به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    جمعه 25 فروردین 91 [ 20:34]
    سطح
    34
    Level completed: 86%, Points required for next Level: 21
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    9

تشکرشده 10 در 9 پست

Array

Lightbulb ترس از ازدواج!لطفا کمکم کنید...

با سلام خدمت دوستان عزیز
    من 23 سالمه و تا حالا خاستگارای زیادی اومدن ولی هر کدوم به دلایلی رفتن و یا رد شدن.اما 2 ماه پیش یکی پیدا شده که تا حالا 2 جلسه با هم حرف زدیم و تقریبا 70% من رو البته در حد این شناخت کمی که من پیدا کردم داره ولی من یه ترس خیلی بدی از ازدواج دارم که دوست دارم ایشون هم خودش پشیمون شه و بره!
    که به نظرم چند تا دلیل عمده داره
    اول اینکه تو خونه پدرم نسبتا آرامش دارم و ترسم از به هم خوردن این آرامش و رفاه نسبیه
    دوم اینکه نزدیکترین دوستم حدود یک سال پیش در دوران عقد از همسرش جدا شد که صدمات جبران ناپذیری از این موضوع خورده و من این احساس رو دارم که قبل از ازدواج نمی تونم به شناخت کامل برسم.
    و دلیل سومش هم ترس از روابط جنسی و اینکه مشکلی از این لحاظ دارم یا نه ترس منو بیشتر می کنه و بی نهایت هم از معاینه میترسم و شرم دارم.
    میشه لطفا راهنماییم کنید؟!
    خدایا ،اگـر تـنـها تـریـن تـنـهـــایـان شـوم بـاز هـم خــــــدا هـست ، او جـانـشـیـن تـمام نـداشـتـن های مـن است.
    [align=left] \"دکتر شریعتی\"[/align]

عضو کوشا

آخرین بازدید
    پنجشنبه 21 خرداد 88 [ 05:57]
    سطح
    42
    Level completed: 7%, Points required for next Level: 186
    دستاوردها:
    تشکرها
    76

تشکرشده 81 در 38 پست

Array

RE: ترس از ازدواج!لطفا کمکم کنید...

سلام
    خوب چرا بیشتر این آقا رو نمی شناسی تا کاملا مطمئن بشی به دردت می خوره یا نه؟ ببین دوست شما چه اشتباهاتی کرده بر چه اساسی انتخاب کرده و شما از اونا تجربه بگیر و در مورد روابط جنسی چرا معاینه؟مگه مشکلی داری؟ به خودت اعتماد کن و اگر فکر می کنی آمادگی ازدواج نداری ازدواج نکن.برای ازدواج اول باید خودت تشخیص بدی که می تونی متعهد یک زندگی بشی یا نه. این طوری که به نظر میاد سن کمی باید داشته باشی و تجربه کافی نداری.بیشتر از خودت بگو. شاد باشی

3. کاربر روبرو از پست مفید شادزی تشکرکرده است .

شادزی (جمعه 28 فروردین 88)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 07 دی 88 [ 07:03]
    سطح
    48
    Level completed: 45%, Points required for next Level: 110
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    357

تشکرشده 375 در 164 پست

Array

دوست عزيز ازدواج كه ترس نداره مگر اينكه خوب خودت را نشناخته باشي .. براي اينكه كسي را بشناسي اول بايد خودتون را خوب بشناسين
    در ضمن مطمئن باشيد كه هيچ وقت در مدت زمان كوتاه نميشه كسي را خوب شناخت و اگر مي خواهيد شناخت شما بيشتر بشه بايد زمان بيشتري وقت بگذاريد و تلاشتون را بكنيد .. در مورد دوستتون متأسفم ولي اين نبايد باعث بشه فكر كنيد كه همه همين اتفاق براشون خواهد افتاد شما بايد ببينيد علت جدايي ايشون چي بوده و چه مشكلي با هم داشتند !
    مي گيد از معاينه مي ترسيد اما چرا اگر شما خودتون را مي شناسيد و تا به حال مشكلي نداشتيد نبايد بترسيد مگر اينكه مسئله اي در كار باشه وگرنه نياز به ترس نيست ولي اگر واقعا فكر مي كنيد كه آمادگي اينكار را الان نداريد منظورم ازدواج هست و نياز به زمان داريد پس عجله نكنيد تا با تأمل در اينباره خودتون را آماده كنيد و اينكه قرار نيست جايي كه مي ريد آرامشو آسايش شما صلب بشه بلكه قرار هست شما خودتون يه زندگي آروم را بسازيد و در اينكار يه شريك مناسب لازم هست ...
    او مـانده و قلب آهنـــی تان مردم!
    یا می نگـرد به دشمنی تان مردم!
    این پاسخ لطف یک درخت است؟تبر؟
    لعنت به نمکدان شکنی تان ! مردم!

