به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 42
    عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    پنجشنبه 21 خرداد 88 [ 05:57]
    سطح
    42
    Level completed: 7%, Points required for next Level: 186
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    76

تشکرشده 81 در 38 پست

Array

+از فرهنگ ایرانی حالم به هم می خوره

از فرهنگ ایرانی بدم میاد و حالم به هم می زنه.می دونید چرا چون فرهنگی داریم که در اون پسر هر کاری که دوست داشته باشه انجام میده ولی دختر باید بشینه شاید یکی اومد گرفتش.اگر هم با کسی دوست بشه تا بیشتر بشناستش واویلا میشه،فاسد میشه وهزار چیز دیگه بهش می بندن.برای ازدواج هم که اصلا جزءآدم نیست که خودش تصمیم بگیره.همه چیزها هم توی این فرهنگ زشت ما شده ظاهر.اگر پول دار باشی وخوب بتونی زبونبازی کنی تو دل مردم جا داری.دست همین پولدار و بگیر و برو به پدر و مادرت نشون بده نشناخته میگن خوبه ولی اگه یک پسر باشه که باهاش آشنا بشی و از همه نظر خوب باشه فقط پول نداشته باشه و تیپ آنچنانی نداشته باشه اصلا جزءآدم حسابش نمی کنن.اینارو گفتم چون میخوام پا بزارم رو این فرهنگ زشت خودم.می خوام آزاد باشم و آزادانه تصمیم بگیرم. من با نامزدم یا شوهرم تصمیم داریم ازدواج کنیم ولی نمی زارن و با حرفهاشون طوری اعصاب دوتامون رو ریختن به هم که تا همدیگر می بینیم بحثمون میشه.بهش توهین می کنن،منو تحریک می کنن که داهاتی این پسره ، با کلاس نیست.تصمیم گرفتیم هیچ وقت با هم ازدواج نکنیم و تا زنده هستیم دوست باشیم چون اگر ازدواج کنیم یک ثانیه هم نمی زارن آرامش داشته باشیم .کاش می شد برم به جایی یه سرزمینی که برای انسانیت انسانها ارزش قائل بودن اگر هم زمانی ازدواجی در کار بود بین این مردم ظاهر بین کور دل نباشم.اینو میگم برای اون خانمها و آقایونی که سر خونه و زندگیشون هستند اینقدر نق و نوق نکنید چون من و نامزدم این آرزو به دلمون خواهد موند که مثل شماها زیر یک سقف با هم تو این سرزمین جهالت زده زندگی کنیم.یک زمانی به ایرانی بودن خودم افتخار می کردم ولی حالا حالم از ایران و فرهنگش به هم می خوره.کاش یک نفر بود که می فهمید چی دارم میگم .که بعید می دونم کسی درکم کنه. فقط می خواستم دردل کنم تا خانم دخترها قدر زندگیشون رو بدونن و آسون از دستش ندن

2. 2 کاربر از پست مفید شادزی تشکرکرده اند .

شادزی (شنبه 26 فروردین 91)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    42
    دستاوردها:
    تشکرها
    76

تشکرشده 81 در 38 پست

Array

RE: از فرهنگ ایرانی حالم به هم می خوره

امیدوارم تاپیکم حذف نشه.درد دل بود.خبری از سیاست و بحثای دیگه نیست

عضو همراه

آخرین بازدید
    سه شنبه 04 اسفند 94 [ 11:19]
    سطح
    93
    Level completed: 45%, Points required for next Level: 551
    Overall activity: 6.0%
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    4,205

