به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 9 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 88
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 12 فروردین 87 [ 06:14]
    سطح
    41
    Level completed: 1%, Points required for next Level: 198
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    1
    تشکرشده 1 در 1 پست
    Array

میخوام ازدواج موقت کنم، چجور با خانواده مطرح کنم؟!!!

سلام
    من پسری 18 ساله هستم و به شدت تمایلات جنسی دارم و از طرفی دوست دارم به اسلام پایبند باشم و گناه نکنم. خوب فکر نمی کنم ازدواج دائم برای جوانی به سن من مناسب باشد. چرا که هنوز شخصیتم به طور کامل شکل نگرفته و ممکنه الآن یکیو بپسندم و در چند سال دیگه که شخصیتم تغییراتی پیدا کرده و تثبیت شده دیگه اونو نپسندم و اختلاف و حتی طلاق پیش بیاد. بنابراین فکر میکنم ازدواج موقت بهترین کاری است که میتوانم انجام دهم. هم ثواب میکنم هم گناه نمی کنم، دیگه چی از این بهتر!!!!!
    حالا سوال یا به عبارتی مشکل من این است:
    چگونه با خانواده ام مطرح کنم که من میخوام ازدواج موقت کنم؟! البته این را هم بگم که خانواده ی ما خانواده ای مذهبی و روشن فکر است، مخصوصا بابام. اما انگار یه جورایی خجالت میکشم باهاشون مطرح کنم. البته اخیرا تمایلم به ازدواج را به صورت های غیر مستقیم مطرح کرده ام اما مثل اینکه خانواده می خواهند ترمز من را بکشند، آخه برادرم که 8 سال از من بزرگتر است پارسال ازدواج کرد و برادر دیگرم که 5 سال از من بزرگتر است قرار است عید امسال ازدواج کند و فکر می کنم مطرح شدن تمایل من به ازدواج( فکر کنم مادرم تصور می کند من میخواهم ازدواج دائم بکنم) کمی آنان را نگران کرده و لااقل میخواهند یک سال از ازدواج برادر دوم که قرار است ازدواج کند بگذرد و بعد برای من آستین بالا بزنند( شاید کمی به خاطر مسائل مالی و شاید هم به خاطر رعایت حق تقدم).
    به هر حال من فکر میکنم چون آنان فکر می کنند من می خوام ازدواج دائم کنم فعلا بحث را منحرف می کنند یا یه جوری به آینده موکول می کنند.
    حالا به نظر شما من چجوری به خانواده بگم که میخوام ازدواج موقت کنم؟
    چون ازدواج موقت نه پول چندانی میخواد نه تحقیقات گسترده ای و فکر نکنم دیگه لااقل مشکل مالی مطرح باشه و از طرفی چیزی که توی دست و بال زن عموی من ریخته دختره (دختر عموهام را نمیگم ها، چون زن عمو با خیلی از خانواده ها رابطه داره) و فکر کنم ظرف جیک ثانیه کلی مورد پیشنهاد بده.
    راستی من خواهر ندارم و همین سه تا برادریم.
    توی قم زندگی می کنم(شاید بگید اح اح حتما از اون بچه مذهبیای خشک مقدسه اح اح اما نه اتفاقا همونجور که گفتم حدااقل بابام روشن فکره و اگه خدا قبول کنه من یه نمه از اونم روشن فکر ترم)
    اگر نیاز بود بگید که بیشتر توضیح بدم و مثلا چگونگی مطرح شدن های غیر مستقیم تمایلم که معمولا اتفاقی هم بوده اند را شرح دهم.
    با تشکر

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 17 فروردین 87 [ 11:26]
    سطح
    44
    Level completed: 18%, Points required for next Level: 164
    دستاوردها:
    تشکرها
    27

تشکرشده 38 در 30 پست

Array

RE: میخوام ازدواج موقت کنم، چجور با خانواده مطرح کنم؟!!!

