به انجمن خوش آمدید
صفحه 1 از 6 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 51
 1. #1
  مدیران انجمن آغازکننده

  آخرین بازدید
  دوشنبه ۰۶ آذر ۹۶ [ ۱۳:۰۱]
  تاریخ عضویت
  ۱۳۸۶-۱۰-۲۲
  نوشته ها
  295
  امتیاز
  14,912
  سطح
  79
  Points: 14,912, Level: 79
  Level completed: 13%, Points required for next Level: 438
  Overall activity: 0%
  دستاوردها:
  Veteran10000 Experience Points
  تشکرها
  625

  تشکرشده 691 در 187 پست

  Rep Power
  0
  Array

  فقط خانمها بخوانند...

  سلام ریحانه های خوشبوی من

  6 راه آسون واسه اینکه بتونید شوهرانتونو مجذوب خودتون بکنید.
  امتحان کنید....
  1- متفاوت باشيد
  با آنكه ممكن است جذابيت مهم باشد اما كافي نيسـت.
  تعريف جذاب و دلربا به چشم تمام مردان يكسان نميباشد. حال پرسش اينجا اسـت كه شما چگونه ميتوانيد متفاوت باشيد؟ بگذاريد برايتان مثالي بياورم:اگـر شما داراي لهجه مــنحصر بفردي هستيد، آن را از ديگران پنهان ننموده و يـا جواهر آلات عجيب و غـريـب و لـوازم نا متعارف با خود حـمـل كـنـيـد تـا سبب متمايز شدن شما از ديگران گردد. هر گاه شبيه باقي زنان باشيد زود فراموش مي گرديد و اين چيزي نيست كه ميخـواهـيد. شما مـايـلـيـد از خـود اثـري بـجاي بـگذاريد كه مرتبط به يك يـا دو خصوصيت منحصر بفرد شما باشد.
  2- يك كار غافلگير كننده انجام دهيد
  ايـن كـار اندكي ريسك برانـگيـز اسـت چـون مـمـكن اسـت شوهر شما اهل ماجراجويي نـبـوده و وحـشت زده گردد. امـا اگـر وي مـاجراجـو بـاشد بـسيار از آن لـذت برده و فـرداي آن روز نيز ممكن است منتظر ماجراجويي باشد . پـيشنـهاد ديـگر مـن بـه شما آن است كه كـارهايي كه دور از انتظار شوهرتان ميباشد را انجام دهيد مثلا با پوشيدن لباسهاي غير معمول و هر آنچه كه فكر ميكنيد بياد ماندني خواهد بود.
  3- خصوصيت استثنايي خود را رو كنيد
  شگفت انگيز است كه اغلب زنان فراموش مي كـنـنـد بـه كارهايي كه در آنها تبحر دارند اشاره نمايند. اگر به زبان ديگري صحبت مي كنيد، در گذشته در كــشور خارجي زندگي مي كرده ايد، شغلهاي داوطلبانه اي را قبول كرده بوده ايد و يا در تابستان در بيابان اردو زده بـوده ايد، حتما در مــورد آنـها صحبت به ميان بياوريد. اگر ايـن كار را بكنيد شوهرتان به شـما همانند يك فرد منـحصر بفرد و جـالب تـوجه نگاه خـواهد كــرد. نـيازي نيست كه حــتما فرد بامزه و شوخ طبعي باشيد. بامزه بودن براي اكثر مردم دشوار است چون اگـر نتوانيد به طـور واقعي بامزه باشيد و مصنوعي رفتار كنيد خود را مضحكه ديگران خواهيد كرد. اما اگر داســتان جالب تــوجـهي براي گفتن داشتـه باشيـد هــمه ساكت شده و به شما گوش فرا خواهند داد.
  4- گوش دهيد،گوش دهيد وباز گوش دهيد
  بـيـشـتر مردان داراي اين تصور غلط مي باشند كه زنان زياد حرف مي زنـنـد. شـمـا بايد اطمينان يابيد كه به اندازه كافي گوش مي دهيـد. در اينجا نياز داريد تا مرد خود را دقيقا بشناسيد. بسياري از مردان كم حرف ميباشند و نه تنها شما بايد با آنها بسيار صحبت كنيد بلكه آنها را بايد به صحبت كردن نيز واداريد. مي توانيد با يـك مـوضـوع دلـخـواه خود شروع كرده و پرسشهاي كوتاهي از وي بپرسيد. اين كار واقعا يك هـنر است و شما نياز به تمرين خواهيد داشت. هنگامي كه پاسخ كوتاهي دريافت كرديد مي بايد پرسشهاي متوالي ديگر از وي بپرسيد تا او را به صحبت كردن بيشتر واداريد. ميتوانيد نظرات خود را نيز ما بين آنها بگنجانيد كه مانند بازجويي جلوه نكند. مطمئن باشيد وقتي شـما را ترك ميكند با خود خواهد گفت: "اون واقعا به من علاقه داره"
  5- فرد دلپذيري باشيد
  هـيـچ انـسـاني وجـود نـدارد كه مفتون و شيفته يك فرد دلپزير و نازنين نگردد. از سخنان منفي به هر شكل جدا خودداري كنيد. اگر عــقيده مصرانه اي راجع به مباحثي همچون سياست و يا مذهب داريد بهتر است كه موضوع بحث را مؤدبانه تغيير دهيد. چيز ديگري كه بايد مراقب آن باشيد دوري از بحث و مجادله ميباشد. نظرات و عقايد هر كس محترم است و هيچ دليلي ندارد كه شما تلاش كنيد تا عقايد ديگران را تغيير دهيد. ايـن خـيلي خوب است كه نظرات خود را راجع به موضوعات بحث انگيز با ديگران قسمت كنـيد بدون آنكه فرد مقابل خود را مجبور گردانيد كه بپذيرد در اشتباه است. و يـا آنكه او را بر اساس عـقـايدش مورد ارزيابي قرار دهيد. در آخر آنكه او را خجالت زده نكنيد. هـيـچ كـس كـامل نيست و همه ما اشتباه مي كنيم. به خـاطر داشته باشيد كه هيچ چيز بدتر از شرمنده شدن نميباشد.
  6- خود را آراسته كنيد
  مـردان موجودات احساساتي نبوده و بيشتر به قوه بينايي خود متكي هستند بنابر اين بهتر است خود را بـراي شوهرتان بياراييد. براي راضي كردن مـردها كـافي اسـت آنچه را كه دوست دارند در برابر ديدگانشان قرار دهيد.
  موفق باشید....

