به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 11 12345678910 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 101
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سه شنبه 22 شهریور 90 [ 23:06]
    سطح
    51
    Level completed: 19%, Points required for next Level: 162
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    17

تشکرشده 20 در 13 پست

Array

از دستشون خسته شدم

سلام به همگی من سه ساله که ازدواج کردم خانواده همسرم از اول با ازدواج ما موافق نبودن ودوست داشتن پسرشون با فامیل ازدواج کنه ولی چیکار کنیم که ما عاشق هم شدیم خانواده همسرم خیلی قدیمی فکر میکنن واصلا به خواسته های عروس اهمییت نمیدن مادر شوهر من سالار خونست وهرچی اون بگه بچه هاش گوش میدن واگر گوش ندن شوهرش وبقیه بچه هاش رو هم یاد میده وهمه رو بر علییه ادم میکنه متاسفانه همشون خود خواه ویک ذنده هستند ولی شوهر من بین اونها از همه دلسوز تره وبرای بقیه از بچگی دل سوزونده حالا که ازدواج کرده ودیگه نمیتونه اون محبت قبلی رو بهشون بکنه همه از چشم من میبینن وبا من دشمن شدن خلا صه کار ما شده قهرو اشتی با خانواده همسرم اونها دوست دارن ما همیشه کنارشون باشیم وبرای زندگیمون وقت نذاریم اگه یه روزی ازدهنم بپره وبگم دیروز بیکار بودم مادر وپدرش ناراحت میشن که چرا اینجا نیومدی با وجود اینکه ما مشکل بچه دار شدن داریم اصلا شرایط روحیمونو درک نمیکنن مشکل دیگری هم که دارم اینه که خانواده همسرم وضع مالی خوبی دارن وبا وجود اینکه میدونن مما مشکل مالی داریم به ما کمک نمیکنن وبه پسرهای دیگش کمک میکنه ومن هم خیلی ناراحت میشم از شوهر من انتظاراتشون خیلی زیاده تا پسرهای دیگشون
    شوهرم هم همه اینارو میدونه وبه من حق میده ولی من همیشه تودلم نگرانی وناراحتی دارم واصلا نمیتونم باهاشون خوب باشم ازته دل اگه بخوام همه کاراشونو بگم خیلی طول میکشه
    ولی هیچوقت توروشون حرفی نزدم وهمیشه تودلم ریختم زمانی هم که شوهرم ازشون گلایه میکنه میگن من یادش دادم وگناهاشونو گردن نمیگیرن همسرم همیشه میگه وقتی چیزی بهت میگن جوابشونو بده ولی من نمیتونم یعنی جوابی اون لحظه پیدا نمیکنم بگی لطفا منو راهنمایی کنید که با این افراد خود خواه چگونه برخورد کنم از دستشون خسته شدم

2. کاربر روبرو از پست مفید مارال تشکرکرده است .

مارال (جمعه 19 بهمن 86)

عضو همراه

آخرین بازدید
    جمعه 09 مهر 89 [ 18:27]
    سطح
    89
    Level completed: 87%, Points required for next Level: 67
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    1,946

تشکرشده 1,965 در 675 پست

Array

RE: از دستشون خسته شدم

با سلام ودرود به شما وهمچنين عرض خوش آمد.
    توصيه من به شما اينه كه آرامش خودتون رو حفظ كنيد و سعي كنيد افكار رنج آور رو از ذهنتون دور كنيد تا انشاءالله جناب سنگ تراشان مدير محترم اين سايت حتما شما رو راهنمايي خواهند كرد منم نظراتي دارم كه به خودم اجازه نمي دم قبل از اظهار نظر جناب سنگ تراشان اظهار نظري بكنم . اما يادآوري مي كنم اين يه موضوع بسيار ساده است كه با كمي صبر وحوصله و مهرباني و گوش دادن به توصيه هاي جناب دكتر حتما انشاءالله رفع مي شه.

