به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 15
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سه شنبه 26 مرداد 89 [ 17:00]
    سطح
    41
    Level completed: 75%, Points required for next Level: 51
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    23

تشکرشده 23 در 17 پست

Array

آیا قبول کنه یا نه؟

سلام به همه دوستان تالار و تبریک به مناسبت بازگشایی
    نمی دونم الان اجازه مطرح کردن مشکل هست یا نه اگه نبود که سوال رو بدون جواب بگذارین

مساله مربوط به من نیست یه ماجرا به طور خلاصه میگم:
    یه آقا پسری به یکی از همکلاسیاش علاقه مند می شه بعد از یک سال و خوردهای بلاخره از ایشون خواستگاری می کنه دختر خانوم می گه مه باید همدیگرو بشناسیم ولی با اطلاع و نظارت خانواده ...
    مامان آقا پسر تماس میگیرن با خانواده دختر خانوم که تو یه شهر دیگه ای بودن و قضیه رو مطرح می کنن و قرار می شه 3-4 ماه دیگه تو یه موقعیت مناسب بیان خدمتشون واسه خواستگاری ...
    خانواده دختر خانوم موافقت می کنن و قرار می شه تا اون موقع ارتباط فقط با تلفن باشه یعنی دیدن حضوری و بیرون رفتن های دو نفری نه!
    حالا یکمی از خصوصیات دختر خانوم: دختری نسبتا زیبا با اعتماد به نفس نسبی و خانواده محترم اهل نماز درس خون و باهوش
    از آقا پسر : پسری پاک واقعا دختر خانوم دوس دارن و فقط واسه ازدواج فوق العاده با هوش خانواده خوب
    یعنی خونواده ها به هم میان
    دختر خانوم بعد دو ماه ارتباط قبل اینکه خانواده آقا پسر تشریف ببرن شهرشون با تمام ارزشی که واسه آقا پسر قائل بوده به این نتیجه میرسه که هنوز خیلی زوده که پسر واسه ازدواج تصمیم بگیره چه برسه به اقدام عملی و به آقا پسر خیلی محترمانه می گه که شما خیلی خوبین ولی الان موقع ازدواج شما نیست
    هیچ قولی نمیده که صبر کنه تا پسر برزگتر شه و بر گرده و دوباره بیاد ولی با هم قرار میگذارن اگه اتفاق جدی تو زندگی هر کدوم رخ داد به طرفشون بگن که کسی منتظر کسی نباشه
    از قضا 3 ماه بعد یکی از خواستگارهای قبلی دختر خانوم( که اقا پسر میدونستن همچین کسی قبلا از ایشون خواستگاری کرده و نه شنیده) دوباره میاد و دختر خانوم این دفعه قبول می کنن و به طبق قرار به آقا پسر می گن واسه آقا پسر خیلی سخت بوده ولی خوب بلاخره به خودش می قبولونه و...
    الان2.5سال بیشتر از این قضیه میگذره آقا پسر سال اول ارشد قبول شدن و دختر خانوم سال بعدیش با یه رتبه خیلی بهتر قبول شدن یه دانشگاه تاپ!
    قضیه دختر خانوم با خواستگارش بعد 1.5 سال نامزدی به هم خورده و الان تقریبا یک سال از به هم خوردنش می گذره
    حالا دختر خانوم به اقا پسر خبر داده که:
    یک سال از اون قضیه گذشته من تو این یه سال کلا دور ازدواج خط کشیدم ولی حالا تصمیم دارم به خواستگارام فکر کنم ولی اگر تو هنوز هستی که بیا و..( مضمون حرفها این بوده نه با این صراحت) حتی تاکید کرده من واسه دل خودم این اقدام و کردم پس تو هم فقط به خودت فکر کن و تصمیم بگیر...

