به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3
    عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 28 مرداد 88 [ 09:50]
    سطح
    47
    Level completed: 4%, Points required for next Level: 192
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    213

تشکرشده 216 در 84 پست

Array

آیا می توانید همسری نمونه باشید؟

آیا میتوانید همسری نمونه باشید؟

آیا می‌دانید عادت چیست؟
    عادت تكرار می‌آورد و به دنبال تكرار، كسالت و روزمرگی! چگونه می‌توانیم همیشه تازه و نو و همسری نمونه باشیم.
    زن می‌گوید: صبح كه همسرم می‌خواهد سر كار برود، همراه او بلند می‌شوم و یه صبحانه كامل با هم می‌خوریم، این امر باعث می‌شود كه مرد احساس تنهایی نكند، بنابراین همانطور كه اون زود از خواب بلند می‌شود و به خاطر آسایش و رفاه خانه از خوابش می‌گذرد، من هم با او همراهی می‌كنم تا احساس نكنه همه بار زندگی رودوش اونه، اگر من صبحها بیدار نشوم و او را بدرقه نكنم، زندگی براش یكنواخت می‌شود و كم‌كم عادت می‌كند كه زن خود را نبیند و احساس یكی بودن و همراه بودن رو از دست بدهد. اگر محیط كارش طوری باشد كه بتوانم به اون زنگ بزنم، وقت ناهار باهاش تماس می‌گیرم كه ببینم غذا شو خورده یا نه؟
    اما اگر مدام به او زنگ بزنم، تمركز كاری خود را از دست می‌دهد و حس می‌كند كه درمحیط كار هم آزادی فكری نداره و هم زمان باید دو مسئولیت متفاوت را به دوش بكشد و گاهی هم حس می‌كند كه نگاهی اونو زیرذره‌بین گذاشته و كنترل می‌كنه و باید برای هر ساعت خودش جوابی بدهد! این امر باعث می‌شود كه كم‌كم به صدای زنگ تلفن حساسیت پیدا كند و دچار اضطراب شود. وقتی به خونه بر می‌گرده، به استقبالش می‌روم و بعد از سلام واحوالپرسی ساده و كوتاه وسایلشو از دستش می‌گیرم و بعد در محیطی آرام و پر از سكوت یه چایی داغ با هم می‌خوریم، تا بتواند از محیط و مشغله‌های كاری‌اش جدا و خودشو با محیط خانه هماهنگ كند، زیرا ما زنها می‌توانیم درعین حال كه به كارهای شخصی و حتی اداری خود می‌رسیم به چیزهای دیگر هم فكر كنیم و تصمیم بگیریم. به تاریخ به ادبیات به مسائل بچه‌ها وحتی می‌توانیم در ذهن خودمان اسباب خانه رو جابجا كنیم و دكوراسیون را تغییر دهیم!تا وقتی كه احساس نكنم به آرامش وهماهنگی لازم رسیده، حرفی نمی‌زنم.
    تا اینكه با پرسیدن (چه خبر)؟ اعلام حضور و آمادگی برای شنیدن مسائل روز را بكند، اول موضوعات شادی آور را براش تعریف می‌كنم و مشكلات و مسائل قابل بررسی را برای ساعتهای بعدی می‌گذارم تا بتواند همراهی‌ام كند و تصمیم‌های بهتری را با هم بگیریم.
    وقتی كه همسرم می‌خواهد از مسائل بیرون برایم حرف بزند بدون هیچ عجله‌ای كنارش می‌نشینم و به چشماش نگاه می‌كنم تا علاقه و دقت مرا متوجه شود حتی اگر به نظرم بیاید كه از اون حرفها سر در نمی‌آورم و یا برایم جالب نیست به دغدغه‌هایش احترام می‌گذارم و به او گوش می‌كنم، چرا كه اگر برای من كه همراه و همسر او هستم حرف نزنه، احساس می‌كنه كه برام اهمیتی نداره و كم‌كم از من دور می‌شه و چون آدم‌ها در هر موقعیت اجتماعی و شغلی كه باشند، نیاز به یك همدم و مونس دارند، اگر این نیازشان برطرف نشود، كم‌كم در خودشان فرو می‌روند و تمام حرفهاشونو در درون خودشان زندانی می‌كنند و وقتی روزی لبریز شد ممكن است كه دوست یا همدم دیگری را برای خودشان در نظر بگیرند... زن جوان می‌گوید: من هیچوقت خودمو با همسرم مقایسه نمی‌كنم چرا كه دنیای ما با هم متفاوت است، مردان درعمل و سكوت محبتشونو ابراز می‌كنند و زنان در كلام و بیان!
    منبع

2. 12 کاربر از پست مفید مثل من تشکرکرده اند .

مثل من (پنجشنبه 08 مهر 89)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    پنجشنبه 23 تیر 90 [ 23:16]
    سطح
    45
    Level completed: 79%, Points required for next Level: 43
    دستاوردها:
    تشکرها
    696

تشکرشده 713 در 214 پست

Array

RE: آیا می توانید همسری نمونه باشید؟

ببخشید مزاح می کنم اما یعنی واقعا چنین زن فهمیده ای پیدا می شه ؟ ;)
    این زن فهمیده و با شعور همسر خوبی هم می خواد از قول مردش هم بنویسید
    منم بچه مسلمان !!! کتابم هست قرآن رسولم داده فرمان .. که وقت صحبگاهی .... کنم شکر الهی ..