 2. 45 کاربر از پست مفید psy133 تشکرکرده اند .

  cheshmakk (شنبه ۱۹ دی ۹۴),Eram (چهارشنبه ۰۱ مرداد ۹۳),psy133 (سه شنبه ۱۴ شهریور ۹۱),sookoot (پنجشنبه ۱۷ مرداد ۹۲),کاغذ بی خط (یکشنبه ۲۴ آذر ۹۲),یاصاحب زمان ادرکنی (جمعه ۲۰ فروردین ۹۵),دخترخوب (یکشنبه ۰۸ شهریور ۹۴)

 3. #2
  عضو عادی

  آخرین بازدید
  شنبه ۱۱ آذر ۹۱ [ ۰۴:۱۱]
  تاریخ عضویت
  ۱۳۸۶-۱۰-۰۶
  نوشته ها
  137
  امتیاز
  5,078
  سطح
  45
  Points: 5,078, Level: 45
  Level completed: 64%, Points required for next Level: 72
  Overall activity: 0%
  دستاوردها:
  Veteran5000 Experience Points
  تشکرها
  299

  تشکرشده 327 در 117 پست

  Rep Power
  24
  Array

  RE: فقط خانمها بخوانند...

  سلام به همه خانمها:
  براستی چرا بیشترخانم ها رابطه همسرشان با خانمی را غیر قابل تحمل می دانند؟

  وحتی اگر زندگی خوبی هم داشته باشند به خاطر خطای همسرشان دیگر ادامه زندگی برایشان غیر ممکن می شودومثل گذشته نمی توانند به شوهرشان عشق بورزند؟

  این مقاله از روزنامه تهران امروز (شماره 271)به نوشته خانم مریم قمصری می باشد

  دور خانه راه می رفت، تمام وسایلی که مرتب چیده شده بود برایش یادآور یک خاطره بود.دور خانه راه میرفت و حسرت روزهایی را می خورد ، که خانه اش را دوست داشت ، و حسرت شب هایی را که به آسودگی می خوابید. دور خانه راه می رفت، اشک هایش سرازیر بودند اما نمی وانستند آتش خشم او را فرو بنشانند. حرف های همسرش در گوشش بود: " بدون تو نمی توانم زندگی کنم، تو تنها زن زندگی من هستی و ... "

  همه چیز از زنگ های مشکوک مبایل همسرش شروع شد. از زنگ های پی در پی موبایلش و همسرش که برای پاسخ دادن به آن تماس ها اتاق را ترک می کرد.

  حالا زن حس می کرد در تمام عمر بازی داده شده. به خودش لعنت می فرستاد که چرا حرف های همسرش را باور کرده است. همسرش هیچ گاه حتی تا آخرین لحظه جدایی نگفت که به او خیانت کرده است. اما نتوانست دلیلی هم بیاورد که زن دوباره با او زندگی کند.

