به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 15
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 30 شهریور 88 [ 16:30]
    سطح
    39
    Level completed: 66%, Points required for next Level: 51
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    22

تشکرشده 22 در 16 پست

Array

نمیدونم چکار کنم؟

با سلام و خسته نباشید خدمت همه دوستان همدردی:
    باید بگم چند بار دیگه مزاحم دوستان شدم و حرف دلمو گفتم و دوستان کمکم کردن به نحوی.
    اما این سری هم مشکل دارم و هر چه فکر کردمتنها جایی که به فکرم رسید همین تالار دوستان بود.
    عزیزان کمکم کنین
    نمیدونم مشکل از خودم یا دیگران ؟ تقریبا 1 سال هست که عقد کردم . من دختری بی نهایت آرام وخونگرم هستم اما تو دلم می ریزم و اگه از دست کسی ناراحت بشم اصلا به روش نمیارم.
    شوهرم آدم بسیار شوخی هست و با همه سری انس میگیره حتی با جنس مخالف .
    میدونم چیزی تو دلشنداره اما دست خودم نیست حسادت زنانه نمیذاره با این موضوع راحت کنار بیام.
    تعجبم از این هست که با این که خانوم ها میدونن من همیشه در کنارهمسرم هستم اما اونها هم خیلی راحت با همسرم شوخی وخنده میکنن . و گاهی اوقات اصلا لال میشم که چیزی بگم ؟
    هر چی هم به خودش میگم من از این کارت ناراحت میشم میگه تو حسودی میکنی ، نمیدونم چه ربطی داره
    باید بگم شوهرم مهندس کامپیوتر هست و یک شرکت کامپیوتری داره .و با خانم ها خیلی سر وکار داره .
    چون خیلی شوخ هست دخترا هم سری میدان براشون باز میشه . و از من حساب باز نمیکنن .

درسته که اونها هم شاید منظوری نداشته باشن اما به هر حال من خودم صحیح نمیدونم.
    و مشکل دیگه اینکه با خانواده شوهرم هم کمی مشکل دارم .
    نمیگم که بد هستن . اما نمیدونم شاید چون توی جمعشون غریبه هستم اذیت میشم .
    مادر شوهرم که هر موقع میرم خونشون اصلا صحبت نمیکنه . ساکت میشینه . اما دیدم تو جمع های دیگه خوش صحبت هستن . برادر شوهرم هم اصلا محل نمیذاره به من. یعنی اصلا جواب سلام که نمیده هیچ . منو اصلا ناموس خودش حساب نمیکنه؟
    اگه تو اتاق باشم و سرم لخت باشه و حواسم نباشه بدون یا الله گفتن وارد میشه . حتی به دخترش که 3 سال داره میگه به زن عموت بگو دختر غریبه .
    شما بگین من باید چه کنم؟
    خانم برادر شوهرم هم خیلی خود شیرینی میکنه . فکر میکنه من میخوام جاشو بگیرم .

من منتظر پاسخ شما عزیزان هستم اما الان باید بریم روستا اعضاء
    تا شنبه بر میگردم . اگه سوالی هم داشته باشین اون موقع جواب میدم . شرمنده تمام دوستان
    دوستتون دارم

خدایا به داده و نداده ات ش[font=Arial][b][align=center]کر که دادنت نعمت است وندانت حکمت

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 02 اسفند 89 [ 16:24]
    سطح
    50
    Level completed: 1%, Points required for next Level: 198
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    1,677

تشکرشده 1,685 در 458 پست

Array

RE: نمیدونم چکار کنم؟

[align=justify]somi عزیزم

دو تا موضوع رو با هم مطرح کردی. و این باعث می شه که صحبت ها گره بخوره. پیشنهاد می کنم بخش مربوط به خانواده همسرت رو در تاپیک قبلی پست کن و موضوع رو در اون تاپیک پی گیری کن.