سلام
    دوست عزیز شما برا اینکه این موضوع را در خانواده مطرح کنی و آنها کمکی کنند نیاز به 50 سال فرهنگ سازی داری در کل ایران .......
    بهتر است فعلا بدون اطلاع خانواده اقدام کنی و البته با چشمان باز که دچار مشکل نشوی.
    به شما که خیلی راحت میتوانستی حتی گناه مرتکب شده و به نظرت برسی ولی راه اسلامی و شرعی را برگزیده ای تبریک میگویم امیدوارم در آینده همه رابطهای ناسالم دختران و پسران با این روش تبدیل به ثواب شده جلوی انحرافات امروز جامعه گرفته شود

3. 2 کاربر از پست مفید hamed تشکرکرده اند .

hamed (یکشنبه 14 تیر 88)

((( مشاور خانواده )))

آخرین بازدید
    دیروز [ 19:01]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 99.4%
    دستاوردها:
    VeteranCreated Blog entryTagger First ClassSocial50000 Experience Points
    نوشته های وبلاگ
    7
    تشکرها
    23,580

تشکرشده 37,081 در 7,003 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array

محمد.ص
    سلام به تالار همدردی خوش آمدی
    به نظرم شما هر کاری که بخواهی انجام بدهی، نیاز دارد به آن مسئله و جوانب آن آگاهی زیادی داشته باشی...
    در مورد صیغه موقت ، نیز هم از نظر حقوقی، هم از نظر شرعی و هم از نظر روانی و هم از نظر اجتماعی مسائل دقیقی داره... فکر نکن اگر بگوئی شخصیتم کامل نیست، و نمی توانم ازدواج دائم بکنم، پس حالا می توانم ازدواج موقت داشته باشم... ازدواج موقت اگر ظرافت های بیشتری از ازدواج دائم نداشته باشه کمتر نداره......
    لذا پیشنهاد می دهم قبل از هر گونه اقدام به صورت تلفنی با صدای مشاور هم با مشاور خانواده و هم با مشاور حقوقی در این زمینه مشورت داشته باشید. شاید اگر حضوری مراجعه کنید بهتر هم باشد....
    اگر سنجیده عمل نکنی و مسائل را اینقدر ساده ببینی، خدا نکرده بعدا به خاطر جنبه هایی که مورد توجهت قرار نگرفته و مشکلاتی غیر قابل حلی برایت درست کرده ، ممکن هست هم خودت را سرزنش کنی ، هم مدیر همدردی را که به چنین مسائل مهمی اشاره نکرد.

5. 6 کاربر از پست مفید مدیرهمدردی تشکرکرده اند .

مدیرهمدردی (دوشنبه 28 تیر 89)

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 18 آذر 87 [ 13:41]
    سطح
    45
    Level completed: 50%, Points required for next Level: 100
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    99

تشکرشده 99 در 49 پست

Array

سلام
    به نظر من این کار به اشتباه محض و نوعی خودخواهی و نوعی تصمیم عجولانه
    که بخواهی ازدواج موقت کنی وشاید و صدرصد و حتما این یه احساس زودگذر ه که شما با اون مواجه شدین و الان شما حتی برای ازدواج دائم هم به گفته خودت شرایط مناسبی نداریدبا خانواده ای هم که شما معرفی کردید گمان نمیکنم با پیشنهادتون موافقت کنند و از همه مهمتر کسی حاضر میشه با شما ازواج موقت کنه؟ شما فقط یه طرف قضیه که خودتون هستید را در نظر گرفتین و طرف دیگه قضیه را بی خیالش شدین درسته؟
    پس خوب فکر کنید نه از روی احساست و نه از روی تمایل جنسی و نیازی که داری بلکه از روی منطق و عقلت تصمیم بگیر
    موفق باشید

7. کاربر روبرو از پست مفید hasty تشکرکرده است .

hasty (یکشنبه 14 تیر 88)

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 21 فروردین 87 [ 12:44]
    سطح
    39
    Level completed: 30%, Points required for next Level: 105
    دستاوردها:
    تشکرها
    6

تشکرشده 8 در 5 پست

Array

سلام
    به قول حامد این کار نیاز به 50 سال فرهنگ سازی داره .مطمنا شما با شرایطی که داری 50 سال نمی تونی صبر کنی پس به طور معمول 10 سال صبر کن که شرایط ازدواج پیدا کنی البته اگه همت داشته باشی .اینجوری 40 سال جلو تر کارت پیش میره . تو این مدت هم سعی کن ازکسانی که قبولشون داری کمک بگیری که چطور به تمایلات جنسیت غلبه کنی تا مشکلی برات پیش نیاد.

9. 2 کاربر از پست مفید یاران تشکرکرده اند .

