به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 42
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    جمعه 26 اسفند 90 [ 18:20]
    سطح
    38
    Level completed: 87%, Points required for next Level: 20
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    96

تشکرشده 91 در 45 پست

Array

پدر شوهرم بسیار بددهن و فحاش(ببخشید) است

سلام دوستای خوبم سال نو مبارک امیدوار بودم مشکلات همه دوستام بعد از عید حل شده باشه اما امروز که سری به تالار زدم دیدم چقدر مشکل هنوز مونده منم که زندگی نسبتا آرومی رو با شوهرم داشتم با مشکل روبرو شدم حالا منو راهنمایی کنید:
    من و شوهرم تمامی 13 روز نوروز را به شهرمان رفتیم(ما در شهری دور از خانواده هایمان زندگی میکنیم)روزهای اول بخوبی سپری شد. حالا در مورد خصوصیات اخلاقی پدر شوهرم اول توضیح میدم بعد...
    پدر شوهرم حدودا 64 ساله است لیسانس روانشناسی(متاسفانه) دارد اما به نظر اکثر اطرافیان نیاز به روانکاوی دارد چون آدمی بسیار بد خلق، مرد سالار و بدتر از همه بد دهن است.پارسال بعد از 4 سال قطع رابطه من و شوهرم باهاشون یکی از بزرگان فامیل رل واسطه کردند که باهاشون دوباره رفت و آمد کنیم. یکی از دلایل قهری ما همین بی ادب بودن پدر شوهرم و فحشهای او بود که دیگر شوهرم را هم خسته کرده بود. و اما امسال دوباره ما به خانه شان رفتیم 11 روز اول بد نبود البته مثلا وقتی من به خانه شان می رفتم یا جواب سلامم را نمی داد یا اگر میداد خیلی سرد و بی روح بدون اینکه از جایش تکانی بخورد بود. تا اینکه روز 11 فروردین ما به خانه یکی از بستگانشان رفتیم وقتی سلام کردم دوباره جوابی نداد منم خیلی ناراحت شدم به شوهرم اعتراض کردم و اونهم از شدت عصبانیت به پدرش گفت که بیایید رودر رو اگه از هم دلخوری دارید بگویید تا ویونا هم بفهمد چکار کرده که شما اونو دوباره تحویل نمیگیرید. اون هیچ جوابی نمیداد تا اینکه شوهرم با دامادشان ازش خواستند به بیرون از خانه و داخل ماشین برود و از او در مورد این رفتارش سوال کردند. حالا می دونید برخوردش چی بود؟
    اینقدر توی کوچه داد و فریاد کرد که همسایه ها بیرون ریختند و با فحشهای جدیدش همه را به تعجب واداشت. اون به من و خانواده ام فحشهای ناموسی بدی داد که اگر یک نفر منو نمیشناخت خدانکرده فکر میکرد من به شوهرم خیانت کردهام تا توانست به خانواده مادر و پدرم توهین های ناموسی جلوی درو همسایه کرد. شوهرم و خانواده اش هم هیچ نگفتند فقط خواهر و شوهر خواهرش ازم معذرت خواهی میکردند. میگفتند روانی شده خلاصه بعد از کوچه اومد توی خونه و جلوی خواهراش و بچه هاشون اومد طرف من که منو بزنه شوهرم هم هیچ جوابی بهش نداد .ماهم نصفه شب از خونشون زدیم بیرون.الان اعصابم خیلی خرد شده نمیدونم چیکار کنم و چه برخوردی باهاش داشته باشم . فرداش یعنی 13بدر هم هر چی زنگ زدند که بیایید توی باغمون من نرفتم . ببخشید سرتونو درد نیارم فقط بهم بگید با این برخوردش چه جوری رفتار کنم؟

عضو همراه

آخرین بازدید
    سه شنبه 04 اسفند 94 [ 11:19]
    سطح
    93
    Level completed: 45%, Points required for next Level: 551
    Overall activity: 6.0%
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    4,205

تشکرشده 4,459 در 1,179 پست

Array

RE: پدر شوهرم بسیار بددهن و فحاش(ببخشید) است

سلام بر دوست عزیز و گرامی...سال نو شما هم مبارک....
    خوب تضمینی نیست کسی که خود مدرک روان شناسی دارد ...حتما باید از هر عیبی مبرا باشد...ولی خوب از ایشان انتظار بالا است..
    متاسفانه این گونه افراد نتنها با کسب مدارک بالا مشکلاش حل نمی شود بلکه نوعی غرور هم پیدا می کنند و نوعی تنگ نظری::یعنی خود را از همه بالاتر دانسته و حرف کسی را جز خود نمی پذیرند....
    اما چند سوال :
    1:آیا ایشان(پدر شوهرتان) در اول هم با ازدواج شما موافق بودند؟؟؟
    2:آیا رفتارشان با همه اعضای خانواده این گونه است؟؟

