به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 13
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 31 مرداد 90 [ 13:35]
    سطح
    34
    Level completed: 65%, Points required for next Level: 53
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    1

تشکرشده 3 در 3 پست

Array

چرا نتیجه نمیگیرم؟

سلام.
    من دانشجوی ترم 6 رشته شیمی دانشگاه پیام نور هستم.
    ترم اول نسبت به تلاشی که کرده بودم زیاد نتیجه جالبی نگرفتم بنابراین ترم دوم رو با جدیت بیشتر و برنامه ریزی بهتر شروع کردم اما متاسفانه نتیجه عکس شد و من علی رقم تلاش زیادی که کرده بودم مشروط شدم.
    از ترم سوم تصمیم گرفتم برم پیش یک مشاور بالینی و زیر نظر ایشون دوباره با یه انرژی مضاعف و امید زیاد سعی خودم رو بکنم اما متاسفانه باز هم مشروط شدم و دو ترم بعد هم به همین منوال گذشت . یعنی در کل 4 ترم مشروط شدم.
    به مشاور تحصیلی هم مراجعه کردم اما ایشون هم نتونستند برای من کاری انجام بدند.
    من الان ترم 6 هستم در حالی که تنها 35 واحد گذروندم.
    این موضوع واقعا من رو نگران کرده .
    خواهش میکنم کمکم کنید و بگید باید چکار کنم و مشکل من کجاست؟
    زمان کمی دارم و باید سریعا یه فکری بکنم . خواهش می کنم کمکم کنید.
    درد من حصار برکه نیست بلکه زیستن در کنار ماهیانی است که فکر دریا به ذهنشان خطور نکرده است.

2. کاربر روبرو از پست مفید may تشکرکرده است .

rasoul72 (دوشنبه 15 اردیبهشت 93)

عضو همراه

آخرین بازدید
    سه شنبه 04 اسفند 94 [ 11:19]
    سطح
    93
    Level completed: 45%, Points required for next Level: 551
    Overall activity: 6.0%
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    4,205

تشکرشده 4,459 در 1,179 پست

Array

RE: چرا نتیجه نمیگیرم؟

سلام بر دوست عزیز...خوش آمدید..
    جای دارد یک خسته نباشید به دانشحویان دانشگاه پیام نور بگوییم که با تمام سختی ها و مشکلاتی که در پیام نور و شیوه تدریس و حتی در کتاب ها وجود دارد ولی بازهم خوب درس می خوانند...

دوست عزیز اول از همه یک توضیحی درباره دانشگاه پیام نور بدهم.....
    شیوه تدریس و همچنین کتاب های پیام نور غلط برنامه ریزی شده است و چون کلاس ها غیر حضوریست در نتیجه دانشجو باید یک کتاب 400 500 صفحه ای را بخواند (جمله به جمله) تا چیزی از این کتاب بفهمد....در صورتی که بخاطر مطالب دشوار و غیر قابل هضم در درک انان دچار مشکل است و در آخر ترم هم چون سو.الات از تهران می آید و کلی هست و در بسیاری از مواقع سخت .....دانشجو نمی تواند نمره خوبی بگیرد بنابراین در جمع نمرات معدلش از 12 پایین آمده و مشروط می شود...
    این یک توضیح کلی درباره پیام نور و شیوه غلط آن است....

اما کسانی که در این دانشگاه و در این سیستم درس می خوانند در اوایل با مشکل شما مواجهه هستند زیرا نمی توانند خود را با شیوه جدید(0خود خوانی) سازگار کنند و اغلب در ترم های اول مشروط می شوند ولی این منوال حداکثر تا ترم 3 ادامه می یابد و بعد دانشجو راه و رو.ش درس خواندن را می آموزد......
    از توضیحات شما بنظر می آید که شما نتوانسته اید با این شیوه خود را وقف دهید .... و یا اینکه از لحاظ روحی یا تمرکزی مشکلی دارید...ایا از نظر روحی و آرامش مشکلی دارید؟؟
    آیا در دوران دبیرستان هم از نظر درس و معدل در سطح پایین بودید؟؟

4. 6 کاربر از پست مفید حسین پور تشکرکرده اند .

