به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 15

موضوع: ازدواج مجدد

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    شنبه 20 بهمن 86 [ 17:16]
    سطح
    38
    Level completed: 86%, Points required for next Level: 22
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    5

تشکرشده 5 در 2 پست

Array

ازدواج مجدد

با سلام به اعضای محترم تالار
    من تازه با سایت شما آشنا شدم تصمیم گرفتم با شما راجع به چیزی که ذهنم رو مشغول کرده صحبت کنم تا شاید کمکم کنید.
    من در سال جاری متارکه کردم بعد از دوسال زندگی بدون حضور فرزندی تحت عنوان طلاق توافقی از هم جدا شدیم ما ظاهرا با هم تناسب داشتیم اما واقعیت غیر از این بودعلیرغم اینکه من و همسرم از نظر تحصیلات و خانواده و عقاید مذهبی...
    تناسب داشتیم در مقابل چشمان بهت زده من این جدایی به راحتی وبدون اتلاف وقت اتفاق افتادو تا چند ماه بعد از آن همچنان گیج بودم البته لازم به ذکر است که شخص ثالثی اسباب این جدایی را فراهم کرد (چیکار دارم بگم پدر و مادرش بودند) چو ن کسی باور نمیکنه که دو نفر با هم مشکل نداشته باشند اما کسی بتونه بین اونا فاصله بیندازه البته ما با هم اختلاف داشتیم اما نه تا اون حد که باعث جدایی بشه شاید اینا درد دل بود بگذریم اما حالا من تصمیم به ازدواج گرفتم بدون اینکه caseخاصی مد نظرم با شه آیا به نظر شما صلاح هست که خودم دنبال همسر اینده ام باشم اصلا این روش درسته یا باید دوباره سنتی درانتظار انتخاب شدن وبعد انتخاب کردن بمانم ؟

عضو همراه

آخرین بازدید
    جمعه 09 مهر 89 [ 18:27]
    سطح
    89
    Level completed: 87%, Points required for next Level: 67
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    1,946

تشکرشده 1,965 در 675 پست

Array

RE: ازدواج مجدد

با سلام
    فاطمه خانم من در مورد اينكه خودتون دنبال همسر بگرديد يا خير نظري ندارم ولي مي خواستم بگم كاش مي شد يه جوري اگه امكانش بود وشما هنوز به همسر سابقتون علاقه داريد وايشون هم همينطور با رفع مشكلات قبلي و صحبت كردن بتونيد دوباره با هم وصلت كنيد هر چند خيلي خيلي مشكله ولي شدنيه .اما اگه امكانش وجود نداره باز هم بنده بعد از راهنماييهاي دوستان ومخصوصا جناب دكتر - منم يه نظراتي دارم كه بعدا انشاءالله براتون مي نويسم.

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    38
    دستاوردها:
    تشکرها
    5

تشکرشده 5 در 2 پست

Array

سلام مجدد.
    چون احتمال میدم که همه ابتدا این پیشنهاد رو بدن که من و همسر سابقم دوباره با هم زندگی کنیم...لازم دیدم اعلام کنم که با در نظر گرفتن اینکه احتمال وقوع این مطلب صفر است ..من را راهنمایی کنید.
    با تشکر

عضو کوشا

آخرین بازدید
    پنجشنبه 28 خرداد 88 [ 14:34]
    سطح
    62
    Level completed: 61%, Points required for next Level: 118
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    683

تشکرشده 715 در 251 پست

Array

با سلام فاطمه جان به نظر من حقیر سعی کن اول نیاز روحیت در شرایط فعلی رو بشناسی... شاید خلأ روحی تو درمانش ازدواج در این شرایط نباشه و ممکنه بتونی با یک فکر و ایده دیگه ای مثل ادامه تحصیل..تغییر محل کار .. مسافرت...پیدا کردن دوستان جدید و ... مشکل الانت رو حل کنی..بهتره ازدواج مجدد رو به وقت دیگه ای موکول کنی که از لحاظ روحی مشکلی نداشته باشی که بخوای با ازدواج حل بشه. الان باید به کمال فکر کنی و بهترین راه رو پیدا کنی که اون راه صرفاً ازدواج نیست.

