به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 22
    ((( مشاور خانواده ))) آغازکننده

آخرین بازدید
    دیروز [ 12:05]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 99.4%
    دستاوردها:
    VeteranCreated Blog entryTagger First ClassSocial50000 Experience Points
    نوشته های وبلاگ
    7
    تشکرها
    23,580

تشکرشده 37,082 در 7,004 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array

دوست تو .... خدا

امروز صبح وقتی از خواب برخاستی تو را تماشا کردم و امید داشتم که با من حرف خواهی زد،فقط در چند کلمه و یا از من به خاطر چیزهای خوبی که دیروزدر زندگی تو اتفاق افتاد تشکر خواهی کرد.اما تو سرگرم پوشیدن لباس بودی.
    هنگامی که می خواستی از خانه بیرون بروی، می دانستم که می توانی چند دقیقه ای توقف کرده و به من سلام کنی، اما تو خیلی سرگرم بودی.
    فکر می کردم که می خواهی با من سخن بگویی، اما تو به سوی تلفن دویدی و با یکی از دوستانت تماس گرفتی تا از چیزهای بی اهمیت بگویی.
    من با صبر و شکیبایی، در تمام مدت روز تو را نگاه می کردم و تو آنقدر مشغول بودی که به من چیزی نگفتی.
    موقع خوردن ناهار متوجه شدی که چند نفر از دوستانت قبل از غذا کمی با من حرف می زنند،اما تو چنین کاری نکردی.
    باز هم زمان باقی است و امیدوارم که تو سرانجام با من حرف بزنی.به خانه رفتی و به نظر می رسید که کارهای زیادی برای انجام دادن داری.
    هنگام خوابیدن گمان کردم که خیلی خسته ای.بعد از گفتن شب بخیر به خانواده سریعا به سوی رختخواب رفتی و خوابیدی. مهم نیست،شاید نمی دانستی من همیشه آنجا با تو هستم.من ، بیش از آنکه تو بدانی، صبر پیشه کردم ، من حتی می خواستم به تو بیاموزم که چگونه با دیگران صبور و شکیبا باشی.
    من ، به تو عشق می ورزم و هر روز منتظرم تا با من حرف بزنی. چقدر مکالمه یک طرفه و یکجانبه سخت است!!!!
    بسیار خوب، تو یکبار دیگر از خواب برخاستی و من نیز یکبار دیگر فقط برای عشق به تو منتظر خواهم ماند. به این امید که امروز مقداری از وقتت را به من اختصاص دهی، روز خوبی داشته باشی .

"دوست تو...خدا"

این متن جالب در خیلی سایت ها و وبلاگ آمده ولی نویسنده آن هرکسی هست خیلی با ذوقه.

2. 6 کاربر از پست مفید مدیرهمدردی تشکرکرده اند .

مدیرهمدردی (سه شنبه 16 بهمن 86), رها68 (سه شنبه 19 اسفند 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 06 آذر 96 [ 14:31]
    سطح
    79
    Level completed: 13%, Points required for next Level: 438
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    625

تشکرشده 691 در 187 پست

Array

RE: دوست تو .... خدا

سلام عزیزان
    عجب عنوانی
    خدایا ما را از دام هوي رهائي ده ، و به راه هدي رهنمائي كن . همه به غفلت خفته ايم و به حيرت آشفته ، به كرامت مددي فرست ، به عنايت نظري فرماي كه كاري از دست رفته داريم و پائي در گل فرومانده . مدت عمرعزيزمنقضي شد ، فرصت وقت شريف مغتنم نيامد .
    نه بضاعت طاعتي در كف مي بينم ، نه توفيق عبادتي درخود ، جهاني گناه آورده ايم و در تو پناه " امَّن يُجيبُ المُضطـَرَ اذا دَعاهُ وَ يَكشفُ السوء " و سپاس و ستايش تو را در خور است كه مشت خاك را جان پاك دادي و گوهر دل در پيكر تن نهادي و خرد را در عالم جان مالك امر و فرمان كردي و دانش را در مـُلك خرد مطاع و مبسوط اليد داشتي ، پس مايه توانائي مرتب نمودي كه پنجه ي دانش قوي كند و احكام خرد به امضاء رساند تا حدود حواس و قوا از هجوم هوس و هوي محفوظ ماند و خانه ي دل از تعرض بيگانه محروس ، سُبحانـَكَ رَب البيت تـَبارَكتَ وَ تعالـَيت و هر يكي از اين ها بر ما نعمتي است و مارا از تو منتي كه شكر آن در بيان نگنجد و شرح آن از زبان نيايد .

