به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 29
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    یکشنبه 03 دی 91 [ 22:50]
    سطح
    33
    Level completed: 82%, Points required for next Level: 28
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    4

تشکرشده 4 در 3 پست

Array

Arrow نامزدم اغلب افسرده و غمگینه... برای برخورد عاقلانه راهنماییم کنید

دوستای خوبم سلام
    من 4 ماهه که نامزد کردم و تاریخ عقدمون هم نزدیکه. نامزد من یک پسر 28 ساله و خیلی خوش ظاهر و پر تلاش و کاری و تحصیلکردس. من هم به خاطر این امتیازاتش بهش جواب مثبت دادم. خیلی هم متعهد و وفاداره. اما در این مدت می بینم که اغلب خسته و بی حال و بی حوصله هستش و هیچ وقت با اشتیاق باهام حرف نمیزنه، شوخی نمیکنه، خیلی کم لبخند میزنه و همیشه با نگرانی به مسایل نگاه می کنه و میترسه و دلواپسه. همه چیز رو خیلی بزرگ میبینه، بی نهایت حساس و زود رنجه و وقتی ناراحت میشه فقط سکوت میکنه، سکوتی کشنده که هیچ جوری نمیتونم راضی به صحبتش بکنم مگر اینکه من هم به شدت کلافه بشم و تصمیم به بهم زدن نامزدی بگیرم اونوقت تا مدت کوتاهی بهتر میشه، هیچ وقت علاقش رو بزبون نمیاره و در حسرت اینم که در طول روز یادی ازم بکنه و با کلام محبت آمیز و عاشقانه ای غافلگیرم بکنه. اینم بگم که با خانوادش هم همینطوزپر سرد برخورد میکنه و ارتباط کمرنگی داره. گاهی وقتا باهاش حرف می زنم ، براش نامه می نویسم، قهر میکنم ، آشتی میکنم و هیچ نتیجه ای نمیگیرم و ساعتها میشینم و گریه می کنم. جدیدا خودمم بی حوصله و بی انگیزه شدم. میدونید دخترا خیلی آرزو و امید برای ازدواجشون دارن (البته پسرها هم دارن) اما ما دخترا خیلی توقع ابراز عشق از مرد زندگیمون داریم حداقل تو دوران نامزدی. و وقتی میبینم به چیزی که میخواستم نرسیدم و هنوزم با وجود نامزدم احساس تنهایی میکنم و اصلا حس نمیکنم کسی هست که دوسم داره.... باعث سرخوردگیم شده. نمیدونم چیکار کنم! تاریخ عقدمون نزدیکه و من نمیخوام مردیکه خصوصیات ارزشمندی داره رو از دست بدم اما دارم داغون میشم از احساس تنهایی و کار هر شبم شده گریه ...
    ما نه برای یافتن فردی کامل، بلکه برای دیدن کامل یک فرد ناکامل عاشق میشویم

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 21 فروردین 91 [ 17:04]
    سطح
    60
    Level completed: 40%, Points required for next Level: 120
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    730

تشکرشده 755 در 381 پست

Array

RE: نامزدم اغلب افسرده و غمگینه... برای برخورد عاقلانه راهنماییم کنی

سلام

شاید داری زود قضاوت میکنی در مورد کسی که .....راستی ! چند وقته میشناسیش ؟!
    من کارشناس نیستم ولی دوست من از گفته هات حس میکنم که مشکلات خیلی ساده رو بزرگ میکنی.
    از کجا میدونی که نامزدت افسرده است شاید دقیقا در اون حالت سخت توی فکره و داره فکر میکنه !!
    شما از گذشته اون کاملا خبر دارید میدونید این علائم نشان از افسردگی نامزدتونه ؟
    بهرحال اون تو شرایطی هست که مجبوره به آینده جدی تر فکر کنه بخصوص که قراره بزودی زندگی مشترکش رو با شما آغاز کنه مگر اینطور نیست؟ و احتمال کمتر خندیدن و کمتر شوخی کردن برای اون میتونه امر عادی باشه .
    بهر حال از خودش به نرمی سوال کنید شاید جواب قانع کننده ای داشته باشه .

3. 2 کاربر از پست مفید آرزو تشکرکرده اند .

