به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 22
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    جمعه 28 مهر 91 [ 21:13]
    سطح
    43
    Level completed: 10%, Points required for next Level: 180
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    5

تشکرشده 5 در 2 پست

Array

هم نامزد دارم !!هم عاشق کس دیگه شدم!!!

سلام
    من دختری 21 ساله هستم که حدود 7 ماهه با یکی از آشناهامون نامزد کردم...در واقع 7 ماهه که با هم از طریق مراسمی کاملا رسمی و خانوادگی آشنا شدیم و حدود 1 ماهه رسما نامزد کردیم..
    من از قبل از جریان خواستگاریم و نامزدیم از یکی از پسرهای کلاسمون خوشم می اومد ...اما چون می دونستم دو سه سالی ازم کوچیکتره و هیچ واکنشی هم نشون نمی داد که من احساس کنم اونم منو دوست داره اصلا به این احساسم توجه نکردم .خلاصه من نامزد کردم .نامزدم خیلی بهم ابراز علاقه می کنه و میگه خیلی دوستم داره.اما من زیاد بهش علاقه ندارم...البته خیلی احساسم نسبت به ماه های اول بهتر شده ...یعنی الان تقریبا منم دوستش دارم . همه چیز داشت روال عادی و معمولیش رو طی می کرد تا اینکه چند روز پیش همون اقای هم کلاسیم اومد و بهم پیشنهاد داد توی یه پروژه باهاشون همکاری کنم..در ضمن یه چیز دیگه رو هم فهمیدم که ازم کوچیکتر نیست.اون شمارشو بهم داد و گفت خودتون هر کی رو که صلاح می دونید برای همکاری توی پروژه معرفی کنید...
    منم با خودم فکر کردم که چرا از بین اون همه دختر دانشجو یه راست اومد سراغ من ...اصلا چه ضرورتی داشت که شمارشو بهم بده و...
    احساس کردم شاید اون هم به من علاقه داره! البته کسی از اینکه من الان نامزد دارم مطلع نیست..
    می دونم که این برخورد خیلی عادیه و احتمال اینکه نشونیه چیزی باشه خیلی کمه ...اما اون احساسی که نسبت بهش داشتم از اون روز دوباره تو وجودم بیشتر شده..من کم کم داشتم فراموشش می کردم..
    الان نمی دونم چی کار کنم....
    ایا بهش بفهمونم که دوستش دارم که اگه اونم این احساس رو داره پا پیش بذاره؟
    از طرفی خیلی دلم به حال نامزدم میسوزه!!
    اما فکر کنم بیشتر باید دلم به حال خودم بسوزه و تکلیف دلم رو مشخص کنم.
    خواهش میکنم کمکم کنید..واقعا نمی دونم چی کار کنم

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 22 اسفند 02 [ 15:41]
    سطح
    94
    Level completed: 6%, Points required for next Level: 948
    دستاوردها:
    VeteranRecommendation Second Class10000 Experience PointsSocialTagger Second Class
    تشکرها
    2,041

تشکرشده 2,229 در 569 پست

Array

RE: هم نامزد دارم !!هم عاشق کس دیگه شدم!!!

سلام سحر جان ،

به نظر می رسه نه شناختی که از نامزدت داری و نه شناختی که از همکلاسیت داری هیچ کدوم برای تصمیم گیری جهت ازدواج و حتی دوستی کافی نیست .

اگر الان که هنوز بیشتر از 1 ماه از نامزدیت نگذشته ، به این راحتی به کس دیگری فکر می کنی که نمی شناسیش و ذهنیاتت در مورد اون محدوده به یک علاقه ی بی پشتوانه و حدسها و احتمالاتی که می تواند به واقعیت نرسد و بویژه به تعهدی که باید در قبال نامزدت (به عنوان کسی که بنا به هردلیلی به او قول ازدواج داده ای ) داشته باشی بی توجهی و به او به دیده ی تردید و حتی ترحم نگاه می کنی ، من که فکر می کنم هنوز آمادگی ازدواج رو نداری .
    پیشنهاد می کنم برگردی عقب و یه بار دیگه از اول وضعیت موجود رو با دقت و حساسیت ، بررسی کنی .

فکر می کنم شما در مرحله ی اول با چند سوال ابتدایی مواجه هستی :
    - اصلا قصد ازدواج داری یا نه ؟
    - معیارهای شما برای ازدواج چیست ؟
    - آیا نامزد شما دارای ویژگیهای مورد نظر شما است یا خیر ؟
    - در صورت جواب بله یا نه تکلیفت با نامزد کنونیت چیست ؟
    ...

