به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 16
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 16 مهر 86 [ 15:21]
    سطح
    47
    Level completed: 82%, Points required for next Level: 37
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    0
    تشکرشده 1 در 1 پست
    Array

مشکل با قیافه

با سلام.
    من پسری 15 ساله ام.
    مشکلی داشتم که می خواستم راهکاری برایش پیشنهاد کنید.
    وقتی بچه بودم اطرافیان بهم می گفتند که خوش قیافه ام . خودم هم چون در آینه می نگریستم مصداق احادیث دیگران را می دیدم.
    این وضع ادامه داشت تا حالا.
    کسانی که مرا به زیبایی یاد می کردند ، حال مرا جزو زشت ترین ها می دانند و علت را هم به بلوغ ربط می دهند.
    اما من می دانم بینی ای که کوهان دارد ، ربطی به بلوغ نداشته و برطرف نمی شود و البته این تنها مشکل من با قیافه ام نیست.
    قیافه ام پر شده از ایرادات گوناگون که هر روز در نمازهایم برای رفعشان دعا می کنم.
    مشکل از آن جا حاد تر شد که وقتی دیدم پسرخاله ام که در کودکی جزو بد قیافه ترین ها بود ( به طوری که اگر از هر کس می پرسیدند زشت ترین افراد را نام ببر ، نام او را در آخرین رده ها می برد ) حالا به جایی رسیده است ( در سن 25 سالگی ) که وقتی از مادرم می پرسم به او از 10 چند نمره می دهی ، می گوید 9 . در حالی که به من نمره ی 0 را هم نمی دهد . بچگی ام را به یاد می آورم که زیباترین دخترها پیش روی همگان مرا مجد می کردند .
    مثالی را می زنم :
    اگر به من بگویند که بیسبال یا راگبی یا تنیس یا هر بازی غریب دیگری را بلد نیسی هر قدر هم بد لحن بگویند ناراحت نخواهم شد . زیرا نه کسی به من گفته است که بازی ام خوب است ، نه خود فهمی ده ام و نه حتی به من اثبات شده است ولی اگر به منی که در تیزهوشان درس می خوانم بگویند درست بد است شاید حتی خودم را بکشم .
    این مسئله نیز مانند همان است . وقتی هر کس به من می گوید قیافه ات بد است یا دیگری را مجد می کند ، آنقدر عصبانی می شوم که می خواهم خودم و آن ها را خفه کنم.
    التماس کمک.
    داوود و.

2. کاربر روبرو از پست مفید davoodawdi تشکرکرده است .

mohammad6599 (سه شنبه 25 تیر 92)

((( مشاور خانواده )))

آخرین بازدید
    دیروز [ 13:16]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 67.0%
    دستاوردها:
    VeteranCreated Blog entryTagger First ClassSocial50000 Experience Points
    نوشته های وبلاگ
    7
    تشکرها
    23,577

تشکرشده 37,079 در 7,002 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array

