به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 45
    عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 24 بهمن 90 [ 14:24]
    سطح
    47
    Level completed: 98%, Points required for next Level: 4
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    56

تشکرشده 58 در 39 پست

Array

آگه من یک مرد بودم......

سلام به همه

خانوما اگه شما به جای شوهرتون بودید چی کار میکردین؟
    برای یک لحظه خودتونو به جای یک مرد تصور کنید بگید شما با خانومتون چه برخوردی داشتید....

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    47
    دستاوردها:
    تشکرها
    56

تشکرشده 58 در 39 پست

Array

RE: آگه من یک مرد بودم......

خودم شروع میکنم....
    اگه یک مرد بودم وقتی سر کار میومدم خونه یک نگاه خیلی کوچیک به خونم مینداختم یک نگاه به زنم
    خانومم آرایش کرده و لباس خوشکلشو پوشیده حتما بهش نشون میدادم نظرمو جلب کرده و حواسم هست حتی اگه شده با یک جمله"خوشگل شدی"
    اونو بیخبر از بیرون نمیذاشتم درسته که یک مردم و میخوام مشکلات بیرون برای من باشه ولی خانومم بهترین کسیه که میتونم باهاش دردو دل کنم حتی از ترافیک خیابون محل کارم..... اگه وسط حرفام پیشنهاد خاصی داد منظورشو بد برداشت نمیکردم لحظه ای بهش فکر میکردم....
    وقتی خسته هستم به خانومم میگم"من خستم" بحثو حرف باشه برای وقته دیگه...به تفریحات خانومم اهمیت میدم و ازش میخوام اونم به سرگرمی های من اهمیت بده.... وقتی یخوام با کامپیوتر کار کنم ازش میخوام بعضی وقتا بیاد کنارم باشه...هم بینه چی کار میکنم هم اینکه اون بعد یک روز که پیشش نبودم حتی از اینکه کنارم بشینه اگه نفهمه هم چی کار میکنم لذت میبره....
    خساست به خرج نمیدم....کار میکنم برای خانومم پس درآمدمو کامل بهش میگم....مشکلاته خونمونو به کسه دیگه نمیگم....بین من و خانومم میمونه حتی اگه اون روز مهمون داشته باشیم هیچ کس متوجه نمیشه....جلوی دیگران باهاش با محبت صحبت میکنم توی مهمونی مخصوصا اگه مهمونی از طرف خونواده خودم باشه....به خانوادش احترام یذارم...همراهش میرم خونه پدرش...اگه خانومم برای موضوعی ناراحت بود گریه کرد داد نمیزنم و با آرامش ازش میخوام که گریه نکنه میگم وقتی گریه میکنه حال من هم بدتر میشه...اما دوست دارم به همه حرفاش گوش بدم...سکوت میکنم...و در اخر با مهربونی نظرمو بهش میگم...اگه مخالف بود باز هم نظرشو گوش میدم.....ولی یک بار برای همیشه بهش میگم گریه نکنه....چون اون عزیز ترین کسه منه و تحمل دیدن اشکشو ندارم...اما هر وقت نیاز داشته باشه به همه هرفاش گوش میدم...توی زندگی زود قضاوت نمیکنم..اول دلیل برخورد خانومم یا یک حرفشو میشنوم و بعد حرف دلمو میزنم...داد نمیزنم...بچگی
    های همسرمو میپذیرم و اشتباهشو دائم توی سرش نمیزنم...
    در کار های خونه تا اونجا که بتونم کمکش میکنم...کار های خودمو سعی میکنم خودم انجام بدم و خیلی به زنم دستور ندم...از ابراز احساس نسبت به خانومم دریغ نمیکنم دوست دارم رو توی گوشش زمزمه میکنم نازشو میکشم موقع خوردن غذا لقمه براش میگیرم لیوانشو(آب..نوشابه) پر میکنم و دستش میدم...اگر قهر کنه منتش کشی هم میکنم ولی اگر حق با من باشه صبر میکنم خانومم پیش قدم بشه....اگر از افراد خانواده شکایتی داشته باشه با ارومی گوش میدم اگر حق با او باشه راه کار ارائه میدم اگه نه بهش میگم که سوئه تفاهمه با دلیل....به نظراتش احترام میذارم...حرف حرف من نیست!!.....در رابطه با دیگران هم با محبت و احترام با زنم رفتار میکنم....نقطه ضعفاشو میشناسم نه برای اذیت کردن بلکه برای اینکه رفتاری نکنم که برنجه...زنم از لحاظه درجه اهمیت اوله و بعد سایر اعضای خانوادم.....بیرون خونه بسیار جدی رفتار میکنم.....نسبت به زنان دیگه هم توجه خاصی نشون نمیدم....با همه وجودم ارامشو براش فراهم میکنم....

