به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 23
    عضو همراه آغازکننده

آخرین بازدید
    شنبه 27 شهریور 89 [ 17:39]
    سطح
    63
    Level completed: 72%, Points required for next Level: 85
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    484

تشکرشده 502 در 230 پست

Array

آیا این حق خانواده دختر است؟

سلام
    دوستان عزیز من خلاصه موضوع رو بیان می کنم.
    مشکل مربوط به یکی از دوستان نزدیک من می باشد. ایشان قبلا قصد عزیمت به خارج را داشند و شرایط بسیار مناسبی برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا و گرفتن بورس دریکی از بهترین دانشگاههای کانادا را دارند. ایشان چندیست که به خانومی علاقه مند شده اند و در جلسه خواستگاری که پیش از عید داشتند، پدر دختر بیان داشتند که دختر ایشان نمی خواهد از کشور خارج شود. دوست بنده با دیدن این شرایط قید خارج رفتن و این شرایط مناسب را زده و سعی در این دارند که در کشور شروع به کار کنند که خوشبختانه بلافاصله بعد از عید موفق به پیدا کردن کاری مناسب شده اند. مشکل اینجاست که خانواده دختر در جلسه دوم خواستگاری اعلام کرده اند اگر تا زمان داشتن شرایط ازدواج برای دوست بنده، خواستگاری با شرایط مالی و یا کاری مناسبتر برای ایشان پیدا شود منتظر دوست بنده نمی مانند.
    1- آیا این واقعا حق خانواده دختر است. با این درک که این پسر از موقعیت های بسیار خوبی برای ادامه تحصیل در خارج کشور برای دختر ایشان زده است، این عدم صبر برای محیا شدن شرایط مالی که نهایتا 6 ماه تا 1 سال به طول می انجامد کار منصفانه ایست؟ یا لااقل مرسوم است؟
    2 - آیا این کار دوست بنده عاقلانه است. پشت پا زدن به آینده ای روشن برای دختری که هنوز قطعی نیست جواب خانواده ایشان.توجه کنید که اگر زمان برای خروج کشور طی شود عزیمت ایشان به خارج از کشور با مشکلات جدی همراه خواهد بود و شاید هرگز نتوانند با منابع مادی محدودشان این کار را انجام دهند.

عضو کوشا

آخرین بازدید
    پنجشنبه 02 مهر 88 [ 19:01]
    سطح
    63
    Level completed: 83%, Points required for next Level: 53
    دستاوردها:
    تشکرها
    331

تشکرشده 338 در 126 پست

Array

RE: آیا این حق خانواده دختر است؟

سلام سورنای عزیز و بزرگ:
    به نظر من هر کسی یه اولویتی داره و با توجه به اختیار و عقل و منطقی که داره به نتیجه میرسه و تصمیم میگیره، حتما این خانم محترم این ارزش را داشته که ایشون به خاطرش از فرصت بسیار خوب تحصیلات در کانادا با شرایط بورسیه بگذرد این بر می گردد به اولویت های زندگی ایشون.
    البته اینکار ریسک هم هست و بستگی به شناخت این فرد از خودش و اون خانم داره، این آقا باید ببینند آیا در درازمدت نیز همین احساس گذشت را به این خانم دارند یا نه؟ و البته مهم تر خود دختره که چقدر قدر شناس باشند و باز به خاطر گذشت این آقا از یه سری توقعات خودشون و خانوادشون بگذرند. که با توضیحات شما می بینیم که خانواده این خانم شرایط این آقا را درک نکرده اند ...و این سوال پیش میاد که دختر خانم در این رابطه چه نظری دارند؟ آیا تلاشی کرده اند یا با خانوادشون هم عقیده اند؟ آیا انقدر توان دارند که خانواده را متقاعد کنند؟ ...
    و اگه این هم یه عشق و گذشت یه طرفه باشه نه عاقلانه نیست.

3. 4 کاربر از پست مفید estar7 تشکرکرده اند .

estar7 (شنبه 05 اردیبهشت 88)

عضو همراه

آخرین بازدید
    سه شنبه 04 اسفند 94 [ 11:19]
    سطح
    93
    Level completed: 45%, Points required for next Level: 551
    Overall activity: 6.0%
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    4,205

تشکرشده 4,458 در 1,179 پست

Array

سلام بر برادر عزیزم سورنا...
    دوست خوبم "استار" به خوبی مطلب را بیان نمودند....
    اما سورنا جان تقصیر اصلی را در دوست شما می بینم که بدون در نظر گرفتن شرایط و بدون شناخت از خانواده انان و همچنین دختر......به خواستگاری ایشان رفته اند....
    و اشتباه دوم دیگر بدون هیچ گونه ضمانتی از خانواده دختر ....قید آینده و کار خود را زده اند.