به نظرتون پسر الان چی کار کنه؟

عضو پیشرو

آخرین بازدید
    پنجشنبه 23 آذر 91 [ 09:19]
    سطح
    94
    Level completed: 29%, Points required for next Level: 710
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    16,488

تشکرشده 16,567 در 3,447 پست

Array

RE: آیا قبول کنه یا نه؟

باران محترم

من اگر جاي اين خانم بودم هيچوقت به خودم اجازه نمي دادم چنين كاري انجام بدهم .

مردم كه مسخره راه آزمون و خطاهاي اين خانم نيستند .اين خانم را بايد به شكل جدي مورد بررسي قرار داد و تصميم گرفت.

3. کاربر روبرو از پست مفید ani تشکرکرده است .

ani (یکشنبه 17 خرداد 88)

عضو همراه

آخرین بازدید
    سه شنبه 04 اسفند 94 [ 11:19]
    سطح
    93
    Level completed: 45%, Points required for next Level: 551
    Overall activity: 6.0%
    دستاوردها:
    تشکرها
    4,205

تشکرشده 4,459 در 1,179 پست

Array

سلام باران گرامی...

در این ماجرا دو چیز قابل طرح است::
    1>>قرار گذاشتن و تصمیم گیری از روی احساس نه منطق حاکم بر قضیه:::
    چون اگر دختر خانوم سردرگم نبودند و از روی احساس عمل نمی کردند قطعا چنین عواقبی به وجود نمی آمد و اگر ان دختر خانوم کمی هوشیار بودند باید می دانستند اگر تصمیم قطعی نگرفته اند نباید درخواست خانواده پسر را برای خواستگاری و حرف زدن قبول کنند.
    این چنین که معلوم است خود دختر خانوم هم مانند بچه ها تصمیم گرفته اند...

2>>>دختر خانوم به ثبات فکری نرسیده اند:::و طبعا با شکستی که در ازدواج اول داشته اند ناچار به ان پسر قبلی روی آورده اند... پس نمی توان حکم قطعی داد که علاقه ای در کار است...

پس در نتیجه .....به نظر بنده:::ادامه دوباره رابطه با چنین دختری جایز نیست.... اگر هم آقا پسر ایشان را بسیار دوست می دارند... تنها راه صبر کردن است و ندادن پاسخ امیدوار کننده یا وعده به آن دختر خانوم....
    اگر ان دختر خانوم در طی این مدت ازدواج دوباره نکردند و اقا پسر هم از علاقه شدید به ایشان خواستار ازدواج........آن وقت شاید بتوان نظری داد ...ولی در صورتی که >> الان از سوی پسر هیچ وعده ای داده نشود و به نوعی او را امیدوار نسازند..

ولی بازهم توصیه می کنم ارتباط دوباره برقرار نکند......زیرا این ارتباط خالی از شک و شروع اختلاف نخواهد بود...(این توضیحات نظر شخصی بنده است و احتمال دارد کاملا صحیح نباشد)

عضو همراه

آخرین بازدید
    یکشنبه 14 اسفند 90 [ 23:46]
    سطح
    62
    Level completed: 5%, Points required for next Level: 287
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    4,165

تشکرشده 4,222 در 1,018 پست

Array

باید ابتدا دید اون دختر خانم به چه دلیلی با نامزدشون به هم زده اند؟
    اگه واقعا نامزد قبلیشون مشکل نداشته اند اونوقت من با حرفای نقاب کاملا موافقم

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    41
    دستاوردها:
    تشکرها
    23

تشکرشده 23 در 17 پست

Array

اقای نقاب در مورد اول اینکه اعتقادات دو طرف قضیه اجازه نمی داد که یه رابطه بدون حضور و اجازه خانواده ها صورت بگیره و از همون اول خود پسر مصر بر این بود...

این مساله خیلی مهمه که پسر واقعا ضربه دید خیلی اذیت شد حتی داشت به سمت سیگار میرفت خیلی ولی تونست خودش رو جمع کنه
    یک مطلب دیگه دختر که ازدواج نکرده بود نامزدی بود الان یک سال از اون تموم شدن می گذره اگه از سر تنهایی بود باید خیلی زودتر میومد سراغ پسر اون تو این یه سال چند ماهش رو واسه ارشد تونست بخونه و یه رتبه خوب بیاره خودش میگفت میدونم اشتباه کردم ...

