به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 18
    عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    شنبه 08 خرداد 89 [ 10:45]
    سطح
    44
    Level completed: 78%, Points required for next Level: 45
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    119

تشکرشده 121 در 55 پست

Array

خوابهاي جنسي همسرم ؟

سلام بچه ها :

نميدونم مشكلمو چطور عنوان كنم ! همسرم خوابهاي ميبينه كه خيلي عذابم ميده . گاهي نسبت بهش خيلي بي اعتماد ميشم ، ولي بعدش از اينكه برام خوابشو تعريف كرده و بهم اعتماد كرده سعي ميكنم كه برخورد بدي نداشته باشم .
    چند وقت پيش خواب ديده بود كه با يكي از دوستام رابطه جنسي داشته و اونطور كه همسرم از خوابش تعريف ميكرد دوستم تو خواب يكي از كازهايي رو انجام داده بوده كه همسرمو خيلي دوست داره ، اون اولين خوابي بود كه برام تعريف كرد منم خيلي ناراحت شدم و با هم بحثمون شد ، ولي چند شب پيش بازم خواب ديده بود اينبار با يه دختر بچه كه اول راهنمايه و جاي بچه خودمونه ، همسرم ميگه صبح كه از خواب بيدار شدم احساس كرده كه واقعا كنارش بوده و دقيقا حالات موقع نزديكي رو داشته ، من هم اينبار سعي كردم كه خيلي راحت با قضيه برخورد كنم كه حساسيتي بوجود نياد . به همسرم گفتم كه خوابه ، آدم تو خواب امكان داره با محارمش هم نزديكي كنه ، البته همسرم هم از اين خوابش خيلي ناراحت شده بود حتي به من گفت كه روم نميشه برم جلوي اينه و خودمو ببينم از خودم خجالت ميكشم ، كلي باهاش حرف زدم تا آروم شد
    من و همسرم حدود 5 ساله كه باهم ازدواج كرديم ، و ميشه گفت كه اكثرا هر روز به هم نياز پيدا ميكنيم و با هم رابطه داريم و حتي بعضي مواقع هنگام 5 روز قائدگي من به سختي تحمل ميكنه ، من هميشه سعي ميكنم كه توي مسائل جنسي همنطور باشم كه همسرم ميخواد ، و حتي خود همسرم هم هميشه بدون استثنا ازم به خاطر اين رفتارم تشكر ميكنه .
    ولي علت ديدن اين خوابها رو نمي دونم ، و نميخوام طوري برخورد كنم كه مشكلي بوجود بياد ، و اينكه اين موضوع باعث ميشه ، نسبت به همسرم بدبين بشم ،
    از شما ميخوام كه بهم كمك كنيد كه در مقابل ديدن خوابهاي همسرم چه واكنشي نشان بدم و چيكار بايد بكنم ؟

2. 2 کاربر از پست مفید بال تكين تشکرکرده اند .

بال تكين (سه شنبه 16 تیر 88)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 02 اسفند 89 [ 16:24]
    سطح
    50
    Level completed: 1%, Points required for next Level: 198
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    1,677

تشکرشده 1,685 در 458 پست

Array

RE: خوابهاي جنسي همسرم ؟

[align=justify]سلام بال تکین عزیز،

مسلما سالم ترین، مناسب ترین، و نتیجه بخش ترین واکنش از سوی شما و همسرتون، جستجوی ریشه های روانی این خواب هاست.
    این جستجوی صادقانه و هدفمند به تدریج احساسات منفی شما و همسرتون رو از بین می بره، و بعد از یافتن ریشه ها و برطرف کردن مشکل، اعتماد و عشق شما رو نسبت به همدیگه چند برابر می کنه.
    بعلاوه این تجربه مهارت شما رو در حل مشکلات زناشوییتون بیشتر خواهد کرد.
    پس به این مسئله نه به عنوان یک دشمن، بلکه به عنوان پلی به سوی زندگی زیباتر و آگاهانه تر نگاه کنید.