سوالی داشتم.....ایا نمی شود فرض کرد که خانواده دختر برای رد دوست شما ....نرفتن دختر به خارج را بهانه کرده باشند ...و بعد از مشاهده اینکه دوست شما دست بردار نیست بازهم شرط دیگری گذاشتند برای رد این آقا....
    اما همان طور که "استار" اشاره کرد بستگی به تلاش دختر و قانع کردن خانواده از او دارد..
    موفق باشی...

5. 2 کاربر از پست مفید حسین پور تشکرکرده اند .

حسین پور (شنبه 26 اردیبهشت 88)

عضو همراه آغازکننده

آخرین بازدید
    شنبه 27 شهریور 89 [ 17:39]
    سطح
    63
    Level completed: 72%, Points required for next Level: 85
    دستاوردها:
    تشکرها
    484

تشکرشده 502 در 230 پست

Array

سلام دوستان عزیز نقاب و استار عزیز
    بسیار ممنونم.
    خواستگاری انجام شده بسیار رسمی و سنتی است و علاقه از ابتدا یک طرفه است مگر اینکه تاکنون پیش اومده باشه. هرچند دختر به آمدن به خارج هم حتی ابراز علاقه کرده است! ولی تصور بر اینه که رو حرف پدرشون نمی تونه حرف بزنه. در ضمن پدر ایشون اصلا تا شرایط فراهم نباشه( من جمله شرطی رو قائل شدند که طبق اون دختر در هر نقطه ای از شهر زندگی نکنه) اجازه این وصلت رو نمی دن.
    نقاب عزیز در مورد سوال شما. تصور نمی کنم اینطور باشه. اونها بر سر بندهای عقدنامه هم برخی از حرفا رو زدن. اما پدرشون می گه دختر من نمی تونه بدون داشتن شرایط با شما ازدواج کنه. شما اینها رو فراهم کن اگر ایشون تا اون زمان مجرد بود من مشکلی ندارم. من خواستم به دوستم بگم که کل قضیه رو بی خیال بشه ، خیلی یک طرف این طناب سسته. اما خواستم مشورت از دوستان خودم بگیرم. ممنونم

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 22 آذر 88 [ 22:18]
    سطح
    36
    Level completed: 41%, Points required for next Level: 89
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    98

تشکرشده 100 در 62 پست

Array

سلام سورنا جان

از شما بعیده که اون پسره وقتی همچین .... رو داره میکنه چرا توجیهش نمیکنی!؟؟....مصداق بارزی از چاله به چاه افتادن!..............
    پدر دختر بیان داشتند که دختر ایشان نمی خواهد از کشور خارج شود.
    ببین اگه پدر دختر از الان داره منم منم میکنه و برای دختره تصمیم میگیره باید کلا قید همچین دختری رو زد!...مگر اینکه حداقل خود دختره بگه.....
    ای بابا دوست شما هم که کاملا احساسی عمل کرده! چند سالشونه؟ چکار میکنن؟
    حالا هم برای همچین دختری این کار رو کرده.....اوکی؟.....آفرین!.براوو !!!که چه قشنگ هم جوابش رو از سمت همچین خانواده ای! گرفته........
    همچین خانواده ای قصد فروش دخترش رو داره!.انگار معامله ماشین میکنن........واقعا که.....

وحماقتی که متوجه دوست شماست این هست که خواسته یا ناخواسته راه برده شدن رو پیش گرفته و همچین خانواده ای! رو ارباب خودش کرده......و خدای ناکرده در صورت ازدواج برای همیشه با وی همچون برده ای رفتار خواهد شد.....و پدرزن گرامی!!!...تصمیم گیرنده و سکان دار زندگی وی.......(بنا به اصل تز ارباب و برده! :D...)