5. کاربر روبرو از پست مفید sayehhaye_mah تشکرکرده است .

sayehhaye_mah (جمعه 28 فروردین 88)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    جمعه 25 فروردین 91 [ 20:34]
    سطح
    34
    Level completed: 86%, Points required for next Level: 21
    دستاوردها:
    تشکرها
    9

تشکرشده 10 در 9 پست

Array

سلام به دو دوست عزیزی که لطف کردن و جواب دادن
    به نظر خودم هم سنم برای ازدواج کمه اما خانوادم این نظرو ندارن. من دوست ندارم به این زودی زیر بار مسئولیت برم و دوست دارم آزاد زندگی کنم و کلی برنامه های جالب دارم که می خوام انجامشون بدم و می ترسم ازدواج مانع انجام این علاقه مندیهام بشه مخصوصا که اول ازدواج از نظر مالی هم مشکلاتی وجود دارن.
    بازم ممنون از دوستانی که جواب میدن.
    خدایا ،اگـر تـنـها تـریـن تـنـهـــایـان شـوم بـاز هـم خــــــدا هـست ، او جـانـشـیـن تـمام نـداشـتـن های مـن است.
    [align=left] \"دکتر شریعتی\"[/align]

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 07 دی 88 [ 07:03]
    سطح
    48
    Level completed: 45%, Points required for next Level: 110
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    357

تشکرشده 375 در 164 پست

Array

دوست عزيزم

يكي از دلايلي كه اول ازدواج دو جوان دچار مشكل مالي مي شوند درخواستهاي خانواده ها و هزينه هاي هنگفت مراسم و غيره است كه هر دو را دچار مشكل خواهد كرد و هيچ كس بجز خودشون دو نفر در آينده صدمه اش را نخواهند ديد و براي اينكه از اين مشكل جلوگيري بشه كافيست يكم خواسته رو پايين آورد ... مسئله دوم سن هست كه ازدواج درسته كه ميگن سنش كمه يا زياد اما بيشتر به آمادگي روحي و فكري شخص بستگي داره يعني اينكه احساس كني مي توني مسئوليت زندگي را به دست بگيري و به قول قديمي ها دوست داشته باشي ازدواج كني و اين موضوع را خانواده شما نمي فهمه بلكه خودتون بايد متوجه بشيد كه آيا مي خواهيد ازدواج كنيد يا فقط بخاطر برنامه هايي كه داريد اين احساس را داريد از بين مي بريد ،‌ در ضمن ازدواج كردن باعث نمي شه كه افراد به كارهاي مورد علاق خودشون نرسند مگر نيستند افرادي كه ازدواج كرده اند و دانشگاه و غيره هم رفتن دكتر و مهندس هم شدن سركار هم مي رن و خيلي كارهاي ديگه

گفته شده معمولا زماني كه جوان احساس مي كنه مي تونه ازدواج كنه خانواده ميگن سنش كمه و اجازه اينكار را نمي دن و درست زماني كه خانواده ميخوان كه جوان ازدواج كنه ، جوان ديگه رقبتي به اين كار نداره چون اون ميل رو در خودش احساس نمي كنه و به شرايط محيطش عادت كرده پس در خودتون جستجو كنيد و اگر واقعا احساس مي كنيد كه مي تونيد پا به پاي كسي باييستيد و مشكلات زندگي را با هم به دوش بگيريد و توانايي مبارزه را داريد براي به دست آوردن هر آنچه كه در زندگي مي خواهيد داشته باشيد ازدواج كنيد و نگذاريد اين زمان از دست بره مطمئن باشيد با تدبير و برنامه ريزي صحيح مي تونيد بعد از ازدواج هم كارهايي را كه مي خواهيد انجام بديد و البته بايد طرف مقابلتون درك و توانايي پشتيباني شما را داشته باشه ...
    او مـانده و قلب آهنـــی تان مردم!
    یا می نگـرد به دشمنی تان مردم!
    این پاسخ لطف یک درخت است؟تبر؟
    لعنت به نمکدان شکنی تان ! مردم!

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)