1 وقتی مرد دیر به خانه می اید:
انچه زن باید بگوید(از اینکه دیر میکنی خوشم نمیاد ناراحت میشم. ممنون میشم اگه دیر تر میا ی یه زنگ بزنی)
ومرد وقتی دیر میکنه باید بگه: منو ببخش بخاطردیر کردم و اینکه باعث شدم ناراحت بشی. سعی کنید نیاز زن رو درک کنید و به او اعتبار بدهید
2-وقتی مرد چیزی را فراموش میکنه
انچه زن باید بگوید(دوست ندارم فراموش کار باشی)یا خیلی ساده بگوید (ممنون مشدم اگه....)(مرد می فهمه که چیزی رو فراموش کرده)
و مرد بایدبگوید :(من فراموش کردم...ناراحتی؟)بعد بدون انکه بگوید ناراحتی وعصبانیت او بی مورده اجازه بده او حرف بزنه.وقتی زن صحبت میکنه در میابد که مرد به او وحرفهایش اهمیت میده در نتیجه زود اروم می شه واز مرد قدردانی میکند
3_وقتی مرد از خلوتش میاد بیرون:
زن باید بگوید(میدونم بعضی وقتا باید تنها باشی ولی از این کار ناراحت میشم.نمیگم کارت درست نیست فقط میخواستم بدونی چه احساسی دارم)
و مرد باید بگوید:وقتی تنها میشم تو رو درک میکنم.احساس میکنم این کارم خیلی تو رو ناراحت میکنه بیا باهم صحبت کنیم(زن میفهمه که مرد به اون اهمیت میده راحت عقب نشینی او را تحمل میکنه.
4_وقتی مرد همسرشو نا امید میکنه:
زن باید بگوید:دوست ندارم ناراحت شوم.فکر کردم بهم زنگ میزنی عیبی نداره .فقط دوست داشتم می دونستم چه احساسی داری وقتی تو.....
و مرد باید بگوید:میدونم که تو رو نا امید کردم.بیا در موردش با هم حرف بزنیم.تو چه احساسی داشتی؟بگذارید همسرتون صحبت کنه به حرفهاش گوش بدین تا احساس خوبی بهش دست بده.بعد از مدتی بگویید: از من چه در خواستی داری که احساس می کنی میتونم ازت حمایت کنم؟
5_وقتی مرد عجول است و زن با این کار مخالف است
زن باید بگوید:وقتی عجله نداریم احساس بهتری دارم اما خیلی بدم میاد وقتی عجله می کنیم
و مرد:منهم از این کار خوشم نمی یاد سعی میکنم کارهامو با حوصله بیشتری انجام بدم
6-وقتی زن احساس میکنه شوهرش به حرفهای او اهمیت نمیدهد
زن باید بگوید:حالم خوب نبست می تونی به حرفهام گوش بدی با این کار حالم بهنر میشه
و مرد:متاسفم که با این حرف تو رو ناراحت کردم.تو از من چه برداشتی میکنی؟مرد فرصت میده تا زن حرفشو بزنه. در زمانی که رنجش پیش میاد باید ان را شنید تا برطرف شود اونهم از راه درک وتوجه[/size]
مردان مریخی و زنان ونوسی