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 28 مرداد 88 [ 09:50]
    سطح
    47
    Level completed: 4%, Points required for next Level: 192
    دستاوردها:
    تشکرها
    213

تشکرشده 216 در 84 پست

Array

RE: آیا می توانید همسری نمونه باشید؟

نقل قول نوشته اصلی توسط خسته
    ببخشید مزاح می کنم اما یعنی واقعا چنین زن فهمیده ای پیدا می شه ؟ ;)
    این زن فهمیده و با شعور همسر خوبی هم می خواد از قول مردش هم بنویسید
    این هم از قول مردش:

زنها را درك كنيد تا صميميت فوران كند. تنها حسي كه اين موجود آسماني را هراسان مي‌كند عدم درك متقابل از سوي همسرش مي‌باشد. همانقدر كه مردان از عدم شايستگي مي‌ترسند، زنان از اين كه احساسات و عواطف‌شان درك نشود، بيمناك هستند.
    اگر مي‌خواهيد شوهري نمونه باشيد، بايد بدانيد كه‌:
    1 - زنان را درك كنيد.
    نيازها، عواطف و حضور همسرتان را درك كنيد. شما بايد شادي‌، ناراحتي‌، سرزندگي و كسالت و همة حالات آنها را درك كنيد.
    2 - زن بايد حرف بزند، تا راحت شود.
    زنان بايد صحبت كنند، آنان با صحبت كردن آرام مي‌شوند. همين كه شروع به تعريف كردن مي‌كنند، انگار كه آن مسئله به بهترين شكل حل شده است‌. هرگز او را از تعريف كردن و صحبت كردن‌، باز نداريد.
    3 - گوش كنيد.
    فراوان و فراوان به حرفهايش گوش دهيد. وانمود نكنيد كه مي‌شنويد بلكه با دقت به حرفها و درد دلش گوش كنيد. گوش كردن به صحبت هايش بذر صميميت را در دل شكنندة او مي‌كارد. هنگامي كه صحبت مي‌كند صميمانه نگاهش كنيد و گوش دهيد.
    4 - راه حل ندهيد.
    سريع پيشنهاد و راه حل ندهيد. زن نمي‌گويد كه شما مشكل را حل كنيد. او مي‌گويد چون تنها مي‌خواهد كه گفته شود و نمي‌خواهد مسئله حل شود. اگر مي‌گويد: سرم درد مي‌كند. نگوييد برو دكتر. بگذاريد به صحبتش ادامه دهد.
    5 - زن به توجه شما نياز دارد.
    به او توجه كنيد. به نيازهايش به لباسهايش‌، به صورتش و آرايش جديدش‌. به فعاليتهاي روزانه‌اش و به تمام صبوري‌هايش‌. وقتي وارد خانه مي‌شويد، نگاهش كنيد. به مهماني كه مي‌رويد بين مردم غرق نشويد و هراز گاهي به دنبال او نيز بگرديد. هم توجه كنيد و هم به آنها فضا بدهيد. او كفش تازه خريده و به شما مي‌گويد، چطوره‌؟ و شما مي‌گوييد: خوبه‌! او خودش هم مي‌داند كه كفش خوبي خريده است‌. چيزي بيش از اينها مي‌خواهد. او بايد بشنود كه‌: به پاهاي تو فوق العاده است‌.
    6 - زن دوست دارد مرد مقتدر باشد.
    مرد نبايد ضعيف باشد. زنان از تماشاي قدرت همسرشان لذت مي‌برند. مقتدر باشيد. دست كم نشان دهيد كه مقتدريد. تلاش كنيد. با شخصيت و محترم باشيد. ورزش كنيد. خرابي‌هاي خانه را سريع تعمير و اصلاح كنيد. مسؤوليت‌پذير باشيد.
    7 - زن دوست دارد كه به او احترام بگذاريد.
    به او احترام بگذاريد. تنها خدا مي‌داند كه احترام گذاشتن به او چقدر برايش لذتبخش است‌. مرد و زن در جلوي در ايستاده‌اند. زن كيف مي‌كند اگر شما بگوييد: اول خانمها و او جلو برود. هرگز زن را جلوي ديگران خرد نكنيد. پيش بچه‌ها، فاميل و حتي غريبه‌ها با او خيلي محترمانه صحبت كنيد.
    8 - زن به اعتبار نياز دارد.
    تنها شما مي‌دانيد كه مي‌توانيد اعتبار مورد نياز خانمها را به آنها بدهيد. زن را يكي از معتبرترين و شايد دقيقاً معتبرترين فرد خانواده معرفي كنيد. البته بدون لطمه زدن به شخصيت خودتان‌.
    9 - به همسرتان قوت قلب دهيد.
    به او اطمينان دهيد. به او بگوييد كه دوستش داريد. بگوييد كه هميشه حمايتش مي‌كنيد و تنهايش نمي‌گذاريد. بگوييد كه او يك كانون محبت است و خانه بدون او روح ندارد. قوت قلب‌، يك بمب صميميت است‌.
    اين قوانين بسيار ساده‌، اما مهم را اجرا كنيد، خواهيد ديد كه صاحب بهشت روي زمين خواهید شد.
    منبع

5. 4 کاربر از پست مفید مثل من تشکرکرده اند .

مثل من (پنجشنبه 08 مهر 89)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)