يارب ! چنانكه نعمت روان كردي ، مكنت توانائي كرامت فرماي كه شكر نعمت گزاريم و باب رحمت ها گشائيم
    الهي و ربي و سيدي ! همه را چشم اميد به درگاه تو باز است و دست نياز به رحمت تو دراز. ما بندگان عاصي كه، بر لوح معاصي خط عذري نكشيديم .
    اگر چه هر چه ناكردني بود كرديم و هرگز بر جرم خويش عذري پيش نياورديم ، ولي تا نقش " لاتقنطوا " حرز قلوب داريم و عين يقين به " ان الله يغفرالذنوب " اگراطباق آفاق به كبائر زلات انباشته سازيم و جرائد ايام به جرائم آثام بنگاشته ، شايد ، كه به افزوني لطف تو از انبوه جرم خود باك نداريم .
    از تو فضل و مكرمت زيبد و از ما عجز و مسكنت .

از عبد ذليل جز خطا نيايد و بر رب جليل جز عطا نشايد .
    عبادت بندگان عذر و پوزش است و خاصه خداوندان عفو و بخشش . باران عفو بار بر اين كشت. سال هاست تا بر اميد قطره باران نشسته ايم.

" نقل از كتاب نهضت ادبي در عصر قاجار به قلم ، ابراهيم صفايي

موفق باشید....

...............................دوست من .....خالق من

4. 2 کاربر از پست مفید psy133 تشکرکرده اند .

psy133 (پنجشنبه 09 اسفند 86)

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 11 آذر 91 [ 05:41]
    سطح
    45
    Level completed: 64%, Points required for next Level: 72
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    299

تشکرشده 328 در 117 پست

Array

به کعبه گفتم تو از خاکی منم خاک ...
    چرا باید به دور تو بگردم ؟

ندا آمد تو با پا آمدی ، باید بگردی ...

برو با دل بیا تا من بگردم !

6. 2 کاربر از پست مفید termeh تشکرکرده اند .

termeh (پنجشنبه 09 اسفند 86)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سطح
    45
    دستاوردها:
    تشکرها
    299

تشکرشده 328 در 117 پست

Array

به کعبه گفتم تو از خاکی منم خاک ...
    چرا باید به دور تو بگردم ؟
    ندا آمد تو با پا آمدی ، باید بگردی ...
    برو با دل بیا تا من بگردم !

عضو عادی

آخرین بازدید
    سطح
    45
    دستاوردها:
    تشکرها
    299

تشکرشده 328 در 117 پست

Array

خدایا چقدر خسته ام،دستم را بگیر ،چون مادری که در حال لطف کردن به کودکش است نازم کن،سرم را به روی پایت بگذار تا صدای نوازشت ارام بخش خاطرم باشد.
    ببوس مرا که ذره ای از گرمای وجود تو،گرمی بخش جان خسته ام باشد. تهی کن افکارم را و صبوری ده وجودم را تا تلاطم امواج ئرونم را ارام سازد،شاید که با روشنائی وگرمای خورشید عشق ،ایمان خالص از اعماق جانم به سر افراز ترین کوه های وجودی یک انسان بالا رود.