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    47
    دستاوردها:
    تشکرها
    56

تشکرشده 58 در 39 پست

Array

سوء تفاهم نشه منظورم از کارهای خودم این بود(آقایی سر سفره نشسته اول به خانومش میگه آب بیار...بعد اینکه اورد میگه غذا کم نمکه...بعد نمک... نون بیار من بدون نون غذا نمیخورم!!!!!!)سعی میکنم این کار رو نکنم اون هم از صبح کار کرده اگه شاغل هم باشه که دیکه هیچیییییی.....

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    47
    دستاوردها:
    تشکرها
    56

تشکرشده 58 در 39 پست

Array

برای انجام کار های خونه ازش تشکر میکنم...
    روز تولدشو و سال گرد ازدواجمونو حتما به یاد دارم ...
    بعد یک روز سخت کاری دست زنمو میبوسم....
    یک روز در هفته حتما براش گل میخرم...
    توی خونه خودمو آراسته میکنم...
    در برخورد با زنم خیلی متواضع هستم...
    برای صدا زدنش از کلمات زیبا استفاده میکنم...
    روز بیکاریمو که توی خونه هستم تا لنگه ظهر نمیخوابم!!! زودتر از همیشه بیدار میشم صبحونه رو من حاضر میکنم.... با دوستام مجردی کوه نمیرم!
    موبایلمو قفل نمیکنم!!برای نگاه کردن به اس ام اس هام جنجال به پا نمیکنم...زنمه و عزیزمه...

عضو پیشرو

آخرین بازدید
    پنجشنبه 23 آذر 91 [ 09:19]
    سطح
    94
    Level completed: 29%, Points required for next Level: 710
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    16,488

تشکرشده 16,567 در 3,447 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط ester

موبایلمو قفل نمیکنم!!برای نگاه کردن به اس ام اس هام جنجال به پا نمیکنم...زنمه و عزیزمه...
    البته با خیلی از چیزهایی که گفته ای مشکل دارم ولی این یکی نقص حریم خصوصی است و یک کم معنی بدی می دهد ( البته یک کم برای یک لحظه است ) چرا فکر نمی کنید شما باید برای همسرت زن بی نظیری باشی و شوهرت هم حق دارد حریم خصوصی داشته باشد ؟!

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    47
    دستاوردها:
    تشکرها
    56

تشکرشده 58 در 39 پست

Array

سلام aniعزیز اسم تایپیک هست اگه من یک مرد بودم.....
    واگه من یک مرد بودم در جایگاه یک شوهر بله موبایلمو قفل نمیکردم.....
    این نظر شخصیه منه.....(فعلا که مرد نیستم!!)

عضو همراه

آخرین بازدید
    یکشنبه 21 آبان 91 [ 17:29]
    سطح
    81
    Level completed: 31%, Points required for next Level: 347
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    484

تشکرشده 498 در 242 پست

Array

من اگه یه مرد بودم اینقدر به زنم توجه میکردم که هیچ کمبودی نداشته باشه نه اینکه لوسش کنم ولی به اندازه بهش محبت میکردم.
    به قولهایی که به خانمم داده بودم عمل میکردم. توی کارهای خونه بهش کمک میکردم. نازشو میکشیدم و به بهونه های مختلف واسش کادو میخریدم.

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    47
    دستاوردها:
    تشکرها
    56

تشکرشده 58 در 39 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط elina

به قولهایی که به خانمم داده بودم عمل میکردم.