حسین پور (جمعه 11 اردیبهشت 88)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    34
    دستاوردها:
    تشکرها
    1

تشکرشده 3 در 3 پست

Array

من زیر نظر یک مشاور تمام مراحل تمرکز حواس و اعتماد به نفس و مشکلات روحی رو گذروندم.
    اما مشکلم همچنان پابرجاست.
    در مورد سیستم پیام نور مشکلی ندارم و خیلی وقت است که با این موضوع کنار اومدم و با نوع سوالات و غیر حضوری بودن کلاسها مشکلی ندارم.
    دوران دبیرستان با معدل 14 قبول شدم که البته زیاد نمیشه به این موضوع متوسل شد چون تو این دوران خودم نمی خوندم . پیش دانشگاهی رو هم با معدل 17 قبول شدم.
    اما در کل می تونم بگم در دوره دبیرستان و قبل از اون حداقل در 30 درصد موارد نتیجه میگرفتم .
    اما الان با توجه به تلاشی که میکنم متاسفانه هیچ نتیجه ای نمیگیرم.
    اگه فقط بتونم یک درس و با اون انتظاری که دارم نتیجه بگیرم میتونه عامل موثری برای روحیه من و تلاش مجددم باشه اما تا حالا هیچی ندیدم.
    راهی که مشاورم در پیش گفته خوبه اما زمان زیادی میبره و من وقت زیادی ندارم.
    بگید چکار کنم هر راهی باشه با کمال میل امتحان میکنم . چون خودم دیگه به نتیجه ای نرسیدم.
    درد من حصار برکه نیست بلکه زیستن در کنار ماهیانی است که فکر دریا به ذهنشان خطور نکرده است.

6. کاربر روبرو از پست مفید may تشکرکرده است .

rasoul72 (دوشنبه 15 اردیبهشت 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 21 مرداد 88 [ 16:11]
    سطح
    42
    Level completed: 38%, Points required for next Level: 125
    دستاوردها:
    تشکرها
    188

تشکرشده 191 در 101 پست

Array

سلام دوست عزیز

من خود در دانشگاه پیام نور درس می خواندم و کاملا با مشکلات آن آشنا هستم اما خب هیچ ترمی را مشروط نشدم و هریک از بچه هایی را هم که می دیدم تا یکبار بیشتر مشروط نمی شدند و اگر هم بیشتر از یکبار مشروط می شدند به خاطر این بود که یا بیشترشان شاغل بودند یا متاهل و گرفتار بچه داری و برای همین وقت کمی برای درس خواندن داشتند و دچار مشکلات دیگری بودند. به نظر می آید شما مشکلی در نحوه ی درس خواندتان دارید یا اصلا نمی دانید چگونه از پس اینهمه کتاب با حجم سنگین بر آیید و یا فضا و جو خانه برای درس خواندن شما نا آرام است و یا اصلا ذهنیت بدی نسبت به افتادن واحدها و اینکه ای وای نکنه اینو بیفتم و این ترم هم مشروط پیدا کردید و به خاطر این ذهنیت بد و نادرست نمی توانید درست مطالب را بخوانید و بر آنها متمرکز بشین و بفهمینشون و اینگونه هست که از پس سوالات امتحان بر نمی آیید. اونم با وقت محدود و سوالات بیشتر تستی ای که دارد و نیاز به سرعت عمل بیشتری هم دارد. شما دوست عزیز باید ابتدا این علل را در خود جستجو کنید و مطمئن باشید که هیچ کس جز خودتون نمی تونه بهتون کمک کنه. با برنامه ریزی دقیقتر و اعتماد به نفسی بیشتر حتما موفق می شوید . در ضمن یه مطلب دیگه هم بهتون بگم که اصلا دچار استرس و اضطراب در موقع خوندن نشید واصلا زمان خوندن به نتیجه ش فکر نکنید بلکه به چیزی که می خونید توجه کامل داشته باشید تا در ارامش بیشتری باشید و چیزی رو که می خونید خوب بفهمید. اینایی رو که گفتم براتون تجربه ی 4 ساله م در دانشگاه پیام نور بوده وامیدوارم که استفاده کرده باشید. با اینحال اگر باز هم سوالی داشتید در خدمتم دوست عزیز.
    موفق و پیروز باشید
    شبی از پشت یک تنهایی نمناک و بارانی
    تو را با لهجه ی گلهای نیلوفر صدا کردم
    تمام شب برای باطراوت ماندن باغ قشنگ آرزوهایت دعا کردم...

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    34
    دستاوردها:
    تشکرها
    1

تشکرشده 3 در 3 پست

Array

مرسی از پاسختون.
    شما خودتون چطوری درس می خوندید؟
    کتابها رو چند دور میکردید؟
    توی کلاسها یا امتحان میان ترم شرکت میکردید؟
    چند ساعت در روز می خوندید؟
    شاید پاسخ این سوالها به من کمک کنه.