در مورد نوع برخورد همسرت با خانم ها:

1:: این موضوع رو با حسادت زنانه!!! قاطی نکن. من اصلا با نسبت دادن حسادت به یکی از زوجین، وقتی که پای جنس مخالف در میونه، موافق نیستم. بلکه معتقدم ما قبل یا بعد از ازدواج "باید" یک سری قید و بند برای ارتباط با جنس مخالف برای خودمون در نظر بگیریم. و این ربطی به حساسیت های همسر نداره. یعنی حتی اگه همسرمون حساس نباشه، نباید از حدودمون فراتر بریم.

2:: شما در این مورد (همونطور که خودتون هم اشاره کردید)، نباید فکر کنید که همسرتون از این شوخی ها منظوری داره. یعنی از همسرتون دل چرکین نشید. و "هرگز" تحت هیچ شرایطی، رفتارتون باهاش طوری نباشه (حتی در کلام اشاره نکنید) که از این شوخی ها منظوری داره. چون اینکار پرده ها رو پاره می کنه و قبح این مسائل رو نزد ایشون از بین می بره.

3:: این شوخی ها جزء اخلاقیات همسرتون هست. بنابراین نباید انتظار داشته باشید که ایشون یک زمانی تبدیل به یک شخص 100% جدی با خانم ها بشن. یعنی در این مورد خیلی سخت گیر نباشید، اما در عین حال "پذیرش" رو هم پیشه نکنید. به این معنا که خیلی محترمانه و قاطع از همسرتون بخواید که جدی تر باشه. و بهشون تذکر بدید که این رفتار ایشون باعث سوءبرداشت خانم ها می شه.

4:: در مورد اون خانم ها فکر می کنم برخورد درست این باشه که اولا هرگز رفتارتون طوری نباشه که نشونه نارضایتیتون از برخورد همسرتون باشه. چون اینکار شما باعث می شه اونها حس کنند که همسرتون نه تنها از شما حساب نمی بره، بلکه از خیلی کارها ابایی نداره! بنابراین به خانمهای محل کارشون و ... اینطور القا کنید که این رفتار همسرتون کاملا از نظر شما طبیعیه، و شما خیلی به هم علاقه دارید (منظورم اینه که این علاقه رو به اونها هم اثبات کنید). و ثانیا اگه اونها رفتارهای زننده ای می کنند، به روشون بیارید. مثلا اینکه با اخم بگید: دختر این جلف بازی ها چیه در میاری؟؟ این کارها در شان یک خانم نیست! (در مورد "ثانیا" مطمئن نیستم پیشنهادم درست باشه.)

5:: شما در این شرایط (چه در مورد اخلاق همسرتون، و چه در مورد خانواده ش) یک مورد رو باید در اولویت اول دستور کارتون قرار بدید. و اون اینکه روابط صمیمانه با همسرتون رو تقویت کنید. بهش اثبات کنید که درکش می کنید. "مبادا به مجادله و مشاجره روی بیارید!!!" که اینکار در شرایط موجود باعث می شه همسرتون بیش از حدی که انتظار می ره ازتون فاصله بگیره.

[/align]

3. 5 کاربر از پست مفید THEN تشکرکرده اند .

THEN (چهارشنبه 25 شهریور 88)

عضو همراه

آخرین بازدید
    سه شنبه 04 اسفند 94 [ 11:19]
    سطح
    93
    Level completed: 45%, Points required for next Level: 551
    Overall activity: 6.0%
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    4,205

تشکرشده 4,458 در 1,179 پست

Array

سلام بر خواهر بزرگوارم.خوشحال هستیم که در جمع هم تالاری ها حضور دارید. و امیدوارم سفر خوش بگذرد.