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    47
    دستاوردها:
    تشکرها
    56

تشکرشده 58 در 39 پست

Array

این پستو در جواب سید محم میذارم اینجا:
    در اين بخش با ذكر نمونه‏اى از آيات قرآن كريم، به عدم برترى زن و مرد از لحاظ انسانى و جنسيتى اشاره مى‏كنيم.(27)

«إِنَّ الْمُسْلِمِينَ وَالْمُسْلِمَاتِ وَالْمُؤْمِنِينَ وَالْمُؤْمِنَاتِ وَالْقَانِتِينَ وَالْقَانِتَاتِ وَالصَّادِقِينَ وَالصَّادِقَاتِ وَالصَّابِرِينَ وَالصَّابِرَاتِ وَالْخَاشِعِينَ وَالْخَاشِعَاتِ وَالْمُتَصَدِّقِينَ وَالْمُتَصَدِّقَاتِ وَالصَّائِمِينَ وَالصَّائِمَاتِ وَالْحَافِظِينَ فُرُوجَهُمْ وَالْحَافِظَاتِ وَالذَّاكِرِينَ اللَّهَ كَثِيراً وَالذَّاكِرَاتِ أَعَدَّ اللَّهُ لَهُم مَّغْفِرَةً وَأَجْراً عَظِيماً»(28)»

«همانا كليه مردان و زنان مسلمان و مردان و زنان باايمان و مردان و زنان صابر و مردان و زنان خداترس و خاشع و مردان و زنان خيرخواه و مسكين‏نواز و مردان و زنان روزه‏دار و مردان و زنان باحفاظ و خوددار و مردان و زنانى كه ياد خدا بسيار كنند بر همه آنها خدا مغفرت و پاداش بزرگ مهيا ساخته است».

آيه فوق، براى زنان و مردان - در صورت انجام كارهاى نيك - پاداش مساوى در نظر گرفته شده است؛ و اين‏گونه نيست كه چون مرد برتر است، به او پاداش ويژه‏اى داده شود.

«يَاأَيُّهَا النَّاسُ إِنَّا خَلَقْنَاكُم مِن ذَكَرٍ وَأُنثَى وَجَعَلْنَاكُمْ شُعُوباً وَقَبَائِلَ لِتَعَارَفُوا إِنَّ أَكْرَمَكُمْ عِندَ اللَّهِ أَتْقَاكُمْ إِنَّ اللَّهَ عَلِيمٌ خَبِيرٌ»(29)»

«اى مردم همه شما را نخست از مرد و زنى آفريديم و آن‏گاه شعبه‏هاى بسيار و فرق مختلف گردانيديم تا (قرب و بعد نژاد و نسب يكديگر را) بشناسيد (و بدانيد كه اصل و نسب و نژاد مايه افتخار نيست بلكه) بزرگوارترين شما نزد خدا باتقوى‏ترين مردمند و خدا (بر نيك و بد مردم) كاملاً آگاه است».

در آيه فوق با اشاره به آفرينش زن و مرد، تصريح شده است كه ملاك برترى، تقوا و پرهيزگارى بيشتر است.

«مَنْ عَمِلَ صَالِحاً مِن ذَكَرٍ أَوْ أُنثَى وَهُوَ مُؤْمِنٌ فَلَنُحْيِيَنَّهُ حَيَاةً طَيِّبَةً وَلَنَجْزِيَنَّهُمْ أَجْرَهُم بِأَحْسَنِ مَا كَانُوا يَعْمَلُونَ»(30)»

«هركس از مرد و زن كار نيكى به شرط ايمان به خدا آورد ما او را در زندگانى خوش و باسعادت زنده (ابد) مى‏گردانيم و اجرى بسيار بهتر از عمل نيكى كه كرده به او عطا مى‏كنيم».

در آيه فوق ، خداوند بين پاداش زن و مرد تمايزى قائل نشده است.

«وَمِنْ آيَاتِهِ أَنْ خَلَقَ لَكُم مِنْ أَنفُسِكُمْ أَزْوَاجاً لِّتَسْكُنُوا إِلَيْهَا وَجَعَلَ بَيْنَكُم مَوَدَّةً وَرَحْمَةً إِنَّ فِي ذلِكَ لاَآيَاتٍ لِقَوْمٍ يَتَفَكَّرُونَ»(31)

«و باز يكى از آيات لطف الهى اين است كه براى شما از جنس خودتان جفتى بيافريد كه در بر او آرامش يافته با هم انس گيريد و ميان شما رأفت و مهربانى برقرار فرمود.»

در آيه فوق ، خداوند به اصل ازدواج اشاره نموده و تصريح كرده كه زن و مرد، هركدام مكمل يكديگرند و هركدام بدون يكديگر ناقص است؛ و اين‏گونه نيست كه مرد يا زن برتر از ديگران باشد.

«و اَوحينا الى اُمّ موسى اَن ارضعيه فاذا خفت عليه فالقيه فى اليم و لاتخافى و لاتحزنى انا رادوه اليك و جاعلوه من المرسلين»

«و به مادر موسى وحى كرديم طفلت را شير ده چون آسيب فرعونيان بر او ترسان شوى او را به تو بازگردانيم و هم از پيامبران مرسلش قرار دهيم».