و بعد تازه می رسی به اینکه همکلاسیت در این بین چه نقشی می تواند پیدا کند ؟ ...

توصیه می کنم یه دوری در انجمن ها و تاپیک های مختلفی که در تالار در خصوص علاقه و ازدواج و دوستی و تعهد و ... اومده بندازی و کمی بیشتر فکر کنی ...

موفق باشی .

3. 6 کاربر از پست مفید طاهره تشکرکرده اند .

طاهره (دوشنبه 15 بهمن 86)

عضو همراه

آخرین بازدید
    جمعه 09 مهر 89 [ 18:27]
    سطح
    89
    Level completed: 87%, Points required for next Level: 67
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    1,946

تشکرشده 1,965 در 675 پست

Array

سلام
    منم هم خدمت شما سلام عرض مي كنم و با تاييد صحبتهاي طاهره اينو اضافه كنم كه تعهد مهمترين شاخصه در زندگي انسانهاست انسان متعهد به احساسات و افكار خود با ديدگاه متعهدانه متفكرانه و از روي انديشه پاسخ مي دهد پس چه خوبه كه تمام جوانب رو بسنجيم و بعد تصميم بگيريم در ضمن يادتون باشه كه هميشه عشقي كه بعد از ازدواج بوجود مياد دوامش خيلي بيشتره واستوارتره مطمئن باشيد شما كسي رو كه به عنوان نامزد خود قبول كرديد بالاخره برخي از معيارهاش با شما همخواني داشته كه پذيرفتيد و ازسر اجبار نبوده و اينو هم خودتون خواهيد فهميد و متوجه هم شديد كه روز به روز احساستون نسبت به نامزدتون بهتر ميشه تا جايي كه هيچ كسي نمي تونه جاي اونو براتون بگيره پس ديدگاه خودتون رو متعهدانه تر كنيد و طوري هم به دوست جوانتون بفهمونيد كه شما نامزد داريد و اونو دوست داريد.

5. 4 کاربر از پست مفید erfan25 تشکرکرده اند .

erfan25 (چهارشنبه 04 اردیبهشت 87)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 20 مهر 87 [ 10:04]
    سطح
    49
    Level completed: 30%, Points required for next Level: 141
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    470

