به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    شنبه 18 اردیبهشت 89 [ 13:18]
    سطح
    34
    Level completed: 70%, Points required for next Level: 45
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    8
    تشکرشده 8 در 1 پست
    Array

حدود 10 روز دیگه زمان دارم تا تاریخ عقد دائمم لطفا کمکم کنین

با سلام خدمت عزیزانی که وقت میزارن تا گره ای از مشکلات دیگران باز کنن خداوند سلامتی و توفیق به شما بده عزیزان

حقیقت وضعیتم اورژانسیه لطفا کمکم کنین تا بهترین و مطمئن ترین انتخابو داشته باشم
    من یه مرد 28 ساله هستم و با توجه به مشکلات روحی که داشتم تصمیم گرفتم که ازدواج کنم و اونقدر مشکلات روحی ام شدید بود که تصمیم گرفتم که زود تمام مراحل ازدواج رو انجام بدم و نزارم خیلی طول بکشه یعنی حتی به یک ماه هم نرسه زود قال قضیه رو بکنم چون از این همه وسواس فکری حقیقتا خسته شدم یکی از دوستان به صورت تضمینی یه خانواده رو یه من معرفی کرد الحق و الانصاف خانواده بسیار محترم و سالمو با محبتی هستن یعنی از اون خانواده های سالمی که کم تو این دوره زمانه پیدا میشن با لاخره تو هر خانواده ای تا اونجایی که من دارم میبینم اگه دوتا خوب هست یه بدم پبدا میشه اما اینا همه داداشا و خواهرها یک دست سالمن و با محبت خوب من جذب این سلامت و محبت جمعی خانواده شدم و یه جورایی اصل مطلبو اصلا فراموش کرده بودم خواستگاری رسمی رفتیمو همه قرارها رو گذاشتیم اما من با این دختر که بیرون میرم متاسفانه اصلا احساسم بهش عمیق نمیشه چون از لحاظ سلیقه کاملا با من متفاوته کاملا اون فوتبال دوست داره ولی من ندارم من عاشق سینما و فیلمم ولی اون نه اصلا خوشش نمیاد وقتی واسه انتخاب لباس چه واسه خودش و چه واسه خودم میریم کاملا سلیقه هامون با هم فرق داره اون شوهر قد بلند و ریشو همیشه تو رویاهاش بوده در حالی که من نیستم من به شدت احساسی و رمانتیک هستم اما اون یه شوهر غیرتی میخواد یه چیز تو مایه های مردای قدیم مرد سالار اما من میگم من یه ادم خشنی نیستم من یه آدمی هستم که که از لحاظ فکری کاملا ازادم البته خصلتهای خوبم زیاد داره مثلا یه دختر سر به زیر محجوب و متدینی هست که دوست داره خانه دار باشه و به شوهرش عاشقانه خدمت کنه اما تو همینشم من مشکل دارم من میگم باید اون ادامه تحصیل بده و با سواد بشه تا بتونه یه همفکر خوبی برای من باشه اما اون میگه نه میخواد خونه باشه و فقط به خانواده برسه من یه ادم به شدت رمانتیکم هرچی باشه متولد مردادم من چگونه باید به این همه اختلاف سلیقه نگاه کنم که مشکلی پیش نیاد ایا اینا مهمن یا نیستن یا اینکه درست میشن؟ آیا زن و شوهر باید سلیقه هاشون مثل هم باشه البته گفتم اون اونقدر خونواده دار و محجوب هست که بشه گفت یه زن مطیع هست اما بحث اینه من میخوام اون تو سلیقه هام همراه من باشه ایا من اشتباه فکر میکنم و این اختلافات طبیعیه ؟ مثلا اگه کلیپ زلف بر باد مده محسن نامجو رو دیده باشین من توی اون حالو هوام و با این آهنگ و کلیپ من خیلی هماهنگم از لحاظ روحی و با یه حس خاصی واسش اینو گذاشتم اما اون چه سرد واکنش نشون داد خوب خورد تو ذوقم من دارم از چیزی لذت میبرم که اون نمیبره ایا بعد از ازدواج سلیقه های ما به هم نزدیک میشه ایا میشه در زندگی زناشویی هر کسی سلیقه خودشو داشته باشه و به هم احترام بزاریم و مشکلی پیش نیاد؟ اون خودشم مدام میگه ما چقدر از لحاظ سلیقه از هم دوریم اون روز گفت اون هیچ وقت شانس نداشته ظاهرا خیلی از این همه اختلاف سلیقه خورده بود تو ذوقش البته مدام به من محبت نشان میده ولی اختلاف سلیقه کاملا مشهوده ایا در زندگی زناشویی اینا حل میشن و چیزای کم اهمیتی هستن؟ میگم نکنه تو زدواج با من مجبور باشه چون خانواده هر دو ما به شدت سنتی هستن بر خلاف روحیات خودم البته میگم نکنه بترسه و حرفی نزنه و مخالفتی نکنه
    من یه دوستی دارم که اونقدر از لحاظ روحی با هم هماهنگیم که مدام بگو بخندمونه ولی من تا حالا با او یک بارم از ته دل نخندیدم ایا میشه در زندگی زناشویی هم اینجور بود یا نه فرق داره من هنوز نفهمیدم چون حقیقتا من با عالم زنها کملا بیگانه هستم حالا که دارم ازدواج میکنم و از نزدیک برخورد میکنم میبینم که چقدر با دنیای خودم دنیای اینا فرق داره! ایا با و جود این اختلاف دیدگاه زنها و مردها میشه میتونم تصور بکنم زن زندگی باشه که مثل همین رفیقم کاملا از لحاظ سبیقه و روحیات باهاش هماهنگ باشم و مدام باهاش بگو بخندم باشه ؟؟
    حدود 10 روز دیگه زمان دارم تا تاریخ عقد دائمم لطفا کمکم کنین

