05]
    سطح
    41
    Level completed: 6%, Points required for next Level: 189
    دستاوردها:
    تشکرها
    182

تشکرشده 181 در 78 پست

Array

RE: بي مسئوليتي شوهرم در بعضي امور

سلا م
    منم درست مشکلی مثل مثل مشکلات شما دارم اما تازه یه خورده حادتر (چون همسرم من حتی شغلش هم ثابت نیست) اما بعد از سالها حرص خوردن و جوش اوردن دیدم این روش معکوس عمل میکنه
    شاید بهتر باشه ما خانهای اینچنینی (که مسولیت پذیذی با لایی داریم) کمی به خودمان استراحت بدیم تا عواقبش گریبانگیر خودش هم بشود قبل نداری؟؟؟؟

گلم منم مثل تو حرص میحوردم اما به مرور در مورد مسایل خونه بیشتر مسولیت پذیر شد و این تنها با رارامش برخورد کردن من و احترام گذاشتن و روشهای طریف زنانه بدست امد
    اگه در مورد خصوصیات همسرت اطلاعات بیشتری بدی راحتتر میشه کمک کرد
    در هر صورت در هر شرایط باید ضمن ابراز ناراحتی با روش گفتگوی سالم از پرخاشگری و عصبا نیت بپرهیزی که در ان صورت هرچه حق هم به جانبت باشه فاید ه ای نداره
    و من هنوز هم هستم ...

3. کاربر روبرو از پست مفید aruo تشکرکرده است .

aruo (سه شنبه 27 مرداد 88)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    38
    دستاوردها:
    تشکرها
    16

تشکرشده 16 در 14 پست

Array

شوهر من تا اينجا كه فهميدم تا مجبور نشه كاري رو انجام نمي ده.
    همش پشت گوش مي ندازه كارهارو مگر اينكه مجبور بشه.مثلا واقعا واجب باشه يا كار مهم خودش لنگ بمونه.اونموقع انجام مي ده.فقط شانس آوردم به شغلش وامور مالي اهميت مي ده
    بله دوست خوبم ،شايد بهتر باشه يكم به خودمون استراحت بديم و بي خيال شيم.
    آخه دست خودم نيست وقتي ميبينم آشپزخونه رو آب بر داشته و هر روز بايد ظرف هاي توي كابينت رو در بيارم تا داخل كابينت خشك بشه خب من عذاب مي كشم.براي اون كه فرقي نمي كنه.ضمنا اصلا هم حرف گوش نمي كنه.مثلا اگه كاري ازش بخوام كلي لفت مي ده تا انجام بده.حتي نمي تونم بگم يه ليوان آب بده.چون اونقدر لفت مي ده كه خودم برم بر دارم سريع تر انجام مي شه !! در حالي كه من عين فر فره اوامرش رو اجرا ميكنم.كنترل رو بده ... گوشي مو بده...ماشين حساب رو بيار ...چاي مي خوام...
    ولي اگه من يكي از اين كارا رو ازش بخوام اول با تعجب نگاه مي كنه بعد اگه هم بخواد بياره كلي لفت مي ده و من بايد منتظر باشم !!!!
    در كل آدم تنبلي هست يا شايدم خودشو به تنبلي ميزنه چون ميبينه من مسئوليت پذيرم.چون اگه واقعا تبنل بود شغلشو چطوري اداره مي كرد.
    البته اين رو هم توضيح بدم تا شايد تو راهنمايي ها موثر باشه اونم اينه كه شغل شوهرم طوري هست كه چند نفر زير دستش هستن و اوامرشو اجرا ميكنن!!!
    احتمال هم داره به خاطر همين بد عادت شده.مثلا كاراي بانكي رو ميسپره به يه نفر.
    حتي قبض هاي خونه رو هم اگه پرداخت بشه اون نفر پرداخت مي كنه!!
    نميدونم والله
    منتظر راهنمايي هاي خوب دوستان هستم.

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 02 اسفند 89 [ 16:24]
    سطح
    50
    Level completed: 1%, Points required for next Level: 198
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    1,677

تشکرشده 1,685 در 458 پست

Array

نگار عزیز

طی این مدتی که من در تالارم به حدی رسیدم که می تونم همسر شما رو تجسم کنم. شما که ایشون رو انتخاب کردی، بهتره بدونی که برای این مرد وظیفه اینه که برای شما یک ظرفشویی بخره تا راحت تر کارهاتون رو انجام بدید. نه هیچ چیز دیگه ای. (منظورم اینه که باید با شرایط موجود در موارد اینچنین که لطمه جدی به زندگی زناشویی نمی زنن، سازگار بشی.)

البته الان هم می تونی تصمیم بگیری ترکش کنی، ولی سعی نکن تغییرش بدی. چون اونوقت این سوال پیش میاد که اصلا چرا انتخابش کردی؟

پیشنهاد من اینه که دیگه تو کارای شرکت به همسرت کمک نکن (البته اگه هنوز هم شرکت میری) در عوض بشو یک کدبانوی خونه و روی کمک همسرت هم هیچ حسابی باز نکن.