  این واژه بزگ
  "خیانت" امروز دلیل بسیاری از جدایی های محضری و عاطفی بین زوج هاست. واژه ای بزرگ که می تواند به هر رابطه ای چسبیده شود. از اینکه تلفنی با کسی که نمی شناسیم حرف بزنند یا این که نامه بنویسند تا ... واژه ای بزرگ بعضی وقت ها برای گناهی کوچک.
  لیلا 40 سال دارد. او می گوید هیچ وقت به شوهرش شک نکرده است: "شوهرم همیشه به موقع به خانه می آید، هیچ تلفن مشکوکی ندارد و بدون اطلاع من جایی نمی رود. لیلا دلیل این رفتار همسرش را عملکرد صحیح خودش می داند که به اصطلاح گربه را دم حجله کشته است و در همان روزهای اول ازدواجشان که یکی از همکارهای خانم همسرش به او زنگ می زند چمدانش را می بندد و به خانه مادرش می رود.! او همین نسخه را هم برای تنها دخترش پیچیده است و معتقد است که تنها با نظارت می توان مردها را کنترل کرد. "دکتر آرزو لادن" مشاور زناشویی معتقد است که کنترل به این شکل، هر انسانی را جری تر می کند. او می گوید: "معمولاً زنانی که فکر می کنند همسرشان را کامل کنترل کرده اند و کوچکترین حرکت آنها زیر نظر است، در این امر موفق نیستند. انسان به گونه ای است که هر چه بیشتر کنترل شود.راه های بیشتری برای فرار پیدا می کند. کنترل لحظه به لحظه نمی تواند تضمینی برای خیانت نکردن مردان باشد."

  "شیده" 24 سال دارد. او تازه ازدواج کرده و خودش می گوید موجود عجیبی است، چون هیچ کاری به تلفن همراه همسرش ندارد! او می گوید که حتی نمی دانم تلفنش را کجا می گذارد.
  "شیده" معتقد است که با کنترل کردن پیامک ها و تماس های همسرش می تواند او را مجبور کند که وفادار بماند. شیده می گوید: "هر وقت که خواست می تواند برود فقط باید به من بگوید.!"

  اما "مریم بهزاد" که مدت هاست در یک مرکز مشاوره کار می کند این راه را صحیح نمی داند او معتقد است که زندگی مانند در دست داشتن مشتی ماسه است.که اگر دستت را محکم ببندی میریزد و اگر دست را باز بزاری باد ماسه ها را می برد.بهترین راه برای اینکه مردها خیانت نکنند این است که همواره به آنها محبت بشود! این را مریلا می گوید. او 21 سال دارد و معتقد است که مردها را می شود با محبت وفادار نگه داشت. او می گوید: "مادرم همیشه می گوید مردها را باید با محبت اسیر خانه کرد."
  تصاویر پیوست شده

 4. 11 کاربر از پست مفید termeh تشکرکرده اند .

  sookoot (پنجشنبه ۱۷ مرداد ۹۲),termeh (شنبه ۱۸ آذر ۹۱),کاغذ بی خط (یکشنبه ۲۴ آذر ۹۲),دخترخوب (یکشنبه ۰۸ شهریور ۹۴)

 5. #3
  عضو عادی

  آخرین بازدید
  شنبه ۱۱ آذر ۹۱ [ ۰۴:۱۱]
  تاریخ عضویت
  ۱۳۸۶-۱۰-۰۶
  نوشته ها
  137
  امتیاز
  5,078
  سطح
  45
  Points: 5,078, Level: 45
  Level completed: 64%, Points required for next Level: 72
  Overall activity: 0%
  دستاوردها:
  Veteran5000 Experience Points
  تشکرها
  299

  تشکرشده 327 در 117 پست

  Rep Power
  24
  Array

  RE: فقط خانمها بخوانند...

  "محمد مجد" دارای مدرک روانشناسی از آمریکا و عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی با بیش از دوهزار مشاوره معتقد است که برداشت ما از واژه خیانت اشتباه است. او می گوید: "یک رابطه تلفنی ساده بین یک مرد و زن همکارش خیانت نیست. یا اگر همسر ما با زن دیگری دوستانه حرف بزند معنایش این نیست که به ما خیانت کرده است. اما زن ها به خاطر روحیه حساسی که دارند هر گونه رابطه ای را به خیانت ربط می دهند. درحالی که مردی که در محیط کار مجبور به همکاری با خانم های دیگر است شاید مجبور شود که از واژه های راحت تری برای برقراری ارتباط استفاده کند."

  مجد معتقد است که زن ها باید در نگاه خود تجدیدنظر کنند شاید آن چیزی که آنها به آن خیانت می گویند تنها یک رابطه ساده و دوستانه است. دکتر مجد می گوید: " بر اساس تجربه ای که از مراجعه های مربوط به خیانت داشته است فهمیده که در 80% موارد با صحبت کردن رودررو مشکل حل شده است." او می گوید: "مراجعه کننده خانمی داشتم که مصر به جدا شدن بود و به اصرار خانواده اش برای مشاوره آمده بود. او اصرار داشت که همسرش به او خیانت می کند و دلیلش هم این بود که می گفت که ساعت هایی که خانه نیست، سر کار هم نیست، موبایل هم جواب نمیدهد. جالب این جاست که به همسرش هم چیزی نگفته بود.وقتی که من همسر این خانم را خواستم و به او گفتم که می دانی که همسر تو به خاطر خیانت می خواهد از تو جدا شود فقط متعجبانه مرا نگاه می کرد. وقتی که آنها با هم روبرو شدند و آن خانم حرف هایش را زد مشکل شان حل شد."