عضو همراه

آخرین بازدید
    سه شنبه 04 اسفند 94 [ 11:19]
    سطح
    93
    Level completed: 45%, Points required for next Level: 551
    Overall activity: 6.0%
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    4,205

تشکرشده 4,459 در 1,179 پست

Array

یک توضیح دیگر درباره میان ترم های دانشگاه پیانور...
    >>>که بنا به اطلاع بنده ::::6 نمره شما دست استادتان هست....اما در چه شرایطی این نمره به شما اطلاق می شود.....که اگر فقط در اخر ترم در جلسه امتحان میان ترم شرکت کنید و بتوانید امتحان را خوب پاسخ دهید 6 نمره به شما اطلاق می شود....اما در چه شرایطی اگر هم شرکت کنید و نمره 6 را هم بگیرید نمره ای از آن 6 نمره به شما داده نمی شود در صورتی که در ورقه پایان ترم(تستی که سوالات از تهران می اید و 14 نمره هست) از 7 کمتر بگیرید دیگر ...ان 6 نمره به شما داده نمی شود و با ضریب ده هفتم حساب خواهد شد...

...>>دور کردن کتاب ها مهم نیست مهم مفهومی خواندن و زیرک بودن است.... حتما به شما پیشنهاد می کنم از تست های راهنمای کتاب های پیام نور استفاده کنید و قبل از امتحان نمونه سوال های امتحانی را بگیرید تا آشنا شوید که ممکن است از کدام قسمت بیشتر سوال دهند.....

>>>در مورد افراد مختلف زمان مطالعه و نوع ان فرق می کند شاید کسی به جهت هوش بالا و کشش مغزی در یک ساعت دو فصل را تمام کند و یک نفر در یک روز یک فصل را...
    بستگی به نوع عادت شما و نوع درک شما از مطالب دارد ...اما سعی کنید از حجم کمتر به سوی حجم بیشتر مطالعه کنید...اگر امروز یک فصل کتاب فردا یک فصل و نیم پس فردا دو فصل

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 21 مرداد 88 [ 16:11]
    سطح
    42
    Level completed: 38%, Points required for next Level: 125
    دستاوردها:
    تشکرها
    188

تشکرشده 191 در 101 پست

Array

خواهش می کنم دوست عزیز

من خودم در طول ترم حداقل یکبار تمام کتابهامو دوره می کردم تا در زمان امتحانات مرور دوباره ی اون کتابها برام اسونتر باشه و اگه وقتی هم براش نداشته باشم لاقل خیالم از بابت خوندن قبلشون راحت باشه چرا که مسلما مقداری از اون مطالب هنوز به یادم مونده. در مورد امتحانات میان ترم هم که این بستگی به استاد مربوطه داشت اما من شرکت نمی کردم و بیشتر وقتم را صرف خوندن و تکرار مطالب مهم می کردم و در واقع خداییش خیلی می خوندم. یعنی هر چه کتابم حجمش سنگینتر بود وقت زیادی رو صرف خوندنش می کردم. چه واحدها و دروس عملی چه تئوری. سعی میکردم 4 یا 5ساعت در روز رو حداقل بخونم. البته ناگفته نماند که زمان امتحانات علاوه بر کتاب نمونه سوالهای سال گذشته رو که از دانشگاه می خریدم نیز می خوندم و حتی بعضی وقتا که وقتم کم بود فقط به خوندن همین نمونه سوالات اکتفا میکردم و خیلی زیاد هم کمکم می کرد و بیشتر سوالتش هم در امتحان می اومد اکثر اوقات.

در مورد 6 نمره ای که دوست عزیز نقاب گفتن بگم که اصلا همچین چیزی نیست و حتی اگر هم در امتحان میان ترم شرکت می کردیم و نمره خوبی هم می آوردیم باز هیچ تاثیری به حالمان در پایان ترم نداشت چون اصلا تاثیر نمی دادن نمره رو و این امتحان میان ترم فقط حکم یه امتحان تشریفاتی رو داشت که من یه دوبارشو شرکت کردم بعد دیدم فایده ای نداره دیگه شرکت نکردم البته این مسئله در مورد دروس تئوری و خودخوان صادق بود وگرنه در مورد دروس عملی که اوضاع خیلی بهتر بود و به احتساب کار عملی نمره ی پایان ترم اکثر بچه ها خوب میشد البته یه کار عملی و تحقیق خوب و درست و تر وتمیز.
    شبی از پشت یک تنهایی نمناک و بارانی
    تو را با لهجه ی گلهای نیلوفر صدا کردم
    تمام شب برای باطراوت ماندن باغ قشنگ آرزوهایت دعا کردم...

