به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 16 مهر 86 [ 19:00]
    سطح
    47
    Level completed: 54%, Points required for next Level: 93
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

ترس از ازدواج بدليل مزاحمت

من قبلا با پسري دوست بوده ام (نزديك 3 سال)بدلايل خانوادگي ازدواج نشد.هنوز به من علاقه دارد و كوتاه نمي آيد. من براي ازدواج از او مي ترسم چون از من عكس دارد . چه كنم كه به راحتي عكسهايم را با رضايت و فراموشي من بدهد.ميترسم اگر ازدواج كنم برايم دردسر درست كند و از عكس ها كپي برداري كند

((( مشاور خانواده )))

آخرین بازدید
    پنجشنبه 06 اردیبهشت 03 [ 12:05]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 99.4%
    دستاوردها:
    VeteranCreated Blog entryTagger First ClassSocial50000 Experience Points
    نوشته های وبلاگ
    7
    تشکرها
    23,580

تشکرشده 37,082 در 7,004 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array

RE: ترس از ازدواج بدليل مزاحمت

سلام مهربان
    یکم : نمی دانم خانواده شما در جریان این مشکل شما هستند یانه اگر در جریان نیستند آنها را توجیه کنید.
    دوم : مسئله بعدی اینست که این عکس ها چی هستند . آیا هر دو شما با هم در این عکس هستید و بصورت خصوصی هست یا خیر؟
    به هر حال لازم نیست به خاطر یک ترس خیالی و موهوم خود را مضطراب و نگران سازی. اگر او با شما دشنمنی نداشته باشد و علاقه مند باشد هرگز مشکلی پیش نمی آورد، اگر هم به شما علاقه ای نداشته باشد باز هم میداند هر اقدامی در این مورد پیامد قانونی برایش دارد و به جرم سوء استفاده از عکس های شما تحت تعقیب قرار خواهد گرفت.
    سوم و مهمتر از همه: معمولا دخترها و پسرها قبل از اینکه چنین اقدامات حساب شده ای را بکنند باید فکر پیامدهای آنرا بکنند ولی الان هم مهم اینست که شما نباید چنین نقطه ضعفی را از خود نشان دهید و با این آقا ارتباط بگیرید یا از او عکسها را بخواهید یا اصرار کنید و پیگیری نمائید، اینها همه نشان می دهند که شما ترسیده اید و ممکن است این آقا برای تغییر نگرش شما ، بیشتر لجبازی کند. بهتر اینست که ارتباطات را کلا با ایشون قطع کنید، تلفن هایش را جواب ندهید، قرارملاقاتی نگذارید و حتی اگر او اتفاقی گفت که عکس را بهت بس می دهد، با سیری به او بگوئید براتون مهم نیست. اینطوری خود را قوی نشان می دهید.
    در نهایت، این دوستی های قبل از ادواج یکی از مسائلی است که باید در خواستگاری مطرح شود. و شما لازم است که صادق باشید. به همین خاطر به جای این ترسهای خیالی، سعی کن تصمیم بگیری صادقانه زندگی خود را در آینده شروع کنی و واقعا مهربان باشی. این صداقت و گفتن ارتباط قبل از ازدواجت و دلایل آن می تواند زمینه مناسبتری را پس از ازدواج در اختیارت بگذارد.
    موضوع شما برای سایر دختران و پسرانی که ارتباط غیر رسمی و مخفی قبل از ازدواج دارند، می تواند مفید باشد. معمولا دختران و پسران تصور می کنند با یک احساس قوی در یک رابطه ای که دچارش هستند، دیگر نیاز به هیچ منطق و شناختی ندارند. و معمولا دو دوزه بازنده هستند وقتی ازدواج می کنند چون نمی توانند آن توقعات و رویاهای عاشقانه قبل از ازدواج را پاسخگو باشند دچار مشکل می شوند و اگر ازدواج نکنند ، ترس سایه انداختن این رابطه در زندگی زناشویی، یا مخفی کردن رابطه ها ، یا همین موضوعی را که شما مطرح کردید و ....، می تواند موجب تشویش آنها شود.