Re: مشکل با قیافه

سلام Davoodawdi عزیز
    بعضی وقتها اطلاعات و دانش در بعضی چیزها می تونه خیلی به ما کمک کنه و نگرانی ها ما را کاهش بده. از همین جمله هست . سن نوجوانی ، تغییرات هورمون، تغییرات جسمی و ....، معمولا آقا پسرها در سنین 12 الی 18 دچار تغییرات هورمونی شده و در پی آن تغییرات جسمی خاصی در آنها به وقوع می پیوندد. البته درست هست همه به اندازه هم و به یک کیفیت تغییر نمی کنند. اما مهم اینه که این تغییرات گذراست. شاید به قول شما کوهان بینی ربطی به بلوغ نداره ولی این را باید بدانی که ترکیب قیافه فرق دارد با آنالیز وتجزیه قسمتهای مختلف صورت. ممکن است در تغییرات صورت در زمان بلوغ ، بینی شما به بهترین فرم به صورت شما بیاید. ( خودت می گویی مثلا پسرخاله ام دچار چه تغییراتی شده و ....، پس می بینی که تغییر اجتناب ناپذیر است.)
    اما نکته مهم که تو دوست عزیزم باید بدونی اینه که ما آدمها هر چیزی را خیلی جلو بیاوریم و توی چشم خود بکنیم، موجب می شود که خیلی بزرگ به چشم بیاید و هرچیزی را یه کمی فاصله بگیریم به اندازه خودش یا کوچکتر دیده و بهتر می تونیم بفهمیم.
    مثلا: شما ممکن است به کوه نزدیک نشوید و در فاصله خیلی دور آن را به اندازه یک سکه ببیند. اما ممکن است یک سکه در یک سانتیمتری چشمان خود بگیرید و آن را به اندازه کوه بلکه بیشتر به اندازه تمام دنیا ببیند. در واقع به خاطر اینکه یک شی زیاد به ما نزدیک شده ، موجب شده است دقیق نتوانیم آن را ارزیابی کنیم.
    مسائل و مشکلات و ....، آدم هم همینطور هست. وقتی یک مسئله خود را مثلا قیافه خود را زیاد به نظاره بنشنیم و زیاد به خود نزدیک کنیم. دیگر از بین میلیاردها مسئله و علاقمندی و چیزهای جالب هیچ نمی بینیم و فقط قیافه ما جای همه چیز را می گیرد.
    شما فرض کن خدایی نکرده بیماری می گیری و پزشک معالج می گوید شما سرطان دارید و سه روز دیگر کور می شوید( ببخشیدا زبونم لال زبونم لال روم به دیوار)، آن وقت فرصتی پیش می آید که قیافه شما از جلو چشمتون عقب می ره و نابینایی نزدیک می آید. حالا دیگر قیافه ارزشش کم می شه و بینایی ارزشش بالا میره .( در حالیکه قبلا هم بینایی همین ارزش را داشته ، فقط در دید شما نبوده است. مثل کوهی که از شما فاصله داشته است.)
    در روانشناسی به این تکنیک می گویند تمرکز زدایی. یعنی اینکه شما به جای اینکه تمرکز کنی روی قیافه و شب و روز آینه را به مانند معشوقی در بر بگیری. یه کمی تمرکز خودت را به سایر چیزهای مورد علاقه ات ببر.
    من اینو می خواهم بگویم که الان این قیافه ات نیست که آزارت می دهد. این افکارت هست که آزارت می دهد. هزاران نفر را من و تو می شناسیم که قیافه خیلی قشنگی ندارند، اما شادتر از من و تو هستند و اتفاقا خیلی ها هم به آنها حسرت می خورند. این نشان می دهد. که آنها نوع دیگری فکر می کنند.( در واقع آنها تمرکز زدایی کرده اند، و زیاد روی یک قسمت از وجود خودشان متمرکز نشده اند.)