9. کاربر روبرو از پست مفید termeh تشکرکرده است .

termeh (شنبه 04 اسفند 86)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سطح
    45
    دستاوردها:
    تشکرها
    299

تشکرشده 328 در 117 پست

Array

با دعایی ساده می توانیم اینده مان وهر انچه را که یک دقیقه بعد رخ می دهد ،تغییر دهیم .خداوند دوست دارد که خواسته ها و حمد وثنای ما را بشنود ،پس صداقت به خرج دهیم وچشم به راه بصیرت او باشیم.
    پس در قلبمان ارزو کنیم:خدایا مرا به خودت نزدیک تر ساز

11. کاربر روبرو از پست مفید termeh تشکرکرده است .

termeh (پنجشنبه 09 اسفند 86)

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 02 فروردین 91 [ 23:00]
    سطح
    43
    Level completed: 51%, Points required for next Level: 99
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    240

تشکرشده 269 در 50 پست

Array

امشب دلم هواي يار دارد !بي خوا ب و بي تابم .!

نگاهم ،زير نور مهتاب ،با موسيقي غمبار، اهم مي رقصد.نگاهم،از تاريکي شب دوري مي جويد ولي توان رسيدن به مهتاب را ندارد .مي خواهم مثل

شاپرک ،دلم را پرواز دهم .تاروي شب بوهاي سجاده اي که از تلاءلومهر محبوب مي درخشد، بنشيند. وسر روي شانه ي نسيم ارامش بگذارد.
    اما.....
    مي ترسم!مي ترسم ان قدر بوي رخوت بدهم که شب بوهاي سجاده دلم را نپذيرند.مي ترسم ان قدر اشفته وشوريده حال باشم که نسيم ارامش ازدلم دوري جويد.
    اه ،اي محبوب من!مي دانم که اسير افسون عنکبوت جهل شدم.ولي اگر نبود بي کرانه ي لطف تو،چگونه مي توانستم درميان تاريکي ترديد،تابش مقدس مهتاب مهرت را ببينم تومرا از نا بينايي رها نيدي تا حداقل قدرت ديدن مهتاب را داشته باشم.!
    .اگر نباشد اين تابش مقدس مهتاب مهر تو ،چگونه با فانوس زخم خوردي اميدم در جاده ي تاريک راهم،بعداز غروب غمبار زندگي به مقصد برسم!
    هيچ کس از حنجره ي من صدايي نمي شنود ،اما تو صداي مرا مي شنوي که از عذاب کابوس هايي که حکايت از روز مرگي هايم دارد ضجّه مي کنم .وتوگدازه هاي اتشفشان سينه ام را مي بيني که ازدرد دوري تو به سراسر بدنم و به تمام ذرات وجودم فوران مي کند.
    ايا؟
    ايامرا از طعم شيرين لحظه ي باراني با توبودن محروم مي کني ؟،يا ازمن روي برمي گرداني تا تاب رسيدن به سجاده ي نيايش را نداشته باشم؟نه هرگز چنين نخواهي کرد،پس مرا با قطرات باران مهربانيت از خواب خاکستري غفلت بيدار کن و زانوهاي سست مرا نيروي بلند شدن بده و حلقه حلقه هاي دنيا دوستي را از پاهايم برهان و دوبال از جنس دلدادگي به من عطا کن تا از کوچه هاي تنگ خيال بگذرم و به افق پرواز کنم .وروي رنگين کمان ،سجاده ام را بگسترانم و روبه سوي تو نماز عشق بگذارم .
    الله اکبر ،را مي گويم واوهام پريشان خود را به دست بادمي سپارم.وبا دلي تهي از اشفتگي روزگار به سوي عبوديت مي پويم.
    بهترين من!اينک مشتاقانه با تو گفت و گو مي کنم .چرا که تو کانون دلم را سر شار از عشق خود ساخته اي وعطر خوش،محبتت را ميهمان خانه ي دل من گردانيده اي .احساس با تو بودن!قناري روح مرا به اواز واداشته .
    پس صدايم را بشنوکه مي گويم:
    بسم الله الرحمن الرحيم»
    «الحمدالله رب العالمين »
    و.......
    به رکوع مي روم تا درحوالي مهر تو مالامال از ارامش شوم .
    به سجده مي روم تا قصيده ي بلند تسبيح تورا زمزمه کنم و دره ذره وجودم ، به عشق تو متبرک شود.
    دستانم را بلند مي کنم ودر قنوت شيفتگي ،همراه شوق در تلا لومهرت مي تپم.
    شهادت مرا بشنو !اي شنواترين شنوايان ،که الوهيت تورا شهادت مي دهم و نبوت محمدت (ص)را .
    ودر اخر ،سلامي لطيف به لطافت نوازش سرخ رنگ گل هاي رز مي دهم .
    معبود من!نمازم را بپذير!
    نااميد نيستم
    كه چرا هنوز پرواز نكرده ام
    آغاز خواهم كرد
    پرواز خواهم كرد
    شوقم مرا پرواز خواهد آموخت