از طرف دیگه فراموش نکنید همونطوریکه همسرتون با خودش و شما در این مورد صادق بوده (که این برخورد صادقانه ایشون با احساساتشون و شما واقعا تحسین برانگیزه، و درضمن نشون می ده که شما واقعا شخص قابل اعتماد و فهیمی هستید، وگرنه حتما همسرتون موضوع رو از شما مخفی می کرد و شما رو به این شکل محرم خودش نمی دید)، شما هم با احساساتتون صادق باشید و اونها رو کتمان نکنید و با همسرتون در میان بگذارید.
    البته وقتی می گید که چقدر از این موضوع ناراحتید، اولا زیاده روی نکنید (که این افراط به تدریج همسرتون رو به خشم و انفعال وامی داره) چون همینکه همسرتون از این احساسات شما آگاه باشه کافیه. و ثانیا اجازه ندید هدف این احساسات همسرتون قرار بگیره. چون اونوقت شکل سرزنش به خودش می گیره.
    >> حساب این خوابها رو در اعماق وجودتون از حساب همسرتون جدا کنید. برای اینکار به تمرکز و زمان نیاز دارید.<<

خوب این از مقدمه...
    بال تکین جان من همین مقدمه به ذهنم می رسید. نمی دونم چه ریشه هایی ممکنه وجود داشته باشن. فقط یادمه در یک کتاب روانشناسی همچین مثالی زده شده بود که آقایی نسبت به خانم همسایه احساس نیاز جنسی می کرد، و نتیجه روان درمانی این شد که ایشون از کارشون ناراضی بودند و با تعویض شغل مسئله کاملا حل شد.

بهترین اقدام مراجعه شما و همسرتون به روانشناسه.
    [/align]

4. 6 کاربر از پست مفید THEN تشکرکرده اند .

THEN (سه شنبه 16 تیر 88)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    44
    دستاوردها:
    تشکرها
    119

تشکرشده 121 در 55 پست

Array

ممنونم philosara عزيز از جواب زيبايت :
    همسر من از اول دبيرستان به بعد رابطه جنسي شو شروع كرده و با افراد زيادي رابطه داشته و من به طور كامل از گذشته همسرم اطلاع دارم . من از همسرم خواستم كه گذشته شو كامل برام بگه كه بعدا مشكلي بوجود نياد و خوشبختانه تا الان مشكلي راجع به گذشته همسرم ندارم . همسرم 36 سالشه و 31 سالگي با هم ازدواج كرديم . از نظر همسرم تا الان با كسي مثل من تفاهم نداشته و هميشه عنوان ميكنه كه بودن منه كه باعث شده ديگه دنبال مسائل جنس مونث نره ، و راجع به مسائل جنسي به اون چيزي كه خواسته رسيده . ولي اين خوابهايي كه ميبينه نميدونم علتش چيه ، شايد ريشه هاي رواني ؟

عضو فعال

آخرین بازدید
    دوشنبه 24 خرداد 00 [ 00:30]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    Veteran50000 Experience PointsSocialTagger First Class
    تشکرها
    9,001

تشکرشده 10,163 در 2,191 پست

Array

باسلام.
    ابتدا لازم است توضیحی در خصوص این خوابها بیان کنم ودر کنار آن دلایل دیدن این خوابها و چگونگی رفع آنها.

حـتی در ایـن دوران کـه مسائـل رابطـه های جنسی کمـی بـازتـر شـده اسـت، بـاز هم خیلی از مردم وقتی خوابی در ایـن رابطـه داشتـه باشند، نگـران می شونـد. بـه ویـژه، اگـر
    عــملی که در خواب انجام داده اند، در زندگی عادی برایشان غیر منتظره و تکان دهنده باشد، این خواب ها آزار دهنده تر خواهد شد.
    اکثر مردها در دوره نوجوانی خود تا 20، 30 سالگی خواب های جنسی بسیار زیادی داشته اند. تکرار این رویاها با بالا رفتن سن کمتر می شود اما بسیاری از مردهایی که میل جنسی زیادی دارند، تا سن 60، 70 سالگی هم چنین خوابهایی می بینند.
    یشتر خواب های جنسی طبیعی هستند و نباید احساس نگرانی کرد. گاهی اوقات این خواب ها فعالیت هایی در خود دارد که ممکن است تصور کنید در زندگی واقعی هیچوقت آن را انجام نمی دهید. اما اشکالی ندارد.

اما، بعضی افراد رویاهای جنسی بسیار آزاردهنده ای دارند—مثل رابطه جنسی با محارم، سکس خشن، و تجاوز. اگر این رویاها مکرراً برای شخصی اتفاق افتاد، احتمالاً یک دلیل روانشناسی پشت آن وجود دارد.