خانوم عزیز در رابطه با مورد اول (رفتار شوهرتان) باید بگویم::

ناراحتی شما طبیعی است و ابراز این ناراحتی به همسر نیز خود بسیار مهم است زیرا عدم بیان ناراحتی و اختلافات به همسر ...موجب فشارهای روحی و روانی بسیار خواهد شد ...همان گونه که بیان نکردن حالات درونی برای زنان بسیار خطرناک است.
    بنابراین اولین قدم را درست برداشته اید.... اما نحوی ابراز اختلافات و مشکلات بسیار مهم تلقی می شود.

اگر لحن و نحوی انتقاد ما از همسر مستقیم و وابسته به خود موضوع باشد نباید انتظار داشته باشیم تا موثر واقع شود......علاوه بر اینکه موثر واقع نخواهد شد بلکه برچسب ""حسود"" را نیز خواهیم خورد.
    نحوی انتقاد باید بجا و اصولی باشد به طوری که نشان دهنده حساسیت ما نباشد...
    مثال>>>بر فرض شما از رفتاری شوخ آمیز همسرتان با خانوم ها ناراحت شده اید .... باید چگونه این مسئله را بیان نمایید::
    هرگز در موقعیت حال از او انتقاد نکنید ...در حال طبیعی رفتار نماید و سپس که با یکدیگر خلوت نمودید با لحنی آرام از او بپرسید آیا آن خانوم را چگونه ارزیابی نمود که رفتاری صمیمانه با او داشت؟؟؟سپس بعد از اینکه همسرتان جرقه اولیه توضیح را از شما خورد به شرح ماجرا می پردازد.... شما باید سراپا گوش باشید.... سپس بعد از شنیدن سخنان شوهرتان بگویید»»شوخ طبعی تو را می ستایم و مایه افتخار من است که همسری با شوخ طبعی و روابط اجتماعی قوی دارم.

سپس بگویید::>>ولی یک جایی من متوجه شدم یعنی حدس زدم خانومی که با او شوخی داشتی قدری از این مسئله سوء استفاده نمود و موضوع بحث را به حاشیه کشاند
    دقت کنید شما باید علاقه مند به سخنان همسر و توضیحاتش توجه نمایید و به گونه ای علاقه مند از او بخواهید تا نظرش را بگوید.

سپس در اخر بحث جایی خود و خانوم مورد نظر را تغییر دهید....یعنی بگویید >> همسرم عزیزم وقتی می دیدم ان خانوم با چه شوقی به سخنت گوش می داد و با لحنی صمیمی با تو حرف می زد .....آرزو کردم کاش جایی او بودم. بگویید همسرم می دانم شما منظوری از این رفتارها نداری ...ولی آیا تو دوست نداری لحظات خوب خود را تنها با من تقسیم نمایی.
    .................................................. .

اما در مورد رفتارهای خانواده شوهرتان توضیح مختصری دادید اگر بیشتر توضیح دهید بهتر می توانیم راهنمایی نمایم.
    موفق باشید.

در ضمن خانوم گرامی.......یک مسئله ای دیگر مطرح است

آیا شما خود حس شوخ طبعی همسرتان را برطرف کرده اید؟؟؟

5. 8 کاربر از پست مفید حسین پور تشکرکرده اند .

حسین پور (چهارشنبه 21 مرداد 88)

عضو همراه

آخرین بازدید
    یکشنبه 10 فروردین 93 [ 12:48]
    سطح
    81
    Level completed: 58%, Points required for next Level: 212
    دستاوردها:
    SocialVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    8,122

تشکرشده 8,124 در 1,482 پست

حالت من
    Vaaaaay
    Array

سلام:

دوست عزیز به تالار همدردی خوش آمدید....
    من سابقه موضوع شما را به گونه ای بسیار خفیف تر داشتم و اشتباه رفتاریم موجب شد که انکه دوست داشتم آنقدر از من دور شود که از دستش بدهم.....