((( مشاور خانواده )))

آخرین بازدید
    دیروز [ 12:05]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 99.4%
    دستاوردها:
    VeteranCreated Blog entryTagger First ClassSocial50000 Experience Points
    نوشته های وبلاگ
    7
    تشکرها
    23,580

تشکرشده 37,082 در 7,004 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array

سلام مارال
    به تالار همدردی خوش آمدید.
    خیلی وقتها تغییر نگاه به مسائل می تواند بسیار کمک کننده باشه...
    مثلا شما اینطور نگاه کن، که پاسخ مثبت به خواستهای پدرومادر و انتظارات آنها، منجر به رشد و آرامش درونی ما میشود.
    این نگاه منجر می شود نه به عنوان یک تنگنا و تهدید، بلکه به عنوان یک فرصت و شرایط رشد به این مسئله نگاه کنیم. حالا منتظریم و لحظه شماری می کنیم تا قدمی را برداریم.
    این بهتر است که آنها را مغرور و بی توجه و ...، به حساب آوریم.
    جالب این است که وقتی چنین دیدگاه جدیدی پیدا می کنید، متوجه می شوید روز به روز خواهش ها هم کمتر می شود. و دخالتهای و مشکلات بعدی هم به حداقل میرسد. منوط به اینکه از نظر زمانی یه مدت روی این روش ثبات داشته باشیم.

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    51
    دستاوردها:
    تشکرها
    17

تشکرشده 20 در 13 پست

Array

سلام خیلی ازتون ممنون که راهنماییم کردید واقعا خوشحالم که با این سایت اشنا شدم وازتون خیلی ممنونم که بانی خیر شدید وبه ما این امکان رو دادید که بتون بیایم وبا هم درد دل کنیم
    راستش اگر هم این مشکلات کوچک باشند ولی خیلی زیاد در روحیه من تاثیر میذارن ونحو ه برخورد با اون را نمیدونم وطوری هستم که اگر کسی حرفی یا تکه ای بیاندازه تا چند روزاعصابم خورده وروحیه ندارم ودنبا یه نفر میگردم که با هاش در دودل کنم وقتی کسی نیست مجبورم به شوهرم بگم واون هم ناراحت میشه که چرا اینقدر به خودم فشار مییارم من تو خانواده ای بزرگ شدم که همه دلسوز هم بودن ولی خانواده همسرم در مریضی ومشکلات ما کنارمون نیستن ومن این موضوع را نمیتونم برای خودم توجیه کنم وازشون خیلی ناراحت میشم فکر نکنید که شاید من اینطور به نظرم میاد واقعا اینجوری هستن حتی فامیلهای خودشون هم این موضوع رو میدونن که اونا به ما توجه نمیکنن
    اما شوهرم صبور تر از منه ومیگه من انتظاراتمو ازشون کم کردم ولی من نمیتونم مثل اون باشم وقتی میبینم هوای بقیه بچه هاشونو بیشتر از ما دارن

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 20 مهر 87 [ 10:04]
    سطح
    49
    Level completed: 30%, Points required for next Level: 141
    دستاوردها:
    تشکرها
    470

تشکرشده 496 در 278 پست

Array

سلام مارال جان
    به نظر من شما بهتره به قول شوهرتون از حساسيت خودتون كم كنيد و زياد به خودتون سخت نگيريد سعي كنيد يك كم بي اهميت تر باشيد نسبت به اين قضيه براي درد و دل هم مي توني بياي توي اين سايت هر چي دلت مي خواد بنويسي و دردو دل كني كه سبك شي . من اگه بودم با توجه به اينكه با مخالفت پدر و مادر شوهر ازدواج كردم هيچ وقت از تفاوتهاي رفتاري انها نسبت به خودمون با شوهرم صحبت نمي كردم به خاطر اينكه با اين كار ممكنه شوهرم را حساس كنم و او هم متوجه بشه كه چرا اين همه فرق وجود داره و اونوقت باعث باني اين همه فرق را ازدواج با من ببينه به خاطر همين از حساسيت خودت كم كن و سعي كن به شوهرت نگي اون به اندازه كافي براي خودش مشغله داره كه شايد درست نباشه تو اينجوري اونو اذيت كني
    امروز همان فردايي است كه ديروز نگرانش بوديم

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 15 اسفند 86 [ 22:14]
    سطح
    41
    Level completed: 54%, Points required for next Level: 93
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    74

