به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 46
    عضو همراه آغازکننده

آخرین بازدید
    شنبه 27 شهریور 89 [ 17:39]
    سطح
    63
    Level completed: 72%, Points required for next Level: 85
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    484

تشکرشده 502 در 230 پست

Array

کدام یک از آقایان با من موافقند؟

سلام دوستان عزیز، آقایان گرامی
    من بعد از این مدتی که در این تالار بودم، بعد از تمامی شناختهایی که در مدت ارتباط عاطفیم با دو دختر فهمیدم و با اندکی جستجو در زندگی افراد مختلف به نکته عجیبی برخورد کردم. نکته ای که دقیقا به عکس به ما گفته شده بود!!
    به نظر من آقایان زودتر به بلوغ فکری می رسند! دقت کنید توقعاتی را که یک دختر قبل از ازدواج دارد، نگاه احساسی دختر به ازدواج، نگاه منطقی مردان به ازدواج و غیره و غیره. درست در همان سنی که دختران از زندگی آینده خویش تصور مردی را که به احساسات آنها بها دهد و یک عاشق پیشه ای که برای آنها گل بخرد و دستشان را ببوسد و ... را دارند مرد به این فکر می کند که حالا این زندگی مشترک چه ملزوماتی می خواهد!! من این تاپیک رو ادامه می دهم ولی از دوستان هم جنس خویش هم می خواهم نظرات خود را بیان کنند!
    من به نتیجه ای رسیدم برخلاف نظرات عمده روان شناسان که واقعیات موجود را بررسی نمی کنند و نظر می دهند:
    " ترجیح می دهم با یک دختر کم سن و سالتر از خودم ازدواج نکنم. چون دخترها دیرتر از این عوالم رویا پردازی رهایی می یابند"

عضو همراه

آخرین بازدید
    سه شنبه 04 اسفند 94 [ 11:19]
    سطح
    93
    Level completed: 45%, Points required for next Level: 551
    Overall activity: 6.0%
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    4,205

تشکرشده 4,459 در 1,179 پست

Array

RE: کدام یک از آقایان با من موافقند؟

sorenaجان عزیز. من با توجه به این نکته ای که می گویم کمی با شما مخالفم.
    دختران در مقایسه با پسران زودتر به بلوغ می رسند و دلیل اینکه شما می گویید تصور آنها در مورد اینکه یک عاشق پیشه ای برای آنها گل بخرد و دستشان را ببوسد اتفاقا یک نیاز اصلی دختر محسوب می شود در واقع دختران در مقابله با پسران دارای ایکیو هوش عاطفی بالاتری هستند و به همین علت احساسات آنان بیشتر از پسران است.
    پسر ناز کش هست و دختر ناز خواه.
    اما به این هم معتقدم که رشد بلوغ فکری هر کسی تحت تاثیر عوامل مختلفی از جمله" روابط اجتماعی طرف مقابل... خانواده او.... محیطی در آن زندگی می کنه و .... بستگی داره و هر کس فرقی نمی کنه چه دختر و چه پسر اگر عوامل لازم محیا باشد زودتر به بلوغ خواهد رسید.

عضو همراه آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    63
    دستاوردها:
    تشکرها
    484

تشکرشده 502 در 230 پست

Array

من سوال اصلی خودم رو می پرسم:
    "آیا با من موافقید که چون دختران دیرتر از رویاپردازی های کودکانه دست بر می دارند بایستی در سنین بالاتری نسبت به آقایان ازدواج کنند و همه چیز در پیر شد ن زودتر چهره زن خلاصه نمی شود؟ بلکه عامل احساسات رویاپردازانه عامل مهمتری است؟"
    از مدیر محترم تقاضا دارم در صورت امکان اسم تاپیک رو به "زنان دیرتر به بلوغ فکری می رسند. آیا آقایان موافقند؟" تغییر دهند

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 28 اردیبهشت 88 [ 15:20]
    سطح
    40
    Level completed: 55%, Points required for next Level: 91
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    140

تشکرشده 143 در 53 پست

Array

sorena_arman جان !

سلام برادر !

اگر منظورتون از بلوغ فکری ، بلوغ شناختی بوده باشه ، این مورد بیشتر به تجارب یادگیری بستگی داره . من فکر میکنم برای ازدواج ما مرد ها فقط بلوغ شناختی کافی نباشه ، بلوغ اجتماعی ، بلوغ عاطفی ، بلوغ مالی ، بلوغ جنسی و ...