    برای تمرکز زدایی، ( وجدانا اینو که میگم انجام بده، فقط مطالعه نکن و با خودت نگو این مشاور دلش خوشه....)
    یک جای خلوت پیدا کن ، یک قلم و کاغذ بردار ، ببین غیر از کوهان دماغت توی دنیا چه چیزهایی هست که برات ارزش دارند ، دوستشون داری، علاقمندی، یا ارزش فکر کردن دارند.
    سعی کن یک فهرست حداقل 1000 تایی بنویسی. ( بابا شوخی کردم کجا رفتی ) صد تا هم نوشتی اول کار ، کارمون راه می افته.
    سعی کن به این فهرست فکر کنی. آن بندهایی که قابل رشد و ارتقاء هست ، ارتقاء دهی( مثل تحصیل، اخلاق و ...) . آن بندهایی که قابل احترام هست ، احترام بگذاری( مثل خانواده ، پدر و مادر و ....)، همچنین برای بعضی از این بندها وقت بگذاری مثل ورزش، تحصیل، تفریح ، دوستان و ....،
    حالا کم کم متوجه می شوی، دنیا بزرگتر از فاصله چشم ما تا کوهان دماغ ماست. و چقدر هم زیباست. اگر این تمرین را هر روز وقت بگذاری و انجام بدهی. کم کم 2 اتفاق قشنگ می افته
    یکم: روز به روز کوهان دماغت ارزش خودش را از دست می دهد. و دیگر موجب نگرانی و تشویش تو نمی شود.
    دوم و جالبتر اینکه، به مرور متوجه تغییرات مثبت در قیافه خود می شوی ( شرطش اینه که باز فراموش نکنی و هر دقیقه جلوی آینه بروی و با این دماغ سرشاخ بشی).
    اینو بهت بگم هر کسی سرش به تنش بیرزد، تو رو به خاطر خودت و وجود نازننیت دوست داره نه به خاطر ابعاد دماغت.
    من که نمی شناسمت ، از اینجا برایم ارزشمندی به هر شکلی که باشی. مهم افکارت ، روشت ، طرز نگاهت، تلاشهات ، اهدافت ، صفاتت و ... هست. ( این بند به اصطلاحی روانشناسی اشاره دارد: تاثیر زمینه در ادراک)
    یعنی اینکه: وقتی شما عاشق کسی هستید، به خاطر رفتار، نجابت ، تلاش، مسئولیت پذیری و .... ، قیافه او تحت الشعاع قرار می گیرد.
    مثالی میزنم. من از شما می پرسم 2 تا از بهترین دوستانت که دوست داری ببینیشون و با اونها گپ بزنی و از بقیه با حالترند ، کدومند؟ حالا دوتا دوستهای خود را نام ببر که خیلی از اونها خوشت نمی اد؟
    اگر به جوابهای خود دقت کنی ، در هیج موردی شما ابعاد دماغ و صورت و .... ، را در نظر نگرفتی. و بسیاری از مسائل مهمتر را محور تصمیم گیری خود قرار دادی. این نشان می دهد که دیگران هم قبل از اینکه بخواهند به قیافه تو توجه نشان دهند ، خود وجود عزیزت را مورد ارزیابی قرار می دهند. و جالب این هست این ابعاد اصلی انسان قابل تغییر و بهبود هست.
    یه چیز هم میگم ، پیش خودمون بمونه، دماغ منم از تو بدتره ، ولی من با اون رفیقم و حاضر نیستم با هیچ دماغ قلمی و بدون کوهانی عوض کنم. خیلی فریب این عکس منو نخور روتوش شده ....:D