امیدوارم متوجه منظورم شده باشی. نگار جان مشکلات ریز و درشت زندگی شما ظاهرا فراتر از حد استاندارده. در دوره عقد هم همینطور بود. بنابراین لازم می دونم در این مورد بهت هشدار بدم.

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    38
    دستاوردها:
    تشکرها
    16

تشکرشده 16 در 14 پست

Array

ممنون از پاسخ گويي تون.
    جناب "فيلوسارا"ممنون كه پست هاي من رو مورد توجه قرار دادين.الان ديگه خيلي كمترشركت مي رم.هفته اي يه بار اونم شايد.اينطوري خيلي بهتر شد.روابطمونم از وقتي نميرم بهتر شده.

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سطح
    50
    دستاوردها:
    تشکرها
    1,677

تشکرشده 1,685 در 458 پست

Array

نگار عزیز

همسر شما از نظر مالی در وضعیت خوبیه. بنابراین تاجایی که می تونی این بی مسئولیتی های اینچنین رو با این حسن بپوشون.

هر وسیله ای که خراب می شه تعویض کن. از وسایل جدیدی که به بازار میان استفاده کن که محیط آشپزخونه برات دلپزیر بشه.

>>خلاصه کاری کن که این نارضایتی در تو از بین بره.<<

در عوض با روحیه شاد پذیرای همسرت باش. از نظر جنسی "کاملا" بهش برس. و خلاصه اونقدر نکات مثبت در روابطتون پس انداز کن که در مواقع لزوم بتونی یه سیلی (معنوی) جانانه بزنی تو گوشش!! و نگران این نباشی که با اینکار قیدت رو می زنه. می دونی که منظورم از مواقع لزوم چیه!

یک نکته خیلی خیلی مهم:

خانم ها یا آقایونی که خیلی در مسائل مختلف از زندگیشون ابراز نارضایتی می کنند، دیگه قادر نیستند در موارد واقعا حیاتی طرفشون رو تحت تاثیر قرار بدن چون به اصطلاح حناشون بی رنگ می شه.

>>و دستشون برای جریمه کردن طرف خالیه.<<

مثلا اگه من روابط عاشقانه و گرمی با همسرم داشته باشم (که زیربناش اینه که ازش راضی باشم و نکات منفیش به چشمم نیاد)، اگه همسرم کار خطایی انجام بده، کافیه که "یک ذره" از این صمیمیت کم کنم. چون اون به اینحالت عادت کرده، و خیلی می خوادش، دیگه نمیاد روی کارش اصرار کنه و می بینه که ارزشش رو نداره که بخواد بخاطرش خودش رو از همچین گلی (همسرش) محروم کنه.

البته منظورم اصلا جریمه کردن بصورت افراطی نیست. همونطور که توضیح دادم باید اول ببینی چی تو دستت داری، بعد باهاش جریمه کنی. و بعلاوه حواسم هست که در مورد روابط جنسی به هیچ عنوان نباید آقایون رو جریمه کرد.

نگار جان این همه چیزی بود که فکر کردم می تونه به شما کمک کنه. چون دوستانی رو در تالار دیدم که همین خصوصیت شما رو داشتند و تازه وقتی کارشون به کتک یا طلاق کشیده، فهمیدن که (مثلا) شیر ظرفشویی اصلا ارزش ناراحتی نداشته، و اون موقع تازه مجبور شدن با مشکلات خیلی خیلی بزرگتر سازگار بشن.

برات آرزوی موفقیت و آرامش می کنم.

8. 2 کاربر از پست مفید THEN تشکرکرده اند .

THEN (چهارشنبه 28 مرداد 88)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 31 شهریور 88 [ 09:34]
    سطح
    30
    Level completed: 98%, Points required for next Level: 4
    دستاوردها:
    تشکرها
    2
    تشکرشده 2 در 1 پست
    Array

با سلام خدمت خانم نگار.
    با توجه به اينكه انجام كار و وظايف در خانواده ‌هاي مختلف به شكل هاي مختلفي انجام ميشه من فكر مي‌كنم شما بايد اول اين مساله رو در نظر بگيريد. خانواده شما چجورين خانواده همسرتون چجورين و در انتها شما چجوري مي‌خواهين باشين.
    خوب شايد شوهر شما مي‌خواد شما از اون زنهايي باشين كه همه فن حريفن خودشون بدون اينكه شوهرشون بفهمه لامپ رو عوض مي‌كنن به تعمير كار لباسشويي زنگ مي‌زنن و اصلا فكر نمي‌كنن كه اين كارا وظيفه مرد هاست.
    اگه يك زن خانه دار همه امور منزلشو دست خودش بگيره از آشپزي و روشن كردن لباسشويي تا تعمير لباسشويي و تعويض اجاق گاز شايد هم اشكالي نداشته باشه. نه تنها در اين زمان بين خانم‌ها و آقايون فاصله اي نيست بلكه در گزشته هم زن‌هايي بودن كه فرقي احساس نمي‌كردن. من كسي رو ميشناسم كه ميگه شوهرم كه ميره ماموريت من مي‌خوام كف پوش خونه رو سراميك كنم بهش ميگم آخه كارگر بياد خونه سختت نيست ميگه من ميدونم با كارگرا چجوري رفتار كنم كه به زهنشونم خطور نكنه كه من زنم.
    يا مثلا خودش يك اوستا كار مطمئن كه قابل اعتماد شوهرش هم هست پيدا كرده اون مياد خودش كارگر مياره و كل سرويس بهداشتي تعويض ميكنه براش و اگه جايي آب بده براش ايزوله ميكنه و ...
    در هر حال اين مسئله كاملا توافقي هست مردهايي هم هستن كه راحت تر هستن خودشون اين كار‌ها رو انجام بدن تا زنشون با اوستا كار و كارگر سرو كله بزنه.

