به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 13
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    پنجشنبه 24 تیر 89 [ 12:34]
    سطح
    34
    Level completed: 44%, Points required for next Level: 85
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    60

تشکرشده 60 در 19 پست

Array

خواهش مي كنم اگه ميتونيد راهنماييم كنيد.

[/color][/size][/font]سلام
    خيلي خوشحالم كه ميتونم مشكلمو اينجا بگم.از همه دوستان ميخوام راهنماييم كنن.من تابستان سال گذشته بايكي از همكارام آشنا شدم و بعد از مدتي عقدكرديم.اما توي اين مدت متوجه شدم كه از نظر اخلاقي باهم خيلي اختلاف داريم.خيلي اذيتم مي كرد.با كوچكترين مسئله اي عصبي مي شد و...خيلي صبوري كردم كه شايد مشكلاتمان حل بشه اما نه تنها چيزي حل نشد كه روز بروز بدتر شد.درنهايت با غم واندوه زياد از هم جدا شديم.اينم بگم كه خيلي منو دوست داشت.يعني فكر نميكنم تو دنيا كسي باشه كه منو اندازه اون دوست داشته باشه.به همين خاطر بلافاصله بعداز جدايي همه تلاششو كرد كه نظر منو عوض كنه اما من بخاطر كارايي كه خودش وخانوادش در حقم كرده بودن نمي تونستم ببخشمش.حالا يك سال از ماجراي طلاق ما گذشته واون هنوز همكارامونو مي فرسته كه واسطه بشن.من واقعا نمي دانم چيكار كنم . يه خواستگار ديگه هم دارم اما هنوز شوهر قبليمو دوست دارم.نه ميتونم به قبلي جواب بدم(چون ميترسم دوباره اتفاقات گذشته بيفته)ونه ميتونم به خواستگار جديدم جواب بدم چون هنوز فراموشش نكردم.توروخدا كمكم كنيد.

عضو همراه

آخرین بازدید
    جمعه 30 مرداد 94 [ 18:18]
    سطح
    81
    Level completed: 69%, Points required for next Level: 156
    Overall activity: 4.0%
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience PointsTagger Second Class
    تشکرها
    1,211

تشکرشده 1,247 در 437 پست

Array

RE: خواهش مي كنم اگه ميتونيد راهنماييم كنيد.

بنظر من بهترین کار اینه که با همسر قبلیتون پیش یک مشاور مجرب برید و ماجرا را از ابتدا و با شرح کامل جزئیات تعریف کنید . ممکنه مشاور تشخیص بده که همسر شما میتونه تغییر کنه و یا مشکل روانی داره و میتونه درمان بشه و ... در اینصورت شما هم از بلاتکلیفی درمیایید .
    ضمنا تا وقتی همسر سابق را فراموش نکردید اصلا خواستگار قبول نکنید . بهترین کار همینه که تکلیف خودتون را با نفر قبلی روشن کنید و اون مساله را هم در دنیای واقعی و هم در ذهنتون حل کنید و بعد وارد یک رابطه جدید بشید .
    موفق باشید .

3. کاربر روبرو از پست مفید digitalman تشکرکرده است .

digitalman (یکشنبه 03 بهمن 89)

عضو همراه

آخرین بازدید
    یکشنبه 06 آذر 90 [ 09:03]
    سطح
    73
    Level completed: 31%, Points required for next Level: 277
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    3,481