  "محسن یاوری" روزنامه نگار و محقق که سال هاست روی پدیده طلاق مطالعه کردهف می گوید: "خیانت معنایی ندارد. انسان ها یا می توانند در کنار هم زندگی کنند یا نمی توانند در صورتی که نتوانند هیچ قانونی آن ها را کنار یکدیگر نگه نمی دارد."

  تو بی وفایی

  امروزه حتی ترانه ها هم به سمت خیانت رفته اند و در آن ها دایم یک عشق وفادار هر چه نفرین بلد است به جان معشوق بی وفا می کند. " بی وفا" این اتهام بزرگی که بیشتر به خانم ها نسبت داده می شود. در خیلی از موارد خداحافظی کردن دختری با پسری به خاطر فراهم نبودن شرایط زندگی است.
  مجد در این خصوص می گوید: " شاید اشتباه ما در کاربرد کلمات است. مردی که همسرش او را نمی بیند و فقط از او پول میخواهد و خودش هیچ ارزشی ندارد اگر برود به طرف یک زن دیگر خیانت است؟"
  "رویا تیموری" مددکار در خصوص یکی از مراجعانش می گوید: "خانمی می گفت شوهرش برایش یک ماشین آخرین مدل خریده و پول هم حسابی به او می دهد اما ممکن است زن صیغه ای داشته باشد و اصلاً هم برایش مهم نبود.!" او فقط پول شوهرش را میخواست مسلماً برای چنین مردی خوشایند نیست که به او مثل یک ماشین چاپ پول نگاه شود.
  در این میان کم اطلاعی برخی از زنان از حقوقی که دارند باعث می شود که در مواجه شدن با چنین رویدادی حتی اگر صحت داشته باشد دست به کارهای عجیب و خطرناکی بزنند که شاید واقعاً مجازات لازمی برای چنین گناهی نباشد.
  شصت و هفت درصد از شوهرکشی های جهان بخاطر خیانت شوهرشان است. پاشیدن اسید روی صورت شوهر هنگام خواب و ... از دیگر اعمالی است که برخی زنان در این برهه انجام می دهند و نتیجه اش دودی است که به چشم خودشان می رود.!

  کمکم کن

  "بهار آوند" کارشناس مسائل خانوادگی در خصوص خیانت، معتقد است که این امر هم یک مشکل در میان خانواده است که می تواند با همکاری حل شود. او می گوید: "دوستی داشتم که روزی همسرش به خانه آمد و به او گفت که گرفتار عشق یک دختر شده است. پشیمان است و نمی داند که با این حس چه کند. "آن خانم تصمیم گرفت به همسرش کمک کند تا این بحران را پشت سر بگذارد. پس به جای اینکه به احساسات زنانه اش بها دهد راه مادری کردن در پیش گرفت و هر چند که خودش فشار زیادی را تحمل کرد، اما به جای آن زندگیش حفظ شد. خودش می گوید رابطه ای که حالا با همسرش دارد بسیار صمیمانه تر است.
  بسیاری از روانشناسان معتقد هستند که در مواجهه با چنین وضعیتی بهترین کمکی که زنان می توانند به عنوان شریک زندگی به مردان بکنند این است که این رابطه جدید را جدی نگیرند.
  "منیره پرتو" روان شناس می گوید: "رابطه های احساسی به ندرت در مردان عمیق می شود و معمولاً بعد از زمان کوتاهی رابطه را قطع می کنند. اما در چنین لحظاتی باید به آنها کمک کرد به جای آن که با تهمت خیانت، او را تنها گذاشت."

  بدبین نیستی؟

  شاید هم بهتر باشد قبل از آنکه به همسرمان تهمت بی وفایی بزنیم عینک بدبینی خود را برداریم. بسیاری از توهمات خیانت در زندگی مشترک ناشی از بدبینی است. زنان بخاطر روحیه لطیف تر و به این خاطر که همیشه روحیه حفاظت کننده داشته اند همواره نگران متزلزل شدن پایه های زندگی شان هستند. کوچکترین تغییر رفتار همسرشان را علامتی می دانند برای ورود یک غریبه به زندگی مشترک شان در حالی که شاید این گونه نباشد.

  اذامه دارد......

 6. 17 کاربر از پست مفید termeh تشکرکرده اند .