1-ببین سورنا بحث حق و ناحق نیست.....این که انسانها میخان چه روشی رو برای زندگی پیش بگیرن و......دست خودشونه.......اینکه میخان ارباب باشن یا برده دست خودشونه....حالا که دوست شما استعداد بسیار خوبی برای برده شدن داره!....همچین خونواده ای با کشف این استعداد!... هر روز یه شرط جدید و نقشه ای جدید و.....آخر و عاقبت همچین ازدواجی کاملا معلومه......:cool:
    2-کار دوستتون رو هم که گفتم کاملا .... و احساسی....باید هرچه زودتر همچین فردی رو که تصمیم گیرندش پدرش و .....و خونوادش به جای ازدواج به فکر معامله و....هستند رو فراموش کرده و جهت اخذ ویزا و تشریفات مربوط در اسرع وقت اقدام کنن.....چرا که پشیمانی هیچ سودی نداره.......وقتی که 10-15 سال دیگه به خودش اومد.......
    (دوست بنده هم بورس از کلگری گرفت 3 ماه نیست که رفته,اوضاع اقتصادی رو در این شرایط به نفع دانشجویان توصیف میکنه در اون جا...);)

نقل قول نوشته اصلی توسط sorena_arman
    سلام دوستان عزیز نقاب و استار عزیز
    بسیار ممنونم.
    خواستگاری انجام شده بسیار رسمی و سنتی است و علاقه از ابتدا یک طرفه است مگر اینکه تاکنون پیش اومده باشه. هرچند دختر به آمدن به خارج هم حتی ابراز علاقه کرده است! ولی تصور بر اینه که رو حرف پدرشون نمی تونه حرف بزنه. در ضمن پدر ایشون اصلا تا شرایط فراهم نباشه( من جمله شرطی رو قائل شدند که طبق اون دختر در هر نقطه ای از شهر زندگی نکنه) اجازه این وصلت رو نمی دن.
    نقاب عزیز در مورد سوال شما. تصور نمی کنم اینطور باشه. اونها بر سر بندهای عقدنامه هم برخی از حرفا رو زدن. اما پدرشون می گه دختر من نمی تونه بدون داشتن شرایط با شما ازدواج کنه. شما اینها رو فراهم کن اگر ایشون تا اون زمان مجرد بود من مشکلی ندارم. من خواستم به دوستم بگم که کل قضیه رو بی خیال بشه ، خیلی یک طرف این طناب سسته. اما خواستم مشورت از دوستان خودم بگیرم. ممنونم

اوه!....این پست رو من ندیدم و پست قبلیم کاملا بر اساس پست 1 شما بود.....پس پست قبلیم رو 100% تایید میکنم و حرفی ندارم!.....چیزی که عیان است ......چه حاجت ........
    پدر دختره فکر کرده آسمون سوراخ شده.همچین تحفه ای افتاده زمین!...پاشو جم کن.....:cool:

عضو همراه

آخرین بازدید
    یکشنبه 14 اسفند 90 [ 23:46]
    سطح
    62
    Level completed: 5%, Points required for next Level: 287
    دستاوردها:
    تشکرها
    4,165

تشکرشده 4,222 در 1,018 پست

Array

واقعا که چه خانواده ای هستن!
    اخه ادم واسه یه همچین انسان با گذشتی شرط میزاره؟
    البته من فکر می کنم خانواده دختر دیدن که دوستتون عاشق هستن دارن ازش سواستفاده میکنن ،من خودم دخترم ولی واقعا از این پدر حالم به هم خورد
    (ببخشیدا)

عضو همراه

آخرین بازدید
    دوشنبه 05 تیر 91 [ 11:23]
    سطح
    57
    Level completed: 93%, Points required for next Level: 14
    دستاوردها:
    تشکرها
    650

تشکرشده 657 در 204 پست

Array

سلام
    به نظر من دوست تون یکم داره احساسی باقضیه برخورد می کنه زمانی که خواستگاری رسمی شده یعنی اینکه اونا متعهد شدن به این ازدواج پس دیگه نمی تونن شرای بزارن
    این خانوم باید از خودشون استقلال بیان داشته باشن و برای کسی که حاضر شده تحصیل و آیندشو بخاطرش رها کنه ارزش قائل بشه و در برابر خانواده ازش دفع کنه
    آیا تا بحال دوستتون بدون رودربایستی با این خانوم صحبت کردن ؟؟
    آیا در برابرتا بحال رفتاری از این خانوم دیدن که تضمینی باشه برای زندگیشون ؟؟
    ایا دوستتون قرار یک عمر تو زندگی یک طرفه گذشت کنه ؟/
    آیا بعدا از این کار خسته نمی شه؟؟
    همه چیز باید متقابل باشه این زندگی قشنگه دختر هم باید چیزی برای گفتن داشته باشه
    دوره ی روابط سنتی گذشته و دیگه نمی شه گفت که پدر دختر براش تصمیم بگیره