آرزو (یکشنبه 20 اردیبهشت 88)

عضو فعال

آخرین بازدید
    دوشنبه 24 خرداد 00 [ 00:30]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    Veteran50000 Experience PointsSocialTagger First Class
    تشکرها
    9,001

تشکرشده 10,163 در 2,191 پست

Array

سلام دوست گرامی.
    همانطور که آرزو گرامی نوشته اند نباید برچسب افسردگی را بر ایشان بزنید؛شما باید کاملا" از ایشان شناخت داشته باشید تا بتوانید حالات او را تشخیص دهید آنگاه میتوانید با آگاهی کامل در رابطه خود با ایشان موفق شوید.معمولا" قبل از ازدواج ,طرفین یا یکی از آنها با چنین مشکلی رو برو میشوند؛دلایل آن هم ساده است :فکر کردن به اینده و اینکه چگونه زندگی داشته باشند؛
    1-شما نباید سخت بگیرید 2- قهر و آشتی را توصیه نمیکنم,3- بار دیگر در آرامش در مورد انتخابتان فکر کنید ؛چه شد که ایشان را انتخاب کردید ؛چه خصوصیاتی داشتند؛آیا الان هم همین خصوصیات را دارند(غیر از این موردی که شما مشکل مینامید)4- به این فکر کنید که آیا در طول دوران نامزدی سپری شده همیشه رابطه یکنواختی داشته اید؟اگر اینطور است به فکر تغییر باشید جهت بهبود رابطه ,
    به این لینکها هم مراجعه کنید و از مطالب آن استفاده کنید.
    http://www.hamdardi.net/thread-6364.html
    http://www.hamdardi.net/thread-6366.html
    http://www.hamdardi.net/thread-5466.html

5. 2 کاربر از پست مفید keyvan تشکرکرده اند .

keyvan (دوشنبه 21 اردیبهشت 88)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    33
    دستاوردها:
    تشکرها
    4

تشکرشده 4 در 3 پست

Array

آرزو جان ممنون از توجهت
    من 4 ماهه میشناسمش و خیلی از گذشتش چیزی نمیدونم در حدی که خودش برام تعریف کرده. 3 بار پیش مشاور رفتم یکبار هم با خودش. میخوام بگم من مشکل رو علاوه بر اینکه به شیوه های مختلف با خودش مطرح کردم با مشاور هم صحبت کردم. بار اول بهم گفت این جوون مشکل داره و بهتره ادامه ندی. اما من ترجیح دادم یکبار هم دوتایی بریم پیشش نکنه من زیادی حساسم. که بعد جلسه دوم گفت پسر خوبیه و اخلاقش اینه دیگه سعی کن بپذیریش همینجوری. خیلی بهم کمکی نکرد. من نمیخوام صورت مسئله رو پاک ککنم و بهم بزنم نامزدیمونو چون دوستش دارم اما میخوام کمکم کنید که چطور از این حالات بیرون بیارمش و حالت ناراحتی و غمش رو از بین ببرم و به یه آدم راضی و شاد تبدیلش کنم.

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 24 خرداد 88 [ 07:13]
    سطح
    34
    Level completed: 69%, Points required for next Level: 47
    دستاوردها:
    تشکرها
    45

تشکرشده 46 در 36 پست

Array

سلام عزیزم چرا این طوری رفتار می کند حتما دلیل دارد و شما باید با نامزدتون صحبت کنید وعلت رو جویا بشین و ایا دلیل خاصی داره کسی قبل از شما می خواستند و شکستی خوردند و یا دلیل دیگری هست و شما باید هم با نامزدتون و هم با خانوادش صحبت کنی وبعد تصمیم منطقی بگیری موفق باشی .

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 01 تیر 89 [ 14:11]
    سطح
    32
    Level completed: 27%, Points required for next Level: 110
    دستاوردها:
    تشکرها
    7

تشکرشده 8 در 7 پست

Array

با سلام
    خواهر خوبم با واقعيت نظاره كن با اين فرض كه اين خصوصيت اخلاقي در آينده همراه او باشد آيا محاسن و ويژگيهاي ديگرش مي تواند پوشاننده اين خصيصه و در نظر نگرفتن آن از جانب شما باشد.
    خواهر خوبم اين خيلي مهم است كه اگر در دوران نامزدي يك مسئله اي ذهن شما مشغول كرده در همين دوران براي هميشه آن را براي خودت حل فصل كني وگرنه ساليان سال به عنوان فكر آزاردهنده همراهت خواهد بود.
    ضمن اينكه همه تلاشت را مي كني از خداوند كمك بخواه كه آنچه خير شما است برايت مقدر كند.