تشکرشده 496 در 278 پست

Array

سلام به دوست عزيز سحر
    منم با نظر دوستان موافقم و بهتره بگويم اگه الان كه شما يك ماه از نامزديتان مي گذرد و دچار ترديد شده ايد پس به كل امادگي ازدواج ندارين .
    ازدواج يك امر مهمي كه هر دختر پسري بايد امادگي اونو توي دلشون احساس كنند يعني احساس كنن كه ديگه ميخوان ازدواج كنن و بايد متعهد باشن ، كار كنن ، مسوليت پذير باشن ، از خيلي رفتارهاي دوران مجردي حذر كنند ، و خلاصه بايد اونقدر توي دلشون امادگي احساس كنن كه بتونن تن به ازدواج بدن . چه بسا كساني هستند كه فقط به علت اينكه شايد خاستگار ديگري نداشته باشند زياد حساسيت به خرج نمي دهند و تن به اين امر الهي مي دن كه مطمئنا عواقب داره و چه بسا كساني كه از سن ازواجشون گذشته و فكر مي كنن اگه ديگه ازدواج نكنن مورد انگشت نمايي مي شوند و باز بي حساسيت تن به ازدواج مي دن
    ادم بايد امادگي ازدواج و توي دلش پيدا كنه و بهش برسه با يك هوس و عشق و دلبري نمي شه زندگي خوبي داشت
    اما شما دوست عزيز خيلي براتون ناراحتم به خاطر اينكه هميشه از دخترهايي كه خاستگارهاي خوب داشته اند ولي به خاطر اينكه به كس ديگري دل بسته اند و به خاطر يك وعده وعيد پوچ و توخالي انها را جواب مي كنند ناراحت مي شم و همچنين از دخترهايي كه شوهر دارن ولي باز گول هوسراني و دلشون و مي خورن
    اخه دختر خوب تو تمام معيارهاي نامزدتو سنجيدي و مشكلي هم توش نمي بيني و اونم خيلي دوست داره پس چرا مي خواي اونو رد كني به يكي ديگه اظهار علاقه كني اونم كسي كه هنوز نمي دوني دوست داره يا نه ؟ از چه خانواده ايي هست ؟ سطح فرهنگش چيه ؟
    اومديم و نامزدتم رد كردي و به اين اقا ابراز علاقه كردي يا ايشون به شما اگه به هم نخوردين چي ؟ اگه با معيارهاي هم جور در نيومدين چي ؟ اگه خانوادت نپذيرفتن چي ؟ اگه بعد از يك مدت فهميدي كه اونجور كه مي بايد دوسش نداري چي ؟
    به نظر من بچسب به همين نامزدت كه از همه فيلترها گذشته و مشكلي هم نداره و شماره اون اقا رو پاره كن و بهش بگو به علت وارد شدن در مسائل زندگي و متاهل شدن وقت كافي براي مشاركت با ايشان در انجام پروژه را نداري اينجوري هم ايشون را از نامزد خود مطلع كرده ايي هم ديگر خودت با ديدن هر روز ايشون در پروژه وسوسه نمي شوي و شايد بتوني فراموش كني
    به قول اقا عرفان هميشه عشقي كه بعد از ازدواج نمايان مي شه خيلي ماندگارتر از عشقي هست كه قبل از ازدواج به وجود مي ياد فكر مي كني علتش چيه ؟
    به خاطر اينه كه اون موقع تو ديگه اون فرد و از نظر عقلي قبولش داري و مي دوني كه هموني هست كه ميخواي و اگه بهش علاقه مند بشي ديگه همه چي تكميل مي شه دل و عقل ولي اگه قبلش دوسش داشته باشي تو معذوريت قرار مي گيري و به خاطر دلت مجبوري عقلتو زير پا بزاري و از خيلي از معيارهايت صرف نظر كني كه در ان صورت بعد از اينكه به خودت مي ايي و وارد زندگي مي شي مي بيني اي بابا اين مرد چرا اينجوري ، چرا اونجوري ، اين چه رفتاريه داره ، چرا چرا چرا ..........و خيلي چيزهاي ديگه
    شما هم كه مشكلي نداري براي دوست داشتن نامزدت چرا كه مي گي كم كم داشتم بهش علاقه بيشتري پيدا مي كردم
    با ارزوي موفقيت
    امروز همان فردايي است كه ديروز نگرانش بوديم

7. 3 کاربر از پست مفید honarmand تشکرکرده اند .

honarmand (یکشنبه 28 بهمن 86)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 21 فروردین 91 [ 17:04]
    سطح
    60
    Level completed: 40%, Points required for next Level: 120
    دستاوردها:
    تشکرها
    730

تشکرشده 755 در 381 پست

Array

هردو را با عقلت بسنج احتمالا اونی که نامزد توست بیشتر آمادگی ازدواج داره چون زودتر از همکلاسی شما و توسط خانواده اش اقدام کرده .
    در ثانی نامزد شما دست به عمل زده در حالی که شما دقیقا نمیدونید قصد همکلاستون چیه! همکاری در یک پروژه یا دوستی یا خواستگاری.....؟!؟!

9. 3 کاربر از پست مفید آرزو تشکرکرده اند .

آرزو (شنبه 27 بهمن 86)

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 17 فروردین 87 [ 11:26]
    سطح
    44
    Level completed: 18%, Points required for next Level: 164
    دستاوردها:
    تشکرها
    27

تشکرشده 38 در 30 پست

Array

سلام
    سحر خانم به نظر من باید خیلی صبر کنی خیلی تا مطمئن نشدی با همون نامزدت هم عقد و تعهد بیشتر ایجاد نکن !!!
    نگران حرف مردم نباش که چرا نامزدیتونو بهم زدی و اون نامزدت حالش بد میشه و گناه داره .... فکر 4 سال دیگه را بکن که با نانمزدت عروسی کردی بچه دار شدی اما دوستش نداری اون روز جدایی خیلی سخته خیلی حرف مردم هم بیشتر میشه جوری که مجبور بشی یه عمر بسوزی و بسازی -
    اینم یادت باشه که نامزدین یعنی این مدت باید ببین میخواهی باهاش زدگی کنی یا نه ؟ اگه راه برگشت نبود که نامزدی نبود همون اول عقد و عروسی و تموم . حواستو جمع کن گول نخور که بعدا علاقه ایجاد میشه و بعدا عشق به وجود میاد.....
    نقدو ول نکن به نسیه بچسب و خیلی مواظب باش .
    من اگه اون روز که نامزد بودم یکی اینارو بهم میگفت الان تو این گرفتاری نبودم خیلی فکر کن خیلی .....