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 30 آبان 88 [ 11:45]
    سطح
    81
    Level completed: 71%, Points required for next Level: 146
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    898

تشکرشده 926 در 486 پست

Array

همراه گرامی،شما ناخواسته گرفتار پیشامدی شده ایدکه خود نیز در آن نقش دارید البته من به هیچ روی شما سرزنش نمی کنم،به هر حال در جوانی این دوستیها و پیامدهای آنها برای هر کسی رخ می دهد بنابراین نگران نباشید و خود را نبازید و با امید به خدا و اعتماد به نفس و با آرامش به یک مشاور سری بزنید و حتما حتما پیش پلیس نیز بروید می دانم که از خانواده می ترسید اما این را نیز بدانید که پذیرش شماتت و احیانا کتک پدر و برادر بسیار بهتر است و بتدریج فراموش می کنندو تمام می امید وارم آرام باشید و از او نترسید که هیچ غلطی نمی تواند بکنداگر شما شجاع دانا و مسئولیت پذیر باشید.

((( مشاور خانواده )))

آخرین بازدید
    پنجشنبه 06 اردیبهشت 03 [ 12:05]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 99.4%
    دستاوردها:
    VeteranCreated Blog entryTagger First ClassSocial50000 Experience Points
    نوشته های وبلاگ
    7
    تشکرها
    23,580

تشکرشده 37,082 در 7,004 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array

با سلام بر مهربان و گردآفرید
    ضمن تشکر از پاسخ جالب آقای گرد آفرید ، با اجازه ، ایشان مناسب می بینم که یکی از جملات ایشان را اینگونه تغییر دهم که:
    <font color="#0000ff">به هر حال در جوانی این دوستیها و پیامدهای آنها ممکن است برای بعضی ها رخ دهد <font\>

5. کاربر روبرو از پست مفید مدیرهمدردی تشکرکرده است .

مدیرهمدردی (سه شنبه 09 شهریور 89)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 22 اسفند 02 [ 15:41]
    سطح
    94
    Level completed: 6%, Points required for next Level: 948
    دستاوردها:
    VeteranRecommendation Second Class10000 Experience PointsSocialTagger Second Class
    تشکرها
    2,041

تشکرشده 2,229 در 569 پست

Array

گرد آفرید عزیز سلام ،

هرچند با اساس گفته هات که می خوای نگرانی رو از مهربان دور کنی موافقم اما فکر می کنم موضوع به این وحشتناکی هم که تصویر شده نیست.
    خوب یا بد ، وقتی اسم پلیس می یاد و احتمال شماتت و کتک از پدر و مادر پررنگ
    می شه، پشت سرش ترس هم بیشتر خودشو نشون می ده و نگرانی تشدید می شه و درنتیجه کنترل موضوع از دست فرد خارج می شه .

به نظر من راه حلی که مدیر محترم سایت دادن هم آرامش می ده و هم منطقیه و موثر ...

مهربان جون ،
    ما باید یاد بگیریم که عواقب احتمالی اشتباهاتمون رو برعهده بگیریم و ترس رو کنار بگذاریم .
    به هرحال تو نمی تونی اصل اتفاقی رو که افتاده پاک بکنی اما می تونی با درایت و مدیریت صحیح وضعیت موجود رو تغییر بدی و جهتش رو به نفع خودت عوض کنی .

فقط نترس ،تصمیم بگیر و عمل کن . مطمئنم که از پسش برمیای.

دوستت دارم و برای رفع نگرانیت دعا می کنم .

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 30 آبان 88 [ 11:45]
    سطح
    81
    Level completed: 71%, Points required for next Level: 146
    دستاوردها:
    تشکرها
    898

تشکرشده 926 در 486 پست

Array

با درودبه دوستان همدل؛سخن هر دو بزرگوار را به تمامی پذیرایم بویژه تیز بینی جناب سنگتراشان را ستایش کرده و از رای طاهره فرزانه شاد؛طاهره پاکیزه خوی گرامی رای من شاید به دلیل غمخواری برای مهربان و درد از پلیدی آن جانور آدم نما اندکی در نگارش به سستی گرایید،به هر روی فحوای سخنم آن بود که مهربان خوبمان بداند که بهترین یاورانش خانواده و پلیس هستند؛من خواستم نهایت کار را گوشزد نمایم.