  Eram (چهارشنبه ۰۱ مرداد ۹۳),termeh (چهارشنبه ۱۲ خرداد ۸۹),کاغذ بی خط (یکشنبه ۲۴ آذر ۹۲),دخترخوب (یکشنبه ۰۸ شهریور ۹۴)

 7. #4
  مدیران انجمن آغازکننده

  آخرین بازدید
  دوشنبه ۰۶ آذر ۹۶ [ ۱۳:۰۱]
  تاریخ عضویت
  ۱۳۸۶-۱۰-۲۲
  نوشته ها
  295
  امتیاز
  14,912
  سطح
  79
  Points: 14,912, Level: 79
  Level completed: 13%, Points required for next Level: 438
  Overall activity: 0%
  دستاوردها:
  Veteran10000 Experience Points
  تشکرها
  625

  تشکرشده 691 در 187 پست

  Rep Power
  0
  Array

  RE: فقط خانمها بخوانند...

  سلام خانوماااااااا.......

  براي اينكه همسر خوبي باشيد بهتره اين توصيّه ها رو بخاطر داشته باشيد :
  اول خودم بعدا شما...

  - نق نزنيد و همسر خود را سرزنش نکنيد.
  - همسر خود را همانگونه که هست به حال خود بگذاريد.
  - خرده گيري نکنيد و عيب جويي را کنار بگذاريد.
  - به امور کوچک زندگي زناشوئي توجه بيشتري داشته باشيد.
  - صادقانه به تعريف و تمجيد پردازيد.
  - مؤدب باشيد.

  ...و بطور كلي سعي كنيد در زندگي اين ها رو سرلوحه قرار بديد:
  1-قلبتون را از نفرت آزاد كنيد.
  2-ذهنتون را از نگراني آزاد كنيد.
  3- ساده زندگي كنيد.
  4-بيشتر بخشش كنيد .
  5-كمتر انتظار داشته باشيد .

  هنگام مشاجرات ::

  1- بهترين نتيجه از مباحثه، پرهيز از آن است.
  2- به عقايد احترام بگذاريد و نگوئيد اشتباه ميکنند.
  3- اگر در اشتباه هستيد، به آن اعتراف کنيد.
  4- در هر موردي، دوستانه شروع به صحبت کنيد.
  5- راه سقراط (هميشه از مخاطب پاسخ آري آري بگيري.)
  6-بگذاريد ديگران زياد حرف بزنند.
  7- بگذاريد ديگران احساس کنند که ايده ها از خود آنهاست.
  8- از دريچه چشم ديگران به کارها بنگريد.
  9- نسبت به ايده ها و خواسته هاي ديگران همدردي نشان دهيد.
  10- به انگيزههاي شريفتر مخاطب، توسل جوئيد.
  11- ايده هاي خود را مجسم کنيد.
  12-حس رقابت ديگران را تحريک کنيد.

  انتقاد از ديگران ( بدون جريحه دار كردنشان) :

  1- قبل از شروع مطلب از او تمجيد کنيد.
  2- خطاهاي ديگران را غيرمستقيم گوشزد کنيد.
  3-قبل از انتقاد از ديگران، از اشتباهات خود سخن بگوئيد.
  4- به جاي دستور صريح، دستورات را بصورت سئوال و خواهش بخوانيد.
  5- بگذاريد طرف مقابل آبروي خود را حفظ کند.
  6-از کوچکترين پيشرفتي، تعريف کنيد.
  7- به مردم اعتماد کنيد تا سعي کنند خود را سزاوار خود سازند.
  8- رفع و اصلاح عيوب را کاري آسان، نشان دهيد.
  9-کاري کنيد تا مخاطب وظايفش را با ميل و اشتياق انجام دهد.

  لازمه دوست داشتن ديگران توجه به آنهاست :

  1-از صميم قلب ديگران را دوست داشته باشيد.
  2- هميشه لبخند بزنيد.
  3- همواره به اسم ديگران توجه داشته باشيد.
  4-در مورد آنچه ديگران علاقمندند صحبت کنيد.
  5-شنونده خوبي باشيد و ديگران را تشويق به صحبت در مورد خودشان کنيد.
  6- کاري کنيد که ديگران احساس کنند وجودشان براي شما اهميت دارد.

  منبع:سایت تبیان

  موفق باشید دخترا...

 8. 21 کاربر از پست مفید psy133 تشکرکرده اند .

  Eram (چهارشنبه ۰۱ مرداد ۹۳),psy133 (دوشنبه ۱۵ بهمن ۸۶),دخترخوب (یکشنبه ۰۸ شهریور ۹۴)

 9. #5
  مدیران انجمن آغازکننده

  آخرین بازدید
  دوشنبه ۰۶ آذر ۹۶ [ ۱۳:۰۱]
  تاریخ عضویت
  ۱۳۸۶-۱۰-۲۲
  نوشته ها
  295
  امتیاز
  14,912
  سطح
  79
  Points: 14,912, Level: 79
  Level completed: 13%, Points required for next Level: 438
  Overall activity: 0%
  دستاوردها:
  Veteran10000 Experience Points
  تشکرها
  625

  تشکرشده 691 در 187 پست

  Rep Power
  0
  Array

  RE: فقط خانمها بخوانند...

