به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سه شنبه 15 اردیبهشت 88 [ 15:25]
    سطح
    33
    Level completed: 24%, Points required for next Level: 114
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

آیا این ازدواج صحیح است

با سلام

من 25 سالمه معاف شدم. دانشگاه می روم کار از خودم دارم با درامد نسبتا خوب
    تا 6 ماه پیش تو زندگیم هیچ دختری نبود و اصلا به این فکر ها نبودم. آدم تقریبا مذهبی روی این مسائل بودم تا اینکه 6 ما پیش در دانشگاه اتفاقی با خانمی آشنا شدم. البته دیدار های ما اکثرا حضوری نبود چون دانشگاه ما مجازی است و هر یک در شهری هستیم.اکثرا چت می کردیم و تلفنی 2 بار هم دیدار حضوری اما دل من الان کامل در اختیار این خانم است و حاضرم هر کاری براش انجام بدم حتی حاضرم عضوی از بدنم را بدهم تا بدانم او سالم است. اگر باهاش صحبت نکنم یا چت نکنم همش گیجم مدام به موبایلم نگاه می کنم.اونم به نظر می رسد همین احساس را دارد.
    نکته مهم اینجا اینه که این خانم مسلمان نیست و دین خاصی دارند البته جزء دین هایی است که در قران آمده است. مشکل اینجا است که در دین ایشان خروج از دین مساوی با ترد کامل از خانواده است.
    من خانوادم مشکلی با این قضیه ندارند. ایشون هم حاضره در صورتی که من تضمین بدهم هیچ گاه اذیتش نمی کنم و طلاقش نمی دهم تحت هر شرایطی با من ازدواج کند.
    حالا نکته دیگه نوع پوشش من تا قبل از این خیلی علاقه داشتم زن آیندم چادری باشه یا لا اقل مانتویی که خیلی پوشیده است حال آنکه ایشان اسرار دارد حتما آزادانه لباس بپوشد. به خودم قبولانده ام که می توانم با این قضیه کنار بیایم اما پدرم معتقد است ایم کار امکان پذیر نیست
    نظر شما را می خواستم
    1- آیا این ازدواج با شرایط فوق ازدواج موفقی می شود؟
    2-آیا می توانم در نهایت با قضیه حجاب کنار بیایم یا اینکه جو خانواده از آن جلوگیری می کند.
    3- چه راهکاری برای شناخت بیشتر این خانم به من پیشنهاد می کنید.

با سپاس

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 03 آبان 89 [ 22:07]
    سطح
    41
    Level completed: 41%, Points required for next Level: 119
    دستاوردها:
    تشکرها
    144

تشکرشده 147 در 67 پست

Array

RE: آیا این ازدواج صحیح است

سلام arashsalehi2
    آن طور كه از نوشته هاتون پيداست شما دلباخته اين خانم شده ايد و داريد سعي مي كنيد با تبصره و احساس دست از اصولتون برداريد.
    اگر شما روز اول اين خانم رو در حالي كه به ايشان هيچ علاقه اي نداشتيد،با شرايط فوق براي ازدواج در نظر ميگرفتيد آيا خودتان تاييد مي كرديد؟
    اگر فردا(بعد از ازدواج) تو خيابان خانمي محجبه از كنار شما رد شد آيا نظر شما رو به خودش جلب نخواهد كرد؟
    كليد جوابهاي فوق در دست شماست.
    گوشه اي بنشينيد و با خود خلوت كنيد و با منطق تمام(بدون در نظر گرفتن احساسات) ببينيد خودتان با اين موضوعات مي توانيد كنار بياييد؟
    اي كاش اين عشقها بعد از ازدواج ميامدند سراغ ما
    قديميا خوب ميگن:عاقلانه انتخاب كن،عاشقانه زندگي كن.
    دوست من، مقصود من فقط و فقط اينه كه منطقي فكر كنيد و از اصولتون دست بر نداريد چرا كه فردا كه ازدواج كرديد اين عشق و علاقه هاي شديد،متعادلتر خواهد شد و آنوقت هست كه معيارهايتان پررنگتر خواهد شد.
    اميدوارم موفق باشيد.