4. 12 کاربر از پست مفید مدیرهمدردی تشکرکرده اند .

majid_k (سه شنبه 29 مرداد 92), mohammad6599 (سه شنبه 25 تیر 92), Mr.Anderson (جمعه 19 اردیبهشت 93), sanjab (سه شنبه 29 مرداد 92), ویدا@ (سه شنبه 29 مرداد 92), مدیرهمدردی (چهارشنبه 15 اسفند 86), آرام عشق (چهارشنبه 08 بهمن 93)

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 30 آبان 88 [ 11:45]
    سطح
    81
    Level completed: 71%, Points required for next Level: 146
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    898

تشکرشده 926 در 486 پست

Array

RE: مشکل با قیافه

با درود؛Davoodawdi گرامی و نوجوان تیزهوش آینده ساز (اینها را نگفتم که مثلا دلداریت بدم یا گولت بزنم!!!) یک چیزایی می خوام بهت بگم خوب بهش فکر کنو اگرم وقت داری یک کارایی بکن،باشه؟
    1-اولش که تو تو تیزهوشان داری درس می خونی و حیفه واقعا حیفه که به این چیزا فکر کنی،تو دنیای واقعی و طبیعی و نه سینمایی که این چیزا مهم نیستش مهم دانش و کردار و رفتار و ادب آدماس؛تازه برو قیافه آل پاچینو رو ببین!؟برو تو گوگل عکسشو سرچ کن ببین دیگه!!؟اون هنرپیشی ای که چندتا اسکار و جاییزه جهانی تو سینما گرفته،علی نصیریان و رابرت دنیرو رو هم ببینشون بازم بگم!!؟؟ اما ممکنه بگی نمتونی از این فکر دربیای میدمنی چرا؟چون خودت نمی خوای چون حرف بقیه برات مهمه خودتو قبول نداری یک چیزی بهت بگم تا خودت نخوای هیچ کسی نمتونه فکری رو تو کلت بکنه این تویی که فکر می کنی و تمام . 2-همان جور که خودت گفتی در کودکی تو زیبا بودی و پسرخالت زشت و حالا بر عکسه،فکر کن باز در ده سال دیگه امکان نداره باز اوضاع عوض شه؟؟
    خودم من بچگی مثله تو بودم. . . . . . ولی تو نوجوانی حس می کردم صورتم لاغر شد دماغم هپی زده بیرون علاوه بر اون روی صورتتم پر جوش بود بیا و ببین ولی بعدش به دوستام که نگا کردم دیدم اونام مثله منن تازه پسر خوبم بهت بگم هر کی تو بچگی خوشگل بوده مطمئنا تو سالای جوونی هم همین جوریه چه برسه به پسر خالت .
    3-انگشت اشاره و شست دستی که باهش بیشتر کار می کنی،بهم ببندشون بعدش سعی کن مداد یا قاشقی را ورش داری!!میشه؟نمیشه دیگه حالا فکر کن خدا تورو مثله خوشگلترین آدم دنیات بکنه اما از ده تا انگشتای دستات فقط دو تا انگشتتو ازت بگیره.امکان داره دیگه مگه نه؟؟ اتفاقه دیگه واسه هر کسی ممکنه بیفته
    4-یک سری به بیمارستان یا آسایشگاه عقب افتاده بزن
    5-یک چیزی یا کاری رو که خیلی دوسش داری واسه امتحانشم شده ازش دوری کن،ببین چقدر دلت هواشو میکنه!!!تو که خوش قیافه ای رو خیلی دوست داری بدون که زمونه بالاخره ازت می گیریش
    6-تو فامیلتون به کی بیشتر از همه احترام میذارن؟؟؟؟پسر خاله خوش تیپ است!!!؟؟
    7-تو که این قدر پسر خوبی هستی و نماز می خونی،اماما رو که قبول داری می شناسیشون،آیا حضرت محمد و علی و باقی اماما رو چون خوش تیپ بودن بهشون احترام می ذارن؟؟؟؟؟
    Davoodawdi جان،یک چیزی می گم امیدوارم ناراحت نشی ............
    اصلا زشته که تو پسر نمازخون و باهوش به این چیزا فکر کنی!!!ول کن بابا بده،حیفه،به هر حال آرزو می کنم همیشه شاد،سالم و آگاه باشی.

6. 5 کاربر از پست مفید گرد آفرید تشکرکرده اند .

mohammad6599 (سه شنبه 25 تیر 92), Mr.Anderson (جمعه 19 اردیبهشت 93), گرد آفرید (جمعه 17 اسفند 86)

عضو همراه

آخرین بازدید
    جمعه 09 مهر 89 [ 18:27]
    سطح
    89
    Level completed: 87%, Points required for next Level: 67
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    1,946

تشکرشده 1,965 در 675 پست

Array

سلام

عزيزم من هم دقيقا مثل خود شما بودم و بچگي ها خيلي خوشكل و زيبا بودم و بعدش تو سن 15 تا 18 سالگي بد جوري زشت شدم البته نه زشت زشت ولي از زيبايي هم خبري نبود دماغ گنده صورت كمي ورم كرده وسرخ چشمها پف آلود خلاصه درا كولايي بودم براي خودم ولي الان الحمدالله بازم مثل اولم شدم و خوشتيپ هستم و اينو بهت قول مي دم دوباره مثل اولت مي شي و حتي خوشتيپ تر از اون .عزيزم ولي يادت باشه خوشتيپ ها رو مي گيرن ها ..............