تشکرشده 4,459 در 1,179 پست

Array

سلام بر دوست گرامی "شادزی"...چرا کسی شما را درک نمی کند..اگر کسی هم درک نکند من می دانم از چه زبانی و با چه مفهومی سخن می گویید...
    من هم زیاد دل خوشی از این فرهنگ ندارم....اما مگر این فرهنگ را چه کسانی می سازند خوب فرهنگ سازان..یعنی من و شما.... ولی خوشحالم که شما هم اعتراض و انتقاد خود را بیان می کنید تا بلکه گوشی شنوا باشد....
    اما بخدا قسم ما (پسرا ها) آنقدر هم که شما می گویید آزاد نیستسم و هر کاری را به میل خود انجام نمی دهیم...می دانم کمی دلخور بودید این حرف را زدید وگرنه حرف دلتان نبود...
    در مورد خواستگاری و این که می گویید باید در خانه بنشینیم تا کسی ما را پسندیده و به سراغمان بی یاد...اگر هم دوست پسری داشته باشیم هزار تهمت می زنند......حق با شماست... همه این مشکلات از فرهنگ و باور غلط سرچشمه می گیرد....باوری اگر دختری قدری با جنس مخالف صمیمی باشد و البته قصد بدی هم نداشته باشد همه افکار به سمت او جلب می شود و چه برداشت های نامناسبی که از او نمی کنند....اگر دختری در خیابان کمی از حق و حقوق خود دفاع کند و رفتار تدافعی داشته باشد چه برچسب هایی که به او نمی زنند....
    متقابلا در مورد آقایان هم اینگونه هست....اما چون خانوم ها بخاطر وضعیت و احساسی که دارند بیشتر مورد آسیب قرار می گیرند.
    اگر دختری از پسری خوشش بی یاد بر طبق رسم و رسوم غلط هرگز نباید احساس واقعی خود را بیان کند او نمی تواند آزادانه به خواسته اش برسد چرا؟؟ چون تهمت می زنند ...اول از همه طرف مقابل در پیش خود فکر می کند او حتما عیبی دارد که مرا دوست داشته و این گونه ابراز می کند و بعد هم نوبت دیگر افراد می رسد...
    اصلا این چه رسمی هست که دختر در خانه بماند و اگر کسی در خانه او را زد که مبارک است وگرنه قسمتش این بوده!!! چرا این گونه هست....چرا وقتی دو جوان به فکر تشکیل زندگی هستند علاوه بر موانعی که بر سر راهشان قرار دارد خانواده ها هم مانع های جدیدی به آن اضافه می کنند....می خواهند بگویند آقا پسر دختر خانوم زندگی بچه بازی نیست و مشکلات خودش را دارد درست اما این راهش نیست....اگر کسی صورت زیبایی و مال زیادی داشت .....می تواند گزینه مناسبی باشدو زندگی در همین دو چیز خلاصه می شوند و دیگر آنها به مشکلی برنخواهند خورد؟
    چرا فراموش کرده ایم سیرت خوب را؟؟؟
    ما این موانع و مشکلاتی که بر سر راه ازدواج جوانان وجود دارد .........آیا جوانی می تواند بدون اینکه به مشکلی برخورد و بدون اینکه شخصیتش زیر سوال رود ازدواج کند...اصلا می تواند فکر ازدواج را در ذهن داشته باشد.... جوانی که(اصلا خود من) می داند اگر ازدواج کند کوهی از مشکلات و توقعات بر سر راهش سبز خواهد شد آیا انگیزه ای برای این امر مقدس دارد؟ نه!!!
    و در آخر هم بخاطر عقده و نیاز ارضا نشده ام مجبورم تن به کارهای غیر اخلاقی دهم...اگر هم چنین کار نکنم این نیازها مرا به موجودی کسل کننده و پوچ تبدیل خواهد کرد...
    ولی من هرگز کم نمی آورم همان گونه که اطمینان دارم دوست عزیزم "شادزی" نهایت تلاش خود را برای اثبات حرف خود بکار خواهد برد.
    ما جوانان خواستار تغییریم.....ما در خود تغییرات را ایجاد کرده ایم ....پس حال نوبت شماهاست(خانواده ها...دولت) .
    باور کنید با این اوضاع که من مشاهده می کنم و هر روز هم وضع بدتر می شود فکر نمی کنم در آینده حتی یک جوان هم انگیزه ای برای ازدواج داشته باشد اگر هم انگیزه باشد امکانات نیست. پس منتظر روز هایی آتی نبز هستیم...همان گونه که منتظر بوده ایم و خواهیم ماند.

5. کاربر روبرو از پست مفید حسین پور تشکرکرده است .