عضو همراه

آخرین بازدید
    جمعه 30 مرداد 94 [ 18:18]
    سطح
    81
    Level completed: 69%, Points required for next Level: 156
    Overall activity: 4.0%
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience PointsTagger Second Class
    تشکرها
    1,211

تشکرشده 1,247 در 437 پست

Array

سلام
    با اندیشه موافقم
    عاقلانه انتخاب كن،عاشقانه زندگي كن.
    دوست من تفاوتهای مذهبی بسیار مهم هستند . جایی در همین سایت خواندم که تفاوتهای اعتقادی و مذهبی مثل بمب ساعتی هستند و هر لحظه ممکن است زندگی را ویران کنند .
    برای شناخت بیشتر هم باید از طریق رسمی اقدام کنید و در رفت و آمد ها به شناخت بیشتر دست یابید .
    موفق باشید .

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سه شنبه 15 اردیبهشت 88 [ 15:25]
    سطح
    33
    Level completed: 24%, Points required for next Level: 114
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

با سلام

در دلباختگی خودم تقریبا شکی ندارم
    در مورد اینکه آیا روز اول قبول می کردم یا خیر صد درصد خیر قبول نمی کردم.
    اما سوال دوم. جالبی کار من این است که اصولا به خانم ها توجهی نمی کنم چه محجبه چه غیر محجبه. این خانم هم واسم جالب چطوری منی که دوستی با دختر برام یک تابو بود و... خلاصه نفهمیدم چی شد. اما این را می دونم که از لحظه اول به این خانم گفتم رابطه ما با هدف ازدواج است
    مشکل دیگه من این است که الان تونستم با این مشکل کنار بیایم اما شک دارم. آیا در آینده می تونم باز هم کنار بیایم
    راجه به دین این خانم. خوشبختانه دین این خانم جز اقلیت هایی است که در آن به حجاب تکید اکید شده. مادر این خانم هم محجبه است اما خود این خانم میگه می خواهد آزاد باشه. البته الان این آزادی را در خانواده نداره.

چطور می توانم راجع به آینده مطمئن شوم؟

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 09 آبان 91 [ 18:30]
    سطح
    63
    Level completed: 91%, Points required for next Level: 27
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    450

تشکرشده 476 در 164 پست

Array

سلام دوست گرامي
    به نظر من شما دارين از روي احساس تصميم ميگيرين ! نميدونم شما شيفته ي چه چيز اين خانم شده اين ؟ تفاوت ها شايد به زندگي زيبايي و تنوع بدن ولي نه در اين حدش ! ايشون ميگن ميخوان از نظر حجاب آزاد باشن ! پس شما بايد تحمل اين رو داشته باشين كه مثلا جلوي افراد فاميل بدون روسري بگردن يا مثلا به همه دست بدن يا ... هر كسي براي ازدواج خودش شرايطي داره ! شما نبايد به اين فكر كنين كه حالا باهاش ازدواج كنين ، شايد بعدا بتونين مذهبي اش كنين يا ازش بخواين اين كارها رو نكنه ! ايشون با اين شرايط ميخوان با شما ازدواج كنن ، پس نبايد اميدي به تغييرش در آينده داشته باشين ( نميگم تغيير نميكنه ولي ميگم نبايد اميدي به تغييرش داشته باشين !!!) ، خلاصه بگم ايني كه شما ميگين آيا در آينده هم ميتونين اين رفتار رو تحمل كنين بستگي به خودتون داره !!
    مثلا من يكي از فاميلامون خانواده ي متوسط از نظر مذهبي داره ... خانمي داره كه الان نزديك 40 سالشونه ولي هنوز مثلا دامن كوتاه و جوراب نازك ميپوشن ، گاهي لباسي با آستين خيلي كوتاه ميپوشن ، از نظر حجاب (مو) كه هيچ موقع روسري سرشون نيست مگر هنگامي كه مهمان غريبه بياد !! حتي برخي از لباسهايي كه بيرون ميپوشن اصلا مناسب نيست !! شوهرش تحمل ميكنه ! ولي اين طرز پوشش اصلا مورد پذيرش افراد فاميل و آشنايان نيست !!
    شما بايد بپرسين كه مثلا اگه ميخواد از نظر حجاب آزاد باشه منظورشون چيه ؟ يعني منظورشون فقط روسريه ؟ يا حالا هرچي ! بپرسين تا بدونين اين خانم چه جوري ميخواد بگرده ! اگه ديدين واقعا ميتونين تحمل كنين كه همسرتون اينجوري بگرده كه خوب احتمالا در آينده هم ميتونين تحمل كنين ( بدون توجه به احساستون نسبت به اون خانم )
    حالا نظر شخصي من به سوالهاتون :
    1) در نظر من اين ازدواج چندان موفق نميتونه باشه ! چون اولا شناخت شما از هم كمه و اينترنتي و دوما اينكه از نظر ديني با هم فرق دارين و سوم يك سري از معيارهاتون كاملا ضد همه ( شما ميگين محجبه ايشون ميگن آزاد ) ، و در آخر هم بگم كه چندان روي عشق حساب نكنين ... حالا نه اينكه بگم فقط شما روي عشقتون حساب نكنين ولي كلا بگم كه عشق چيزي نيست كه فقط با تكيه بر اون بشه اميدي به يك زندگي خوب داشت بدون اينكه ساير شرايط مناسب باشه و در آخر بگم همين عشقه كه باعث ميشه شما فكر كنين كه ميتونين اين شرايط رو در آينده هم قبول كنين غافل از اينكه وقتي آتش اين عشق خوابيد تازه چيزهايي براتون مهم ميشه كه قبلا هم مهم بوده ولي اين عشق بوده كه نميذاشته چندان توجهي بهش داشته باشين