یاران (یکشنبه 14 تیر 88)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    41
    دستاوردها:
    تشکرها
    1
    تشکرشده 1 در 1 پست
    Array

به نظر من این کار به اشتباه محض و نوعی خودخواهی و نوعی تصمیم عجولانه
    خوب این یه حکم اسلامی است که البته متاسفانه برخی خانم ها این را می گذارند به حساب خود خواهی مردها.
    [/quote]با خانواده ای هم که شما معرفی کردید گمان نمیکنم با پیشنهادتون موافقت کنند و از همه مهمتر کسی حاضر میشه با شما ازواج موقت کنه؟ شما فقط یه طرف قضیه که خودتون هستید را در نظر گرفتین و طرف دیگه قضیه را بی خیالش شدین درسته؟[quote]
    اتفاقا من فکر میکنم قبول میکنند. گفتم که زن عموی من.....
    اون طرف قضیه چیه؟
    به نظر شما یعنی من گناه کنم اما به این احساس زودگذر توجهی نکنم؟!!
    پس خوب فکر کنید نه از روی احساست و نه از روی تمایل جنسی و نیازی که داری بلکه از روی منطق و عقلت تصمیم بگیر
    خوب مگه منطق اسلامی چی میگه؟ این یه راه حل اسلامیه دیگه. تازه برفرض هم که موفق بشم به پدر مادرم بگم خوب اونها که عقلشون سالمه و دیگه از روی احساسات زودگذر حرف نمیزنند!!
    لذا پیشنهاد می دهم قبل از هر گونه اقدام به صورت تلفنی با صدای مشاور هم با مشاور خانواده و هم با مشاور حقوقی در این زمینه مشورت داشته باشید. شاید اگر حضوری مراجعه کنید بهتر هم باشد....
    خوب از نظر حقوقی که فکر نمی کنم مشکلی باشد. یعنی مشکل که هست اما میشه حلش کرد. یعنی میشه قبل از خواندن صیغه با طرف مقابل شرط کرد که مثلا چه حقوقی را ندارد.
    اما در مورد مشاور خانواده من سختمه خارج از دنیای مجازی از این جور حرف ها بزنم.اگه مشکلی هست توی همین جا بگید. خوب البته قبول دارم که توی این مسائل یکم خجالتی هستم.
    با تشکر

11. کاربر روبرو از پست مفید محمد.ص تشکرکرده است .

محمد.ص (یکشنبه 14 تیر 88)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    41
    دستاوردها:
    تشکرها
    1
    تشکرشده 1 در 1 پست
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط یاران
    سلام
    به قول حامد این کار نیاز به 50 سال فرهنگ سازی داره .مطمنا شما با شرایطی که داری 50 سال نمی تونی صبر کنی پس به طور معمول 10 سال صبر کن که شرایط ازدواج پیدا کنی البته اگه همت داشته باشی .اینجوری 40 سال جلو تر کارت پیش میره . تو این مدت هم سعی کن ازکسانی که قبولشون داری کمک بگیری که چطور به تمایلات جنسیت غلبه کنی تا مشکلی برات پیش نیاد.
    اتفاقا کسی که این 10 سال را بتونه تحمل کنه دیگه مابقی مسیر سرپایینی و دیگه میل جنسی خیلی کم میشه.

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 16 اردیبهشت 87 [ 08:24]
    سطح
    41
    Level completed: 60%, Points required for next Level: 81
    دستاوردها:
    تشکرها
    77

تشکرشده 83 در 56 پست

Array

محمد عزيز سلام دوست من همه ما وقتي كه به سن تو بوديم كما بيش احساسات و غرايزمون هم مثل تو بود همه ميدونيم كه تمايلات جنسي توي سني كه تو هستي خيلي زياده وكنترلش مشكله و از اين نظر تو رو مي فهميم ولي اين كه ازدواج موقت رو براي حل مشكلت پيشنهاد دادي به نظر من راه درستي نمياد ما بايد ياد بگيريم كه اميالمون رو كنترل كنيم و توي مسير صحيح ارضاشون كنيم من فكر ميكنم كه خيلي روي اين قضيه تمركز كردي اگر زمينه رو براي فعاليت هاي مثبت و سرگرم كننده اماده كني و وقت بيشتري رو براي كارهاي ديگه اي كه دوست داري اختصاص بدي راحت تر ميتوني با اين مسئله كنار بياي به هرحال عاقلانه نيست كه از الان تا 10 سال ديگه كه شرايط ازدواج دائم رو پيدا كني از روش ازدواج موقت استفاده كني چون به نظر من در دراز مدت ممكنه مشكلات جانبي زيادي ايجاد كنه .