5. کاربر روبرو از پست مفید آتنا تشکرکرده است .

آتنا (شنبه 20 بهمن 86)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    38
    دستاوردها:
    تشکرها
    5

تشکرشده 5 در 2 پست

Array

چرا هیشکی منو دوست نداره کم کم دارم احساس میکنم نا مریی هستم
    لطفا کمی منو ببینید
    با تشکر

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 19 فروردین 89 [ 23:29]
    سطح
    41
    Level completed: 76%, Points required for next Level: 48
    دستاوردها:
    تشکرها
    300

تشکرشده 303 در 128 پست

Array

سلام فاطمه 2
    متاسفم که به علت بی علتی!!!از هم جدا شدید!ولی خوب کاریه که شده و زندگی جریان داره .
    به نظر من اگه مورد خاصی مد نظرت هست اشکالی نداره که خودت مطرح کنی ....البته اگه لیاقت و ظرفیت لازم رو داره!
    من به بعضی دلایل زیاد نمی تونم در این مورد صحبت بکنم ...اما از سایر دوستان می خوام که اگه چیزی به نظرشون می رسه ارسال کنند.
    دوستان این رسم مهمون نوازی نیستا!!!!!!!!!!

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 09 دی 87 [ 01:22]
    سطح
    38
    Level completed: 56%, Points required for next Level: 66
    دستاوردها:
    تشکرها
    13

تشکرشده 13 در 7 پست

Array

با سلام
    درارتباط با ازدواج اولتون بايد بگم که آبي که رفته از جوي هرزگز برنمي گردد واينکه بعضي ها دراين ارتباط تلاش مي کنن بايد بدانند که زندگي دوباره با همان فرد آن رنگ ولعاب قبلي را نداشته وهرگز لذتي که قبلا براي شما داشته را به دنبال نخواهد داشت. درارتباط با گشتن دنبال يه شوهر هيچ عيب وننگ نيست و اين فکر کاملا منطقي ومثبت مي باشداما آنچه که امروز بر فرهنگ جامعه ما حاکم است اينکه چنين رفتاري بدنامي به دنبال خواهد داشت وچه بسا که افراد سودجو ئي که بخواهند از فرصت استفاده نموده وخداي ناکرده زمينه اي را فراهم نمايند که بر مشکلاتد افزوده گردد. بايد خيلي مراقب،حساس وبا ظرافت کامل عمل نمائيد آن هم نه به هر کس وناکس. درضمن اطلاعاتي در مورد مدرک تحصيلي ، شغل ، محل زندگي، فرهنگ خانواده و... از شما اگر در دست باشد بهتر مي توان راهنمائي نمود.

عضو همراه

آخرین بازدید
    جمعه 09 مهر 89 [ 18:27]
    سطح
    89
    Level completed: 87%, Points required for next Level: 67
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    1,946

تشکرشده 1,965 در 675 پست

Array

با سلام
    فاطمه خانم اينقدر حساس نباشيد
    من به شخصه خيلي از افراد رو ديدم كه از همسرشون جدا شدند ، و بعد مدتي با فردي آشنا شده اما اينبار چشم وگوش خود را بيشتر وبهتر باز كرده اند و الحمدلله الان هم به خوبي وخوشي در حال گذران زندگيشان هستند،به عقيده بنده بهتره شما بعد از اين جدايي كمي از فكر ازدواج و حتي جداييتون بيرون بياييد وخودتون رو مشغول زندگي و حتي كار بكنيد و اينو بدونيد با توكل بر خدا وتلاش خودتون سرنوشتي بهتر ي در انتظارتون خواهد بود البته اگر در انتخاب بعد عجولانه خودسرانه و چشم بسته تصميم گيري نكنيد سعي كنيد ملاكها ومعيارهاي يك ازدواج سالم و نيكو رو الگوي خودتون قرار بديد و همچنين عواملي رو كه موجب جدايي از همسر قبليتون بود رو شناسايي و اگر كم وكاستي هم در رفتار خودتون بوده كه باعث اين جدايي شده اونا رو شناسايي ودر صدد رفع اون بربياييد سپس تصميم به ازدواج مجدد بگيريد باز هم براتون آرزوي سلامتي و خوشبختي ميكنم
    توكل برا اهل بيت مخصوصا حضرت فاطمه يادتون نره-------------------------------------------------------موفق وپيروز باشيد

