به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 11
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سه شنبه 04 اسفند 88 [ 06:04]
    سطح
    35
    Level completed: 99%, Points required for next Level: 1
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

لطفا راهنماييم كنيد

[align=justify]بازم سلام
    راستشو بخوايد تمام اميد من به اين سايت خوبه در رابطه با مشكلاتم البته شايد براي بعضيها كه مطالب منو ميخونن اين حرفام مشكل نباشه اما من ميگم هركسي اندازه خودش مشكل داره
    نميدونم دوستاي خوبم كه تا اينجا كمكم كردند و راه درستو در پيش روم قرار دادن يادشون هست كه من چه مشكلاتي داشتم يا نه خواستم بگم هنوز مشكل وجود داره و موضوع جديد به وجود آمده اينه
    2روز پيش خانه مادر شوهرم بودم اون جاريم كه گفته بودم پشت سرم حرف ميزنه و ميگه طرز لباس پوشيدنش درست نيست و ميخواد يه جورايي منو خراب كنه پيش مادر شوهرم و خواهر شوهرهام
    بازم اين كارو كرد(( دوست خوبم تو همين سايت بهم گفت بهش اهميت نده نگذار بفهمه تو رواين زمينه ناراحت ميشي تا تو رو بيشتر اذيت كنه )) سعي كردم همين كارو بكنم
    اما 2شب پيش خواهر شوهرم اومد پيشم وقتي تنها نشسته بودم بهم گفت از اين به بعد طرز لباس پوشيدنتو عوض كن منم گفتم مگه چشه گفت جاريت همش ميگه چرا هديه اينطوري لباس ميپوشه چرا مثل بقيه نيست
    منم كلي عصباني شدم و رفتم پيش جاريم و بهش گفتم اونسري تلفني بهت گفتم لباس پوشيدن من به تو ربطي نداره اونم گفت من حرفي نزدم و زد زيرش و خلاصه دعوامون شد نامزدم صدارو شنيد و اومد تو اتاق و وقتي از جريان با خبر شد رفت خواهرشو آورد ببينه واقعا حرف جاريم هست يا نه خواهر شوهرم گفت آره ولي اون قبول نميكرد بعد خواهر شوهرم گفت هديه تا حدودي جاريت راستم ميگه ما تو خانوادمون اصلا اين كه بلوز شلوار بگرديم نداريم من گفتم من از اول همينطوري بودم و نميتونم خودمو عوض كنم نامزدمم اينجوري رو قبول داره و مشكلي باهاش نداره بحث ادامه پيدا كرد تا اينكه 2تا دامادها و 1جاريم و مادر شوهرم و خواهر شوهرم امدن توي اتاق نميدنيد چه قوقايي بود خلاصه ميكنم كه حرفام سرتونو درد نياره تا اينكه به جايي رسيد كه يكي از خواهر شوهرهام از مادر شوهرم پرسيد مامان تو از طرز لباس هديه خوشت مياد اونم گفت : واقعيتش هديه اوايل نامزديش لباس استين كوتاه و بلوز خيلي كوتاه ميپوشيد وقتي بهش گفتم اونم رعايت كرد و آستين بلند پوشيد و بولوزشو كمي بلند كرد اندازه اي كه 10 تا 12 سانت از زانوم بالاتر بود
    خداييش مادر شوهرم راستو گفت خوشم اومد از حرفش بعد خواهر شوهرم كه مثل اينكه بازم از اين مدل پوشيدن من بازم راضي نبود گفت اينجوري كه الان ميگرده چي خوبه مادر شوهرم گفت : بقيش شوهرش ميدونه هرطوري باشه پاي شوهرش به من ربطي نداره خيلي كيف كردم از حرفش اما كاملا تو چشماش اينو حس ميكردم كه اونقدرام راضي نيست چون خودش خيلي مومن هست
    اين حرفارو زدم تا بدونيد سوال من چيه با اين اوضاع من چه بايد بكنم
    1) هم دلم ميخواد عروس خوبي باشم تا همه منو دوست داشته باشن و ازم راضي باشن چه مادر شوهرم چه خواهر شوهرهام
    2)اصلا از اينكه بخوام حرفشونو گوش كنم وو لباس پوشيدنمو عوض كنم راضي نيستم احساس ميكنم اگه اين كارو بكنم حرف اونهارو به كرسي نشوندم و امكان داره از اينكه من گوش كردم سو استفاده كنن و هر روز يه نظر بدن كه من براشون انجام بدم
    از تون ميخوام راه نمايي كنيد من چه كنم [/align]

