به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 32
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    پنجشنبه 10 اردیبهشت 88 [ 19:59]
    سطح
    36
    Level completed: 80%, Points required for next Level: 31
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    10

تشکرشده 10 در 2 پست

Array

سن ترشیدگی یک دختر

سلام به تمام بچه های تالار. موضوعی رو که میخوام مطرح کنم که امیدوارم به هیچ شخصی بر نخوره ومدیر محترم تالار هم حذفش نکنه. بنده نه منظور سیاسی دارم نه منظورم خدایی نکرده توهین یا تمسخر دخترهاست پس خواهش میکنم در مقابل این سئوال از من نرنجید{به خصوص خانمهای تالار}و.........چرا 30 سالگی انقلاب اسلامی ایران سال بالندگی است ولی سن 30 سالگی برای یک دختر سن ترشیدگی{به قول عوام}البته بنده اصلا این حرف را قبول ندارم و به نظر من این حرف که در مورد دخترها گفته میشود نوعی توهین است .میخواستم بدانم دیگر دوستان هم با من هم عقیده هستند

عضو همراه

آخرین بازدید
    جمعه 30 مرداد 94 [ 18:18]
    سطح
    81
    Level completed: 69%, Points required for next Level: 156
    Overall activity: 4.0%
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience PointsTagger Second Class
    تشکرها
    1,211

تشکرشده 1,247 در 437 پست

Array

RE: سن ترشیدگی یک دختر

نقل قول نوشته اصلی توسط دانش
    سلام به تمام بچه های تالار. موضوعی رو که میخوام مطرح کنم که امیدوارم به هیچ شخصی بر نخوره ومدیر محترم تالار هم حذفش نکنه. بنده نه منظور سیاسی دارم نه منظورم خدایی نکرده توهین یا تمسخر دخترهاست پس خواهش میکنم در مقابل این سئوال از من نرنجید{به خصوص خانمهای تالار}و.........چرا 30 سالگی انقلاب اسلامی ایران سال بالندگی است ولی سن 30 سالگی برای یک دختر سن ترشیدگی{به قول عوام}البته بنده اصلا این حرف را قبول ندارم و به نظر من این حرف که در مورد دخترها گفته میشود نوعی توهین است .میخواستم بدانم دیگر دوستان هم با من هم عقیده هستند

یعنی میگی انقلاب ترشیده ؟!

من فکر نمیکنم خانم ها با رسیدن به سن خاصی ترشیده بشن . اصلا این ترشیدگی یعنی چی یکی تعریف کنه ؟

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    پنجشنبه 10 اردیبهشت 88 [ 19:59]
    سطح
    36
    Level completed: 80%, Points required for next Level: 31
    دستاوردها:
    تشکرها
    10

تشکرشده 10 در 2 پست

Array

نمیدونستم مطرح کردن این سئوال باعث خنده بعضیها میشه؟؟؟؟شاید من میخواستم بعد از اینکه این سئوال رو پرسیدم و نظر دوستان؟؟؟ رو در این مورد جویا شدم مشکل تفاوت سنی بین پسر ودختر رو که من الان باهاش روبرو شدم رو مطرح کنم......در مورد اصطلاحی که به کار بردم{ترشیده}اگر تو ایران زندگی میکنی حتما شنیده ای چون از جوابی که به سئوال من دادی کاملا مشخصه (نمیدونستم اگه کاربر جدید تالار باشی نباید هر سئوالی رو بپرسی اونم اگه از جنس مذکر هم باشی شاید من زیادی ساده هستم ؟؟به حر حال مشکل ما هم خدا حل میکنه ودیگه احتیاجی به مطرح کردنش نمیبینم )از اینکه باعث خنده شما دوست عزیز هم شدم خوشحالم. چون غرض اید"عرض اید پدید گفته سعدی شیراز بر این حال گواست گر تو با چشم ادادت نگری جانب دیو دیو اندر نظر افراشته وش وحور لقاست واگر ازدیده انکار به یوسف نگری یوسف اندر نظر زشت رخ و نازیباست

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 25 فروردین 92 [ 22:02]
    سطح
    40
    Level completed: 96%, Points required for next Level: 8
    دستاوردها:
    تشکرها
    284