2)اينكه ميتونين با حجاب كنار بياين بستگي به خودتون داره ! اول اينكه شما صرف نظر از اينكه ايشون رو دوست دارين تصور كنين كه ميتونين بپذيرين همسر آينده تون از نظر حجاب اونجوري نباشه كه شما ميخواين !! اگه تونستين قبول كنين و پذيرفتين (بدون توجه به علاقتون به اون خانم ) احتمالا ميتونين با اين قضيه كنار بياين و البته اين مسئله رو هم بايد قبل از ازدواجتون با خانواده تون حل كنين يا اينكه به خانمتون بگين وقتي پيش خانواده تون هستن بايد حجابشون رو حفظ كنن ! خلاصه اينكه قبل از ازدواج بايد اين قضيه حل شده باشه چون اين خانم با اين شرط با شما ازدواج ميكنن و درست نيست كه بعد از ازدواج به خاطر فشار هاي ديگران زير قول و قرارهاتون بزنين

3)شناخت بيشتر هم اين ميتونه باشه كه رفت و آمد خانوادگي داشته باشين تا بتونين بيشتر با هم آشنا بشين ، يا اگه نشد با اطلاع خانواده هاتون با هم در ارتباط باشين تا بيشتر بتونين بشناسنشون ، با جو خانوادگيشون ، با دينشون و قوانينشون ، با اخلاق اون خانم ... چون با يك بار ديدن و چند بار صحبت كردن و چت كردن اصلا نميشه به شناخت دست پيدا كرد ...

در آخر هم خواهرانه بگم كه به صرف عشق و تكيه بر عشق نرين جلو و فكر نكنين كه عشق ميتونه همه چيز رو حل كنه چون مسئله اي كه شما باهاش مواجهين مسئله ي كوچكي نيست ، تفاوت در دين خيلي تفاوت بزرگيه ، اينكه در آخر دين بچه هاتون چي ميشه يا اگه در عقيده اي اختلاف پيدا كردين چيكار كنين ؟.... به نظر من شما بايد شناختتون رو نسبت به اين خانم و خانواده شون خيلي خيلي بشتر بالا ببرين
    همه عاشق ميشن و اكثرا فكر ميكنن جز معشوقشون كس ديگه اي نميتونه دلشون رو به دست بياره ، در حالي كه خيلي هاشون بعد از وصال تازه چشماشون باز ميشه و مشكلات از همينجا شروع ميشه
    موفق باشين

Banned
    آخرین بازدید
    یکشنبه 31 مرداد 89 [ 09:41]
    سطح
    56
    Level completed: 2%, Points required for next Level: 197
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    263

تشکرشده 275 در 140 پست

Array

به: آیا این ازدواج صحیح است

با سلام
    این ازدواج از دید من ازدواج موفقی نخواهد بود. با فرض قبول تمامی شرایط دینی و فرهنگی از طرف طرفین، آیا خانواده ها هم با این موضوع کنار میایند؟
    جسارتا شما در حال حاضر دچار هیجان هستید. شبیه هیجانی به هنگام خرید یک کفش نو.
    اندکی مسئله را به دست زمان بسپارید.
    موفق باشید

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)