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 23 اسفند 89 [ 17:10]
    سطح
    38
    Level completed: 34%, Points required for next Level: 99
    دستاوردها:
    تشکرها
    47

تشکرشده 42 در 15 پست

Array

RE: حدود 10 روز دیگه زمان دارم تا تاریخ عقد دائمم لطفا کمکم کنین

سلام دوست عزیز راستش اختلاف سلیقه ها گاهی درزندگی مشکلاتی بوجود میاوردو ممکن است زندگی را خراب کند و این ختلاف بیشتر در خصوص عقاید وسنن ومذهبی بودن وسنتی بودن واختلاف طبقاتی وفرهنگی است که مشکل ایجاد میکند نه اختلاف سلیقه در نظرها وعقاید چون همه یکجور نیستند وهمه به عقاید هم احترام میگذارند
    فکر کنم این اختلاف نظرها باتوجه به خصوصیات طرفتان مشکل نباشد
    البته اگر شما اون را دوست داشته باشید واون هم شمارا این علاقه دراینده سلیقه ها را هم به هم نزدیک میکند

((( مشاور خانواده )))

آخرین بازدید
    دیروز [ 12:04]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 99.4%
    دستاوردها:
    VeteranCreated Blog entryTagger First ClassSocial50000 Experience Points
    نوشته های وبلاگ
    7
    تشکرها
    23,556

تشکرشده 37,046 در 6,993 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array

سلام
    با این مسائل كه گفتید ،‌احتمالا در معیارهایتان تفاوتهای اساسی دارید مخصوصا در موضوع جذابیت.
    ازدواج فقط پیدا كردن یك دختر یا پسر خوب نیست.
    همچنین پیدا كردن یك دختر و پسر مثل خودمون یا مشابه خودمون نیست.
    بلكه مسئله یك پازل نیازمند تناسب هاست.
    و من از گفته های شما اصلا چنین تناسبی را حس نكردم.
    لذا با همین مقدار اطلاعات اصلا توصیه به چنین ازدواجی نمی كنم.
    اما شما برای بررسی بیشتر به اتفاق این خانم چند جلسه ای به مشاور خانواده مراجعه كنید تا دقیقتر ارزیابی كنید.