اين آيه به عظمت زن اشاره دارد؛ اين كه زن نيز مى‏تواند به مقامى برسد كه مورد الهام خداوند واقع شود.

«و از خدا براى مومنان (آسيه) زن فرعون را مثل آورد هنگامى كه از شوهر كافرش بيزارى جست و عرض كرد بارالها (من از فرعونى و عزت و نبوى او درگذشتم) تو خانه‏اى براى من در بهشت بنا كن و مرا از شر فرعون و كردارش و از قوم ستمكار نجات‏بخش.

در آيه فوق تصرح شده كه خداوند، زن فرعون را نمونه قرار داده است كه خود به منزلت و مقام زن عظيمى كه زن در پيشگاه خداوند مى‏تواند داشته باشد ، اشاره مى‏كند.

«إِنَّا أَعْطَيْنَاكَ الْكَوْثَرَ فَصَلِّ لِرَبِّكَ وَانْحَرْ إِنَّ شَانِئَكَ هُوَ الْأَبْتَرُ»(32)

ما تو را (چشمه) كوثر داديم. پس براى پروردگارت نماز گذار و قربانى كن دشمنت خود بى تبار خواهد بود.

سوره كوثر بنابر تصريح مفسران در شأن حضرت فاطمه عليهاالسلام و بيان عظمت ايشان نازل شده است. آيا با اين حال نيز مى‏توان گفت كه زن و مرد از منزلتى متفاوت بر خوردارند؟(33)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    47
    دستاوردها:
    تشکرها
    56

تشکرشده 58 در 39 پست

Array

(یا ایُّها الناس اِنّا خلَقناکم من ذَکَرٍ و اُنثی و جَعلناکم شعوباً و قَبائل‌َ لِتَعارفوا ان‌َّ اَکرمَکُم عِندالله اتقیکم‌) یعنی ای مردم‌! ما شما را از مرد و زنی آفریدیم و شما را شعبه شعبه و قبیله قبیله قرار دادیم تا بدین ترتیب‌، یکدیگر را بشناسید (زیرا همه یک رنگ و یک شکل بودید، یکدیگر را از هم تمیز نمی‌دادید و امکان شناسایی میسر نمی‌شد) و بدانید گرامی‌ترین شما نزد خدای متعال باتقواترین شماست‌.

حال توجه کنید به اولین آیه از سورة نسأ که می‌فرماید: «یا ایُّها الناس‌ُ اتَّقوا ربَّکُم‌ُ الَّذی خَلَقَکُم مِن نَفْس‌ٍ واحِدَة‌ٍ وَ خَلَق‌َ مِنْها زَوْجَها وَ بَث‌َّ مِنْهُما رِجالاً کَثیراً وِ نِسأً وَ اتَّقوا اللهَ الَّذی تَسائَلون‌َ بِه وَ الأرْحام ...» یعنی‌، ای مردم‌! در برابر خداوند تقوا داشته باشید. (از گناه و شرارت بپرهیزید) پروردگاری که شما را از یک سرشت و نفس واحد آفرید، و از همان نفس‌، همسرش را نیز پدید آورد. و از آن دو (آدم و حوا) مردان و زنان زیادی را پراکنده کرد. و در مورد خدایی که به خاطر او از همدیگر درخواست می‌کنید، دربارة اقارب و ارحام خود تقوا پیشه کنید.

ملاحظه می‌فرمایید که در مسألة آفرینش از نظر قرآن کریم‌، تفاوتی میان مرد و زن وجود ندارد. و هر دو از یک سرشت و گوهر آفریده شده‌اند.

آیه 195 سورة آل عمران می‌فرماید:

«فَاسْتَجاب‌َ لَهُم‌ْ رَبُّهُم إنّی لااُضیع‌ُ عَمَل‌َ عامِل‌ٍ مِنْکُم مِن ذَکَرٍ أو أُنثی‌َ بَعْضُکُم مِن بَعْض‌» وقتی عده‌ای از مردم با ایمان و خداپرست‌، از خداوند می‌خواهند آن‌ها را از اهل جهنم قرار ندهد و گناهانشان را بیامرزد، پروردگار در پاسخ می‌فرماید: دعایشان مستجاب شد. و آنها بدانند که من عمل نیک آنها را چه مرد باشند و چه زن‌، ضایع نخواهم کرد.