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 07 مرداد 91 [ 13:45]
    سطح
    42
    Level completed: 55%, Points required for next Level: 90
    دستاوردها:
    تشکرها
    66

تشکرشده 70 در 43 پست

Array

عزیز من هیچی...
    میدونی از قدیم گفتن جواب ابلهان خاموشی است...
    دلیلی نداره بعداز این همه فحاشی با اون برخوردی داشته باشی..
    پس سعی کن به خونه اونها نری..اگر هم کسی از تو میرنجه با تلفن و آوردن بانه از اون دلجوئی کن..
    از قدیم گفتن دوری و دوستی..به خصوص حالا که این طور حرمت شکنی شده..
    شاد باشی

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 04 اسفند 88 [ 06:04]
    سطح
    35
    Level completed: 99%, Points required for next Level: 1
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

سلام سال نو شما مبارك
    منم با نظر دوستان موافق

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    38
    دستاوردها:
    تشکرها
    96

تشکرشده 91 در 45 پست

Array

نقاب و نجوای عزیزم از جوابتون ممنونم باید بگم که ازدواج منو شوهرم بسیار سنتی بود یعنی اونها خودشون منو انتخاب کردند حالا خوشبختانه اخلاق منو شوهرم با هم همخوانی زیادی دارد اما خب وقتی میبینه باباش اینقدر توی خونه حرفهاش خریدار داره و همه ازش میترسند خواه ناخواه روی اونهم اثر میذاره.البته پدرش با خواهراش و برادراش هم قهره . همه بچه هاش بخاطر اخلاق بدش ازش میترسند البته این فحش ها را تا حالا به دخترها یا داماداش نگفته فقط نصیب من بدبخت شد!!!پدرم با شنیدن این حرفها و فحشهایی که پشت سر خانواده مون داده گفت که دیگه باهاشون رفت و آمد نکنم منم دیگه نرفتم اما شوهرم از این قطع رابطه خیلی ناراحته میگه بعد از 3-4 سال قهری یکسال آشتی و دوباره قهری خیلی بده. اما این ناسزاها (که منو دختر بدکاره خطاب کرد) اعصابمو خرد کرده دلم میخاد جبرانش کنم البته اکثر آشناهامونم به بی ادبی اون معترفند.

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    38
    دستاوردها:
    تشکرها
    96

تشکرشده 91 در 45 پست

Array

یه سوال دیگه :13 بدر بهمون زنگ زدند که برویم پیش اونها منم با فامیلمون بودم جلوی اونها زنگ زد و از شوهرم خواست با من صحبت کنه منم خیلی سرد گفتم الان نمیاییم اگه خواستم بیام زنگ میزنم اما اون هی اصرار میکرد که منتظرتونیم در هر صورت من نرفتم اما نمیفهمم آدم امروز یک نفر رو تا آخرین حد فحش بده فرداش بهش زنگ بزنه چه معنایی داره؟ لطفا کمکم کنید

عضو همراه

آخرین بازدید
    سه شنبه 04 اسفند 94 [ 11:19]
    سطح
    93
    Level completed: 45%, Points required for next Level: 551
    Overall activity: 6.0%
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    4,205

تشکرشده 4,459 در 1,179 پست

Array

خوب این طور که معلوم هست ایشان(پدرشوهرتان) بسیار نیازمند تائید هستند و البته نیازمند بزرگ شمرده شدن......و این رفتارها و ناسزاها هم بخاطر جلب نظر دیگران و تحت تاثیر قرار دادن آنان و همچنین غلبه بر افراد است....ایشان چون راه های دیگر را برای جلب نظر افراد خانواده امتحان نمی کنند و این راه را آسان ترین راه می دانند قطعا از این طریق می خواهند خودی نشان دهند ...و البته موفق هم شده اند...

اما نکته مهم در مورد اینگونه افراد...فقط رعایت احترام و انتقال حس بزرگی به آنان است.....بهترین کار در مقابل ناسزاهای او این است که او تائید کرده و همواره با گفتن جمله ""حق با شماست و شما بزرگتر ما هستید" سعی کنید نظر ایشان را به خود جلب کنید....هرگز حالت تدافعی به خود نگیرید زیرا این راه مبارزه بدترین راه است....