10. 2 کاربر از پست مفید yasaman_4 تشکرکرده اند .

yasaman_4 (دوشنبه 02 شهریور 88)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    38
    دستاوردها:
    تشکرها
    16

تشکرشده 16 در 14 پست

Array

دقيقا شوهر من هم همچين زني مي خواد.مي گه دوست دارم زرنگ باشي و تو كارات نموني.
    البته من تا حدي زرنگ هستم ولي نمي خوام به اين واسطه از همه چي شونه خالي كنه.
    البته اينم بگم شوهرم خيلي دوستم داره و خيلي هم بهم محبت مي كنه.ولي خب دوست ندارم اين مشكلات ريز و درشت باعث دلسردي من بشه.
    راستش چند روزيه منم بيشتر بهش محبت مي كنم و ميبينم اينجوري بيشتر به حرف هام گوش ميده!!البته قبلا هم محبت مي كردم.ولي خب حالا بيشترش كردم.مثلا ديروز اول بهش كلي محبت كردم و حرف هاي قشنگ قشنگ زدم !!‌بعدش ازش خواستم بره برام وسايل بخره(ميوه اين چيزا)اولش يه ذره نگام كرد ولي ديگه ادامه نداد و رفت خريد آورد(در حالي كه قبلا مي گفت ماشين ور دار خودت بخر)
    به نظرتون اگه خودمو به خونسردي بزنم و كاري كه وظيفه اون هست رو انجام ندم و بي خيال باشم تا خودش مجبور شه انجام بده فكر درستيه؟
    چون از اول هميشه من به فكر همه چيز بودم و اگه انجام نمي داد حس مسئوليت پذيري من اجازه نميداد راحت بشينم و خودم پاميشدم انجام ميدادمش.شايد همين بد عادتش كرده باشه؟

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سطح
    50
    دستاوردها:
    تشکرها
    1,677

تشکرشده 1,685 در 458 پست

Array

نگار جان بعد از ابراز محبت چیزی ازش نخواه. نگذار حس کنه محبت کردنت منفعت طلبانه ست. چون در اونصورت "شرطی" می شه و مثل خیلی مردهای دیگه حوصله ناز و نوازش رو نخواهد داشت. در کل فکر می کنم پست 7# بهترین راهکار رو بهت ارائه داده.

13. کاربر روبرو از پست مفید THEN تشکرکرده است .

THEN (دوشنبه 02 شهریور 88)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    38
    دستاوردها:
    تشکرها
    16

تشکرشده 16 در 14 پست

Array

بچه ها بگين چيكار كنم.الان واقعا اعصابم خورده
    ما قبلا سفارش ماهواره داده بوديم.حالا مهندس ماهواره زنگ زده گفته عصر حاضره و مي خواد بياد نصب كنه.
    خب معلومه كه به حضور يه مرد نيازه.بهش زنگ زدم گفتم عصر مهندس مي خواد بياد ماهواره رو نصب كنه.گفت خودت هستي ديگه من براي چي بيام آخه !!!(اونم با حالت حق به جانب و جدي)
    ميبينين ترو خدا.حالا اين در حاليه كه روابطمون هم خيلي خوبه و روزي صد مرتبه مي گه دوستم داره. و حرفهاي عاشقانه مي زنه.آخه من چيكار كنم؟
    يعني راهي داره كه بتونم يه ذره جدي تر و مسئوليت پذير ترش كنم؟
    به نظرتون امروز چيكار كنم؟
    بهش گفتم نمي شه بايد باشي . با يه حالتي گفت خيلي خب ببينم كارم كي تموم مي شه حالا...
    من كه مي دونم امروز بر عكس هميشه مي خواد بگه فلان كارو دارم 9 به بعد تموم مي شه و عمدا دير مي اد كه كار ماهواره رو يا خودم و يا بابام انجام بده !!!
    ترو خدا بگين چه رفتاري داشته باشم؟از طرفي مي خوام خودمو كنترل كنم دعوا و دلخوري نشه از طرفي هم لجم در اومده

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)