تشکرشده 3,465 در 1,036 پست

Array

سلام
    دوست عزیز به تالار خوش آومدی.بابت جدایی تون واقعا" متاسفم .خواهر گرامی گفتید اخلاق .اخلاق تو زندگی زناشویی بیش از حد مهمه طوری که در دین ما اسلام و طبق احادیث و روایات معتبر میون معیارهای انتخاب همسر بعد از اصل مهم و حیاتی ایمان و تقوا ، به اخلاق اشاره شده و مسلما" معیاری که ارزش قرار گرفتن بعد از ایمان (که مربوط به ارتباط با خداوند است ) رو به خودش اختصاص داده ،نباید سرسری گرفته بشه و به خاطر امتیازات دیگه ازش بگذری.اگه کسی ایمان و اخلاق خوب داشته باشه اما تحصیلاتش کمتر از شما باشه یا مثلا" کارش به جای استخدام رسمی ،پیمانی یا حتی قراردادی باشه یا اینکه مثلا" نتونه خونه بخره یا ماشین نداشته باشه و مواردی از این قبیل ،میشه و به نظر من واجبه که باهاش ازدواج کنی و لیاقت شوهری رو داره .چون کسی که ایمان و اخلاق داره یعنی همه چی داره و کسی که این دوتا رو در کنار هم نداره یعنی در واقع هیچی نداره.البته یه چیزی بگم اینکه اخلاق خوب به این معنی نیست که بگیم طرف بگه و بخنده و جوک تعریف کنه یا شوخی کنه و به احتمال زیاد تو این میون کسی رو به مسخره بگیره تا بقیه بخندن و ... بلکه منظور از اخلاق خوب اینه که خصوصیات اخلاقی خوب و پسندیده داشته باشه.به طور مثال :
    نجیب باشه - متواضع باشه و خودشو از دیگرا بالاتر و برتر نگیره - مهربون باشه - عبوس و اخمو نباشه و با همه با چهره گشاده و متبسم روبرو بشه تا دیگران در برخورد با اون ترس و اضطراب نداشته باشن -شجاع باشه نه اینکه به فرض تو محل بگه آی نفس کش بلکه بتونه از حق دفاع کنه و از مظلوم دفاع کنه و نگذازه حقشو بخورن و سلطه پذیر نباشه -قاتل اعتماد باشه - خیانت نکنه نه به خونوادش نه به کس دیگه -صبور باشه و در مقابل مشکلات سریع نا امید و کسل نشه - اهل توکل باشه اونم به خدا و خیلی موارد دیگه .
    حالا با توجه به این صحبتها خودتون قضاوت کنین کدوم یکی لیاقت ه
    اللهم عجل لولیک الفرج و العافیة و النصر و جعلنا من اعوانه و انصاره و المستشهدین بین یدیه

عضو همراه

آخرین بازدید
    یکشنبه 06 آذر 90 [ 09:03]
    سطح
    73
    Level completed: 31%, Points required for next Level: 277
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    3,481

تشکرشده 3,465 در 1,036 پست

Array

سلام
    دوست عزیز به تالار خوش آومدی .بابت جدایی تون واقعا" متاسفم .خواهر گرامی گفتید اخلاق .اخلاق تو زندگی زناشویی بیش از حد مهمه طوری که در دین ما اسلام و طبق احادیث و روایات معتبر میون معیارهای انتخاب همسر بعد از اصل مهم و حیاتی ایمان و تقوا ، به اخلاق اشاره شده و مسلما" معیاری که ارزش قرار گرفتن بعد از ایمان (که مربوط به ارتباط با خداوند است ) رو به خودش اختصاص داده ،نباید سرسری گرفته بشه و به خاطر امتیازات دیگه ازش بگذری.اگه کسی ایمان و اخلاق خوب داشته باشه اما تحصیلاتش کمتر از شما باشه یا مثلا" کارش به جای استخدام رسمی ،پیمانی یا حتی قراردادی باشه یا اینکه مثلا" نتونه خونه بخره یا ماشین نداشته باشه و مواردی از این قبیل ،میشه و به نظر من واجبه که باهاش ازدواج کنی و لیاقت شوهری رو داره .چون کسی که ایمان و اخلاق داره یعنی همه چی داره و کسی که این دوتا رو در کنار هم نداره یعنی در واقع هیچی نداره.البته یه چیزی بگم اینکه اخلاق خوب به این معنی نیست که بگیم طرف بگه و بخنده و جوک تعریف کنه یا شوخی کنه و به احتمال زیاد تو این میون کسی رو به مسخره بگیره تا بقیه بخندن و ... بلکه منظور از اخلاق خوب اینه که خصوصیات اخلاقی خوب و پسندیده داشته باشه.به طور مثال :
    نجیب باشه - متواضع باشه و خودشو از دیگرا بالاتر و برتر نگیره - مهربون باشه - عبوس و اخمو نباشه و با همه با چهره گشاده و متبسم روبرو بشه تا دیگران در برخورد با اون ترس و اضطراب نداشته باشن -شجاع باشه نه اینکه به فرض تو محل بگه آی نفس کش بلکه بتونه از حق دفاع کنه و از مظلوم دفاع کنه و نگذازه حقشو بخورن و سلطه پذیر نباشه -قاتل اعتماد باشه - خیانت نکنه نه به خونوادش نه به کس دیگه -صبور باشه و در مقابل مشکلات سریع نا امید و کسل نشه - اهل توکل باشه اونم به خدا و خیلی موارد دیگه .
    حالا با توجه به این صحبتها خودتون قضاوت کنین کدوم یکی لیاقت همسری شما رو دارن؟
    در ضمن خودتون به خدا توکل کنین و همه چی رو بسپارین به اون و از بخواین بهترین ها رو نصیبتون کنه و بعد از نماز هاتون خصوصا" نماز صبح چند بار بگید :اَستَخیرُ اللهَ بِرَحمَتِه
    اللهم عجل لولیک الفرج و العافیة و النصر و جعلنا من اعوانه و انصاره و المستشهدین بین یدیه