به خدا سرم داره سوت میکشه ! آخه چی بگم ؟! بد بخت شدیم رفته ! من که الان 22 سال دارم نسبت به همسر گزینی کلی وسواسی شدم ، شما رو نمیدونم ! ما اینهمه خودمون رو زجر میدیم ، ببینیم آخر سر میتونیم همونی رو که دنبالشیم به دست بیاریم یا طرف کسی از آب در میاد که دوست داره 24 ساعته نازشو بکشیم و فکرشو بخونیم که دوست داره چیکار کنیم ؟!

آقا همدردم باهات بدجور !

عضو همراه آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    63
    دستاوردها:
    تشکرها
    484

تشکرشده 502 در 230 پست

Array

پسر نازکش است و دختر نازخواه!!
    این معیاربرای احساسات بچگانه است ونه احساساتی که نشان از رشد فکری و بلوغ عاطفی دارد. انسانی که به بلوغ عاطفی رسیده باشد بیشتر تمایل به بخشیدن احساسات خود را دارد و نه گرفتن احساسات.( مقایسه ای بین یک فرزند و پدر و مادر انجام بدهید. بچه احساسات پدر و مادر را می خواهد و مادر و پدر احساسات خود را به فرزندشان هدیه می کنند.)
    اینکه من از همسر خود بخواهم روز و شب قربان صدقه من برود نشان دهنده هوش عاطفی بالاست؟!! شاید هم هست و من این تعاریف را اشتباه فهمیدم!
    بلوغ عاطفی در ایثار و بخشش احساسات است!! یک مقدار اشتباه موضوع رو متوجه شدید. موجودی متوقع از لحاظ احساسی لایق عنوان شخص بالغ عاطفی نیست!!
    اگر معیار شما برای رسیدن به بلوغ فکری این توهمات معمول دختران باشد که از زندگی ظواهری این چنین را می طلبند و بعد از یکی دو سال می فهمند که ای داد و بیداد که زندگی چه فاجعه ای هست که ...
    شما یک معیار برای من رو کنید که دختران زودتر به سن بلوغ فکری می رسند.
    زندگی در رویا زندگی خوبی نیست. ببینید چند درصد از توقعات یک دختر 20 ساله امکان عملی شدن در زندگی مشترک را دارد!
    این ایده شما کافیست تا قید تمام زندگی ها را با هم بزنیم!!

عضو همراه

آخرین بازدید
    سطح
    93
    دستاوردها:
    تشکرها
    4,205

Array

ببینید شما از توقع حرف می زنید اما من از بلوغ فکری ...
    منظور من از ناز کش بودن پسر این است که مرد باید نیاز اصلی همسر خود که همان توجه به او و گوش کردن به حرف های او (دردودل) است برطرف کند.
    در حالت طبیعی دختران زودتر به مرحله بینش راه پیدا می کنند و بلوغ فکری آنان همانند بلوغ جسمی زودتر از پسران اتفاق می افتد. اما گفتم که بلوغ فکری به عوامل زیادی بستگی داره که هر کدام از دو طرف (دختر و پسر) با توجه به مهیا بودن عوامل می توانند رشد سریع تری داشته باشند.
    قبلا هم در مورد توقع دختران بحث کرده و نتیجه گیری شد.

عضو همراه

آخرین بازدید
    سطح
    93
    دستاوردها:
    تشکرها
    4,205

Array

آهان الا شد یه چیزی....
    بله موافقم چون حتی در تاپیکی که ایجاد کرده بودم " دکتر افروز" روان شناس این چنین گفته بود که "دخترانی که بزرگتر از شوهران خود هستند موفق ترند و زندگی بادوامی دارند"
    و این سخن به این دلیل است که دختران در سنین بالاتر درک بهتری نسبت به زندگی دارند.

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 02 اردیبهشت 88 [ 23:58]
    سطح
    37
    Level completed: 2%, Points required for next Level: 148
    دستاوردها:
    تشکرها
    12