  سلام خانومااااااا
  این قلب به کلینیک اومده جهت گرفتن مشاوره.....  میبینید تورو خدا ......کلید این قفل رو باید کجا گشت؟

  روزی این قلب هم میگفته من متفاوتم.....:P
  حالا گرفتار شده...اماااااااااااااااااا

  چقدر تکنیک برای ورود به زندگی و آغاز یه مسئولیت خطیر به نام همسری رو میدونه...

  جوااااااااب....


  حالا خوبه آقایون نمیخونن...:D

  موفق باشید

 10. 6 کاربر از پست مفید psy133 تشکرکرده اند .

  psy133 (چهارشنبه ۰۶ دی ۹۱)

 11. #6
  عضو عادی

  آخرین بازدید
  شنبه ۱۱ آذر ۹۱ [ ۰۴:۱۱]
  تاریخ عضویت
  ۱۳۸۶-۱۰-۰۶
  نوشته ها
  137
  امتیاز
  5,078
  سطح
  45
  Points: 5,078, Level: 45
  Level completed: 64%, Points required for next Level: 72
  Overall activity: 0%
  دستاوردها:
  Veteran5000 Experience Points
  تشکرها
  299

  تشکرشده 327 در 117 پست

  Rep Power
  24
  Array

  RE: فقط خانمها بخوانند...

  ادامه مقاله،(همیشه پای یک زن در میان نیست).
  اما در این میان نباید غافل بود از زنان بسیاری که در میانه زندگی با مردی که همه چیزشان را برای او گذاشته بودند با خیانتش رو به رو شدند.
  زنانی که در روزهای بی پولی مردشان در کنارشان ماندند و با حقوق اندک او ساختند م چراغ خانه اش را روشن نگه داشتند و مردی که بعد از عبور از سالهای سخت زندگی دل به زنی جوان تر سپرد.
  کم نیستند زنانی که درشرایطی سخت نگذاشتند پایه های زندگی متزلزل شود و مردانی که این فداکاری ها را اشکارا نادیده گرفتند. زنانی که تنها مانده اند فقط به خاطر ان که به زیبایی رقیب نیستند .
  اما هر رابطه ای دو طرف دارد . شاید بتوان با حرف زدن بسیاری از مشکلات را حل کرد اما واقعیت این است که تمام تصورات زنان در خصوص همسرشان درست یا غلط نیست.
  "محبوبه اریان"جامعه شناس معتقد است که زنان به لحاظ تاریخی و تربیتی در خصوص تصوراتی که در مورد همسرشان دارند با انها حرف نمی زنند.
  مثلا یک زن به همسرش نمی گوید :"من به این رفت وامد تو مشکوک شده ام.پنهان کاری ات مرا ناراحت می کند و فکر می کنم پای فرد دیگری در میان است."
  بلکه سعی می کنند خودش ماجرا را کشف کندو این فشار را به تنهایی تحمل کند که چون فشار روحی کمی نیست ،روی رفتارش اثر خواهد گذاشت و این شرایطعصبی تصمیم گیری درستی درپی نخواهد گذاشت.
  زنان فکر می کننداگر بروند سر اصل مطلب و همسرشان بگوید:"بله هست"یک فاجعه است واگر بگوید :"نه نیست"قبول نمی کنند!ویک فاجعه دیگر در حالی که فاجعه اصلی وقتی اتفاق می افتد که بدون روشن شدن موضوع ،بدون ان که مساله ارزیابی شود،تصمیم گیری کنیم.
  زهره 28 ساله خاطره خوبی از این رفتارش دارد . او می گوید:"مدتی بود که همسرم دائم بیرون از خانه با تلفن حرف میزد و وقتی من وارد اتاق می شدم حرفش را قطع می کرد و...چند روز ان قدر در فشار عصبی قرار گرفته بودم وتصور کرده بودم که او در حال انجام چه کارهایی است که دیگر حتی حاضر نبودم ببینمش وحضورش آزارم می داد. از طرفی غرورم هم اجازه نمی داد که اصلا حرف فرد دیگری را در زندگی ام بزنم! اما بالاخره یک شبی نشستم وتمام حرف ها و تصوراتم را گفتم و این در حالی بود که چمدانم را بسته بودم ومنتظر بودم که در برابر اعتراف او خانه را ترک کنم،اما همسرم با تعجب مرا نگاه کرد و گفت که تمام پنهان کاری اش برای این بوده که می خواسته برای من یک تولد سورپرایز بگیرد!"
  مادر بزرگم همیشه لبخند به لب داشت.لباسهایش بوی عطرهای گران قیمت نمی دادند،دستانش رابا کرم نرم کننده خارچی لطیف نمی کرد،هیچ کتابی نخوانده بود اما یادم می اید که پدر بزرگم همیشه عاشقانه به خانه می امد . مادر بزرگم بوی پیاز داغ می داد ومن بوی عطرهای معروف پاریسی وهیچ وقت نفهمیدم که چرا مرد او از مرد من عاشق تر بود!