13. 2 کاربر از پست مفید faezeh تشکرکرده اند .

faezeh (پنجشنبه 09 اسفند 86)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 06 آذر 96 [ 14:31]
    سطح
    79
    Level completed: 13%, Points required for next Level: 438
    دستاوردها:
    تشکرها
    625

تشکرشده 691 در 187 پست

Array

......

خدايا !مرا قلبي متواضع عطا كن كه در سرما و گرما ، تحسين و نكوهش ،

در لذت و درد ، در بيماري و تندرستي ،و در خوشبختي و فلاكت ، شاد باقي بماند.

در قلب كوچك من آتش عظيم عشقت را بيفروز.

بگذارشوقم به سيماي زيبايت هر روز فزوني گيرد.

و مرا ياري كن تا همه چيز را به آغوش پرمهر تو بسپارم.

خدايا !خانه قلب من كوچك است آن را چنان فراخ كن كه پذيراي تو باشد.

خانه قلبم ويرانه است‌ ، آن را مرمت كن تا در خور تو شود

......

15. 2 کاربر از پست مفید psy133 تشکرکرده اند .

psy133 (پنجشنبه 09 اسفند 86)

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 29 فروردین 87 [ 10:01]
    سطح
    40
    Level completed: 53%, Points required for next Level: 95
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    43

تشکرشده 44 در 15 پست

Array

گيرنده :تو

تاريخ :امروز

فرستنده:حاكم هستي

موضوع : خود تو

عطف به :زندگي

من پروردگار هستم و امروز به همه ي مشكلات تو رسيدگي مي كنم . به ياد داشته باش كه من هيچ نيازي به تو ندارم. چنان چه زندگي تو را در موقعيتي قرار داد كه در توان تو نبود ، پس هيچ كوششي براي حل آن نكن .فقط آن را به من واگذار كن و در صندوق "نامه اي به خداوند" بينداز. گره همه ي آن مشكلات باز خواهد شد ،البته در مجراي زماني من ، نه تو. پس زماني كه آن را به صندوق انداختي ، با نگراني و دلواپسي هاي خود بر آن تمركز نكن. در عوض ، به همه ي چيزهاي خوبي كه داري فكر كن .چيزهايي كه موهبت هاي زندگي ات محسوب مي شوند.

چنان چه خود را در ترافيك سنگين خياباني يافتي كه هيچ گونه راه فراري ندارد ، نا اميد نشو .بدان مردمي در اين جهان زندگي مي كنند كه حتي داشتن اتومبيل شخصي و رانندگي كردن را در خواب هم نمي بينند.

چنان چه يك روز كاري خسته كننده را سپري كرده اي ، به كسي فكر كن كه چند سال است بيكار است.

چنان چه در روابط عاطفي خود دچار ياس و نا اميدي شدي ، به كسي فكر كن كه هيچ گاه طعم دوست داشتن و دوست داشته شدن را نچشيده است.