8. کاربر روبرو از پست مفید erfan25 تشکرکرده است .

erfan25 (جمعه 17 اسفند 86)

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 16 اردیبهشت 87 [ 08:24]
    سطح
    41
    Level completed: 60%, Points required for next Level: 81
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    77

تشکرشده 83 در 56 پست

Array

با مطالعه مطالب اقايون داوود - عرفان و گرد افريد عزيز ولي من يه برداشت ديگه كردم توي بچگي اقايون دچار توهم خود زيبا بيني ميشن كه از توجه پدر مادر هاي گرامي به قند عسلاشون نشات ميگيره و بعد در زمان بلوغ و رشد عقلاني متوجه اين حقيقت تلخ ميشن كه نه همچين خبرهايي نيست . شوخي كردم انشالله كه خدا به پدر مادر و همسر كنوني يا ايندتون ببخشدتون
    داوود عزيز هممون چه زشت و چه خوشگل توي دوران بلوغ بخاطر ويژگي خاص اون دوران زشتتر ميشيم ولي بعدا خودت متوجه ميشي كه اصلا اهميتي نداره من با نظرات جناب گرد افريد موافقم و خوشحالم كه دوست تيز هوشي مثل تو به جمعمون اومده

10. کاربر روبرو از پست مفید neda-ghazal تشکرکرده است .

Mr.Anderson (جمعه 19 اردیبهشت 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 21 فروردین 91 [ 17:04]
    سطح
    60
    Level completed: 40%, Points required for next Level: 120
    دستاوردها:
    تشکرها
    730

تشکرشده 755 در 381 پست

Array

پسر خوب ،

خانواده گاهی حرفهایی میزنند که گاهی صد تا دشمن هم نمیزند ولی حاضرم قسم بخورم از چشمشان هم بیشتر شما را تحسین میکنند اما گاهی نمیدانم چرا برعکس حرف میزنند . از دستشان دلخور نباش و به حرفشان توجه نکن .

بزار یک چیزی بگویم که به خودت تکیه کنی تو خودت هستی که به حرف آنها اعتماد کردی و قبولشان داری هر وقت گفتند تو زشتی با اعتماد به نفس بگو
    "من زیباترین هستم"
    "کسی به زیبایی من پیدا نمیشه"

بگو خیال کردید:D که من بااین حرفها اعتماد به نفسم را از دست بدهم ...
    خدا مرا کامل آفریده است و من به آن افتخار میکنم ، تو نقص عضو نداری که غمگین باشی.

خدا از تو تعجب میکنید که غصه بخوری تن سالم نیاز به شکر گذاری دارد نه ناشکری آنهم با هوشی که تو داری .

بزار خیالت را راحت کنم در دنیا هیچ زشتی وجود ندارندهمه چیز در کمال و زیبایی هستند.

زیر بار هیچ تلقین تحقیر کننده ای نرو و خودت را بپذیر این را با تاکید فراوان میگویم .........*هر چه هستی زیبایی* .

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 20 مهر 87 [ 10:04]
    سطح
    49
    Level completed: 30%, Points required for next Level: 141
    دستاوردها:
    تشکرها
    470

تشکرشده 496 در 278 پست

Array

سلام اقا داوود
    مي خوام يك داستاني تعريف كنم نمي دونم شنيدي يا نه نمي دونم صحت داره يانه ولي جالبه
    مي گن يك دختر خيلي زشتي بوده خيلي صورت زشتي داشته پر از كك و مك و جوش همه ازش رونده مي شدن با خودش عهد مي كنه كه به خودش اعتماد به نفس بده و تلقين كنه . صبحها كه از خواب بيدار مي شده مي رفته جلوي اينه و دستشو مي كشيده روي صورتش و به خودش مي گفته تو بهترين پوست دنيارو داري تو قشنگترين صورت دنيا رو داري هر روز صبح با خودش اين حرفها رو جلوي اينه تكرار مي كرده و ديري هم نمي گذره كه همين طوري مي شه . ميخوام بهت بگم كه تلقين حرف اول و مي زنه توي زندگي حالا يك چيز ديگه برات تعريف مي كنم
    يك روز رفته بودم شلوار بخرم رفتم توي پرو كه بپوشم ديدم كه شلوارش بزرگه به فروشنده گفتم كه اين بزرگه يكي ديگه برام اورد گفت اين دگيه فيت تنتونه پوشيدم و وقتي اومدم بيرون فروشنده هي مي گفت اره اين ديگه مناسب مناسبه و كاملا سايز خودته اقا خلاصه ما هم ديديم اره اندازست خريديم وقتي اومدم بيرون يك مشتري ديگه كه تو بود اومد و بهم گفت كه اين همون شلوار اوليه است و اينها عوضش نكردن . حالا مي بيني كه تلقين چقدر مهمه اگه تو خودت باور داشته باشي كه زشتي اونوقت هميشه زشت مي موني و همه هم تورو زشت مي دونند ولي اگه برعكس اين باشه اونوقت شرايط تغيير مي كنه