من هنوز به پسر حرف هارو منتقل نکردم قرارم نیست همه حرفها دختر رو بگم کلیات ...
    پسر الان هم اوضاع روحی خیلی خوبی نداره شاد و سر حال نیست گاهی فکر می کنم اگه این دختر برگرده به طور جدی تو زندگیش واسه پسرم خیلی خوبه( فکر من اینه ) پسر هنوز ته قلبش دختر و دوس داره پسری نیست هر روز از یکی خوشش بیاد الان انگیزه کافی تو زندگیش نداره افسردست...از این بابت که اگه این رابطه دوباره شکل بگیره حتما به ازدواج ختم می شه مطمونم( از جانب دختر نه نمیشنوه چون الان تجربش خیلیه قدر طرفش رو میدونه اون موقع بچه بود)
    بچه ها بیاین با هم بیشتر قضیه رو بررسی کنیم به 2 تا جوون پاک این روزگار کمک کنیم( نه این که حتما قضیه رو جوش بدیم!)
    من به فکر دخترم هستم اون خیلی اذیت شده دختر خیلی با وجدانیه نمی خوام از سر دوستی کاری کنم که دوباره اذیت شه خوب همه آدما اشتباه می کنن اون صد برابر تاوان داده دختر بی موردی نیست که بخواد خودش رو به پسر بچسبونه اصلا این مدل ادمی نیست ...

نقل قول نوشته اصلی توسط گل مریم
    باید ابتدا دید اون دختر خانم به چه دلیلی با نامزدشون به هم زده اند؟
    اگه واقعا نامزد قبلیشون مشکل نداشته اند اونوقت من با حرفای نقاب کاملا موافقم
    از لحاظ اخلاقی به هم نمیخوردن پسره یه جورایی از هر بابت که احساس کمبود می کرد میخواست با پز پولش جبران کنه
    دختر خیلی حساس هست و طاقت توهین و بی ادبی و نداشت من به عنوان شخص سوم میگم 35% مقصر دختر 65% پسر

عضو همراه

آخرین بازدید
    یکشنبه 14 اسفند 90 [ 23:46]
    سطح
    62
    Level completed: 5%, Points required for next Level: 287
    دستاوردها:
    تشکرها
    4,165

تشکرشده 4,222 در 1,018 پست

Array

اگه واقعا ایجوریه که شما میگین واون اقا ظرفیت خواستگاری رو داره دختر خانم یه قرار باهاشون بذاره و همه جریان رو صادقانه به اقا پسر بگه
    اگه قبول کرد که مبارکه اگر قبول نکرد دیگه دلیلی به اصرار نیست
    در ضمن بهش بگه که عجله ای برای پاسخ دادن نیست و فرصت فکر کردن کافی بهش بده
    هیچ وقت برای قبول اشتباه دیر نیست

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    41
    دستاوردها:
    تشکرها
    23

تشکرشده 23 در 17 پست

Array

دوستان خوب من چون قضیه مربوط به خودم نیست حساسیتم روش زیاده
    مشتاقانه منتظر نظراتتون هستم
    آقای نقاب دارم به شما هم میزنم

عضو همراه

آخرین بازدید
    سه شنبه 04 اسفند 94 [ 11:19]
    سطح
    93
    Level completed: 45%, Points required for next Level: 551
    Overall activity: 6.0%
    دستاوردها:
    تشکرها
    4,205

تشکرشده 4,459 در 1,179 پست

Array

سلامی دیگر...
    باران گرامی ما نباید به دنبال مقصر باشیم....چون فرقی هم به حال انها ندارد...

اولا:::بله متوجه شدم بدون اطلاع خانواده دوستی انان امکان پذبر نبود...ولی دختر خانوم هرگز نمی بایست تا به تصمیم گیری قطعی نرسیده اند خواستگاری خانواده پسر را قبول کنند.