تشکرشده 79 در 55 پست

Array

سلام
    من هنوز ازدواج نكردم و در شرف ازدواجم
    اگه من در اين شرايط بودم با اين جمله كه اين نيز بگذرد از كنار اين مطالب رد مي شدم مهم همسر كه او به شما علاقه داره و مي دونه كه خانواده اش با شما برخورد غلط دارن و بهتره كه شما هم زياد حساسيت به خرج نديد كه گفتن بيش از اندازه به همسرتون امكان داره ذهن ايشون رو در مورد شما خراب كنه سعي كنيد صبر پيشه كنيد كه گذر ايام اشتباهات افراد را نه تنها نشون ميده بلكه مثل سيلي به صورتشون مي زنه هر چند نبايد انتقام جو بود ولي در مواقع ناراحتي و عصبانيت به اين مطلب فكر كن تا بتوني به خودت مسلط بشي و هيچ وقت جواب به درشتي نده كه غلطه اگه رفتار انها غلطه برخورد متقابله شما دوصد چندان غلطه انها هم مادرو پدرن از روي دلسوزي اين كارها رو مي كنن غرضي پشتش نيست باور كن
    اميدوارم به دل خودت تكيه كني تا خانواده ايي آسوده داشته باشي

8. کاربر روبرو از پست مفید merka تشکرکرده است .

merka (چهارشنبه 23 مرداد 87)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 16 فروردین 90 [ 16:16]
    سطح
    45
    Level completed: 43%, Points required for next Level: 116
    دستاوردها:
    تشکرها
    442

تشکرشده 467 در 211 پست

Array

گاهی وقتا خیلی احساس تنهایی می کنم حوصله هیچ کاری و هیچ کس را هم ندارم من حتی با پدر و مادرم هم راحت نیستم که بتونم مشکلاتم رو به اونها بگم گاهی وقتا حتی از اینکه زنده هستم خسته می شم نمی دونم چیکار کنم حتی از دست خودمم خسته شدم توی زندگیم هیچ هدفی ندارم روزهام شده همه تکراری

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 22 اسفند 02 [ 15:41]
    سطح
    94
    Level completed: 6%, Points required for next Level: 948
    دستاوردها:
    VeteranRecommendation Second Class10000 Experience PointsSocialTagger Second Class
    تشکرها
    2,041

تشکرشده 2,229 در 569 پست

Array

سلام به مارال عزیز ،
    از این که با ما همسفرید خوشحالیم ...:P

دلتنگی نهفته در پس نوشته هات به دلم نشست و من هم از این همه صبوری و خستگی دلتنگ شدم ... :(

اما فکر می کنم گاهی دردودل برای کم شدن غصه ها کفایت نمی کنه . همونطوری که مدیر محترم سایت گفتن ما باید به یک رویه محکم و جدید متوسل بشیم تا بتونیم افکار و احساساتمون رو هدایت کنیم وگرنه اونها ما رو هدایت می کنند و معمولا در این جور مواقع زندگی تبدیل می شه به یک تراژدی غمناک که تحملش از عهده ی یک کوه هم خارجه ...
    مثبت اندیشی یکی از این روشهاست . چرا همیشه نیمه ی خالی لیوان رو ببینیم . ما می تونیم به جای تمرکز و تصویر سازی از چیزهایی که ناراحتمون میکنه
    بیشتر انرژیمون رو صرف مواردی بکنیم که دوستشون داریم و بهمون احساس شادمانی و آرامش می ده ... نه به این معنی که چشممون رو بروی واقعیات ببندیم بلکه خودمون تعیین کننده ی برداشتی باشیم که از واقعیتهای پیرامونمون داریم ...