عضو کوشا

آخرین بازدید
    پنجشنبه 23 تیر 90 [ 23:16]
    سطح
    45
    Level completed: 79%, Points required for next Level: 43
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    696

تشکرشده 713 در 214 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط مدیرهمدردی
    سلام
    با این مسائل كه گفتید ،‌احتمالا در معیارهایتان تفاوتهای اساسی دارید مخصوصا در موضوع جذابیت.
    ازدواج فقط پیدا كردن یك دختر یا پسر خوب نیست.
    همچنین پیدا كردن یك دختر و پسر مثل خودمون یا مشابه خودمون نیست.
    بلكه مسئله یك پازل نیازمند تناسب هاست.
    و من از گفته های شما اصلا چنین تناسبی را حس نكردم.
    لذا با همین مقدار اطلاعات اصلا توصیه به چنین ازدواجی نمی كنم.
    اما شما برای بررسی بیشتر به اتفاق این خانم چند جلسه ای به مشاور خانواده مراجعه كنید تا دقیقتر ارزیابی كنید.
    ضمن تائید تمام حرف های مدیر عزیز بهتون توصیه می کنم دوتا فایل سخنرانی پیوست این پست را که در مورد معیارهای انتخاب همسر می باشد گوش دهید :
    http://www.hamdardi.net/showthread.php?tid=5068&pid=49617#pid49617
    اجازه بدین یه شوخی هم باهاتون بکنم : شما چنین دختری را از کجا گیر آوردین ؟ حداقل 10 نفر را میشناسم دنبال چنین آدمی می گردن پیدا نمی کنن !
    منم بچه مسلمان !!! کتابم هست قرآن رسولم داده فرمان .. که وقت صحبگاهی .... کنم شکر الهی ..

5. کاربر روبرو از پست مفید مسلمان تشکرکرده است .

مسلمان (شنبه 18 اردیبهشت 89)

عضو فعال

آخرین بازدید
    دوشنبه 24 خرداد 00 [ 00:30]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    Veteran50000 Experience PointsSocialTagger First Class
    تشکرها
    9,001

تشکرشده 10,163 در 2,191 پست

Array

سلام دوست عزیز.
    ضمن تأیید حرفهای دوستان,به نظر بنده که بر گرفته از نوشته های شما میباشد,توصیه به چنین ازدواجی نمیکنم.
    اول از همه ,انگیزه شما برای ازدواج صحیح نیست؛
    نقل قول نوشته اصلی توسط w810i
    با توجه به مشکلات روحی که داشتم تصمیم گرفتم که ازدواج کنم و اونقدر مشکلات روحی ام شدید بود که تصمیم گرفتم که زود تمام مراحل ازدواج رو انجام بدم
    آگاهی شما از امر ازدواج بسیار پایین است؛ به طور مثال اگر تصور مي كنيد ؛ افكار ، احساس و رفتار همسرتان را در آينده به دلخواه خود تغيير مي دهيد.و یا تغییر میکند در اشتباه هستید. (خطاي شناختي)

و به شما توصیه میکنم که به انجمن مقالات و مطالب آموزشی در مورد ازدواج مراجعه نمائید کلیک کنید
    بعد خودتان قضاوت کنید.
    سکوت سرشار از ناگفته‌هاست

مجله علم ورزش

7. کاربر روبرو از پست مفید keyvan تشکرکرده است .

keyvan (شنبه 18 اردیبهشت 89)

عضو همراه

آخرین بازدید
    جمعه 30 مرداد 94 [ 18:18]
    سطح
    81
    Level completed: 69%, Points required for next Level: 156
    Overall activity: 4.0%
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience PointsTagger Second Class
    تشکرها
    1,211

تشکرشده 1,247 در 437 پست

Array

سلام دوست عزیز
    دوستان دیگر مخصوصا جناب مدیر راهنمایی کردند .من فقط یک نکته بگم . حالا که طبق نظر اکثر دوستان صورت گرفتن این وصلت صحیح نیست ممکنه بهم زدن در این شرایط سخت باشه ولی توجه کن که اگر این کار اشتباه را انجام بدی شاید یک عمر پشیمون بشی و زندگی خودت و یک نفر دیگه را هم تباه کنی پس اگر تصمیم گرفتی بهم بزنی دیگه معطل نکن و توی رودربایستی هم گیر نکن . مرگ یکبار شیون یکبار .