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 20 مهر 87 [ 10:04]
    سطح
    49
    Level completed: 30%, Points required for next Level: 141
    دستاوردها:
    تشکرها
    470

تشکرشده 496 در 278 پست

Array

سلام اقا داوود
    مي خوام يك داستاني تعريف كنم نمي دونم شنيدي يا نه نمي دونم صحت داره يانه ولي جالبه
    مي گن يك دختر خيلي زشتي بوده خيلي صورت زشتي داشته پر از كك و مك و جوش همه ازش رونده مي شدن با خودش عهد مي كنه كه به خودش اعتماد به نفس بده و تلقين كنه . صبحها كه از خواب بيدار مي شده مي رفته جلوي اينه و دستشو مي كشيده روي صورتش و به خودش مي گفته تو بهترين پوست دنيارو داري تو قشنگترين صورت دنيا رو داري هر روز صبح با خودش اين حرفها رو جلوي اينه تكرار مي كرده و ديري هم نمي گذره كه همين طوري مي شه . ميخوام بهت بگم كه تلقين حرف اول و مي زنه توي زندگي حالا يك چيز ديگه برات تعريف مي كنم
    يك روز رفته بودم شلوار بخرم رفتم توي پرو كه بپوشم ديدم كه شلوارش بزرگه به فروشنده گفتم كه اين بزرگه يكي ديگه برام اورد گفت اين دگيه فيت تنتونه پوشيدم و وقتي اومدم بيرون فروشنده هي مي گفت اره اين ديگه مناسب مناسبه و كاملا سايز خودته اقا خلاصه ما هم ديديم اره اندازست خريديم وقتي اومدم بيرون يك مشتري ديگه كه تو بود اومد و بهم گفت كه اين همون شلوار اوليه است و اينها عوضش نكردن . حالا مي بيني كه تلقين چقدر مهمه اگه تو خودت باور داشته باشي كه زشتي اونوقت هميشه زشت مي موني و همه هم تورو زشت مي دونند ولي اگه برعكس اين باشه اونوقت شرايط تغيير مي كنه

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 11 آذر 87 [ 18:50]
    سطح
    43
    Level completed: 48%, Points required for next Level: 105
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    55

تشکرشده 61 در 26 پست

Array

سلام
    به عقیده ی من باطن ادما همیشه حرف اول رو میزنه
    ظاهر مهمه اما باطن مهمتر هست و می تونه ظاهر ادم رو تحت اشعاع قرار بده
    یک ادم میتونه انقدر از لحاظ احساسی از لحاظ رفتاری استعدادی اخلاقی و غیره خوب باشه که دیگران اصلا به ظاهر طرف مقابل توجهی نکنند و حتی در صورت یک همچین شرایطی ظاهر رو نه تنها از یاد ببرند بلکه ممکنه همین ظاهر نازیبا با یک باطن زیبا زیبا جلوه کنه
    ما وقتی ادما رو زیبا می بینیم خودمون می خوایم که اون رو اینطور ببینیم زیبا و نا زیبا دیدن ما ادما دست خودمون هست
    بستگی به این دارد که چطور نسبت به طرف مقابل فکر کنی اگر احساست به اون مثبت باشه قطعا اون رو زیبا می بینی شک نکن
    در ضمن خیلی خوبه که یک ادم به ظاهرش توجه کنه اما نه اونقدر که از کسب ارزشهای باطنی و اخلاقی دور بشه
    ظاهر شما همون چیزیه که توی فکرت تصور می کنی و هر طور که اونو ببینی همونطور توی چشمات انعکاس زشتی و زیبایی دارد اگر خودت رو دوست داشته باشی خودت رو زیبا می بینی
    البته شما طبق گفته ی دوستان در سن بلوغ قرار دارید و خب این دوران موقته و درست میشه
    اما مواظب باش فکر اینکه چرا چهره ی خوبی نداری باعث نشه که خدای ناکرده به دلیل بی توجهیچیزهای ارزشمند تری رو از دست بدی
    برایت ارزوی خوشبختی و موفقیت می کنم