تشکرشده 14 در 12 پست

Array

گمونم بلوغ عین پرشدن ظرف باشه. ظرفهای کوچیک زودتر پر می شن و ظرفهای بزرگ دیرتر. خو اینم طبیعیه. اما اینکه تفاوت بین دوتا جنس هست باز گمونم نکته ایه برا خودش. ما به تفاوت رنگ ها، تفاوت صدا ها ، تفاوت اسکناس ها، تفاوت همه چیز فکر می کنیم اما به تفاوت دو جنس فکر نمی کنیم. این میشه که یکی میره تاپیک اگر زن بودم باز میکنه اون یکی ( همون اولی!) میره تاپیک اگه مرد بودم باز میکنه...البت بد نیستا، اما گمونم که کار تحقیقاتی میخواد برای شناخت.باس به تفاوتهای مذکر و مونث دقت کنیم. هر کسی را بهر کاری ساختند و صد البته ظرفش رو هم متناسب با کاربرش ساختند.
    بخند و بخندان!
    ارادتمند: حاجی فیروزی برای تمام فصول

9. کاربر روبرو از پست مفید hajifirooz تشکرکرده است .

hajifirooz (چهارشنبه 03 اسفند 90)

عضو همراه آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    63
    دستاوردها:
    تشکرها
    484

تشکرشده 502 در 230 پست

Array

خوب نقاب جان من این همه مصداق رو کردم مبتنی بر اینکه یک دختر به این فکر می کند که همسر آینده او چه توقعاتی را برطرف می کند و مرد به این فکر می کند که چگونه زندگی مشترکش را بسازد!
    شما می فرمایید دختران زودتر به بلوغ فکری می رسند. مصادیق بلوغ فکری شاید از نظر من و شما متفاوت باشد. به همین خاطر مصادیق بلوغ فکری که شما مد نظرتون هست رو ممنون می شم بدونم.
    آقایون نظر بدین! این خیلی بحث مهمیه به نظر من. شاید تا کنون در اشتباه بوده ایم که فکر می کردیم چون دختران زودتر شکسته می شوند باید زودتر ازدواج کنند!چون:
    1- اصولا دیدگاههای آقایان در سنین مشابه با خانومها نسبت به ازدواج بسیار واقع بینانه تر است. فقط کافیست نگاههای یک مرد به ازدواج با نگاه یک زن به ازدواج پیش از ازدواج مقایسه شود.
    2- زنان معمولا متوسط عمر بیشتری دارند و بالفرض یک زن که 5 سال هم از همسر خودش کوچکتر باشد ، گر 5 سال هم بیشتر عمر کند باید 10 سال زندگی خویش را در تنهایی سر کند. در حالیکه اگر یک پسر با دختری بزرگتر از خود ازدواج کند دوران مفید بیشتری را می توانند با یکدیگر باشند.
    3- توقعات دختران برخلاف پسران با گذشت سن نرمالتر می شود . پسران سخت تر انتخاب می کنند در حالیکه دختران بالتع نگاه سنتی جامعه توقعات خود را کاهش می دهند و یا واقع بینانه تر می کنند.
    من به شخصه موقعیتهای ازدواج مناسبی را با دختران بزرگتر از خودم داشته ام. انها را مهربان تر، با منطق تر، آرام تر ودلسوزتر و بسیار کم توقع ترو مهمتر از همه مسئولیت پذیر تر از دختران با سنین 20-24 یافتم. ولی خوب تحت فریب این که دختران زودتر به رشد فکری می رسند از انتخاب آنها صرف نظر کردم. الان هم موقعیتهای مشابهی را پیش روی خود دارم. مثلا ازدواج با دختری با 6 سال اختلاف سنی و... ولی می خواهم دوستان با هم به یک جمع بندی کلی که به درد همه بخورد برسیم.

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 21 اردیبهشت 88 [ 23:18]
    سطح
    36
    Level completed: 78%, Points required for next Level: 34
    دستاوردها:
    تشکرها
    15

تشکرشده 16 در 8 پست

Array

سلام/تایپیک مخصوص آقایانست/خانومها اجازه ندارن نظر بدهند؟/بلوغ فکری/اجتماعی/به تربیت فرد/میحط/شخصیت فرد/بستگی دارد/سن نیز ماثر میباشد/عموما میگویند دختران زودتر از پسران به بلوغ میرسند/استثنا نیز هست/پسری 20 ساله که بسیار پخته تر از سنش است/ولی در جایی دیگر پسری 28 ساله در مقایسه با همان پسر 20 ساله بچه ای بیش نیست/در رابطه با دختران همینطور/در مقایسه دختران با پسران هم میشود به این نتیجه هم رسید/دختری 25 ساله بسیار پخته در مقابل همان پسر 28 ساله که به پختگی لازم نرسیده/به نظر می آید الگوی خاصی نداشته باشد/از فردی به فرد دیگر متفاوت است/سن ملاک مناسبی نیست.

صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)