سعی کنید با او مهربانه رفتار کنید(حتی اگر از او متنفرید ولی در ظاهر خوب باشید)....و همیشه او را بزرگ خانواده خطاب کرده و از او راهنمایی خواید....این روش را ادامه دهید انشا الله نتیجه می گیرید....باز هم می گوییم او نیازمند و عطش تائید و قدرت است..
    موفق باشید

8. کاربر روبرو از پست مفید حسین پور تشکرکرده است .

حسین پور (شنبه 17 بهمن 88)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    38
    دستاوردها:
    تشکرها
    96

تشکرشده 91 در 45 پست

Array

نقاب عزیز از شما ممنونم که اینقدر زود با چند جمله شخصیت پدر شوهرم را شناختید اما منم آدمی نیستم که بتونم ظاهری به کسی اضهار علاقه کنم یعنی اصلا خوشم نمیاد که بخاطر ترس از کسی اونو بی دلیل تایید یا رد کنم. متاسفانه اینبار شب آخر حضورمان شوهرم تنهایی به خانه آنها رفت و معلوم نیست چی بهش گفتند که از اونروز تا الان اونهم خیلی عصبی به نظر میرسه مثلا بی دلیل دختر 3 ساله ام را دعوا میکنه و وقتی اعتراضی می شنوه میگه من از دست تو عصبانی ام. حالا واقعا نمی دونم اون ناسزاها رو اگه کسی به مادر یا خواهران خودش میگفت باز هم از دست اونها ناراحت می شد یا اون فرد رو می کشت!!! خلاصه کاش عید اصلا نمیرفتم به شهرمون همین جا توی خونه میموندم. یکی دیگه از کارهای این آدم اینه که مثلا وقتی خونه ما مهمان است اصلا هیچ تشکری بعد از غذا نمیکنه اما توی عید رفتیم خونه خواهر شوهرم اینقدر تشکر از اونو شوهرش کرد که شوهرم هم اینو اقرار کرد . در ضمن خانواده شوهرم همه با هم قهرند مثلا مادر شوهرم با خواهراش و پدر شوهرم هم با خواهر و برادراش قهر های طولانی 10-20 ساله دارند.
    واقعا اعصابم خرد شده.

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 03 شهریور 99 [ 16:54]
    سطح
    77
    Level completed: 77%, Points required for next Level: 95
    دستاوردها:
    VeteranTagger Second Class10000 Experience Points
    تشکرها
    655

تشکرشده 679 در 210 پست

Array

علت قطع رابطه 4 ساله شما با خانواده همسرتون چي بوده؟ ميشه توضيح بدين يه خورده.

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    38
    دستاوردها:
    تشکرها
    96

تشکرشده 91 در 45 پست

Array

علت قطع رابطه منو همسرم با اونها این بود که 200 متر از خانه 700 متری آنها در مهریه من بود. از طرفی اجاره های سنگین خانه به شوهرم فشار می آورد زمانی ما حتی محتاج 1000 تومان کرایه تاکسی می شدیم از این رو با مشورت اطرافیان از آنها خواستیم سهم من را بدهند. پدرش گفت من نمیدهم بروید قانونی شکایت کنید و بگیرید ما هم از طریق اداره ثبت سهممان را جدا کردیم. در این مدت از هر گونه بدگویی پشت سر منو خانوادم و شوهرم دریغ نکردند تا اینکه پدرش بیمار شد به حدی که دیگر تعادلی در نشست و برخاستن نداشت به همین دلیل یکی از ریش سفیدها را واسطه کردند و ما پس از 4 سال دوباره با آنها رفت و آمد را شروع کردیم.البته در این مدت هم 1 بار پدرش به قصد زدن من به خانه ام آمد اما شوهرم جلویش را گرفت که البته ناسزا گویی اش را نتوانست کنترل کند.
    در ضمن پدرش آدم عجیبی است صبح ها تا 12 ظهر می خوابد باید زمانی که بیدار شد مادرش دست به فرمان باشد وقتی غذایش را خورد در لیوان مخصوص خودش چایی را بیاورند. اگر چایی سرد شده باشد لیوان را پرتاب میکند !!و...
    اما نمیدونم این دفعه آخر چی به شوهرم گفته که میگه من باید مثل مردها برخورد کنم میگه تمام کارها وظیفه تو است و.. مثلا دیشب سر چیز جزئی بچه مان را هل داد که کم بود سرش به لبه تیز میز بخورد در جواب اعتراض منم میگه من از دست تو و بابام عصبانی ام.
    منم نمیدونم چیکار کنم اما اصلا دلم نمی خاد مثل بقیه بخاطر ترس از فحاشی هاش سکوت کنم و تائیدش کنم.

صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)