چرا همه چیز رو به خودمون بگیریم ... خیلی چیزها فقط در ذهن ما وجود داره و عینی نیست .. ضمن اینکه وقتی ما در تولید یک فکر و احساس مداومت داشته باشیم بازخورد و بازتاب اون رو در دیگران خواهیم دید...
    مثلا اگر از ابتدا خانواده ی همسرمون با ازدواج ما موافق نبودن اگر همیشه بر این فکر که اونها منو دوست ندارن و ... پافشاری کنیم ، ممکنه در رفتارهامون هم اون رو نمایش بدیم بدون اینکه خودمون متوجه باشیم ...
    من احساس می کنم شما بدون اینکه متوجه باشید ضمن اینکه خودتون رو تایید نمی کنید مدام خودتون رو سرزنش می کنید و این سرزنش به صورت ناراحتی و دلتنگی از رفتار دیگران بروز می کنه ، در صورتی که شما یک موجود دوست داشتنی هستید ، همیشه و در همه حال ...
    مطمئن باشید و هیچ وقت خودتون رو به خاطر مسائل مختلف و بی اهمیت ، کم ارزش و بی بها ندونید ...
    خودتون رو دوست داشته باشید و این فکر و احساس رو باور کنید و اون رو بین دیگران پراکنده کنید ... مطمئن باشید که نتیجه می گیرید ...

ضمنا توصیه می کنم یه گشت درست و حسابی در بخشهای مختلف تالار از جمله اختلاف با خانواده ی همسر و ... بزنید ... روحیه تون عوض می شه ....

11. 3 کاربر از پست مفید طاهره تشکرکرده اند .

طاهره (جمعه 17 مهر 88)

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 15 مرداد 90 [ 12:35]
    سطح
    41
    Level completed: 79%, Points required for next Level: 43
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    54

تشکرشده 60 در 42 پست

Array

سلام مارال جان
    خواهرم
    شما با شوهرتان با عشق شروع كرده ايد
    اين شعر معروف را به ياد داشته باشيد
    الا يا ايها ساقي ادر كاسا و ناولها كه عشق آسان نمود اول ولي افتاد مشكلها
    يعني عشق تازه اول مصيبتهاست.
    بعد شما زندگي خودتان را داريد خانه پدر و مادر شوهر يا خودتان فقط براي ديد و بازديد است بايد با اين نگرش جلو برويد
    شما به شوهرتان علاقه‌منديد شايد هم بيشتر كه براي اينكه گرد و غبار كدورت را بزداييد اين مطالب را نوشته‌ايد
    با تشكر برادر كوچكتان مهدي

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    51
    دستاوردها:
    تشکرها
    17

تشکرشده 20 در 13 پست

Array

از راهنمایی تک تک دوستان خوبم ممنون
    من خیلی به این موضوع که مهم شوهرمه ما که با هم زندگی نمیکنیم پس میتونم یه جوری باهاشون کنار بیام فکر کردم ولی نمیشه باور کنید که نمیشه اگه هر روز هم بریم خونشون بازم ناراحتن ومیگن چرا نمیاید اخه من چطوری به اینا بفهمونم که ما هم یه زندگی مستقل داریم مادر شوهر من خیلی تو خونشون نفوذ داره وپدر شوهرم که قبلا زیاد کاری با ما نداشت رو هم حساس کرده من بیشتر از دست خودم ناراحتم که چرا وقتی حرفی بهم میزنن که ناراحت میشم نمیتونم همونجا ناراحتیمو نشون بدم این مشکل وفقط با مادرشوهرم ندارم حتی برادر شوهرام یا جاریهام وبقیه اگه حرفی بزنن که ناراحت بشم اصلا ناراحتیمو نشون نمیدم وجوابشونو نمیدم بعد میام خونه وتا یک هفته حرص میخورم همسرم هم میگه چرا همونجا جوابشونو نمیدی مثلا هفته پیش من یه شلوار رنگ روشن خریده بودم وقتی جاریم دید گفت چرا مناسب سنت لباس نمیپوشی این چه رنگیه در صورتیکه من 25 سال دارم واین یه موضوع سلیقهای هست ومن هم اصلا نظرشو نپرسیده بودم با خنده از کنار حرفش رد شدم ولی تو خونه داشتم دیوانه میشدم که چرا جوابشو ندادم مشکل من اینه که زیادی به روشون میخندم ودوست ندارم ناراحتشون کنم واگه دوست ندارم در مهمانیهاشون شرکت کنم نمیگم البته میدونم اگه بگم مادرشوهرم دوباره همرو برعلیه ما میکنه میترسم یه روزی شوهرم هم مثل اونا بشه وبا هم مشکل پیدا کنیم

صفحه 1 از 11 12345678910 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)