حسین پور (چهارشنبه 05 آبان 89)

عضو پیشرو

آخرین بازدید
    پنجشنبه 23 آذر 91 [ 09:19]
    سطح
    94
    Level completed: 29%, Points required for next Level: 710
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    16,488

تشکرشده 16,567 در 3,447 پست

Array

انگشت اتهام به سمت یک فرهنگ گرفتن کار خوبی نیست بهتر نیست جمله تان را تصحیح بفرمائید و بگوئید من با باورهای غلط حاکم در هر فرهنگی و خانواده ای مشکل دارم ؟! این چیزی که شما می فرمائید بسیار قابل فهم است ولی در هر خانواده ای عمومیت هم ندارد چه رسد به یک فرهنگ . جمله شما این پیام را به من می دهد که این باورهای غلط تنها در فرهنگ ایرانی یافت می شود و جاهای دیگر دنیا از این خبرهانیست . یک سری به کشورهای حوزه خلیج فارس و کشورهای عربی بزنید تا ببینید چه به روز زنان می آورند راه دور هم نروید همین کشور دوست و همسایه افغانستان . بالاخره باید به این مسئله هم فکر کنیم که این فضا یک فضای مجازی است و خیلی ها در سراسر دنیا امکان دست یابی به این اطلاعات را دارند . پس کمترین لطف در حق خود این است که بیش از این چیزی که به فرهنگ مان آسیب خورده و می خورد با سرنوشت یک ملت باز ی نکنیم . توهمات خانوادگی و رفتارها وباورهای غلط یک یا چند خانواده که نمی شود مجموعه فرهنگ یک ملت . در حالی که از دیدگاه بنده حقیر هم خیلی از مسائل باید مورد بازنگری قرار گیرد و قوانین تازه ای تدوین شود و به سختی و با جدیت هم اعمال شود .

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    42
    دستاوردها:
    تشکرها
    76

تشکرشده 81 در 38 پست

Array

نقاب جان
    ممنونم ازت که باهام همدردی کردی.واز شما ani عزیز. شما درست میگی در خیلی جاهای دیگه وضع به همین شکل یا بدتر هم باشه ولی من فعلا دارم در مورد ایرانی که شهروندی از از این کشورم صحبت می کنم کاری به افغانستان و جاهای دیگه ندارم .من حق دارم تو کشوری که زندگی می کنم ضعفها و محسناتش رو بگم.بیشتر از اون چیزی که فکر می کنی باید رو فرهنگ مردم کار بشه.فرهنگ ما فرهنگ ایرانی نیست. فرهنگی هست که عربها به زور شمشیر آوردند.باید تغییر کنه اگر نکنه من نمی تونم چنین فرهنگی رو بپذیرم .حال می خواد فقط تو ایران باشه می خواد تو کل دنیا.برای من قابل قبول نیست وزیر پا خردش می کنم.این فرهنگ هیچ ربطی به دولت نداره.دولت تلاش خودش رو می کنه این مردم هستند که فرهنگ رو میسازن.

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 19 اسفند 89 [ 17:38]
    سطح
    38
    Level completed: 99%, Points required for next Level: 2
    دستاوردها:
    تشکرها
    56

تشکرشده 56 در 35 پست

Array

سلام دوستان
    لطفا شادزي جان ايراد ايرانيها را انقدر نندازيد گردن عربها
    ما از همون اول هم مشكل داشتيم
    در ضمن،هيچ كسي نميتونه حتي با زور شمشير فرهنگ يه كشور با فرهنگ رو عوض كنه
    پس بدونيد كه از همون اول فرهنگ درست حسابي نداشتيم كه راحت تغيير رو پذيرفتيم

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 27 شهریور 89 [ 17:39]
    سطح
    63
    Level completed: 72%, Points required for next Level: 85
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    484

تشکرشده 502 در 230 پست

Array

من هم با شما موافقم شادزی
    من هم از این فرهنگ حالم بهم می خورد. در این فرهنگ هم به زنان ظلم می شود و آنها به مثابه عروسکی تبدیل شده اند که باید انتخاب شوند و هم به مردان که ارزششان به پولشان سنجیده می شود. در این فرهنگ دوستت دارم یعنی" من از تو متوقعم." در این فرهنگ دروغ پایه گذار همه چیز هست و ریا بنیان زندگی ها. به هیچ چیز و هیچ کس نمی توانید اطمینان کنید.