9. 2 کاربر از پست مفید asia تشکرکرده اند .

asia (چهارشنبه 29 شهریور 91)

عضو همراه

آخرین بازدید
    جمعه 28 آذر 99 [ 01:10]
    سطح
    93
    Level completed: 29%, Points required for next Level: 714
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteranSocial10000 Experience Points
    تشکرها
    6,336

تشکرشده 3,618 در 912 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array

من فکر می کنم شما باید بیشتر همسرتون رو بشناسید و به چیزهایی که ایشون علاقه دارند بیشتر رو بیارید و سعی کنید این جوری شادش کنید، شاید ایشون یه استرس پنهان بابت آینده و کارهایی که باید انجام بدن دارن و چون مرد هستند نمی تونن خیلی رک و مستقیم براتون بیان کنن! شاید ایشون از یه چیزی رنج می برن و دقیقا وقتی پیش شما هم هستند، شما کارها و رفتارهایی انجام نمیدید که باعث بشه شاید اون نگرانی پنهانشون رفع بشه و این ناراحتی به شما هم منتقل میشه!
    به نظر من بهترین راه حل اینه که سعی کنید بیشتر به علایق همسرتون توجه کنید و در این مورد همراهیشون کنید، درکشون کنید و بهشون این احساس رو بدید که قراره از این به بعد باهم باشید و البته از نیازها و علایق خودتون هم با ذوق و شوق برای همسرتون تعریف کنید.
    شاید شما هم در قبال کارهایی که همسرتون برای شما انجام میدن خیلی با ذوق و شوق برخورد نمی کنید، لطفا میشه بیشتر توضیح بدید که بتونیم بهتر کمکتون کنیم؟

11. 2 کاربر از پست مفید del تشکرکرده اند .

del (چهارشنبه 23 تیر 89)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 02 اسفند 89 [ 16:24]
    سطح
    50
    Level completed: 1%, Points required for next Level: 198
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    1,677

تشکرشده 1,685 در 458 پست

Array

سلام دوست خوبم

ضمن اینکه شما رو به اجرای توصیه های دوستان تشویق می کنم، لازم می دونم نظر غیر تخصصی خودم رو هم بگم:

به نظر می رسه که با شما بودن ایشون رو سر ذوق نیاورده.
    اونهایی که من تا حالا دیدم، هرقدر هم که افسرده باشن، یا هر ویژگی روحی و اخلاقی ای که داشته باشن، به هرحال با نامزد کردن، حداقل برای یکسال سر ذوق میان!!

شاید شما فرد ایده آل نامزدتون نباشید.
    اینطور که شما ازش می گید، رفتارش مثل کسیه که با منطقش قلبش رو به پذیرش کسی مجاب کرده باشه!
    تا حالا برات پیش اومده که بخاطر مصلحت یا توصیه یا ویژگیهای منحصر بفرد شغلی، مالی یا شخصیتی یا اجتماعی یا ... بخوای کسی رو انتخاب کنی که قلبت براش نمی تپه؟
    در همچین شرایطی حال و روز آدم مثل نامزد شما میشه!
    دلت پس می زنه! منطقت پیش می کشه!
    کمتر دلت می خواد بهش ابراز عشق کنی، ولی اگه ببینی داره ترکت می کنه، و داری از دستش می دی، اونوقت دلتو خفه می کنی و تا یه مدتی به دلش راه میای!

با این تفاسیر پیشنهاد من اینه که سعی کن بهفمی واقعا شخصی هستی که قلبش آرزوشو می کرده یا نه!
    اگه به دلش ننشسته باشی، و فقط منطقا پذیرفته باشدت، اونقدر در آینده انرژی روحی و عاطفی لازم برای پستی بلندی های زندگی مشترک رو نخواهد داشت و بار زندگی میفته رو دوش شما!
    همیشه باید بهش روحیه بدی! هی باید خودتو متنوع کنی! خلاصه مدام باید رو خودت کار کنی که دلش به زندگی گرم بشه!

قصدم اصلا ناامید کردنت نیست. شما هم البته عاقل تر از اونی هستی که تحت تاثیر حرف کسی قرار بگیری که می دونی شناختش از روابط شما و نامزدت به این چند خطی که نوشتی محدود می شه.
    بنابراین فقط در حد یک "توجه" به نظرم بها بده. نه بیشتر، نه کمتر!

بهترین ها رو برات آرزو می کنم

13. 4 کاربر از پست مفید THEN تشکرکرده اند .