اگر غصه مي خوري كه تعطيلات آخر هفته ات خراب شده است ، به زني فكر كن كه براي سير كردن شكم بچه هايش هفت روز هفته را روزي 12 ساعت در حال انجام كاري طاقت فرساست.

چنان چه در آينده موي سپيدي بر سرت ديدي ، گلايه نكن . به زني مبتلا به سرطان فكر كن كه در حال شيمي درماني است و آرزوي نگاه كردن در آينه و مرتب كردن موهايش را دارد.

اگر دچار زيان و ضرر شدي و با خود فكر كردي كه اين چه زندگي است ، از خودت بپرس كه هدف و مقصودت در اين دنيا چيست ؟!

شكرگزار باش . زيرا افرادي بر اين كره ي خاكي زيسته اند كه حتي فرصت دوباره اي نداشته و خيلي زود چشم از اين دنيا بسته اند.

17. 4 کاربر از پست مفید شمیم تشکرکرده اند .

شمیم (شنبه 18 اسفند 86)

عضو همراه

آخرین بازدید
    جمعه 09 مهر 89 [ 18:27]
    سطح
    89
    Level completed: 87%, Points required for next Level: 67
    دستاوردها:
    تشکرها
    1,946

تشکرشده 1,965 در 675 پست

Array

آهای آدمیان، ما همه عاشقیم و از عشقمان بی خبر!!

ما همه عاشقیم و خودمان نمی دانیم…!

عشق ما خداست! خدایی که آنقدر مهر و محبت به ما می رساند که ما را عاشق خودش کرده است!

خدا تمام وجود ماست، خدا زندگی ماست، بدون خدا مرگ زندگی ماست!

این جملات نیز در بین درد و دل های عاشق و معشوق رواج دارد اما به آن عمل نمی شود…!

اما اینک تمام این جملات یک حقیقت است که ما بدون خداوند نمی توانیم زندگی کنیم و خداوند تمام وجود ماست…!

عشق به خدا غروری بی نهایت دارد که در وجود همهء ما عاشقان است!

خداست که تن بی جان ما را با حضورش جان می دهد، خداست که مهربانی را به ما هدیه می دهد، خداست که هر روز باغی از گل های بهشتی را در میان دیدگان ما قرار می دهد…!

آن کوه بلند، آن آسمان آبی، آن خورشید درخشان در روزها، آن مهتاب نورانی، آن ستارهء درخشان در شبها...!!

دیگر چه میخوای ای عاشق؟! هر چه زیبایی در این دنیاست را خداوند به تو تقدیم کرده است! آیا تو میتوانی در مقابل این همه زیبایی ها که خداوند(معشقوت) به تو تقدیم کرده است در برابرش چیزی هدیه کنی؟!!

آیا میتوانی در مقابل این ابراز دوست داشتن و عشق ورزیدن خداوند به او عشق بورزی؟!

آیا میتوانی جواب این همه محبت عاشقانهء خداوند را بدهی؟!

ای عاشقء تو هر چه از باغچه ها و باغ های بزرگ این دنیا گل بچینی و در بزرگترین سبد دنیا بچینی و بخواهی به تنها معشقوت که خدا هست هدیه دهی باز در مقابل عشق ورزیدن او ناچیز خواهد بود! معشوق به عشقش می گوید تمام ستاره های دنیا برای تو، اما آیا می تواند این ستاره ها را به عشقش هدیه دهد؟!

اما خداوند این ستاره ها را آفرید که به شب های تیره و تار عاشقانش هدیه دهد!

خورشید را در آسمان زندگیمان قرار داد تا روزهایمان نورانی و گرم شود!

مهتاب را در شب های ما قرار داد تا محفل شب های عاشقانش را نورانی کند!

خداوند معشوق همهء ما عاشقان است!

ما همه عاشقیم، بی رنگی، دروغ و خیانت در کار ما نیست!!