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 30 اسفند 87 [ 13:11]
    سطح
    35
    Level completed: 21%, Points required for next Level: 119
    دستاوردها:
    تشکرها
    6

تشکرشده 9 در 6 پست

Array

شادزی جان ما زنها تازه وقتی که پری رویاهای همسر آینده مون هستیم و با هزار ناز و غمزه افتخار میدیم و" بله" میگیم و میریم به خونه اون آدم, تازه برا گرفتن کوچکترین حقمون میشیم اون "زن نق نقو " اه که شما میگی و ویا اینکه به هر حال گاهی برا حفظ زندگی بسوزیم و بسازیم. حالا من موندم اون دختری که اونهمه بال بال میزنه با یه پسری ازدواج کنه و پسر هم اینو میبینه و عشق میکنه برا خودش, چی میشه! عزیزم این اشکال از جنس "مرد ایرانیه" که باعث شده در فرهنگمون اعتباری برای این عشقها قایل نشن. مردی که تاریخ نشان داده براحتی دروغ میگه و زیر قول و قرارهاش میزنه. تمام زور یک زن که میتونه بکار بگیره که در آینده بهش اجحاف نشه, قبل ازدواجشه که باید همه جوانبو بسنجه اینو هم بس که دخترای ما دل نازک و خوشباور و احساساتی اند خانواده ها مجبورند که انجام بدهند. آنچه جوان در آینه میبیند پیر در حشت خام میبیند. حتما چدر مادر شما یه چیزی میدونن که مخالفت میکنن!

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 27 شهریور 89 [ 17:39]
    سطح
    63
    Level completed: 72%, Points required for next Level: 85
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    484

تشکرشده 502 در 230 پست

Array

پرتو تو هنوز تو توهمی
    جنسش چطوریه؟ تو زن ایرانی چه گلی به سر مردت زدی؟
    شب گذشته پاشو!!خداوند این مردها رو دروغگو خلق کرده؟ مزخرف نگو! قرصاتو نخوردی؟
    از مدیر همدردی می خوای حتما برای من اخطار بفرسته یا منو لغو کاربری کنه. مهم نیست. مهم اینه که مهملاتی که تو به زبون اوردی جز این جواب نداره. "مشکل از جنس مرد ایرانیست" پس فرهاد عاشق پیشه و بیژن جز دیوان این سرزمین بوده اند؟ پس این همه مرد که تا پاسی از شب برای خانواده خوود تلاش می کنند و تازه برمی گردند همسرشان است و هزاران توقع آمریکایی هستند؟

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 03 آبان 89 [ 22:07]
    سطح
    41
    Level completed: 41%, Points required for next Level: 119
    دستاوردها:
    تشکرها
    144

تشکرشده 147 در 67 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط sorena_arman
    من هم با شما موافقم شادزی
    من هم از این فرهنگ حالم بهم می خورد. در این فرهنگ هم به زنان ظلم می شود و آنها به مثابه عروسکی تبدیل شده اند که باید انتخاب شوند و هم به مردان که ارزششان به پولشان سنجیده می شود. در این فرهنگ دوستت دارم یعنی" من از تو متوقعم." در این فرهنگ دروغ پایه گذار همه چیز هست و ریا بنیان زندگی ها. به هیچ چیز و هیچ کس نمی توانید اطمینان کنید.
    سلامsorena_arman
    حرف دل خيلي از ماها رو زدي....واقعا رياكاري و دروغ براي ما كه ادعاي اسلام و مسلموني مي كنيم خيلي دردناكه!
    بگذاريد تجربه شخصي خودمو بگم
    2 سال پيش خواستگاري رفتم..خانواده طرف مقابل اول گفتن برا ما فقط اين مهمه كه پسر خوبي باشي اما بعد از نامزدي فشارهايي تحمل كرديم كه نگو و نپرس...و اين عامل در كنار عوامل ديگر باعث شد نامزدي بهم بخوره!
    اينها منفي نگري نيست بلكه واقعيتهاييست كه هستند و متاسفانه عرف شده

صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)