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    شنبه 18 اردیبهشت 89 [ 13:18]
    سطح
    34
    Level completed: 70%, Points required for next Level: 45
    دستاوردها:
    تشکرها
    8
    تشکرشده 8 در 1 پست
    Array

با سلام خدمت عزیزان امروز شنبه 18 اردیبهشت 89 یاد این تایپیکی که ایجاد کردم افتادم و دوباره یه سری اینجا زدم
    من همون زمانی که گفتم یعنی آخرای اسفتد 87 متاسفانه برخلاف توصیه دوستانم عقد کردم و به فاصله جند ماه بعد بعد از کلی جنگ اعصاب ازدواجمون منجر به طلاق شد البته فقط عقد بودیم و ازدواج نکردیم یعنی خواسته خودم این بود الانم دیگه تقریبا حدود 9ماهه از اون ماجرا میگذره تو این مدت خیلی به خودم فکر کردم و به اشتباهاتم خوب این مساله با واکاوی دلایل ریز و درشت اون واسم سخت و پیچیده است چون انسان عموما موجود پیچیده ای هست و اعتراف میکنم هنوز خودمو خوب نشناختم اما اینو به عنوان تجربه عرض میکنم من اون زمانی که این تایپیک رو زدم و از دوستان کمک خواستم به شدت افسرده بودم و ذهنم به شدت آشفته و درگیر بود اعتراف میکنم وجودم پر بود از افکار و بلند پروازیهای پوچ که منو از دیدن واقعیات زندگی و کنار اومدن و لدت بردن از اونها محروم کرده بود و به دنبال یه پناهگاه بودم من این پناهگاه رو در خانواده خودم نمیدیم و برای همین به خانواده همسر سابقم پناه بردم اما کاملا با چشمان بسته ! من در جستجوی خوشبختی در وجود دیگران بودم غافل از اینکه خوشبختی را باید در وجود خودم جستجو کنم نه دیگران!
    بعد از طلاق یه مدت ذهنم درگیر بود اما در کل باید بگم این طلاق با اینکه بار مالی زیادی به من تحمیل کرد لااقل یه کمکی به من کرد اونم اینکه دیگه افسرده نیستم دیگه دارو مصرف نمی کنم شاید ناراحت باشم شاید ذهنم درگیر باشه ولی مطمئنم دیگه افسرده نیستم توصیه من به کسانی که قصد ازدواج دارن اینکه هرگز وقتی افسرده هستین ادواج نکنین چون با چشمان کاملا بسته ! حرکت خواهید کرد
    خود من الان بیشتر از هر زمان در عمر جوانیم احساس میکنم آمادگی ازدواج دارم الانم مشغول تحصیل در مقطع ارشدم اما متاسفانه وضعیت مالیم خرابه ولی در کل با و جود همه این تلخیها باز هم خدا رو سپاسگزارم
    ممنون

10. 8 کاربر از پست مفید w810i تشکرکرده اند .

w810i (شنبه 19 شهریور 90)

عضو همراه

آخرین بازدید
    سه شنبه 04 اسفند 94 [ 11:19]
    سطح
    93
    Level completed: 45%, Points required for next Level: 551
    Overall activity: 6.0%
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    4,205

تشکرشده 4,458 در 1,179 پست

Array

سلام w810i.. خوش آمدگویی دوباره من را هم پذیرا باش.

خوشحالیم از اینکه زودتر متوجه اشتباه خویش گشتی...

دلخوریم از اینکه چرا به سخنان دوستان توجه نکردی...

و امیدوارم از امیدی که داری و برایت آرزوی بهترین ها را داریم..

لطفا اگر تجربه های دیگری در زمینه ازدواج یافته ای ما را هم در آگاهی شریک خود کن و آنها را برایمان بنویس.

12. 2 کاربر از پست مفید حسین پور تشکرکرده اند .

حسین پور (یکشنبه 19 اردیبهشت 89)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)