به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 18

Threaded View

سرپرست سایت آغازکننده

آخرین بازدید
    [ ]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    SocialRecommendation Second ClassCreated Blog entryVeteranOverdrive
    نوشته های وبلاگ
    4
    تشکرها
    27,661

تشکرشده 35,998 در 7,404 پست

Array

اسرار نیروی جنسی

آنچه در پی می آید ماحصل تفکری در باب نیروی جنسی و حکمت آفرینش آن است .

درچند قسمت یافته های شخصی را مطرح خواهم کر د و در ادامه آن ، مطالبی از کتابی از ناپلئون هیل در این باره که

را تقدیم دوستان می کنم ( با ویرایش )، باشد که در این باب بحثی عمیق در اندازیم و در نهایت به حقایقی

در خور بهره گیری دست یابیم .

و اما

خدا را باور دارم باوری نه فقط به وجودش به عنوان خالق ، که عمیقتر از آن ، باور به بی نیازی و بی نقص بودنش و..... با این اطمینان که هر چه از اوست به حکمتی تمام آفریده شده و جای نقص ندارد ، و هر سؤال ودریافتی که بیانگر نقصی باشد ، نشان از عدم کشف حقیقت حقه است و بر این مبنا لازم می آید تا سری به حکمت آنچه آفریده شده بزنیم برای یافتن پاسخی بی نقص ، که هم آرامبخش و لذت آفرین است ،هم راه گشا .

برهمین اساس ، ذهنم مشغول شد که حکمت آفرینش نیروی جنسی چیست ؟

بارها شنیده بودم که هدف از آفرینش این نیرو و حتی ازدواج ، "بقای نسل بشر " است و این غالب ترین نظر در میان شنیده ها و خوانده هایم بود ، نمی دانم چرا قانع نمی شدم ، و در پی علت این قانع نشدن برآمدم و به سئوالات واستدلالهایی رسیدم که مرا به حقایقی زیبا رهنمون ساخت .

به خدا رو آوردم و اینکه اعتقادم به خدایی مطلق او می گوید : از هر بعدی که این نیرو را بررسی کنی باید هدفمند ببینیش و مهمتر از همه اینکه تفاوتی بین انسان و حیوان در این زمینه باید باشد ، و اگر تنها هدف را بقای نوع قبول کنیم ،هیچ فرقی بین انسان و حیوان در آن نیست ، این اولین شبهه بود که نقص را در آفرینش این نیرو به ظهور می رساند ، دیگر شبهه ها را فهرست وار می گویم :

1 – آیا کسی که از نظر ژنتیکی قدرت بچه دار شدن ندارد ، فاقد نیروی و میل جنسی است ؟
    خیر

2 – از آنجا که صاحب فرزند شدن یک امر اختیاری است ، آیا کسی نخواهد بچه دار شود ، نیروی جنسی در وقت پیشگیری از فرزند دار شدن از او ذایل می شود ؟
    خیر

3 – آیا کسی بخواهد از تمایلات جنسی و لذت حاصل از آن برخوردار شود باید الزاماً راه بچه دار شدن را در پیش بگیرد چون این تمایل به این منظور آفریده شده ؟
    خیر

و سئوالاتی از این دست در باب این نظر غالب .

و پاسخ این سئوالات بر اساس واقعیتهای مشهود و غیر قابل انکار می رساند که منظور کردن صرفاً این هدف برای خلقت نیروی جنسی ، کافی نیست و نقص در کار خدا را می رساند .

یک هدف دیگر که برای خلق این نیرو از سوی خدا ، مطرح می شود ، " کسب آرامش" زن و مرد به وسیله هم با بهره گیری از تمایلات جنسی است.

وقتی در این هدف هم موشکافی کردم باز هم شبهه ها وارد شد :

1 – آیا هنگام آرامش زن و مرد نیاز جنسی به هم پیدا نمی کنند ؟

2 – آیا همیشه ارتباط جنسی منجر به کسب آرامش می شود ؟

3 – در این صورت چرا محدودیتهایی در ادیان برای تأمین این نیاز از جمله راه ازدواج نهاده شده ؟ و اصولاً چرا نباید هر وقت و هر جا زن و مردی نیاز به آرامش پیدا کردند ، بدون در نظر گرفتن محدویتها تآمین نیاز کنند از راه ارتباط جنسی ( بین هر زن و مردی ) و آیا همین خود مهمترین شبهه برای نسل جوان نیست ؟!!

4 – آیا همین نیروی جنسی که با این نگاه برای کسب آرامش است ، با شدت و حدتش و تبعات ناشی از آن آرامش را به خاطر انحرافات ناشی از افسار گسیختگی آن به هم نزده ؟ و چطور ممکنه آنچه برای کسب آرامش در اختیار بشر قرار داده شده در شکلهای وسیعی باعث تخریب بشر شده باشه ؟

و باز هم سئوالاتی از این دست که به ذهن خیلی از شماها می رسد .

با همین سئوالات پیش آمده دیدم ، اینگونه دیدن ، شبهه هایی که نقص در کار خدا را می رساند به ذهن متبادر می کند ، و در تحلیل همین ها برای یافتن حقیقت و حکمتهای این نیرو به آنچه در پی می آید رسیدم .......

ویرایش توسط فرشته مهربان : پنجشنبه 16 خرداد 92 در ساعت 18:23

2. 29 کاربر از پست مفید فرشته مهربان تشکرکرده اند .

e-lampard (چهارشنبه 21 خرداد 93), فرشته مهربان (چهارشنبه 04 بهمن 91), من راضیه هستم (سه شنبه 26 اسفند 93)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)