اگر این خواب ها باعث ناراحتی شخص میشود و می خواهد دلیل آن را بفهمد، بهترین راه این است که با یک روانشناس مشورت کنید. این افراد با پیش زمینه روانکاوی خود آشنایی بیشتری با دنیای خواب دارند. اما برخی متخصصین هیپنوتیزم درمانی مهارت ویژه ای در کمک به افراد برای کنترل خواب های خود دارند و با هیپنوتیزم به آنها کمک می کنند پایان دیگری برای رویایشان بسازند تا دیگر برایشان آزاردهنده نباشد.

دوست گرامی,واکنش تند شما نسبت به آنچه همسرتان بیان میکند صحیح نیست, بیشتر خوابهای ما ناخواسته هستند,

7. 8 کاربر از پست مفید keyvan تشکرکرده اند .

keyvan (شنبه 13 تیر 88)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    44
    دستاوردها:
    تشکرها
    119

تشکرشده 121 در 55 پست

Array

ممنونم آقا كيوان از پاسخي كه داديد .
    من با همسرم به تندي برخورد نكردم و در مورد دوم كه خواب ديده بود همه سعي من بر ايجاد آرامش همسرم بود .
    ميخوام بدونم كه رفتار من چطور بايد باشه موقعي كه اين خوابها رو برام تعريف ميكنه چه عكس العملي بايد نشان بدهم ؟

9. 2 کاربر از پست مفید بال تكين تشکرکرده اند .

بال تكين (جمعه 12 تیر 88)

عضو فعال

آخرین بازدید
    دوشنبه 24 خرداد 00 [ 00:30]
    سطح
    100
    دستاوردها:
    Veteran50000 Experience PointsSocialTagger First Class
    تشکرها
    9,001

تشکرشده 10,163 در 2,191 پست

Array

اگر شما با تعریف این خوابها از طرف همسرتان ناراحت میشود وحس خوبی ندارید,مشکل مربوط به خودتان میباشد
    اما در خصوص همسرتان
    به نظر بنده ,عکس العمل شما باید کاملا" طبیعی باشد ,حس بدبینی در میان نباشد,چون همانطور که اشاره کردم خوابها ناخواسته اند ,و چیز مهمی رخ نداده,
    اگر ایشان با دیدن این خوابها ناراحت میشوند ,در مرحله اول او را به آرامش دعوت کنید و آنهای را که نوشته ام برایشان توضیح دهید,اگر به مرور زمان ادامه یافت مراجعه به روانشناس بهترین کار است.

11. کاربر روبرو از پست مفید keyvan تشکرکرده است .

keyvan (جمعه 12 تیر 88)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سطح
    50
    دستاوردها:
    تشکرها
    1,677

تشکرشده 1,685 در 458 پست

Array

[align=justify]
    نقل قول نوشته اصلی توسط بال تكين
    ميخوام بدونم كه رفتار من چطور بايد باشه موقعي كه اين خوابها رو برام تعريف ميكنه چه عكس العملي بايد نشان بدهم ؟
    1:: سعی کنید آگاهیتون رو در این مورد بیشتر کنید. مثلا پست 4# خیلی مفیده. و در ضمن:
    من هم روی این صحبت keyvan تاکید می کنم که این فقط خوابه، و اینکه موضوع این خوابها این مسئله بخصوصه، نباید باعث بشه "خواب" بودنشون رو فراموش کنیم.
    براتون پیش نیومده که خواب مرگ یکی از بستگانتون رو ببینید، و بعد از بیدار شدن دچار اضطراب شدید باشید و باورتون نشه که اون شخص زنده ست و شما فقط خواب دیدید؟
    دقت کردید که هرچند بعد از بیدار شدن اون خواب کاملا عینی و حقیقی به نظر می رسه، و شاید در طی روز هم شما همچنان گرفته و ناراحت باشید، اما بعدش همه چی مبهم و فراموش می شه؟ این خواب های همسرتون هم دقیقا از همین قانون پیروی می کنند.

2:: فراموش نکنید:
    >> "منطق" و برخورد منطقی با مسائل خوبه، به شرط اینکه "واقعی" باشه، نه "ساختگی" <<
    در مواقعی که احساس و منطقی ما مقابل هم قرار می گیرند، خطری که تهدیدمون می کنه، اینه که لباس منطق بپوشیم و اجازه ندیم اطرافیانمون از این احساسات مطلع بشن.
    بنابراین تا زمانیکه این خوابها آزارتون می دن، وانمود نکنید که خیلی راحت دارید با موضوع برخورد می کنید.