دوست من بسیار مواظب برخورد خود باشید..صحبت های نقاب گرامی با توجه به اینکه یک اقا هستند خیلی می تواند برای شما مفید باشد و من نیز با ان موافقم...
    اصولا چیزی که من از این دسته احساسات متوجه شدم این است که مردها حالا در رابطه با شما همسر شما اصلا علاقه ندارند که ذره ای حسادت را در رفتار همسران خود ببینند..و این نقطه را اصلا دوست ندارندو انان معتقدند که من به همسرم در تمام لحظات زندگیمان ثابت کردم که دوستش دارم پس نباید رفتار یک خانم دیگر به هر دلیلی موجب حسادت او شود و می توانم این اطمینان را به شما بدهم که خیلی از انها اصلا با این دید به خانم مقابل خود نگاه نمی کنند.....انان در اکثر موارد حسادت های زنانه را درک نمی کنند و برای ان محلی از ارزش قائل نیستند البته بعضی از انها و همین به مرور اگر شما واکنش های مکرر و یا گاها تند را نشان دهید او را از خود میرانید مطمئن باشید دوست من....

شما باید به مرد خود ثابت کنید به او اطمینان دارید..ئوست من با حرف نقاب بسیار بسیار بسیار موافقم ..هیچ وقت در صحنه رفلکس ندهید حتی با حالت چهره خود..من متاسفانه با این عمل او را از خودم دور کردم و در حقیقت به جمع حاضر نشان دادم به نامزدم اعتماد ندارم در حالی که من از چشمانم هم بیشتر اعتماد داشتم ولی در آن هنگام این حس من برداشت نشد و او معتقد بود که من به او اعتماد نداشتم...هرچند نامزد من شوخ نبود و دختران بیشتر با او وارد بحث می شدند....
    به هر حال به نظر من شما شوهر خود را در همه حال ستایش کنید ..در جمعی که وی بشاش است شما کناری نکشید و پا به پای او شاد باشید..به همگان و به خود او اطمینان را هدیه کنید و در نتیجه عمل شما ان خانم ها هم می فهمند شما زوج خوشبختی هستید...
    دوستی می گفت:

****هیچ وقت لازم نیست شما به دیگران ثابت کنید که او مال شماست باید بگذارید خود او به مرور این را با رفتارش به دیگران ثابت کند.......*****

به او اطمینان کنید ..ناراحتی خود را به طریقی که نقاب گفتند و بسیار عالی است بیان کنید و بعد از آن برایش لحظات عاشقانه فراهم کنید..بگذارید به مرور او بداند که شما تنها مامن عشق و نشاط او هستید...
    مواظب باشید..اشتباه نکنید..
    خواهش می کنم احساستون را کنترل کنید و این مسئله را آنقدر بزرگ نکنید که زندگی به کامتان تلخ شود....

در رابطه با مسئله دوم من هم معتقدم بهتر است کمی آن را باز کنید...مگر خانواده ایشان با ازدواجتان مخالف بوده اند؟چه بوده است؟لطقا کامل تر یا در تاپیک اختلاف با خانواده همسر بگذارید تا جداگانه بررسی شود....

موفق باشید

7. 4 کاربر از پست مفید سارا بانو تشکرکرده اند .

سارا بانو (چهارشنبه 21 مرداد 88)

سرپرست سایت

آخرین بازدید
    [ ]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 99.3%
    دستاوردها:
    SocialRecommendation Second ClassCreated Blog entryVeteranOverdrive
    نوشته های وبلاگ
    4
    تشکرها
    27,653

تشکرشده 35,974 در 7,400 پست

Array

سلام

دوست عزیز

ابراز احساس ( چه احساس ناخرسندی ، چه احساس رضایت ) نکته مهمیه به عنوان یک مهارت در روابط فی مابین ، اما مهمتر از ابراز آن روش ابراز است که بعضی مواردش را نقاب عزیز عنوان فرمود .