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 07 مرداد 91 [ 13:45]
    سطح
    42
    Level completed: 55%, Points required for next Level: 90
    دستاوردها:
    تشکرها
    66

تشکرشده 70 در 43 پست

Array

RE: لطفا راهنماييم كنيد

هدیه عزیز...
    راستش واقعا متاثر شدم وقتی خوندم به بقیه اجازه دادی با این کارت که در مورد لباس پوشیدن تو در جمع نظر بدن...این کار تو از اساس اشتباه بود که این موضوع رو بزرگ کنی..اما حالا که این اتفلق پیش اومده سعی کن مادر همسرت و همسرت از تو راضی باشن...من خودم در جمع خانواده همسرم لباس پوشیدنم با جمع کمی متفاوت هست اما جای هیچ ایرادی نداره..پس سعی کن برای اون چیزی که خودت هستی و قبول داری احترام بگذری که بقیه هم به تو احترام بگذارن...ما آدمها خودمون با عملها و عکس العملها مون احترام برای خودمون ایجاد میکنیم....پس شما هم کمی در این رابطه صبورتر و غیر احساسی تر عمل کن...
    شاد و موفق باشی.

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    35
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

[align=justify]سلام نجوا جان
    راستشو بخواي منم از اول ميخواستم نگذارم كسي تو لباس پوشيدن من دخالت كنه واسه همين با جاريم ميخواستم صحبت كنم تا ديگه دخالت نكنه اما اون تو صحبتي كه با هم كرديم اون شب فقط داد ميزد و هرچي ميگفتم آروم صحبت كن بلند بلند صحبت ميكرد تا اينكه اينجوري شد و همه كم كم جمع شدن و واسه خودم خيلي سنگين بود كه توي جمع خواهر شوهرم برگرده اينجوري بگه به قول تو چيزي كه شده اما هنوزم متوجه نشدم چه كار بايد بكنم منظورتو ميشه دقيق تر بگي [/align]

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 07 مرداد 91 [ 13:45]
    سطح
    42
    Level completed: 55%, Points required for next Level: 90
    دستاوردها:
    تشکرها
    66

تشکرشده 70 در 43 پست

Array

هدیه عزیزم..
    هیچگاه یک نفر نمیتونه برای کسی به طور 100% کامل باشه.... دلم میخواد دقت کنی...به هر حال من در حمع خانواده همسرت نیستم اخلاقیات و نظرات همسرت هم کامل نمیدونم...اما با توجه به توضیحاتی که خودت دادی متوجه شدم که خودت بعد از ازدواج تغییراتی در رابطه با پوششت به خاطر همسر و خانوادش کردی... و البته مهر تائید همسرت هم در این رابطه گرفتی....مادر همسرت هم قبول کرده.با خودت بشین و خوب فکر کن..ببین اول از همه همسرت چه طور میپسنده و البته تو رو چه طور قبول داره... و بعد خودت رو در نطر بگیر...اون چیزی که خودت میپسندی... عقاید و افکارت...اون چیزی که اگر بپوشی مورد قبول خودت هم هست...از پوشیدن اون در جمع خانواده همسرت احساس رضایت میکنی.. و آخر از همه خانواده همسرت..پدر و مادر ایشون ..نه خواهر و نه جاریت... این اون ترتیبی هست که در پوششت باید رعایت کنی...مطمئن باش این طور کسی از تو ناراحت نخواهد بود... سعی کن با رفتار متین و عاقلانه اون 1% که مادر همسرت نسبت به پوششت راضی نیست رو از بین ببری....ادمها همیشه مثل هم نیستن...سعی کن در عین حال که خودت هستی بهترین باشی....
    شاد باشی عزیزم

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 03 شهریور 99 [ 16:54]
    سطح
    77
    Level completed: 77%, Points required for next Level: 95
    دستاوردها:
    VeteranTagger Second Class10000 Experience Points
    تشکرها
    655

تشکرشده 679 در 210 پست

Array

اول بايد ببينيم خانواده همسرتون از نظر فرهنگي و مذهبي چطور هستند. يا اينكه مثلا آيا شما در مهماني ها بلوز و شلوار مي پوشيد؟
    خانواده من و خانمم هر دو مذهبي است. معمولا توي همچين خانواده هايي، توي مهموني ها، خانمها چادر رنگي مي پوشن، نه بلوز و شلوار.
    شايد نگراني جاري شما هم از اين بابته.
    اگه اينطوره شما هم بايد يه خورده كوتاه بيايي و حالا كه با همچين خونواده اي وصلت كردي، يه خورده از فضاي اين خانواده ها رو هم بپذيري. ظاهرا مادر شوهر منطقي و صبوري هم داري.
    مطمئن باش رعايت حجاب به ضرر هيچكس نيست.