 12. 11 کاربر از پست مفید termeh تشکرکرده اند .

  Eram (چهارشنبه ۰۱ مرداد ۹۳),termeh (جمعه ۲۳ بهمن ۸۸)

 13. #7
  عضو کوشا

  آخرین بازدید
  پنجشنبه ۲۸ خرداد ۸۸ [ ۱۴:۰۴]
  تاریخ عضویت
  ۱۳۸۶-۱۱-۰۵
  نوشته ها
  375
  امتیاز
  8,632
  سطح
  62
  Points: 8,632, Level: 62
  Level completed: 61%, Points required for next Level: 118
  Overall activity: 0%
  دستاوردها:
  Veteran5000 Experience Points
  تشکرها
  683

  تشکرشده 715 در 251 پست

  Rep Power
  48
  Array

  RE: فقط خانمها بخوانند...

  مردها گاهی نمی دانند که «نمی دانند»:
  بسیاری از خانمها می گویند که به خواسته های خودشون نمی رسند و زندگی با آنها سر جنگ دارد و آقایان در کارشان سنگ اندازی می کنند. نظر شما هم همین است؟
  آیا شده برای شما پیش بیاید که شوهرتان در روز تولدتان شما را به گردش نبرد؟ آیا شوهرتان شما را تابحال با کارهای پس از مهمانی تنها گذاشته است ؟ اما آیا شما از او تقاضای کمک کرده بودید؟
  بعضی از اوقات احساس می کنید که تمایلی به شام درست کردن ندارید و اگر هم درست کنید این کار با بی میلی صورت گرفته است. .. اما آیا شما به شوهرتان گفتید چه احساسی دارید؟
  اگر آنچه را که خواندید در زندگی شما نقش دارد باید بدانید که این حرفها ، حرفهای شما هم هست. پس روش زندگیتان را تغییر دهید. شما باید بدانید چند بار یک اتفاق باید برایتان بیفتد تا آنچه را واقعاً می خواهید بدست بیاورید. پس نیازهای خود را از زندگی تعیین کنید و سپس رفتارتان را با شوهرتان....
  شما باید هر آنچه که در ذهنتان می گذرد را با او در میان بگذارید. شاید کمکتان کرد خواسته های شما را برآورده کند . اما تا زمانی که او از احساس شما باخبر نباشد حتی برای مسائل پیش پا افتاده نمی تواند رفتار مناسبی با شما داشته باشد، زیرا او نمی داندکه «نمی داند»!

 14. 5 کاربر از پست مفید آتنا تشکرکرده اند .

  آتنا (چهارشنبه ۲۲ اسفند ۸۶)

 15. #8
  عضو همراه

  آخرین بازدید
  چهارشنبه ۲۹ فروردین ۹۷ [ ۲۳:۴۲]
  تاریخ عضویت
  ۱۳۸۶-۶-۲۲
  محل سکونت
  قم
  نوشته ها
  1,130
  امتیاز
  34,492
  سطح
  100
  Points: 34,492, Level: 100
  Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 62.0%
  دستاوردها:
  VeteranSocial25000 Experience PointsTagger Second Class
  تشکرها
  2,960

  تشکرشده 3,568 در 901 پست

  Rep Power
  0
  Array

  RE: فقط خانمها بخوانند...