نکته ای را بنده می خواهم اضافه کنم و آن بیان " عواقب رفتار " است .
    در یک روند نقادانه برای کمک به فرد جهت تغییر رفتار ، بیان عواقب بسیار مؤثر است . شما می توانید عواقب رفتار همسرت را در خانمها ، بخصوص خانمهای جوان ذکر کنی ، مثلاً اگر خانمی متأهل است ، اشاره کنی که این خوش اخلاقی و شوخ طبعی تو ممکنه باعث بشه تو رو با همسرش مقایسه کنه ، و اگه اون اینطور نباشه حسرتی در دلش ایجاد میشه و این رو زندگی اون ممکنه تأثیر منفی بگذاره و به دنبالش رو زندگی ما حسرت این فرد اثر خواهد گذاشت ، و اگه طرف مجرد باشه ، ذکر این که ممکنه حسرت بخوره که چرا مردی مثل تو کنارش نیست و این یک نوع ناامیدی پنهان در او ایجاد کنه و یا نسبت به من که همسرت هستم نوعی حسادت در دیگران ایجاد می کنه از این که با شوهری با این گرمی و شوخ طبعی و ... زندگی می کنم ، که این ها ممکنه رو زندگی ما اثر تکوینی منفی داشته باشه و ما ناخاسته باعث ناامیدی ، حسرت ، حسادت ، و ... در دیگران بشیم .

دقت می کنی ؟
    که اگر با این روند عواقب رفتار را گوشزد کنی ، در واقع روحیه همسرت رو به عنوان یک نقطه مثبت در وجود او تایید کردی و فقط احتمال ضعف و ظرفیت ناکافی دیگران را در رابطه با اون و عواقبش رو اشاره کردی و غیر مستقیم ، بهش کمک کردی که فکر کنه که بهتره این رفتار رو تحت کنترل بگیره ( به احتمال قوی به شما خواهد گفت " خب چکار کنم ، دست خودم نیست ، من همینطوریم ، " انوقته که شما پیشنهاد کن که بیا با هم فکر کنیم و مشورت بگیریم و ببینیم چه کار کنی بهتره .

نکته اساسی اینه که باور کنی که اون رفتار طبیعیش رو داره بی غرض و منظور ، اما می تونه مهارت کنترل اونو کسب کنه ، و نقش شما هم همین باید باشه ، که کمک کنی اون دریابه و مهارت کنترل رو پیدا کنه و به کار ببنده نه بخواید کس دیگه ای بشه بدون این روحیه .

مطالعه این تاپیکها رو هم پیشنهاد می کنم :

http://www.hamdardi.net/thread-7998.html

http://www.hamdardi.net/thread-7904.html

9. 6 کاربر از پست مفید فرشته مهربان تشکرکرده اند .

فرشته مهربان (چهارشنبه 21 مرداد 88)

عضو پیشرو

آخرین بازدید
    پنجشنبه 23 آذر 91 [ 09:19]
    سطح
    94
    Level completed: 29%, Points required for next Level: 710
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    16,488

تشکرشده 16,567 در 3,447 پست

Array

somi عزيز

آيا به واقع مرز اين شوخي ها همان است كه شما دچار ناراحتي مي شويد يا شما يك رفتار اجتماعي ساده كه مهارت آن را داريد و از آن سود نمي بريد و يا كلا و اساسا مهارت لازم را نداريد و ديگران دارند باعث ناراحتي ات مي شود و البته يك حس با منشا كم تواني و يا ناتواني ، تو را به سمت حسادت هدايت مي كند ؟!!!

عزيزم شما در روابط خانوادگي همسرتان هم حساس هستي در حالي كه از مهارتهاي مهاوره اي و كلامي بهره نمي بري چرا كه آنها را به سمت سكوتي مي كشاني كه خودت يقين داري مادر همسرتان در جمع هاي ديگر اينگونه نيست .
    جاريتان خود شيريني مي كند !!!!!
    برادر همسرتان به فرزند كوچك خود مي گويد شما را دختر غريبه خطاب كند . به واقع چرا ؟!