3:: اما سوالی که مطرح می شه (و خودتون هم پرسیدید) اینه که چطور باید این آزردگی رو بروز داد؟
    راهی که ما معمولا انتخاب می کنیم، خشم و برخورد تنده! که خودتون هم گفتید این درست نیست.
    اما راه دیگه چیه بال تکین؟ شما چطور می تونید این آزردگی رو به همسرتون منتقل کنید، اما از راهی غیر از ایجاد تنش؟
    لطفا حتما به این سوال فکر کنید، از مقالات تالار (که شاید keyvan لطف کنند و چندتاشون رو برامون بذارن) هم کمک بگیرید، و جواب هاتون رو در چند بند خلاصه کنید و اینجا بنویسید که ما هم استفاده کنیم.
    [/align]

13. کاربر روبرو از پست مفید THEN تشکرکرده است .

THEN (شنبه 13 تیر 88)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 03 بهمن 93 [ 17:37]
    سطح
    48
    Level completed: 67%, Points required for next Level: 67
    دستاوردها:
    تشکرها
    82

تشکرشده 83 در 46 پست

Array

ممکنه اتفاق خوشایندی نباشه ولی ناراحت کننده نیست .شاید این فکر اولین کمکی باشه که شما می تونین به خودتون بکنین.
    ببینین این فکرها که" خواب ها چرا اتفاق میفته؟چه دلیلی داره؟یا اینکه چه تاثیری در روابط همسرتون در نوع برخوردش با دیگران داره؟؟ "شرایط رو بدتر می کنه .استرس ناشی از اون فرصت برطرف کردن مشکل رو از شما می گیره ...پس خودتون و همسرتون رو مطمئن کنین که دلیلی برای نگرانی وجود نداره.فقط کافیه ریشه یابی بشه تا دیگه تکرار نشه .
    اما رد پای میل شدید همسرتون _که هم خودتون گفتین و هم از زندگی گذشته شون کاملا مشخصه_ توی این اتفاق کاملا مشهوده.این میل قطعا روی فکرشون و در نتیجه خوابشون حتما تاثیر میذاره.
    و اما من فکر میکنم اگه همسرتون روی فکرش مسلط باشه اون وقت می تونه رو خوابش هم مسلط شه.

15. کاربر روبرو از پست مفید poune تشکرکرده است .

poune (شنبه 13 تیر 88)

((( مشاور خانواده )))

آخرین بازدید
    امروز [ 12:05]
    سطح
    100
    Overall activity: 99.4%
    دستاوردها:
    VeteranCreated Blog entryTagger First ClassSocial50000 Experience Points
    نوشته های وبلاگ
    7
    تشکرها
    23,580

تشکرشده 37,082 در 7,004 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array

با سلام
    لطفا در این مورد خیلی قاطع اما محترمانه به ایشون بگویید حاضر نیستید خوابهای اینگونه ای را برای شما تعریف کند.
    به او بگویید این مسائل موجب آزار شما می شود.
    سعی کنید، بعضی حریم ها بین شما شکسته نشود.
    همانطور که ما توصیه می کنیم زن و مرد صمیمی باشند، باید بدانند این صمیمت از کجا شروع به آسیب دیدن می کند.
    قاطعیت در مورد مسائل جنسی چه شوخی، چه خواب و یا جدی ضرورت دارد ولی به معنای اوقات تلخی و دعوا نیست. صرفا مقاومت در برابر شنیدن و اینکه به او بگویید به هیچ وجه ظرفیت اینگونه مسائل را ندارید اگر چه خواب باشد.

17. 10 کاربر از پست مفید مدیرهمدردی تشکرکرده اند .

مدیرهمدردی (شنبه 13 تیر 88)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سطح
    50
    دستاوردها:
    تشکرها
    1,677

تشکرشده 1,685 در 458 پست

Array

سلام،

راستش من هم به این موضوع فکر کرده بودم که همسر ایشون به نوعی در حال شکستن حریم ها هستند.
    اما اگه قرار باشه بال تکین نخواد چیزی بشنوه که نتیجه این می شه که همسرشون با مشکلش تنها می مونه!

چه راهی هست که نه حریم ها شکسته بشه، و نه فرصت همفکری و همدلی یک زوج از دست بره؟

19. 3 کاربر از پست مفید THEN تشکرکرده اند .

THEN (شنبه 13 تیر 88)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)