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 15 اردیبهشت 88 [ 00:33]
    سطح
    38
    Level completed: 65%, Points required for next Level: 53
    دستاوردها:
    تشکرها
    10

تشکرشده 15 در 12 پست

Array

هر کاری می کنید مواظب باشید باشید از روی احساس تصمیم نگیرید. با عقلتون ببینید چی به صلاح زندگی تونه همون کارو انجام بدید. موفق باشید.
    زندگی صحنه یکتای هنرمندی ماست
    هر کسی نغمه خود خواند و از صحنه رود
    صحنه پیوسته بجاست
    خرم آن نغمه که مردم بسپارند به یاد

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 19 خرداد 88 [ 06:51]
    سطح
    42
    Level completed: 2%, Points required for next Level: 197
    دستاوردها:
    تشکرها
    27

تشکرشده 30 در 20 پست

Array

دوست خوبم پشیمانی بعد از جدایی یعنی اینکه در آن زمان همه راه ها رو نرفته بودید و به بن بست نرسیده بودید اگر واقعا پشیمانید بهتره به پیشنهاد دوستمون به یک مشاور خبره مراجعه کنید تا تکلیفتون با همدیگه روشن بشه ولی به صورت کلی اخلاق خیلی کم قابل تغییره و اگر واقعا این آقا قابل تحمل نبوده و اخلاق خوبی نداشته تکرار یک اشتباه بنا به حدس و گمان اصلا منطقی نیست دلتون رو یک دل کنید تکلیفتون رو با خودتون روشن کنید و بعد به یک ازدواج جدید فکر کنید ضمن اینکه دقت کن موقعیتهای خوب زندگیتو به خاطر این شک و دو دلی از دست ندی

عضو همراه

آخرین بازدید
    چهارشنبه 09 اسفند 96 [ 15:33]
    سطح
    93
    Level completed: 34%, Points required for next Level: 666
    Overall activity: 3.0%
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience PointsTagger Second Class
    تشکرها
    4,250

تشکرشده 4,202 در 1,430 پست

Array

ادم عاقل از يه سوراخ 2بار گزيده نميشه!!با چشم باز و بدون در نظر گرفتن احساسات و خاطرات و..... تصميم بگير
    اما به نظر من هخيچ تضميني نيس كه به همون دوران و مشكلات برگرده!!مراقب باش هيچ كس بعد از يه مدت ادم ديگه اي نميشه شايد يه كم بهتر بشه اما.....!!!خدا عالمه

عضو کوشا

آخرین بازدید
    پنجشنبه 11 شهریور 95 [ 04:50]
    سطح
    66
    Level completed: 48%, Points required for next Level: 210
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    880