10. کاربر روبرو از پست مفید erfan25 تشکرکرده است .

erfan25 (شنبه 20 بهمن 86)

عضو همراه

آخرین بازدید
    چهارشنبه 02 شهریور 01 [ 10:24]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    VeteranSocial25000 Experience PointsTagger Second Class
    تشکرها
    2,961

تشکرشده 3,584 در 906 پست

Array

یه سلام گرم به خانم تازه وارد فاطمه 2 عزیز:
    خواهر خوبم نمی دونم اسم تو چندمین عدد، توی لیست دوستانمه ولی می دونم که درتاریخ 16 بهمن اسم قشنگت تو ی لیست دوستانم وارد شده .
    گفتی امسال متارکه کردی ومتاسفانه بعداز دو سال زندگی مشترک از همسرت جدا شدی و شانسی که داشتید، این بود که فرزندی این میان بوجود نیومده و طلا قتون هم توافقی بوده.
    اشاره کردی که
    در مقابل چشمان بهت زده من این جدایی به راحتی وبدون اتلاف وقت اتفاق افتادو تا چند ماه بعد از آن همچنان گیج بودم البته لازم به ذکر است که شخص ثالثی اسباب این جدایی را فراهم کرد (چیکار دارم بگم پدر و مادرش بودند) چو ن کسی باور نمیکنه که دو نفر با هم مشکل نداشته باشند اما کسی بتونه بین اونا فاصله بیندازه البته ما با هم اختلاف داشتیم اما نه تا اون حد که باعث جدایی بشه شاید اینا درد دل بود
    این درد و دلی که کردی فکر می کنم یه چیزی درونش نهفته است که :هنوز مهری از شوهرت دردلت باقی مانده .
    به نظرمن این کاملا طبیعیه !اخه تو همین امسال جداشدی!ونصف وجودت ازت جدا شده اخه تویه روزی به یه نیمه ی دیگه وصل شده بودی و الان دوباره یه نیمه شدی ،نیمه ای که فعلامجروحه!وتحمل این فشار سخته!خصوصا برای یه خانم.
    من میگم لازمه زمان صرف بشه تا این زخم ترمیم بشه .بعدا تصمیم های درست تری گرفته بشه. اقای erfan25 یشنهادی دادن که می تونی وقتی کاملا احساساتتو تحت کنترل دراوردی به اون هم فکر کنی !اگر یه مدتی بگذره بهتر می تونی تصمیم بگیری !:
    گفتی:
    بگذریم اما حالا من تصمیم به ازدواج گرفتم بدون اینکه caseخاصی مد نظرم با شه آیا به نظر شما صلاح هست که خودم دنبال همسر اینده ام باشم اصلا این روش درسته یا باید دوباره سنتی درانتظار انتخاب شدن وبعد انتخاب کردن بمانم ؟
    به نظر من چه قدر خوبه که یه مار دوبار از یه سوراخ گزیده نشه!