  ورود اقایون ممنوع

  سلام به همه خانمها:
  می خواستم قبل از هر سخنی از فاطیما ی عزیز به خاطر ایجاد این محفل اختصاصی ،سلام وتشکر ویژه داشته باشم.
  خوب ،حالا که خیالم راحت شد که اقایون وارد این بحث نمی شوند و مطمئن هستم که با گذاشتن ،ورود ممنوع دیگه ،اقای سنگ تراشان هم نمی ایند.
  خدمت خواهر های گلم:
  جونم براتون بگه که:
  می خواستم به عرض خانمها برسونم که خوب حواسشون رو جمع کنند و حواسشون به چراغ سبزهای چشم زن بیرون که برای اقایون زده می شه ،باشند.
  دیگه نگفتم که هراسون بشید!و کارگاه مارپل بشید و لحظه لحظه سین جینش کنید .نه خواهر گلم این راهش نیست .این حساسیتهای بی مورد اون رو از خونه فراری می ده!
  گفتم بیشتر دقت کنید!پس ارامشتون رو حفظ کنید .کار زیادی هم نمی خواد بکنید ،فقط چراغ سبز خونتون رو روشن کنید و به صورت پیوسته سیگنالهای مثبت را ارسال کنید .
  و هیچ وقت ،هیچ وقت ،اجازه ندهید ،چراغ خونه تون رنگ قرمز به خودش بگیره !
  تنها به این صورت می توانید چراغ سبزهای چشمک زن بیرونی را خنثی کنید !
  فقط به عنوان همسر وظایف مربوطه را انجام دهید!
  حالا جریان دختر خانمی را که خدمت حضرت رسول رسید را براتون نقل می کنم:
  دختری ،خدمت پیامبر (ص) رسید و گفت :یا رسول ا.... می خواهم شوهر کنم ،حق شوهر چیست؟
  پیامبر فرمودند:
  1-عمل زنا شویی .
  گفت :چشم
  2- مواظب باش !دورو – متظاهر – دست کج – دزد درخانه نباشی !
  گفت: چشم.
  3- اگر اختلافی جلو امد ،باید مواظب باشی شب ،نخوابی جز این که شوهررا از دست خود راضی کنی!
  این سومی برای دختر سنگین امد .
  گفت: ولو،مرد مقصر باشد.،من باید اشتی کنم؟
  پیامبر فرمودند:بلی !ولو او ظالم باشد !
  گفت :اصلا شوهر نخواهم کرد.
  پیامبر فرمودند:اگر شوهر کنی یا نکنی ،حق مرد بر زن این است ! زن یعنی عاطفه ،یعنی محبت ،زن یعنی متواضع درمقابل شوهر.
  حالا از خانم متخصص (فاطیمای )عزیز می خواهم ،توضیحات لازم را دراین مورد بدهند.


  [/color]ممنون

 16. 7 کاربر از پست مفید setareh تشکرکرده اند .

  Eram (چهارشنبه ۰۱ مرداد ۹۳),setareh (شنبه ۲۰ بهمن ۸۶),دخترخوب (یکشنبه ۰۸ شهریور ۹۴)

 17. #9
  عضو همراه

  آخرین بازدید
  چهارشنبه ۲۹ فروردین ۹۷ [ ۲۳:۴۲]
  تاریخ عضویت
  ۱۳۸۶-۶-۲۲
  محل سکونت
  قم
  نوشته ها
  1,130
  امتیاز
  34,492
  سطح
  100
  Points: 34,492, Level: 100
  Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 62.0%
  دستاوردها:
  VeteranSocial25000 Experience PointsTagger Second Class
  تشکرها
  2,960

  تشکرشده 3,568 در 901 پست

  Rep Power
  0
  Array

  RE: فقط خانمها بخوانند...

  سلام :
  مطلقا درروابط زن و شوهر ،قهر اثر تربیتی ندارد!:
  زنی که با همسرش 10 روز قهر کرد ممکن است بعد از ده روز همسرش، سوی او بیاید .
  اما ...
  زخمی بردل دارد.

 18. 5 کاربر از پست مفید setareh تشکرکرده اند .

  (آسمانی آبی) (دوشنبه ۰۴ اسفند ۹۳),Eram (چهارشنبه ۰۱ مرداد ۹۳),setareh (دوشنبه ۰۶ دی ۸۹),دخترخوب (یکشنبه ۰۸ شهریور ۹۴)

 19. #10
  عضو کوشا

  آخرین بازدید
  چهارشنبه ۲۹ فروردین ۹۷ [ ۱۸:۲۰]
  تاریخ عضویت
  ۱۳۸۶-۶-۲۲
  نوشته ها
  764
  امتیاز
  17,349
  سطح
  83
  Points: 17,349, Level: 83
  Level completed: 99%, Points required for next Level: 1
  Overall activity: 5.0%
  دستاوردها:
  VeteranRecommendation Second Class10000 Experience PointsSocial
  تشکرها
  2,006

  تشکرشده 2,111 در 542 پست

  Rep Power
  0
  Array

  RE: فقط خانمها بخوانند...

  سلام ستاره جون ،

  با اجازتون می خوام این نکته رو به حرفات اضافه کنم که :

  حق یک موضوع دو طرفه است . اگر حق مرد بر زن اینست که شوهرش از او راضی باشد حق زن بر مرد هم غیر از این نیست ...
  چگونگی کسب این رضایت مهم است ... و این که چگونه این حق از سوی هردو محترم شمرده شود ...

 20. 6 کاربر از پست مفید طاهره تشکرکرده اند .

  یاصاحب زمان ادرکنی (جمعه ۲۰ فروردین ۹۵),دخترخوب (یکشنبه ۰۸ شهریور ۹۴),طاهره (یکشنبه ۲۱ بهمن ۸۶)


 
صفحه 1 از 6 123456 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)
Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright © ۱۳۹۷ vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.
طراحی ، تبدبل ، پشتیبانی شده توسط انجمنهای تخصصی و آموزشی ویبولتین فارسی
vBCredits II Deluxe v2.1.0 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2010-2018 DragonByte Technologies Ltd.
Runs best on HiVelocity Hosting.
اکنون ساعت ۰۸:۳۰ برپایه ساعت جهانی (GMT - گرینویچ) +3.5 می باشد.