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 16 مهر 89 [ 23:11]
    سطح
    42
    Level completed: 1%, Points required for next Level: 198
    دستاوردها:
    تشکرها
    126

تشکرشده 124 در 58 پست

Array

سلام دوست عزیز.
    دوست خوبم مشکل سیستم دانشگاه پیام نور است نه شما.
    من هم در حال حاضر دانشجو پیام نور هستم. متاسفانه در رشته ی من 80 درصد دانشجو ها از جمله خود من مشکل شما رو دارن . من در دانشگاه آزاد در یک رشته ی دیگه درس خوندم و یک کدوم از این مشکلات رو نداشتم.
    به طور مثال در یکی از درس های ماحدود 70 درصد دانشجویان برای بار چهارم هم قبول نشدند.و جالب اینجاست که این درس تا کنون ریزشی اعلام نشده.
    من امروز به یکی از دوستام برخوردم که ایشون هم مثل شما پریشون بود و تصمیم گرفته بود انصراف بده.که کلی با هم صحبت کردیم و منصرفش کردم.
    این دانشگاه وسیستم مشکل زیاد داره ولی به نظر من نکات مثبت هم کم نداره.
    آمار قبولی دانشجویان در ارشد در دانشگاه های معتبر بسیار بالاست.(توجه داشته باشید که ما به جای یک جزوه برای هر درس یه کتاب 400-500 صفحه ای رو خیلی عمیق مطالعه میکنیم و نمره ای که میاریم 80 درصدش مطالعه خودمون و 20 درصدش آموزش های استاد است )
    همزمان با تحصیل می تونیم یه کاری هم در رابطه با رشتمون داشته باشیم و تجربه ای کسب کنیم که وقتی در سمون تموم شد تازه مدرک بدست دنبال کار نگردیم و یا با تجربه ای که داریم شاید کار مناسب تری پیدا کنیم.
    و مزیت های بسیاری که برای افراد متاهل مخصوصا آقایون داره و...

دوست عزیز برای موفقیت در امتحانات پیام نور باید متن کتاب و لغت به لغت درک کرده باشی تا بتونی از پس سوالات تستی بر بیای و برای سوالات تشریحی باید تمام تمرینات تشریحی کتابو حداقل یک بار حل کرده باشی که البته می دونم حجمش زیاده ولی اصولا سوالات تشریحی همون تمرینات کتاب هستند گاها حتی بدون هیچ تغییری.

از جزوه ها و کتاب های کمک درسی فقط میتونی برای درک بیشتر استفاده کنی ولی مهم متن کتاب و سوالات کتاب است.بیشتر وقت بزار براش.(می دونم که کتاب ها اسمش خود آموز ه ولی بیشتر مارو گیج میکنه و اصلا خوب و استاندارد نوشته نشده ولی چاره ای نیست)

مثلا اگه نرم افزار میخونی استاد هم ازت نخواست خودت باید حتما برنامه نویسی کنی چون کدها رو نباید حفظ کرد چند بار که تمرین کنی ناخوداگاه ملکه ی ذهنت میشه یا در رشته های دیگه هم به نوعی دیگه. منتظر استاد نباش . خودت تلاش کن .( باور کن وقتی خودت یاد می گیری خیلی شیرینتره و هیچ وقت هم فراموش نمیشه)

حتما نمونه سوالات ترم های پیش و تهیه کن احتمال تکرار سوال خیلی بالاست. (اگه هم سوال تکراری نباشه حسنش به اینه که دیگه میدونی کدوم قسمت کتاب مهتره و رو همون تاکید میکنی)
    اگه فر صت داری و شاغل نیستی در کلاس اساتید دیگه هم شرکت کن چون استاد فرصت نداره به تک تک اشکالات شما رسیدگی کنه با وقته کمی که داره. میتونی غیر از استاد خودت از بقیه اساتید هم برای رفع اشکال استفاده کنی.شاید روش تدریس یه استاد دیگه ای رو بیشتر بپسندی .پس از این موقعیت استفاده کن.

این تجارب من بود که در اختیار شما گذاشتم . از همه مهمتر نا امید نباش. صورت مسئله روپاک نکن. روش کار رو عوض کن. راه حل های مختلف و امتحان کن. شما برای قبولی در دانشگاه زحمت کشیدی. وقت گذاشتی پس حیفه به این زودی نا امید بشی.من دانشجوهای زیادیو میشناسم که وضعیت شما رو دارن ولی ناامید نشدند و تلاششون و بیشتر کردند.