14. 2 کاربر از پست مفید neda-ghazal تشکرکرده اند .

neda-ghazal (یکشنبه 14 تیر 88)

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 26 اردیبهشت 87 [ 23:29]
    سطح
    39
    Level completed: 21%, Points required for next Level: 119
    دستاوردها:
    تشکرها
    9

تشکرشده 9 در 6 پست

Array

فقط باید تمام روز را با برنامه پر کنی تا وقتی برای فکر کردن در این مورد نداشته باشی

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    41
    دستاوردها:
    تشکرها
    1
    تشکرشده 1 در 1 پست
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط neda-ghazal
    محمد عزيز سلام دوست من همه ما وقتي كه به سن تو بوديم كما بيش احساسات و غرايزمون هم مثل تو بود همه ميدونيم كه تمايلات جنسي توي سني كه تو هستي خيلي زياده وكنترلش مشكله و از اين نظر تو رو مي فهميم ولي اين كه ازدواج موقت رو براي حل مشكلت پيشنهاد دادي به نظر من راه درستي نمياد ما بايد ياد بگيريم كه اميالمون رو كنترل كنيم و توي مسير صحيح ارضاشون كنيم من فكر ميكنم كه خيلي روي اين قضيه تمركز كردي اگر زمينه رو براي فعاليت هاي مثبت و سرگرم كننده اماده كني و وقت بيشتري رو براي كارهاي ديگه اي كه دوست داري اختصاص بدي راحت تر ميتوني با اين مسئله كنار بياي به هرحال عاقلانه نيست كه از الان تا 10 سال ديگه كه شرايط ازدواج دائم رو پيدا كني از روش ازدواج موقت استفاده كني چون به نظر من در دراز مدت ممكنه مشكلات جانبي زيادي ايجاد كنه .
    سلام
    من نمیخوام 10 سال دیگه ازدواج کنم. فکر کنم یه 4 تا 5 سال دیگه هم یه شخصیت راسخ دارم هم یه مدرک درست حسابی هم یه کار درست حسابی. منم با حرف شما تا حدودی موافقم که خوب نیست آدم به مدت 10 سال یا شایدم بعد از این پست بگید 4 تا 5 سال با زنی به صورت موقتی سر کند و بداند که نباید به آن زیاد دل بست. اما فکر کنم حداقل شاید یذره آتش شهوت را کم کند و آدم دوست اصلیش را که خدا هست را از دست ندهد.
    خوب مثلا اگر این رابطه به هر هفته یکبار ختم بشه بازم بده؟
    اما انگار واقعا باید یه مقداری توی تفکرم در این رابطه تجدید نظر کنم.
    اگر زمينه رو براي فعاليت هاي مثبت و سرگرم كننده اماده كني و وقت بيشتري رو براي كارهاي ديگه اي كه دوست داري اختصاص بدي راحت تر ميتوني با اين مسئله كنار بياي به هرحال عاقلانه نيست كه از الان تا 10 سال ديگه كه شرايط ازدواج دائم رو پيدا كني از روش ازدواج موقت استفاده كني چون به نظر من در دراز مدت ممكنه مشكلات جانبي زيادي ايجاد كنه .
    فقط باید تمام روز را با برنامه پر کنی تا وقتی برای فکر کردن در این مورد نداشته باشی
    خوب تا حدودی میدونم چی میگید.
    مثلا من یه وقتایی توی زمینه ی الکترونیک کار میکنم و وقتی توش گیر میکنم و از طرفی شهوت هم بر من حاکم شده دیگه خیلی سخته که به کارم ادامه بدم و ........
    البته من فکر میکنم اینکه آدم دست به گناه میزنه به خاطر این هست که خودش را حقیر میدونه و در اون لحظه اعتماد به نفسش را از دست داده.
    خوب جدای از این حرف ها به نظر شما پس کاربرد ازدواج موقت در کجاست؟
    با تشکر فراوان

صفحه 1 از 9 123456789 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)