دوست خوبم !از اون دوسال زندگی قبلی تجربیات تلخ و شیرینی با خودت داری و میدونم که دوست داری دراینده زندگی خوب و شیرینی داشته باشی .:D
    خوب !بازم یه نظر دیگه!
    به نظرمن نوع ازدواج از خود ازدواج کردن مهمتره!خصوصا برای بار دوم.
    وشاید 2 سال یا 5 سال زمان لازم باشه تا اثرات منفی و زخمها واشفتگی های زندگی قلی اثرش رو از دست بده .البته بستگی به خود فرد و شرایطش داره.
    این فرصت باعث میشه ،که زهر قبلی خنثی بشه و فرد هوشیارانه دست به انتخاب بزند .
    فکر نمی کنم ،به راحتی بشه درهمان سالهای اول باان همه احساسات منفی و هیجانی و به هم ریختگی افکار که ممکنه نفرت و انتقام و تلافی و......همراه اونه بشه یه تصمیم درست گرفت.!
    نمی دونم ،چندمین سال زندگی و سپری می کنی ؟
    ولی من فکر می کنم بهتره فعلا ذهنت را به ازدواج متمرکز نکنی و بیشتر به باز سازی روحیه ی خودت و نگرش به اشتباهات احتمالی از سوی خودت وهمسرت و......بپردازی !
    نمی دونم همسر قبلیت ازدواج کرده یانه ؟
    بعضی افراد فکر می کنند باید زودتر ازدواج کنند و این موفقیت رو به همسر سابقشون نشون بدن که سخت در اشتباهند.:P
    اکثر اونهایی که خیلی سریع بعد از طلاق اقدام به ازدواج می کنند از زندگیشون راضی نیستند .
    گر صبر کنی ،زغوره حلوا سازی.
    انشاءلله ،توهم می خواهی حلواسازی !شیرین !شیرین!
    ولی فکر نکن !چون طلاق گرفتی .این اتفاق برات خیلی ناگواره ،این می تونه اغاز یه را ه روشن باشه!ولی بستگی به عملکرد و درایت تو داره!
    پس هوشیارانه،به خودت و درونت تمرکز کن !خواسته ای که دراینده از زندگی زناشویی داری ،از همسرت داری و.............همه را روشن کن و لیست کن !روی کاغذ بنویس و درکیفت قرار بده!
    از نظر من خیلی هم لازم نیست تودنبال همسر باشی .بلکه باید ارام و صبور فکر کنی ،چی می خوای ،بعد همون خواسته ها توی رفتارهات پیاده می شه واون ادم دلخواهت ،جلوت سبز می شه و ناخوداگاه جذبت می شه.
    یعنی اگرذهنت خدایی نکرده انتقام و نفرت و تلافی و حسودی و........باشه ادم انی چنینی جذب تو میشه.
    ولی اگر دهنت مهر باشه ارامش باشه ،هدف درست زندگی کردن باشه ،ادم این چنینی نصیبت میشه که لایقت باشه.
    پس ارام و صبور به خودت بپرداز به علایق و خواسته ها و انتظاراتت از زندگی ،یه خود ازدواج نه!نوعش فکر کن!
    اونوقت اگر caseمناسبی بود ردش نکن!
    با این جمله موافقی که:
    اگرعجولانه ،دنبال چیزی بگردی،اون چیز ازتو فرار می کنه و درست زمانی که فضا می دی اون چیز به طرف تو می اد .
    امیدوارم همه ی سختیها و رنجهایی که تو این مدت بردی ،تبدیل به یک گلستان بشه ،برای زندگی ایندت!
    حتما برای خوشبختی تو دعا می کنم اگر لایق باشم.
    شاد و پیروز باشی

12. 2 کاربر از پست مفید setareh تشکرکرده اند .

setareh (سه شنبه 31 اردیبهشت 87)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 20 مهر 87 [ 10:04]
    سطح
    49
    Level completed: 30%, Points required for next Level: 141
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    470

تشکرشده 496 در 278 پست

Array

فاطمه جان سلام
    همونطور كه مي بيني همه دوستان نظر دارن كه شما فعلا به فكر ازدواج مجدد نباشي زيرا شرايط روحي مناسبي نداري . كمي صبر كن تا از نظر شرايط روحي و فكري اروم شوي تا بتواني دقيقتر و ظريفتر تصميم گيري كني . نمي دونم شخص خاصي مد نظرت هست كه بخواهي طبق گفته خودت ، خودت اقدام كني يا خير اگر پاسخ اين سوال خير باشد كه مسلما بايد بگويم منتظر بماني كه به صورت سنتي صورت بگيرد بهتر است ولي اگر شخص خاصي را مد نظر داري اون موقع بايد مورد بررسي قرار بگيره ولي بهتره در حالا حاضر خودتو به چيزي مشغول كني مثلا شنا بري يا يك كلاس تفريحي بري كه دوست داري تا اينجوري ذهنت اروم بشه . بيشتر به اين سايت سر بزن و توش بگرد و مطالب بچه هارو بخون
    با ارزوي موفقيت
    امروز همان فردايي است كه ديروز نگرانش بوديم

14. کاربر روبرو از پست مفید honarmand تشکرکرده است .

honarmand (شنبه 20 بهمن 86)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)