دوما::بنده نگفتم از روی تنهایی به سمت ان اقا رو آوردند ....نظر بنده این است که ایشان از خوب و خوب تر در صدد این هستند که خوب تر را نتخاب کنند و به همین علت بسوی اقا پسر می روند.

سوما::آنچه مشخص است هر دوی این عزیزان در رابطه شکست خوردند و نوعی سرخورده اند ....پسر با مخالفت دختر خانوم سرخرده شده است و ناکام و دختر خانوم هم در شکست قبلی خود(هر چند در ظاهر پیدا نباشد).....
    پس با اوضاع و احوال به نظر بنده هر دوی انان در مرحله بدی قرار دارند از سوی عشق و علاقه دو طرفه و از سوی سردرگمی و تردید...
    در ضمن من احتمال می دهم هر دوی انان به نوعی به یکدیگر مشکوک خواهند بود بخصوص پسر به دختر....چون پسر یکبار عدم اعتماد وضربه خوردن را از سوی دختر تجربه کرده.... پس طبیعی خواهد بود که اگر ارتباطی برقرار شود رفته رفته اگر رابطه کنترل نشود و بدلیل تجربه های ناکام هر دو.....اختلاف و شکاکی ایجاد خواهد شد.

من این برقراری رابطه را تنها در صورتی می توانم توصیه کنم که قبل از برقراری رابطه هر دوی انان در کناریکدیگر به یک مشاور خانواده مراجعه کنند...
    و تنها در صورتی برقراری این رابطه را صحیح می دانم که آقا پسر بدون دادن وعده و وعیدی و سخنی امیدوار کننده برای آینده و تشکیل زندگی با ان دختر........... نوعی رابطه سالم و بدون احساسات ...برقرار نمایند...(مانند::صحبت کردن تلفنی..انهم فقط هر هفته دو روز به مدت کم////عدم قرارو مدار گذاشتن در بیرون////و خلاصه بسیار کنترل شده

اگر واقعا بتواند با مراجعه به مشاور و کنترل رابطه.....این دوستی و ارتباط را تا زمان ازدواج ادامه دهند.......انشاالله مشکلی پیش نخواهد امد....
    البته من فقط با توجه به توضیحات شما راهنمایی کردم..شاید راهنمایی بنده کاملا صحیح نباشد.

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 02 اسفند 89 [ 16:24]
    سطح
    50
    Level completed: 1%, Points required for next Level: 198
    دستاوردها:
    تشکرها
    1,677

تشکرشده 1,685 در 458 پست

Array

سلام

باران عزیز چرا حساسیت شما رو این قضیه زیاده؟ شما از چه طریقی با این آقا آشنایید؟ از افراد خانواده هستند یا دوستان یا ...

1:: در بعضی موارد دخالت یک خانوم نتیجه ی عکس می ده.
    2:: برداشت های شما از اخلاقیات و عملکرد طرفین ممکنه با واقعیت فاصله داشته باشه.
    3:: نتایجی که شما از این نظرسنجی می گیرید، و می خواید به طرفین انتقال بدید، ممکنه تحت تاثیر دیدگاه های خودتون قرار بگیره.

رو این حساب فکر می کنم بهتر باشه آدرس تالار رو به دوستهاتون بدید، که اگه خواستند، مشکلشون رو مطرح، و مشورت کنند.

11. کاربر روبرو از پست مفید THEN تشکرکرده است .

THEN (یکشنبه 17 خرداد 88)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    41
    دستاوردها:
    تشکرها
    23

تشکرشده 23 در 17 پست

Array

راستش من یه دوست مشترک هستم هنوز دختر به پسر چیزی نگفته نمیدونه خودش بگه یا من به عنوان واطسه بگم یا اصلا بگه یا نه.. خیلی نگران عواقبش هست . واسه من درد و دل کرده راهنمایی ازم خواسته
    چند سال که هر دوشون رو میشناسم....
    تو کلیات فکر نمی کنم در اشتباه باشم...

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)