به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 12 اسفند 87 [ 18:45]
    سطح
    33
    Level completed: 48%, Points required for next Level: 79
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

آیا این ازدواج زود هنگام است!؟

سلام بر همه دوستان عزیز
    بزارید مستقیم برم سراغ اصل مطلب من دانشجوی ترم چهارم مهندسی عمران هستم و 21سالمه اسمم محمد.
    من از زمانی که وارد دانشگاه شدم مرتبا دنبال اون کیس مناسب خودم برای ازدواج میگشتم تا قبل از اینکه لیسانسم رو بگیرم تشکیل خانواده داده باشم.راستش من برای 20 سال آینده خودم برنامه ریزی کردم، که توی این چشم انداز بهترین سن ازدواجم رو 25 سالگی دیدم.(زیاد شدن این سن باعث ایجاد اختلال در برنامه موفقیت من در زندگی میشه).اولین معیارمم زیبایی بودش ولی نه صرفا زیبایی بلکه این فقط اولین گامی بود که من در پروسه بررسی یه فرد برای ازدواج داشتم.من ابتدا یه نفر رو پیدا میکردم که خوشگل باشه بعد عاشقش میشدم بعد تمام سعی خودم رو میکردم که فراموشش کنم(یه جور فیلتریه که فکر کنم بشه باهاش عشق رو از حوس تفکیک کرد.معمولا حداکثر این پروسه تا یه هفته طول میکشید و بعد به کل علاقه ام نسبت به دختره ازبین میرفت. .با مرور زمان از هیچ دختری دیگه خوشم نیومد (شاید بخاطر اینکه در نگاه اول قیافشون برام مهم بود.)کم کم به خودم شک کردم که نکنه دچار نوعی بیماری روانی شدم که از جنس مخالف خوشم نمیاد تا اینکه سر یکی از کلاس ها مون یه دختر خانمی که رشتشون مکانیک بود رو دیدم.نگهان یه حس خاصی نسبت به ایشون پیدا کردم.اولش به خودم گفتم که این هم مثل موارد قبلی و به زودی برام عادی میشه.سپس اون پروسه خودم رو دوباره از سر گرفتم یعنی سعی کردم فراموشش کنم. ولی حدود 3 ماه این حس من ادامه داشت .به خودم گفتم موقشه که تحقیقات اولیه خودم رو در مورد این خانم شروع کنم(ایشون یک سال از من کوچکتر هستند)فهمیدم که از لحاظ خانوادگی و اعتقادات به هم نزدیک هستیم.و ایشون دوشرط اصلی و مهم از شرایط من برای ازدواج که عبارت بودند از: همسر آیندم میبایست سوادش و رشتش هم سطح خودم باشه(هر دوی ما رتبمون توی کنکور نزدیک 2000 بود)و شرط دومم که کَفیت(kofiiat) در زمینه خانوادگی هست رو دارند.همین طور اون وقت این حس رو داشتم که دیگه صرفا صورتش نیست که برام اهمیت داره بلکه این شرایط کفیت هست که برام مهم شده بود.
    تا حالا شرایط لازم نه کافی انتخاب من حاصل شدند.و الان باید یه طورایی این رابطه رو دو طرفه کنم تا هم ایشون منو بشناسند و هم من با خصوصیات اخلاقی ایشون آشنا بشم.
    ولی از جهتی با روابطی که پسر دختر عاشق هم میشن و فکر میکنند توی قصه ها هستند و چه میدونم عشق هر دوشون رو کور میکنه تا بعد از اینکه فهمیدند مچ هستند (شاید)با هم ازدواج کنند موافق نیستم.چون معمولا این طور روابط که صرفا از عشق ها پوشالی ریشه میگیرند یه جورایی باعث طلف شدن عشق و وقتشون میشه.منظورم اینکه بعد از اینکه ایشون هم من رو پسندیدند میخوام جدی خانواده ها مون رو در جریان بزارم.ولی میترسم خانواده ایشون هرگز با همچین وصلتی(منظورم نامزدی رسمی)موافقت نکنند چون واقعا حق هم دارند که آینده دخترشون رو برای پسری که نه شغلی داره ونه سربازیش رو رفته ونه حتی درسش تموم شده به خطر بندازند.با " نه" گفتن اون ها ،هم خودم وهم غرور خودم در برار خانوادم شکسته میشه.از جهتی حتی نمیدونم چطور به طرفم بفهمونم نسبت به اون علاقه دارم.میترسم خراب کنم چون من بچه مذهبی بودم قبلا با هیچ دختری رابطه نداشتم.حتی فکر کنم به عمرم جمعا بیشتر از 30 دقیقه با با جنس مخالف رابطه کلامی نداشتم.میترسم خراب کنم.از جهتی این خانم شرایتشون خوبه و اصلا از اون دسته از دختر هایی نیستند که رو دست دانشگاه باد کنه.متوجه منظورم که هستید.اگه من این کیس رو ازدست بدم اصلا تضمینی و جود نداره که بتونم کیس مشابه دیگه ای پیدا کنم.
    خلاصه مرددم که چه کار کنم؟آیا ازدواج حتی فکر کردن به اون برای من زوده؟ اگه نه چطور احساسم رو به این خانوم بگم؟
    خواهش میکنم به من کمک کنید.دیگه دارم دیونه میشم از بسکه به این موضوع فکر کردم.