11. کاربر روبرو از پست مفید hamed تشکرکرده است .

hamed (شنبه 27 بهمن 86)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 16 فروردین 90 [ 16:16]
    سطح
    45
    Level completed: 43%, Points required for next Level: 116
    دستاوردها:
    تشکرها
    442

تشکرشده 467 در 211 پست

Array

سحر جان
    وقتی در زندگی قبول مسئولیت می کنی به همین سادگی نمیتونی شانه خالی کنی هدف از ازدواج رسیدن به ارامش و کامل شدن دو نفره شما هنوز برای انتخاب تردید داری و هدفت از ازدواج اصلا مشخص نیست
    معیارهاتو برای اردواج با نامزدت بسنج و برای امر به این مهمی منطقی فکر کن نامزدت مطمئنا تمام شرایط ازدواج رو داره در صورتی که در مورد همکلاسیت هیچ اطلاع درستی نداری و حتی نمی دونی هدفش به غیر از پروژه چیه و پیشنهاد شرکت در یک پروژه دلیل دادن چراغ سبز از طرف اون آقا نیست شاید این برداشت شما از این موضوعه
    به هر حال اگه نمی تونی درست تصمیم بگیری می تونی از یک مشاور برای حل مشکلت کمک بگیری انشاء الله که موفق باشی عزیزم

13. 2 کاربر از پست مفید آهو تشکرکرده اند .

آهو (شنبه 27 بهمن 86)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    جمعه 28 مهر 91 [ 21:13]
    سطح
    43
    Level completed: 10%, Points required for next Level: 180
    دستاوردها:
    تشکرها
    5

تشکرشده 5 در 2 پست

Array

سلام به هگی
    خیلی ممنو که وقت گذاشتید و به سوال من جواب دادید و راهنماییم کردید.
    من توی این مدت خیلی فکر کردم و الان همه توجه و حواسم معطوف به نامزدمه و سعی می کنم حتی به او اقای همکلاسیم فکر هم نکنم.
    خیلی نسبت به قبل بهتر شدم.امیدوارم بتونم همین فکرهایی که هرزگاهی به ذهنم هجوم میاره در مورد همکلاسیم رو هم از بین ببرم .
    بازم ممنون

15. 4 کاربر از پست مفید سحر تشکرکرده اند .

سحر (شنبه 19 شهریور 90)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 20 مهر 87 [ 10:04]
    سطح
    49
    Level completed: 30%, Points required for next Level: 141
    دستاوردها:
    تشکرها
    470

تشکرشده 496 در 278 پست

Array

خيلي خوبه سحر جون كه به اين نتيجه رسيدي در حال حاظر بهترين تصميم و عاقلانه ترين را گرفتي حالا ميتوني روي شوهرت فكر كني و ببيني كه ايا او به قول سايرين بدردت مي خوره يانه يعين ببين اون عشقي بايد را بهش داري يا نه ؟
    در هر حال خيلي خوشحال شدم باز هم ما رو در جريان احوالت بزار
    امروز همان فردايي است كه ديروز نگرانش بوديم

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 28 اردیبهشت 88 [ 18:22]
    سطح
    51
    Level completed: 37%, Points required for next Level: 126
    دستاوردها:
    تشکرها
    176

تشکرشده 192 در 78 پست

Array

سحر جون سلام
    از اینکه تصمیم گرفتی همکلاسی تو فراموش کنی خیلی خوشحالم ؛ مراقب همسرت باش که در آینده قرار ستاره زندگی تو باشه ؛ مطمئن باش ( عمرا اگر لنگه اش رو پیداکنی ) به نظر من شما به خاطر اینکه در دوران مجردی دوستی از جنس مخالف نداشتی احساس می کنی که نکنه من جونیمو از دست بدم ؛ مطمئن باش اون کسی که کار درست رو انجام داده شمایی . به مرور زمان ارتباط شما با همسرت روز به روز بهتر خواهد شد . انقدر که یک لحظه دوریش یک عمر برات طول می کشه .
    یک دریا پر از صدفهای خوشبختی تقدیم به شما و همسرتون .

18. کاربر روبرو از پست مفید بهاره تشکرکرده است .

بهاره (یکشنبه 28 بهمن 86)

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)