به تعبیر آخر آیه «بعضکم من بعض‌» توجه کنید یعنی‌; در نظر من ـ که آفریدگار شما هستم ـ مرد و زن شما یکسان است‌. و اگر مؤمنی عمل صالح انجام دهد به او پاداش خواهم داد. اما این که مرد یا زن باشد، در پاداش فرقی نمی‌کند. از نظر حقوقی نیز قرآن کریم‌، مرد و زن را مورد توجه قرار داده و می‌فرماید: «ولَهُن‌َّ مِثْل‌ُ الَّذی عَلَیْهِن‌َّ» یعنی هر حقی که مرد بر گردن زن دارد، به همان اندازه زن نیز بر عهدة مرد حقوقی دارد. نیز می‌فرماید: للرِّجال‌ِ نَصیب‌ٌ مِمَّا اکْتَسَبوا وَ لِلنِّسأِ نَصیب‌ٌ مِمَّا اکْتَسَبْن‌َ یعنی برای مردان از تلاشهای اقتصادی آنها بهره‌ای است و برای زنان نیز همان بهره از تلاشهای اقتصادی آنهاست‌; نه این که مردان بتوانند ناحق سهم آنها را نیز به خود اختصاص دهند.

در مورد حسن معاشرت با زنان نیز می‌فرماید: و عاشِرُوهُن‌َّ بالمَعْروف یعنی با روش نیک با زنان زندگی نمایید. اکنون به روایاتی که در این زمینه هست‌، توجه فرمایید:

1. امام صادق (ع) می‌فرمایند: دربارة دو دسته از افراد که ممکن است ضعیف واقع شوند از خدا بترسید. کسی که این روایت را از حضرت شنیده است می‌گوید مقصود حضرت‌، زنان و یتیمان بودند.

2. امام صادق (ع) می‌فرمایند: خدا رحمت کند بنده‌ای را که ما بین خود و همسرش (زنش‌) را اصلاح کند و با او خوش‌رفتاری نماید; چرا که خداوند برای تدبیر امور منزل و سبک کردن بار زن‌، مسئولیت خانواده و زن را بر دوش مرد نهاده است‌.

3. پیامبر اکرم (ع)می‌فرمایند: گناه بزرگی است که مرد، خانوادة خود را رها کند، و بطور کامل و دقیق‌، نیازمندیهای مختلف آنان را برآورده نسازد.

4. پیامبر اکرم (ع)می‌فرمایند: چندان جبرئیل از سوی خدای متعال دربارة زنان سفارش کرد که خیال کردم جز در صورت ارتکاب زنا، طلاقش جایز نباشد.

5. باز می‌فرمایند: بهترین مردان شما کسی است که برای زنان و دخترانش بهتر باشد.

6. نیز می‌فرمایند: هر کس ـ از مردان ـ به خانوادة خود رسیدگی نکند، ملعون است ملعون‌!

7. نیز می‌فرمایند: بهترین شما کسی است که برای خانواده‌اش بهتر باشد و من برای خانواده‌ام از همة شما بهترم‌.

8. نیز می‌فرمایند: آن که با خانواده و همسرش خوب رفتار کند، خداوند بر عمرش بیفزاید.

9. نیز می‌فرمایند: خدمت به خانواده نمی‌کند مگر آنکه صدیق و راست کردار باشد. و یا از شهیدان و در زمرة آنان باشد، یا مردی باشد که خداوند، خیر دنیا و آخرت را برای او خواسته باشد. یعنی‌; چون انسانی نیک سیرت و محبوب خداوند است‌، می‌فهمد که باید به خانواده و همسرش نیکی و احسان نماید.

10. در روایت دیگری فرموده است‌: مردی که همسرش را بیازارد، نماز و هیچ کار خیری از او پذیرفته نیست‌. و اولین کسی است که وارد آتش دوزخ خواهد شد.

11. نیز فرمودند: کسی که زن می‌گیرد، باید احترامش کند.

12. فرمودند: تعجب می‌کنم از آن کسی که همسرش را بیجا می‌زند: با این که خود، به این کتک سزاوارتر است‌.

ملاحظه می‌کنید که بر خلاف تصور شما تعداد روایاتی که سفارش زن را به مرد نموده است‌، زیاد است‌. البته ما به تعداد کمی از آنها اشاره نمودیم‌

صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)