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 29 اردیبهشت 88 [ 09:08]
    سطح
    43
    Level completed: 4%, Points required for next Level: 193
    دستاوردها:
    تشکرها
    28

تشکرشده 29 در 19 پست

Array

RE: آیا این ازدواج زود هنگام است!؟

نقل قول نوشته اصلی توسط -M-
    اولین معیارمم زیبایی بودش ولی نه صرفا زیبایی بلکه این فقط اولین گامی بود که من در پروسه بررسی یه فرد برای ازدواج داشتم.من ابتدا یه نفر رو پیدا میکردم که خوشگل باشه بعد عاشقش میشدم بعد تمام سعی خودم رو میکردم که فراموشش کنم(یه جور فیلتریه که فکر کنم بشه باهاش عشق رو از حوس تفکیک کرد.معمولا حداکثر این پروسه تا یه هفته طول میکشید و بعد به کل علاقه ام نسبت به دختره ازبین میرفت.
    .با مرور زمان از هیچ دختری دیگه خوشم نیومد (شاید بخاطر اینکه در نگاه اول قیافشون برام مهم بود.).چون من بچه مذهبی بودم قبلا با هیچ دختری رابطه نداشتم.حتی فکر کنم به عمرم جمعا بیشتر از 30 دقیقه با با جنس مخالف رابطه کلامی نداشتم.

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 29 اردیبهشت 88 [ 09:08]
    سطح
    43
    Level completed: 4%, Points required for next Level: 193
    دستاوردها:
    تشکرها
    28

تشکرشده 29 در 19 پست

Array

من نمی فهمم شما اول یکی رو پیدا میکنی باهاش یه هفته هستی بعد ولش میکنی . بعد یه جا میای میگی من 30 دقیقه هم بیشتر با دختری حرف نزدم . مگه میشه ؟؟؟؟؟؟

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 12 اسفند 87 [ 18:45]
    سطح
    33
    Level completed: 48%, Points required for next Level: 79
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

من و قتی یکی رو پیدا میکردم نمیرفتم بهش بگم . هیچ وقت اجازه ندادم که کسی متوجه این حس من بشه.فقط خودم و خودم در جریان بودم.

عضو همراه

آخرین بازدید
    سه شنبه 04 اسفند 94 [ 11:19]
    سطح
    93
    Level completed: 45%, Points required for next Level: 551
    Overall activity: 6.0%
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    4,205

تشکرشده 4,459 در 1,179 پست

Array

سلام بر دوست عزیزم...خوش آمدید...
    آقا یه نقشه دارم می یای مهندسیشو به عهده بگیری تا باهم کار کنیم!!!
    دوست عزیز سن شما 21 است و سربازی هم نرفته اید و درس را هم تمام نکرده اید.......خوب شرایط شما اصلا مساعد نیست....چه از احاظ سنی چه مادی چه عشقی
    دوست عزیز اول از همه ازتون می خوام تا سربازی نرفته اید فکر ازدواج نکنید چون سربازی محیطیه که فکر و اعتقادات آدم تغییرات زیادی می کنه....
    هنوز فرصت زیادی دارید و همچنین موقعیت های زیادی.....شما گفتید اگر این کیس را از دست بدهید شاید دیگر نتوانید کیسی پیدا کنید ولی باید بگوییم در اشتباهید.... موقعیت و مورد در همه جا وجود دارد این ما هستیم که به اطرافمون توجه کافی نداریم..
    و از آنجای که با توجه به گفته های خود فردی منطقی به نظر می رسید حتما متوجه منظورم شده اید...
    اما در معیارهای که شما برای ازدواج در نظر گرفته اید باید بگوییم معیارهای خوبی نیستند..... به جز سطح خانواده
    معیار اصلی از یک ازدواج نه تنها زیبایی...نه تنها سطح درسی و رشته ای و.... بلکه سطح و میزان هر دو طرف از نظر رشد فکری و اجنماعی است آیا در خود توان اداره یک زندگی و توان رفع نیازها و تامین خواسته های خود و دیگری را می بینید و توان پدر بودن را...و همچنین در طرف مقابل...
    دوست عزیز عجله نکن.....همیشه کیس های خوب هست ولی همیشه فکر خوب نیست......فکر کن و منطقی عمل کن.
    موفق باشید

عضو همراه

آخرین بازدید
    جمعه 30 مرداد 94 [ 18:18]
    سطح
    81
    Level completed: 69%, Points required for next Level: 156
    Overall activity: 4.0%
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience PointsTagger Second Class
    تشکرها
    1,211

تشکرشده 1,247 در 437 پست

Array

ضمن تایید حرفهای نقاب گرامی ؛ بنظر من نباید از جواب نه شنیدن ترسید . شما اگر روزی موردی را دیدی و فکر کردی ارزش جلو رفتن را دارد به جواب نه فکر نکن . بهر حال آنها مختار هستند قبول کنند یا خیر ، و این دلیل سرشکستگی نیست . اصلا ممکنه شما برید خواستگاری و یکی دوجلسه صحبت کنید و متوجه بشید که نظر شما منفی است . این را در نظر بگیرید که ازدواج امر تعارف برداری نیست . حجب و یا خوب است اما در امر ازدواج نباید با هیچ کس رودربایستی داشته باشید .
    موفق باشید .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)