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    35
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

[quote=mostafun]
    اول بايد ببينيم خانواده همسرتون از نظر فرهنگي و مذهبي چطور هستند. يا اينكه مثلا آيا شما در مهماني ها بلوز و شلوار مي پوشيد؟
    خانواده من و خانمم هر دو مذهبي است. معمولا توي همچين خانواده هايي، توي مهموني ها، خانمها چادر رنگي مي پوشن، نه بلوز و شلوار.

[align=justify]در جواب به شما بايد بگويم كه من فقط در زماني بلوز شلوارم كه برادر شوهر هايم و دامادهاي نامزدم خانه مادر شوهرم هستند در غير اينصورت اگر مهماني دعوت باشم كه فاميل نامزدم باشد با مانتو هستم [/align]

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 20 خرداد 88 [ 06:20]
    سطح
    52
    Level completed: 86%, Points required for next Level: 28
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    157

تشکرشده 166 در 85 پست

Array

سلام
    اول بگو نظر نامزدت در این رابطه چیه ؟
    بعد سیع کن زمانیکه جاریت خونه مادر شوهرت هست خیلی اونجا نری کم کم طرز لباس پوشیدنتو عوض کن یجوری که نه اونا فکر کنند حرفشون به کرسی نشسته و هم اینکه دیگه آتو دستشون ندی

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سطح
    77
    دستاوردها:
    تشکرها
    655

تشکرشده 679 در 210 پست

Array

ممكنه اشكال كار همين جا باشه خوب . . .
    اگه شما با يك خانواده مذهبي وصلت كردين، بايد بدونيد كه نامحرم، نامحرمه. حالا ميخواد برادر شوهر باشه يا قصاب محل. در اين صورت حدس مي زنم علت نگراني جاري و خواهر شوهر شما هم همين باشه. البته بلوز وشلوار مناسب متناقض با حفظ حجاب نيست، ولي در همچين خانواده هايي عرف هم نيست.
    اگه شما هيچ اشكالي توي خودتون نمي بينيد، به نظر من بهتره گذشت كنيد، فكر نكنم اونا با رنگ و مدل لباستون مشكل داشته باشن، احتمالا با نحوه ي لباس پوشيدن شما مشكل دارن. و البته نبايد يه طرفه به محكمه رفت.
    گذشت يعني اينكه آدم از چيزي كه حق مسلمش هست، بگذره. به خاطر همينه كه رفتار با ارزشي به حساب مياد.

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 26 اسفند 90 [ 18:20]
    سطح
    38
    Level completed: 87%, Points required for next Level: 20
    دستاوردها:
    تشکرها
    96

تشکرشده 91 در 45 پست

Array

چرا اجازه میدی دیگران در موردت نظر بدند؟ باباجون زندگی تو بکن و به حرفهاشون توجهی نکن بگو انسان آزاده هر طوری خودت به صلاح میدونی بپوش

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سطح
    77
    دستاوردها:
    تشکرها
    655

تشکرشده 679 در 210 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط ویونا
    چرا اجازه میدی دیگران در موردت نظر بدند؟ باباجون زندگی تو بکن و به حرفهاشون توجهی نکن بگو انسان آزاده هر طوری خودت به صلاح میدونی بپوش
    ولي به نظر مي رسه كه اين كار يه جور لجبازي باشه به جاي حل مشكل. درسته كه آدما آزادن اما بايد به بقيه هم احترام گذاشت. ما كه توي دنيا تنها زندگي نمي كنيم. اگه مي خواهيم با همچين فاميلي رفت و آمد كنيم، بايد هزينه اونو هم بپردازيم. وقتي يه ماشين مي خرين، نميشه كه همينجوري به دليل اينكه انسان آزاده راه بيفتين توي جاده و بگازيد. بايد ماشين رو بيمه كرد، معاينه فني براش گرفت و از همه مهمتر به قانون جاده اي كه دارين توش رانندگي مي كنين احترام بذاريد.
    هديه هم فعلا توي جاده اي پا گذاشته كه رعايت همچين قانوني ظاهرا توش لازمه. ايشون بايد قبل از رانندگي يه نگاهي به نقشه مي انداختن.

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)