رسم ما دروغ و خیانت در کار معشوقمان(خداوند) نیست!

خدا معشوق همهء ما عاشقان است چون ارزش و توان ابراز عشق ورزیدن به همهء ما انسان ها را دارد!

کسی از عشق به خدا حسادتی نمی ورزد چون خودش نیز می تواند عاشق واقعی خداوند باشد!

آهای عاشق وقتی دلت میگیرد دیگر نیازی به گریه و اشک ریختن یا به خاطر دوری و یا به خاطر اینکه از عشقت فاصله داری نیست!

چون عشق تو همین جاست! هم در قلبت نهفته است و هم اینکه در همه جا می باشد و هوای تو را دارد!

عشقت همیشه با تو هست، حالا هر چه میخواهی با تنها عشقت یعنی خدا درد و دل کن!

خداوند درد و دل هایش را در کتاب مقدس قرآن نوشته است، هر چه میخوای آن درد و دل های عاشقانه اش را بخوان!

تو نیز زمانی که درد و دل داری می توانی به او بگویی!

آهای ای عاشقان، عشق شما همه بیهوده است، آهای عاشقان، معنی عشق در نگاه همهء ما آدمیان به این دنیای زیبا است!

حتی عشق به مادر نیز عشقی زودگذر و پایان یافتنی می باشد! محبت مادرانه ابدی نیست! حتی این محبت مادرانه ممکن است روزی از ما گرفته شود!!

این عشق به خداست که نه تنها چیزی از ما نمی گیرد بلکه هر چه زیبایی در این دنیا بخواهی به ما هدیه می دهد!

این همه زیبایی ها و این همه ابراز عشق ورزیدن و دوست داشتن که خداوند(تنها معشوقمان) به ما هدیه کرده را نمیتوان به صورت واژه و یا شعر وصف کرد!

دست یافتن به این واژ های عاشقانه غیر ممکن است! اینها همه با یک نگاه میتوان درک و احساس کرد!

کلام آخرم سکوت است، دیگر چیزی نمی توانم بگویم چون صدایی از حنجره ام بلند نمی شود!

دست هایم دیگر توان نوشتن هیچ واژه ای در مورد عشق به خداوند نخواهند داشت!

پس حرف آخر!!

ای عاشقان دیگر هیچ ادعایی و هیچ غروری نداشته باشید که تنها شمایید که عاشق عشقتان هستید و ادعا نکنید که عشقتان بهترین و زیباترین است بلکه خودتان با یک نگاه و با عقل و منطق می توانید اطرافتان را بنگیرد و آنوقت بگویید عشق واقعی کیست و کجاست!

عشقی که من صحبت از آن کردم، نه هوس است، نه خوش گذرانی است و نه سختی، انتظار، اشک ریختن، غم و غصه، ناله، جدایی، وداع در آن است و نه پایانی دارد! این عشق ابدی است!

این آتش عشق ما به خداوند با هیچ چیز خاموش نمی شود، و این قلب عاشق ما به هیچ قلبی دیگر فروخته نخواهد شد!

این قلب کوچکمان را معشوقمان به ما هدیه کرد و آفرید و ما نیز دوباره این قلب کوچک و عاشق را به او هدیه می کنیم!

این غوغای عشقمان به خدا به هیچ وجه آرام نمی شود و این غوغای عشق تا ابد غوغا به پا خواهد کرد!

اینک با افتخار دست هایمان را به سوی تنها عشقمان بالا می بریم و از تمام وجودمان و از ته قلب عاشقمان به خداوند به خاطر این همه زیبایی ها و ابراز دوست داشتن و عشقی که به ما داشته است و کسی را در مقابل ما گذاشته که دوستش داشته باشیم و با این همه محبت و مهر خودش ما عاشقان را شرمنده کرده است می گوییم:

خدایا! خیلی دوستت داریم!!

نمايش متن كامل در وبلاگ من

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)