به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    پنجشنبه 10 اردیبهشت 88 [ 19:59]
    سطح
    36
    Level completed: 80%, Points required for next Level: 31
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    10

تشکرشده 10 در 2 پست

Array

خریدن کاندوم جرمه؟

چند روز پیش رفتم داروخانه محلمون نسخرو دادم به خانومی که مسذول بود گفت چند دقیقه منتظر باشید تا داروتون حاظر بشه نا گفته نمونه داروخانه هم شلوغ بود چند تا دختر هم که سن وسالی نداشتن جلوی قسمت فروش لوازم ارایش وایستاده بودن وتکون هم نمیخوردن نمیدونم چیز جالبی تو اون قسمت بود یا بگذریم تو همین بین پسری که سن وسالش 20 یا شاید 21 بود اومد تو داروخانه وهمین جور ساکت ایستاده بود بعد از چند لحظه یکی از خانمهای فروشنده بلند صداش زد اقا چیزی میخواستید رنگ از روی پسر بدبخت پرید با من من کنان گفت کاندوم بعد از گفتن این کلمه انگار که همه جک سال رو شنیدن نیش خند زدن ولی از همه بدتر پیرمردی بود که شاید صاحب داروخانه بود بلند زد زیر خنده بعد هم چند نوع کاندوم اورد واز خصوصیات هر کدوم جوری که بقیه هم بشنوند گفت پسر بیچاره داشت از خجالت اب میشد منم که داروم حاظر شده بود از اونجا اومدم بیرون تو راه همش با خودم فکر میکردم بر فرض این پسر ازدواج نکرده اگه تصمیم به برقراری رابطه جنسی هم داشته باشه با رفتاری که تو داروخانه با اون شد دیگه سراغ خرید کاندوم برای پیش گیری نمیره (البته منظور من تمام داروخانه ها نیست)حال شما قضاوت کنید چه خطراتی برای این جوان ممکن است پیش بیایدایا بهتر نیست به جای پرده پوشی مسائل جنسی ان را اگاهانه برای نسل جوان بیان کرد؟؟؟لطفا نظر خود را درباره این مطلب بیان کنید با تشکر(دانش)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 04 آذر 90 [ 02:02]
    سطح
    45
    Level completed: 40%, Points required for next Level: 121
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    325

تشکرشده 334 در 122 پست

Array

RE: خریدن کاندوم جرمه؟

دوست گرامی با تمام احترامی که برای هموطنان عزیزم دارم بنده بعد از 25 سال زندگی و دیدن صحنه ها و وقایع مکرری شبیه آنچه شما ذکر کردید به این نتیجه رسیدم که واقعاً جمع کثیری از ایرانیان فاقد فرهنگ و شعور اجتماعی حتی در برخورد های ساده هستند. دارای دید خیلی کلیشه ای و خشک به مسایل. بدون ظرفیت انتقاد پذیری و مردمی حسود. نمی دانم چرا خیلی از هموطنان من به شاد بودن کسی غیر از خودشان دید خوبی ندارند. به بعضی از مسائل که حتی از دید دینی و علمی هم توجیه شده هنوز به دیده ی ظن و بدگمانی نگاه می کنند. همونطور که ذکر کردید اون پیرمرد کارمند داروخانه که فروختن کاندوم شغل اوست و باید این مسایل براش عادی باشه یک عکس العمل ندیدبدیدانه از خودش نشون میده. من همه ی این مشکلات رو ناشی از جو بسته ی جامعه ی ایران،ساختن تابو از هر چیز پیش پا افتاده و برداشت کاملاً غلط از پاکی و دینداری و ... می دانم.

عضو همراه

آخرین بازدید
    سه شنبه 13 مهر 89 [ 16:10]
    سطح
    74
    Level completed: 46%, Points required for next Level: 216
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    954

تشکرشده 992 در 530 پست

Array

با سلام
    با نظر شما موافقم. مسئله مشابه ديگري براي خانمها وجود دارد( دوران قاعدگي و خريد نوار بهداشتي) . باور كنيد بيشتر خانمها براي خريد و يا استفاده آن مشكل دارند و نمي توانند از هر جايي خريد كنند و يا در محل كار به هزار مكافات آن را هزارجا قايم مي كنند تا بتوانند بروند و استفاده كنندو هنگام درد كشيدن بايد هزار جور دروغ بگويند تا آقايان متوجه اين قضيه نشوند. فكر نكنيد كه آقايان هم راحت با اين مسئله كنار مي آيند خود من ديده ام كه وقتي متوجه مي شوند كه فلان خانم همكار الان پريود است كركر خنده راه مي اندازند و شروع مي كنند بين خودشان به مسخره كردن و هنگام رد شدن نگاههاي .... در صورتي كه اين مسئله يك مورد خدادادي و طبيعي است كه شامل همه عناصر مونث مي شود.
    بگذريم.
    به نظر من پرده پوشي و پنهان كردن اين مسائل در جامعه باعث شده است كه عده مانند آن آقاي جوان در داروخانه و آن خانمهايي كه من گفتم خجالت بكشند و عده ديگري بخندند و به باد مسخره بگيرند. در صورتي كه اين مسائل طبيعي است و بايد با ديد بازتر به آنها نگاه كرد.
    نيمي از فرهنگ را خود مردم مي سازند. خانواده ها مي سازند. پدر و مادرها و نيمي ديگر را مراكزي مانند مدرسه و دانشگاه و رسانه ها.
    در كدام مدرسه ديده ايد كه درست و حسابي در مورد بهداشت جنسي و مسائل اينچنيني با نوجوانان و كودكان مستعد يادگيري و كنجكاو در اين مسائل صحبت كرد.
    البته من قبول دارم كه اگر صحبت كردن در مورد اين مسائل نقل و نبات شود زياد هم جالب نيست اما خجالت و خنده هم بي معناست.

4. کاربر روبرو از پست مفید دانه تشکرکرده است .

دانه (چهارشنبه 09 اردیبهشت 88)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 19 اردیبهشت 88 [ 21:15]
    سطح
    39
    Level completed: 10%, Points required for next Level: 136
    دستاوردها:
    تشکرها
    32

تشکرشده 34 در 22 پست

Array

سلام
    خب او.ن طفلکی عقلش نرسیده که یواش در گوش آقای داروحانه چی بگه، یا روی یه تیکه کاغذ بنویسه بده دستش. البته با همه زشتی این برخورد که عنوان شد، یه حسن داشت اونم این که آن جوان فهمید که این چیزها نقل و نبات نیست و باید با پوشیدگی بیشتری بهش پرداخت.
    خب وقتی دیگران احمقند، تو بهانه حماقت رو ازشون بگیر. اونارو نتونی درست کنی، اما خودتو که می تونی .
    پیروز باشید

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 02 اسفند 87 [ 11:40]
    سطح
    33
    Level completed: 87%, Points required for next Level: 20
    دستاوردها:
    تشکرها
    1
    تشکرشده 1 در 1 پست
    Array

من هم دوستي داشتم كه به خاطر همين چيزا از اينترنت با 2 برابر قيمت خريد پستي مي كرد!
    يا حتي ديدم كه آدم ها مسئوليت خريد اين چيزا رو به كسي ديگه ميدن!
    واقعا بايد سطح فرهنگي جامعه بالا بره مخصوصا نسل جديد چون قديميا ديگه شكل خودشونو گرفتن!

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)