THEN (چهارشنبه 29 شهریور 91)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    33
    دستاوردها:
    تشکرها
    4

تشکرشده 4 در 3 پست

Array

شاید شما هم در قبال کارهایی که همسرتون برای شما انجام میدن خیلی با ذوق و شوق برخورد نمی کنید، لطفا میشه بیشتر توضیح بدید که بتونیم بهتر کمکتون کنیم؟

پیرو صحبت دوست عزیزم del باید بگم من واقعا هر کاری که می تونستم کردم. گاهی وقتا انقدر براش sms یا ایمیل عاشقانه می فرستم خودم خسته میشم، عرفه جامعه ما حکم میکنه که تو دوره نامزدی مرد برای زن هدیه میخره اما با توجه به اینکه من خودم کارمندم تا حالا هیچ خریدی رو ایشون برای من نکرده و من هم توقعی ندارم، اما دریغ از یک هدیه کوچیک، خودم بارها این کارو کردم تا شاید یاد بگیره و ببینه هدیه دادن چقدر لذت بخشه، اما بی فایدس، گاهی از اینکه جای زن و مرد تو رابطمون عوض شده از خودم خجالت میکشم.

به نظر می رسه که با شما بودن ایشون رو سر ذوق نیاورده.
    اونهایی که من تا حالا دیدم، هرقدر هم که افسرده باشن، یا هر ویژگی روحی و اخلاقی ای که داشته باشن، به هرحال با نامزد کردن، حداقل برای یکسال سر ذوق میان!!

دوست خوبم Philosara من هم دقیقا نظر تورو دارم، آدما هرچقدرم که افسرده و مغرور و ... باشن وقتی عشق پا به زندگیشون میذاره کمی عوض میشن و عاشقانه رفتار میکنن!!!!
    در رابطه با اینکه گفتی شاید منو نمیخواد باید بگم ایشون خودشون منو دیدن پسندیدن و خانوادشونو مجاب کردن که بیان خواستگاری و خیلی هم تلاش کردن تا بعد از اولین ملاقات منو دوباره پیدا کردن تا پیشنهاد ازدواج بدن با توجه به اینکه سنشون هم خیلی بالا نیست و شرایط ظاهر بدی هم نداره ، کمی عجیبه که به اجبار خواسته باشه با من ازدواج کنه ، با اینحال این احساسی که خودمم بارها متوجهش شدم و حتی چندبار حین صحبتامون بهش گفتم من حس می کنم تو منو دوست نداری و اجبارا داری باهام ازدواج میکنی، اگه اینطوره کاملا آزادی که تجدید نظر کنی و قول میدم من و خانوادم هیچ دلگیر نشیم و... که بعد عصبنی شده و دلایل بالا رو با ناراحتی برام تکرار کرده که اگه نمیخواستمت مگه مجبور بودم بیام و پیدات کنم و خواستگاری کنم و شرط و شروط ازدواج باهاتو بپذیرم.... بعدشم کلی قهر و ناراحتی می کنه. تورو خدا بهم نگید باهاش حرف بزنم چون اگه بگم هفته ای یکبار دارم به روشهای مختلف باهاش صحبت می کنم دروغ تگفتم طوریکه جدیدا احساس میکنم اونم داره از این انتقاد کردن ها و اعتراضات من خسته میشه .
    چندروز پیش بهم میگفت جدیدا احساس خستگی و خواب آلودگی و کسالت می کنم !!! یهو دلم شکست، دیدم انگار این رابطه برای اونم ثمری نداره و اونم داره آزار میبینه بدون اینکه متوجه باشه علت اصلی خودشه .

عضو همراه

آخرین بازدید
    چهارشنبه 09 اسفند 96 [ 15:33]
    سطح
    93
    Level completed: 34%, Points required for next Level: 666
    Overall activity: 3.0%
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience PointsTagger Second Class
    تشکرها
    4,250

تشکرشده 4,202 در 1,430 پست

Array

سلام دوست عزيزم
    اين نشونه ها كه گفتي ارتباطي با افسردگي نداره خب هر ادمي يه اخلاق و خصوصياتي داره نامزد شما هم طوريه كه زياد اهل بروز دادن احساساتش نيس
    شايدم نگرانيه شروع يه زندگي و استرس برپايي مراسم و ....اين تشريفات اول زندگي باعث شده يه كم مضطرب باشه و كم حرف بشه......در كل اين مشكل خيلي بزرگي نيس كه بخواد زندگيتو از هم بپاشه....
    موفق باشي خانمي

16. کاربر روبرو از پست مفید parnian1 تشکرکرده است .

parnian1 (دوشنبه 21 اردیبهشت 88)

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)