15. 2 کاربر از پست مفید red rose تشکرکرده اند .

red rose (پنجشنبه 16 اسفند 86)

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 24 بهمن 92 [ 17:25]
    سطح
    58
    Level completed: 78%, Points required for next Level: 45
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience PointsTagger Second Class
    تشکرها
    174

تشکرشده 189 در 69 پست

Array

Cool RE: مشکل با قیافه

سلام دوست عزيز :D
    اميدوارم با راهنمايي هاي مدير سايت بتوانيد خودتان را پيدا كنيد .
    نكته اي كه خيلي در شما به چشم مي خورد بزرگ كردن قضيه اي است كه سال ها در ذهنتان داريد كه مقداري به اعتماد به نفستان بر مي گردد .شما خودتان را با بيني تان شناختيد .در صورتي كه نگفته ايد به غير از اين بيني ، قد تان چشمانتان ، ابروها ، لبها ، موها و حتي هيكل شما بين اعضاي فاميل مي تواند تك باش چيزي كه شما به آن توجه نكرده ايد زماني كه اين فكر به سراغت آمد.كاري كه بايد بكني اين است كه :
    1- به خود بگويي : همه انسانها( حداقل اطرافيانت اگر چه به ظاهر خوش قيافه اند) در بخش هايي كه شما توانايي داريد آنها نقص دارند.در يك جمله بگو هيچ انساني كامل نيست.
    2- اگر جلوي ايينه هم مي روي به خود بگو چقد زيبايم.
    3- عكس هاي بچگي خود را كه نگاه مي كني و مي بيني كه زيبايي در كنارش عكس هاي حال خود را ببين و بگو من همان كودك هستم و هنوزم زيبايم.
    4- سعي نكن در مقابل گفته هاي ديگران موضع گيري كني فقط در آن لحظه در ذهنت بگو چه خيالهاي باطلي دارند.
    5- دست روي بيني خود بگير و ببين آيا فقط بيني باعث زيبايي شما شده است چندين بار اين كار را تكرار كن و به اعضاي ديگر بدن خود نگاه كن مي بيني كه فقط يك عضو باعث زيبايي نمي شود.
    6- هر روز اين جملات را با خود تكرار كن( بيشتر زماني كه احساس زشت بودن به سراغت مي آيد.)
    - من منحصر به فرد هستم .
    - ديگر از خودم انتقاد نمي كنم و بيخودي نظر نمي دهم خودم را همانطور كه هستم دوست دارم .
    - من تندرست وسرشار از انرژي هستم.
    - در اين لحظه خودم را دوست دارم و تاييد مي كنم.
    - امسال سعي مي كنم ذهنيت خود را روي تغييرات مثبت متمركز كنم.
    7- توجه داشته باش كه اگر چه آدم هايي خوش قيافه وجود دارند و هر كس به انها مي رسد و به آنها مي گويند چقدر خوشگلي ولي آنها را فقط با اين قيافه شان مي شناسد نه هيچ خصوصيت مثبت ديگري ، در صورتي كه تو و امثال ما قادر ند در برابر گفته هاي كاذب ديگران خود را همان گونه كه هستند قبول كنند ولي آدم هاي خوش قيافه توانايي اين كار را هيچ گاه ياد نمي گيرند .
    بدان كه خدا زيباست و زيبايي ها را دوست دارد و او چيزي را آفريده كه زيباست.:72:

كنارتو در باران قدم می زنم

"چتــــر" برای چه؟!

خیـــــال كه خیس نمی شود

17. 3 کاربر از پست مفید roya تشکرکرده اند .

Mr.Anderson (جمعه 19 اردیبهشت 93), roya (شنبه 12 اردیبهشت 88)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)