تشکرشده 885 در 224 پست

Array

عزیزم اگه شوهر سابقت با دوست داشتنش می تونست خوشختت کنه که الان جدا نشده بودین.فکر کنم دیگه باید یاد گرفته باشی که دوست داشتن برای اداره زندگی کافی نیست.سعی کن دیگه بش فکر نکنی و در مورد بقیه خواستگاراتم خوب خوب دقت کن و عجله نکن بذار یه کم از روزای جداییت دور بشی گذشت زمان باعت می شه عیوب خودتو هر روز نسبت به گذشته شفاف تر ببینی.در ضمن نگفتی دلیل جداییتون چی بود؟
    خواست شما بود یا شوهرت؟؟
    [size=medium]بهترین راه برای پیش بینی آینده خلق آنست.[/size][size=large][/size]

عضو کوشا

آخرین بازدید
    پنجشنبه 21 خرداد 88 [ 05:57]
    سطح
    42
    Level completed: 7%, Points required for next Level: 186
    دستاوردها:
    تشکرها
    76

تشکرشده 81 در 38 پست

Array

سلام
    خیلی برام جالب مردی و که هنوز کاملا نشناختی چطوری جرات کردی باهاش عقد کنی.به هر حال من جای شما بودم یک وقت ملاقات می زاشتم و جدی باهاش صحبت می کردم و تمام انتظاراتی را که ازش دارم بهش می گم و برای مدتی نامزد بشیم تا ببینم آیا اونی که من ازش خواستم رو برای انجامش تلاشی می کنه یا نه.در ثانی خوب و کامل مطمئن بشم که از نظر روحی سالم هست چون بعضی از مردان مشکلات عصبی حادی دارن و دست خودشون نیست چیکار می کنن. در نهایت تصمیم می گیرم که می تونم باهاش ازدواج کنم یا نه.این قول رو هم بهش نمی دم که باهاش ازدواج می کنم به شرط و شروطه ها باهاش ازدواج می کنم.موفق باشی

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    پنجشنبه 24 تیر 89 [ 12:34]
    سطح
    34
    Level completed: 44%, Points required for next Level: 85
    دستاوردها:
    تشکرها
    60

