به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سه شنبه 31 شهریور 88 [ 22:30]
    سطح
    34
    Level completed: 62%, Points required for next Level: 58
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    13

تشکرشده 14 در 2 پست

Array

پشیمانی بعد از عقد

سلام
    6 ماهه که عقد کردم. اولش همه چی خوب بود. الان مدتیه که احساس پشیمونی می کنم از انتخابم. همسرم مشکل اخلاقی خیلی جدی نداره، من رو هم خیلی دوست داره و حاضره همه جوره باهام کنار بیاد. ولی من اون احساسی رو که باید یه زن به همسرش داشته باشه ندارم. اولش خیلی دوستش داشتم. ولی الان حسم عوض شده. ما خیلی به هم میایم از نظر موقعیت تحصیلی، اجتماعی، سنی و .... تنها مشکل ما یه سری اختلافات اعتقادی نه چندان جدی، اختلافات سیاسی خیلی جدی و یه کم تفاوت دیدگاه تو مسائل اجتماعی هستش. فکر کنم این تغییر احساس من بیشتر به خاطر مقایسه همسرم با خیلی از آدمهای دور و برم باشه. همش فکر می کنم اشتباه کردم فردی رو با این اختلاف فکری قبول کردم. علاقه ام بهش خیلی کم شده، میترسم از ادامه راه. اون خیلی ابراز محبت می کنه، ولی تو احساس من تاثیر نداشته.
    می ترسم عروسی کنم، باز هم نسبت بهش سرد باشم و این حس پشیمونی تا آخر عمر همراهم باشه یا اینکه جدایی بعد از عروسی رخ بده.
    از طرفی می ترسم جدا بشم، بعدش احساس پشیمونی کنم یا اینکه دچار افسردگی بشم یا نتونم نگاه های اطرافیان رو تحمل کنم و یا اینکه دیگه موقعیت ازدواج خوبی برام پیش نیاد.
    سرگردون موندم. لطفا کمکم کنید.

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 28 مرداد 88 [ 09:50]
    سطح
    47
    Level completed: 4%, Points required for next Level: 192
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    213

تشکرشده 216 در 84 پست

Array

RE: پشیمانی بعد از عقد

سلام ناهید جان
    به نظر من اصلا برای جدا شدن عجله نکن چون شما یک بار ازدواج کردی (نامزد داری) و اگه جدا بشی در جامعه ما دیگه شرایط و موقعیت های اولیه رو نداری. اختلاف سلیقه بین تمام زوج ها هست چرا فکر میکنی میتونستی کسی رو پیدا کنی که با هم در اعتقادات تفاهم کامل داشته باشید؟ شاید شما یا همسرتون سعی میکنید نظرتون رو به هم تحمیل کنید یا همدیگه رو قانع کنید که این نظر بهتره یا این گروه سیاسی برتره و. . . که دچار این حس شدی. اگه این طوریه که کارتون کاملا غلطه چون هر کس حق داره نظر و اعتقاد خودش رو داشته باشه و کسی حق نداره اون رو تغییر بده. خودت میگی با هم اختلاف ندارید و به قول معرف به هم میایید پس چرا اینقدر به حاشیه میپردازی و به مسائل پیش پا افتاده فکر میکنی؟ یعنی اختلاف نظر سیاسی و اجتماعی اینقدر در زندگی مشترک مهمه که بقیه چیز ها رو تحت شعاع قرار میده؟ بهتره به اعتقادات هم احترام بزارید تا مشکل ساز نشه.
    یه سری هم به مشکلات تالار بزن تا ببینی بعضی ها در زندگی چه مشکلاتی دارند تا به مشکل خودت بخندی عزیزم.
    برات آرزوی خوشبختی میکنم.

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 03 دی 91 [ 22:50]
    سطح
    33
    Level completed: 82%, Points required for next Level: 28
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    4

تشکرشده 4 در 3 پست

Array

RE: پشیمانی بعد از عقد

سلام عزیزم
    به نظر من یه مدتی ازش دور باش، و بشین خوب فکر کن، خصوصیات مثبتش رو لیست کن و بررسی کن. به این فکر کن که هر مردی حتما کنار مثبت ها، خصوصیات منفی هم داره که اگه مطالعه کنی میبینه چقدر همسرت بهتره، پس واقع بینانه نگاه کن به حرفای دوستات و دخترهای دورو برت راجع به شوهراشون زیاد توجه نکن چون ما اغلب عادت داریم بدیها رو نگیم و خوبیها رو درشت نمایی کنیم تا به اصطلاح پز بدیم، اما مطمئن باش اونها هم مشکلاتی دارن که اگه از عمق زندگیشون خبر داشتی، قدر همسرتو میدونستی. اگه مطمئنی دوستت داره و مشکل جدی نداره لطفا نگاهت رو عوض کن و بدون مقایسه اون با بقیه دوستش داشته باش و قدرشو بدون. مشکلات بعد از طلاق انقدر بزرگه که تا خدای نکرده تو موقعیتش نباشی درک نمیکنی، پس براحتی حرف از جدایی نزن. همه راههای نرفته رو امتحان کن. برات آرزوی موفقیت میکنم.
    ما نه برای یافتن فردی کامل، بلکه برای دیدن کامل یک فرد ناکامل عاشق میشویم

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)