موفق باشی دوست عزیزم.

نقاب درست میگن دوست عزیز . این قانون جدید پیام نوراست که اگه در مجموع از نمره ی تستی و تشریحی بتونیم نمره ی7 کسب کنیم نمره ی میانترم که دست استاده به این 7نمره اضافه میشه. ولی اگه نتونیم 7 بیاریم حتی اگه نمره ی میان ترم 6هم شده باشیم هیچ تاثیری نداره و نمی تونیم نمره ی قبولی کسب کنیم.و خود من تا این ترم هرچی نم ره ی میان ترم داشتم استاد تا ثیز داده و اصلا فرمالیته نیست. مگر اینکه نمره ی خیلی بالایی بیاریم که استاد بدون توجه به میا ن ترم 6 نمره ی کامل رو بده.

شما می تونین در جلسه ی میان ترم شرکت نکنید و حتی در پایان ترم نمره ی 7 در مجموع کسب کنید . ولی فرقش در اینه که اگه نمره ی میان ترم داشته باشید مثلا از 6 نمره 6 اورده باشین با اون 7 جمع بشه میشه13.
    ولی اگه نمره میان ترم نداشته باشید نمره ی 7 شما ضربدر 7/10 میشه و میشین 10.
    خوب اونوقت مگی چرا مشروط میشم.
    پس نم ره یمیان ترم هم خیلی مهمه
    و در معدل تاثیر داره.
    مثلا من امروز امتحان میان ترم داشتم نمره 6 هم میارم. دیگه خیالم راحته که اگه حتی پایان ترم 7 بیارم بازم از 10 بهتره.

12. کاربر روبرو از پست مفید yasi_m تشکرکرده است .

yasi_m (پنجشنبه 10 اردیبهشت 88)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 19 خرداد 88 [ 06:51]
    سطح
    42
    Level completed: 2%, Points required for next Level: 197
    دستاوردها:
    تشکرها
    27

تشکرشده 30 در 20 پست

Array

دوست خوب سلام
    من با تمامی حرفهای دوستان موافقم ولی عامل بزرگ ناموفقی شما این است که به خودت ایمان نداری و اعتماد به نفست رو از دست دادی فکر میکنم وقتی داری درس میخونی تقریبا مطمئنی که نتیجه نمیگیری و همین موضوی باعث میشه نتونی موفق بشی باید خودت رو باور کنی و این حالت رو که من هر چی درس بخونم نتیجه نمیگیرم از خودت دور کنی چون در این شرایط اضطراب و استرس شما در هنگام امتحان اجازه نمیده موفق بشی

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    34
    دستاوردها:
    تشکرها
    1

تشکرشده 3 در 3 پست

Array

دوستان از همگی ممنون.
    من در شروع هر ترم سعی کردم تلاشم رو بیشتر کنم و با اعتماد کردن به خودم و دور کردن افکار منفی نتیجه ی جدیدی بگیرم اما . . .
    بار ها شده که به نتیجه فکر نکردم و فقط سعی کردم از خوندن اون درس لذت ببرم.
    اما آخر ترم نتیجه طوری شد که حتی استاد من بهم گفت چرا اینطوری کردی ؟ از شما انتظار نداشتم . شما که وضعیتت خوب بود پس چرا 10 گرفتی.
    این حرفی بود که من چندین بار دیگه از استادا و هم کلاسیهام شنیدم ولی هیچ توضیحی نداشتم بدم تا از خودم دفاع کنم.
    یه روانشناس به من گفت تو باید قبول کنی که شکست خوردی.
    اما من نمی خوام اینو باور کنم چون هیچ دلیلی برای شکستم پیدا نمی کنم.
    تمام این کارهایی که شما گفتید برای من خاطره است البته تشکر میکنم . اما در مورد من فایده ای نداشت .
    کسی هست که راه جدید تری سراغ داشته باشه؟
    در مورد امتحان میان ترم هم حق با جناب نقاب .
    امتحان میان ترم 6 نمره است که بستگی به این داره که از امتحان پایان ترم نمره 7 کامل رو گرفته باشیم. در این صورت نمره ی میان ترم(که یا خود فرد با شرکت در امتحان گرفته و یا استاد با توجه به نمره ی پایان ترم در نظر گرفته) با نمره پایان ترم جمع میشه.

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)