عضو همراه

آخرین بازدید
    سه شنبه 23 آذر 00 [ 07:11]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    VeteranTagger Second ClassSocial25000 Experience Points
    تشکرها
    5,746

تشکرشده 6,060 در 1,481 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array

به نظر من دختری که تا حالا هیچ واکنشی به خواسته های پدرش نشون نداده یعنی از این وضعیت راضی هست و خودش هم مثل پدرش فکر میکنه و یا به شدت تحت نفوذ پدرش هست که این نفوذ میتونه بعد از ازدواج دختر هم ادامه داشته باشه
    به نظر من به دوستتون بگین قبل از اینکه کلا بی خیال قضیه بشه به طور مستقیم از نظر دختره مطلع بشه و بعد تصمیم به ادامه دادن یا کات کردن بگیره

عضو همراه

آخرین بازدید
    سه شنبه 13 مهر 89 [ 16:10]
    سطح
    74
    Level completed: 46%, Points required for next Level: 216
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    954

تشکرشده 992 در 530 پست

Array

سلام
    من به شخصه با برخي از فداكاري ها و از خودگذشتگي ها در زندگي مخالفم و نيز اعتقاد دارم كه هر كسي براي به دست آوردن هر چيزي كه مي خواهد ناچار است كه يكسري از امكانات را از دست بدهد. اين به عهده خود فرد است كه انتخاب كند كه براي بدست آوردن چه چيزي، چه چيزهايي را از دست مي دهد. ديگران تا اندازه كمي مي توانند در اين چنين تصميمات دخيل باشند. بهتر است افراد با ديد باز و كاملا منطقي شرايطشان را بسنجند تا هم در منگنه گير نكنند و هم خداي نكرده از تصميم خود پشيمان نشوند.

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 26 بهمن 89 [ 15:28]
    سطح
    38
    Level completed: 2%, Points required for next Level: 148
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    158

تشکرشده 159 در 70 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط sorena_arman
    مشکل اینجاست که خانواده دختر در جلسه دوم خواستگاری اعلام کرده اند اگر تا زمان داشتن شرایط ازدواج برای دوست بنده، خواستگاری با شرایط مالی و یا کاری مناسبتر برای ایشان پیدا شود منتظر دوست بنده نمی مانند.
    1- آیا این واقعا حق خانواده دختر است. با این درک که این پسر از موقعیت های بسیار خوبی برای ادامه تحصیل در خارج کشور برای دختر ایشان زده است، این عدم صبر برای محیا شدن شرایط مالی که نهایتا 6 ماه تا 1 سال به طول می انجامد کار منصفانه ایست؟ یا لااقل مرسوم است؟
    2 - آیا این کار دوست بنده عاقلانه است. پشت پا زدن به آینده ای روشن برای دختری که هنوز قطعی نیست جواب خانواده ایشان.توجه کنید که اگر زمان برای خروج کشور طی شود عزیمت ایشان به خارج از کشور با مشکلات جدی همراه خواهد بود و شاید هرگز نتوانند با منابع مادی محدودشان این کار را انجام دهند.
    معمولا درمیان خانواده هایی که به لحاظ وضعیت مالی در سطح بالایی قرار دارند مادیات از اهمیت ویژه ای برخوردار هست البته موارد استثناء وجود دارد.تصور من بر این هست که خانواده دختر خیلی مادی گرا هستند ارزش دهی به شان و منزلت اجتماعی پسر و گذشتن از موقعیت تحصیل در خارج زمانی که توقعات مالی خانواده دختر در اولویت قرار بگیرد در نظر گرفته می شود عنوان کردن به صورت مستقیم هم مهر تایید هست حال اگر خانواده دختر از این قشر باشند شروط و عدم صبر را حق مسلم خود می دانند.و گرنه انصاف حکم می کند به کسی که برای بدست آوردن دخترشون از موقعیت های سرنوشت ساز چشم پوشی می کنه به کسی که آینده امیدوار کننده دارد پاسخی مناسب تر بدهند .

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)