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 17 آذر 89 [ 11:10]
    سطح
    76
    Level completed: 87%, Points required for next Level: 55
    دستاوردها:
    تشکرها
    496

تشکرشده 507 در 236 پست

Array

سلام .
    نطر آقای سنگ تراشان فوق العاده بود . پذیرش خطا از طرف گردآفرید هم نشان دهنده ی شخصیت بالای ایشان دارد .
    به نظر بنده هم خطر خاصی مهربان را تهدید نمی کند مگر اینکه عکس ها از نوع ویژه ای باشند چون مهربان عزیز به نوع این عکس ها اشاره نکردند .
    در هر حال از مدیریت این سایت باید تشکر کرد ، من که معتاد این سایت شده و روزی باید حتما چند بار اینجا سر بزنم و استفاده کنم .
    در این شب های باقی مانده از ماه مبارک همدیگه رو فراموش نکنیم .

موفق و پاینده باشید و در پناه حق .
    www.a-sepehri.blogfa.com
    یا علی مدد .

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 25 دی 86 [ 19:03]
    سطح
    40
    Level completed: 38%, Points required for next Level: 125
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    2

تشکرشده 2 در 2 پست

Array

سلام مهربان جان.
    امیدوارم خوب باشی.
    همین ابتدا معذرت میخوام اگه چیزی گفتم و شما هم با خوندش ناراحت شدید.
    دوست عزی، من نمیدونم این ماجرای داشتن عکس یه دختر چه معذلی شده که همه جا حرفشون در میوت هست.توی همین سایت من یکی دو جای دیگه هم این حرف ها رو دیدم.
    البته نمیشه به شما خورده گرفت که چرا عکس های شخصی خودتون رو به پسری دادین که نسبتی با شما نداشته، چون حتماً شما جواب میدن که من 3 سال باهاش در رابطه بودم و بهش اعتماد داشتم یا جواب هایی از این قبیل.
    دوست عزیزم، صرفاً یک عکس نمیتونه زندگی کسی رو خراب کنه و حتی اگه عکسی در بدترین حالت ممکنه باشه بازم دلیل محکمی نیست که بتونه اطرافیان رو تحت تأثیر قرار بده. چون ماشاا... این روزهای انواع و اقسام این عکس ها و حتی فیلم ها رو در سایت های مختلف میشه دید.
    ولی چیزی که مهمه اینه که مطمئناً این آقا هم نمیتونه تا آخر عمرش خواستار شما باشه و بخواد با داشتن یک عکس همه موقعیت های خوب شما رو خراب کنه.
    و یه نکته مهم اینه که خانواده شما به هر طریقی از رابطه شما با خبر بودن.شما اول از همه این موضوع رو با خانواده در جریان بذارین و در قدم دوم هم میتونید با کسانی که برای ازدواج با شما پا پیش می ذارن خیلی رو راست بگین که همچین موردی هست و اونوقت اگه مشکلی برای طرف مقابل نباشه مسلماً در آینده هم نمی تونه از این موضوع یه نقطه ضعف برای شما بسازه.
    یه جنبه دیگه رو هم میشه در نظر گرفت، خیلی خانومها هستن که گذشته همسرشون براشون مهمه، اینکه با کی بوده، چه رابطه ای داشته و ...
    به نظر شما اگه بدترین حالت رو در نظر بگیریم و رابطه شما در حد جنسی بوده باشه اون آقا هم باید از گذشته خودش فرار کنه؟؟؟؟ و ترس داشته باشه که اگه یه روزی شما این موضوع رو مطرح کنید چه اتفاقی می افته؟؟؟؟؟
    نه مهربان عزیز، انسان « جایز الخطا » هست، پس همیشه نمیشه به افراد به خاطر گذشته ای که داشتن خورده گرفت.
    مهم اینه که شما الان از گذشته پشیمون هستین و مهم تر این که الان خوب میدونن حتی یه رابطه چندین ساله دوستی هم نمی تونه دلیلی باشه که آدم همه جوره اعتماد داشته.
    به هر حال امیدوارم مشکلت حل بشه و خوشبخت بشی.
    در پناه حق

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)