تشکرشده 60 در 19 پست

Array

سلام.از همه دوستاني كه راهنماييم كردن ممنونم.ميخواستم هم جواب دوست خوبمf-zكه پرسيده بودن دليل جداييمون چي بود رو بدم وهم اينكه حس كردم شايد اگه چيزاي بيشتري در مورد خودم بگم بهتر باشه.ميدونم كه خستتون ميكنم اما توي اين چند روز كه با اين تالار آشنا شدم متوجه شدم كه خيلي خوب همديگه رو راهنمايي ميكنين.دلم ميخواد با منم همفكري كنيد. ما 2تامشكل عمده داشتيم كه يكيش از اختلاف عقيده وسبكهاي مختلف زندگي خانواده هامون ناشي ميشد،يكيشم مربوط به محيط كارمون بود.من توي خانوادم تقريبا يه آدم آزاد هستم.مجبور نيستم خيلي براي كارام از كسي اجازه بگيرم يا اينكه دائم حساب پس بدم.بدون اينكه محدوديت زيادي داشته باشم درس خواندم،بزرگ شدم والانم دارم كار ميكنم..البته خودمم آدم سرخودي نيستم وهيچ وقت كاري نميكنم كه مايه دردسر ومشكل خانوادم بشه.اما شوهرم توي يه خانواده اي بزرگ شده كه در مورد دخترا كاملابرعكس ما هستن.پس ميتونيد حدس بزنيد كه نحوه زندگي كردن ما چقدر باهم متفاوته.من بعدازعقد فهميدم كه خانواده شوهرم با اين مسئله كه پسرشون يه زن كارمند بگيره مخالف بودن.واينكه شوهرم براي راضي كردنشون خيلي تلاش كرده بود.وقتي اين مسئله رو فهميدم باهاش دعوا كردم كه چرا اين موضوع رو از اول به من نگفته بودواون گفت كه اگه از اول بهت ميگفتم تو به من نميگفتي برو يه زن خانه دار بگير؟
    سرتونو درد نيارم.شما خودتون ميدونين وقتي كسي از اصل با يه موضوعي مخالف باشه همش دنبال بهانه ميگيرده وخيلي راحت بهانه هاي زيادي براي كارشكني پيدا ميكنه.خانوادش از كوچكترين مسئله اي براي ايجاد مشكل كوتاهي نكردن.با كم محلي كردن من و....كاري كردن كه بعد يه مدت خانواده منم نارضايتي شونو اعلام كردن و با شوهرم خيلي صميميت نشان نمي دادن البته نه اينكه بي احترامي كنن اما خوب همينشم خيلي مشكل زا بود.اين فقط يه قسمت ماجرا بود.اينكه ما هردو توي يه اداره كار ميكرديم هم باعث بروز مشكلاتي شده بود.شما نميدونين توي اداره ما،مردا چقدر به كار خانمها كار دارن.تمام مدت در حال اظهار نظركردن در مورد وضعيت پوشش،نحوه رفتار ،طرز راه رفتن وحتي خيلي مسائل خصوصي تر خانمها هستن كه اصلا وابدا به اونها هيچ ربطي نداره.(البته من اولش باور نميكردم همون آدمايي كه در ظاهر با ما خيلي مودبانه صحبت ميكنن اينطوري باشن تااينكه خودم چند موردشو شنيدم)اين مسئله باعث شده بود كه اون خيلي حساس بشه.با كوچكترين مسئله اي ميامد توي اتاق و به من تذكر ميداد كه اين مانتو رو نپوش،اينطوري نكن،اونطوري نكن،با فلاني حرف نزن و...طوري كه كار كردن توي اداره برام خيلي سخت شده بود.اين كاراش برام اصلا قابل درك نبود بخصوص اينكه من خيلي بيشتر از بقيه خانمهاي اداره رعايتشو ميكردم وخودشم اينو ميدونست.اما اون اصلا نمي خواست قبول كنه.فقط براش اين مهم بود كه من موبه مو كاراشو انجام بدم.ما دائم در حال مشاجره بوديم،سر اين مسائل وهمينطور برخورداي سرد خانوادم خيلي باهام بداخلاقي ميكرداما من هميشه كوتاه ميامدم . از طرفي جرات در ميان گذاشتن اين مسائل با خانوادمم نداشتم.مجبور بودم خودم مشكلمو حل كنم .هرچقدر كه باهاش حرف ميزدم انگار باديوار صحبت ميكردم.اوضاع بهتر نميشد كه بدتر ميشد.آخرشم وقتي ديدم خانوادش اونطوري،با خودشم دائم مشاجره دارم تصميم گرفتم ازش جدا بشم.خانوادش هم از خدا خواسته بخاطر اينكه از اولش مخالف بودن اومدن دادگاه و ما ازهم جدا شديم.حتي يك نفرم واسطه نكردن كه شايد مشكل ما حل بشه.طوريكه بجاي اينكه از خانواده اونها كسي بياد صحبت كنه،پدر من به اونها زنگ زد كه بياين بين اين دوتا جوون قضاوت كنيم ببينيم چه مشكلي دارن.شايد باورتون نشه اما دقيقا از بعد از ماجراي جدايي ما پشيماني هاشون شروع شد. باباش كه توي دادگاه به من ميگفت همينه كه هست ميخواي بخواه ميخواي نه،با پاي خودش اومد اداره و اظهار پشيماني كرد البته اين كارشم بخاطر من نبود بخاطر پسر خودشه كه ميگفت افسرده شده و 6ماهه با من وخانوادش بجز سلام حرفي نزده.اون وساطت هاييكه بايد اون موقع انجام ميشد الان انجام ميشه كه كار از كار گذشته.من خودم ميدونم خيلي اشتباه داشتم بايد قبل از اينكه جدا ميشديم حداقل پيش يه مشاور ميرفتيم يا اينكه يه مدت تنهاش ميذاشتم كه به كاراش فكر كنه.گيج شدم نمي دونم بايد چيكار كنم.نميتونم باهاش حرف بزنم چون اگه اينكارو بكنم اميدوار ميشه ومن هم خودم هنوز ترديد دارم هم اينكه خانوادم به هيچ عنوان حاضرنيستن حتي ببيننش.خواهش ميكنم راهنماييم كنين.

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)