فكر نمي كني منشا از شما و رفتار و بي كلامي شماست تا همسر و خانواده همسرتان و همكاران خانم ايشان و......
    عزيزم يك قدري در خلوت به خودت رجوع كن و تغيير روش بده . انتظار تغيير آن چناني را نمي تواني از ديگران داشته باشيد مگر اينكه در ابتداي راه خودتان تغيير كرده باشيد .

11. 4 کاربر از پست مفید ani تشکرکرده اند .

ani (چهارشنبه 21 مرداد 88)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 16 مهر 92 [ 12:05]
    سطح
    41
    Level completed: 6%, Points required for next Level: 189
    دستاوردها:
    تشکرها
    182

تشکرشده 181 در 78 پست

Array

سلام خانمی
    شاید ذکر این مساله کمکت کنه که اقایون از تحت کنترل گرفتن توسط خانمها به شدت بیزارند من این مساله را خودم اوایل ازدواجم در گیرش بودم همسرم مردی بسیار خوش مشرب و با روابط بالای اجتماعی و بسیار خونگرم اما من از مساله مانند تو در عذاب بودم میخواهم توجهت را به این مورد بیشتر کنم که بیان نقطه ضعف و حساسیت در مقابل افراد گاها نتیجه معکوس میدهد و بعد از خدشه دار شدن حریم شما و همسرت خانم گل تازه همسرت مدعی میشه که همینه که هست و تو داری به من گییییییییییییییییییییر میدی!!!!!توجه میکنی . یعنی تازه متوجه میشی که نه تنها مشکلت حل نشد بلکه با اصرار در تغییر موضع همسرت در مقابل خانمها بعد از مدتی ایشان نسبت به این موضوع مقاومت به خرج می دهد و بد ترین حالتش اینکه ازت دور میشه . به نظر من ابتدا اعتماد به نفس خودتو با لاتر ببر و بعد در ارامش و با روشهای غیر مستقیم این مساله را با ایشان مطرح کن
    فقط به صورتی کهاونو نسبت به این مورد خیلی حساس نکنی رو خودت هم بیشتر کار کن
    و من هنوز هم هستم ...

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    39
    دستاوردها:
    تشکرها
    22

تشکرشده 22 در 16 پست

Array

با سلام خدمت تمام دوستان عزیز
    ممنون از اینکه همراهی کردین منو.
    تمام نشرهای شما عزیزان درست است .
    اما ببنین من همان طور که شما میگین حساسیت پهلویخودشون نشون ندادم ، یکی از خانمها هست الان قبلا که ازدواج نکرده بودخیلی به شرکت ما رفت و آمد میکرد ، و خوب منو اذیت کرد ، یعنی به جایی رسیده که الان شوهرم عنوان آبجی را بهش داده ، اصلا خوشم نمیاد از این طرز برخورد همسرم ، همسرم توی شهری دیگه دانشجوهستن با همین خانم ، وقتی میاد و تعریف میکنه برام که با این خانم رفتن بستنی خوری وگردش و..... باور کنین از خودم بیزار میشم .اما به روش نمیارم که چرا این کار راکردی؟
    میگم کارت اشتباه بود . اما بیشتر از یان دیگه بازش نمیکنم .فقط نمیدونم چرا اصلا قبول نداره که کارش اشتباهه ؟

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 02 اسفند 89 [ 16:24]
    سطح
    50
    Level completed: 1%, Points required for next Level: 198
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    1,677

تشکرشده 1,685 در 458 پست

Array

سلام

somi جان تا حالا به مشاور مراجعه کردی؟ یا از طریق تالار مشاوره گرفتی؟

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    39
    دستاوردها:
    تشکرها
    22

تشکرشده 22 در 16 پست

Array

سلام
    نه عزیزم مشاوره نرفتم .
    نمیدونم چه جوری باید با این خانم برخورد کنم؟ هر چی که فکر میکنم به جایی نمی رسم؟

گاهی اوقات دیگه زیاده از حد شوخی میکنه. اصلا هم به روش نمیاره که من ناراحت میشم.

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)