تشکرشده 289 در 103 پست

Array

بابا بس كنيد سن ترشيدگي چيه ...من اصلا قبول ندارم ...ممكنه يه عده ادم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/ از اين حرثا بزنن ...اما از نظر من سن ترشيدگي چه مرد ...چه زن زماني كه اميدشو از زندگي از دست داده باشه ...نه اينكه ازدواج نكرده باشه ...مگه حالا ما كه هول شديم و زود ازدواج كرديم چند تا تاج مرصع به سرمون زدن ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 09 آبان 91 [ 18:30]
    سطح
    63
    Level completed: 91%, Points required for next Level: 27
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    450

تشکرشده 476 در 164 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط digitalman
    اصلا این ترشیدگی یعنی چی یکی تعریف کنه ؟
    اگه ميخواين معني اين كلمه رو بدونين ، بايد بگيم توي جامعه به دختري ميگن ... كه از سن ازدواجش گذشته باشه و ديگه خواستگاري نداشته باشه !!كلا به دختري كه سنش زياد باشه و ازدواج نكرده باشه و خواستگاري هم نداشته باشه ميگن

البته خوب اين يك حقيقته !! اينكه يك دختر تا يه زماني خواستگار داره ولي اگه از اون زمان بگذره ، خواستگارهاش خيلي كم ميشن و بلاخره به يك روزي ميرسه كه ديگه خواستگار نداره !!البته گفتن اين لفظ خيلي خيلي بي ادبانه است !!! يعني چي اين الفاظ ؟؟ مگه زن با ميوه و ... يكيه كه لفظ ترشيده رو براش به كار ببريم ؟؟ اين لغت خيلي زشتيه و قطعا باعث برخوردن به طرف ميشه !! هر دختري باشه بهش بر ميخوره !!!

حالا از اين لفظ كه بگذريم ، كلا اين يك حقيقته كه اگه دختر از يك سني بگذره ، ديگه نه خواستگاري داره و نه شانسي براي ازدواج ، اينطور نيست ؟؟؟
    مثلا يك دختر 35 ساله ، بايد منتظر خواستگاري باشه كه از خودش بزرگتر باشه ، مثلا يك مرد 40 ساله !!! حالا بايد يك مرد 40 ساله كه تا حالا ازدواج نكرده ، پيدا بشه تا اين دختر بتونه ازدواج كنه !!! خوب بين سن 20 تا 30 سالگي تعداد پسرهاي مجرد خيلي بيشتر از 30-40 ساله هستش و در ضمن اونها هم همه به دنبال دختراني با سن كم ميگردن يعني بين 20-30 ساله !! در حقيقت شايد دختري كه معمولا سن 30 سالگي رو رد ميكنه ، عملا شانس خيلي كمي براي ازدواج داشته باشه !!! اين حقيقتيه كه توي جامعه ي ما وجود داره !!! البته هر كسي يه بخت و اقبالي داره ولي خوب احتمال ازدواج دختر بعد از اون سن خيلي كمه !!!
    ولي بازم ميگم به كار بردن اين لفظ براي اين فرد هم خيلي زشته هم بي احتراميه !!! حتي مني كه الان 20 سالمه بهم برميخوره كه بي دليل با اين الفاظ به همجنس هاي من توهين بشه ، چه برسه به بقيه !!

موفق باشين

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 02 اردیبهشت 91 [ 11:29]
    سطح
    46
    Level completed: 39%, Points required for next Level: 123
    دستاوردها:
    تشکرها
    420

تشکرشده 402 در 153 پست

Array

چرا میگن سن ترشیدگی؟ چون خاصیت ترشی اینه که هر چی جا بیفتد بهتر است! ولی سن ازدواج یک دختر که بگذرد ترشیده شده !کسی میداند چرا میگویند ترشیده؟ چرا نمیگویند شور شده یا بیمزه یا تلخ جدا" اگر کسی میداند بگوید برای معلومات عمومی. البته بی نهایت از خانمها معذرت میخواهم ولی خیلی وقت است علت را میخواهم بدانم البته که این مطلب در مورد برخی از آقایان هم وجود دارد .

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 17 بهمن 91 [ 11:56]
    سطح
    51
    Level completed: 17%, Points required for next Level: 167
    دستاوردها:
    تشکرها
    202

تشکرشده 210 در 101 پست

Array

به نظر من ازدواج نکردن و به قول بعضی ها همون ترشیدگی خیلی بهتر از ازدواجیه که اصلا مناسب نیست . فقط ازدواج کردن مهم نیست مهم خوب ازدواج کردنه طوری که از زندگیت راضی باشی.
    اونایی که ازدواج نکردند و سنشون بالاتره مشکلاتشون خیلی خیلی کمتره نسبت به اونهایی که فقط ازدواج کردند و اصلا از زندگی شون راضی نیستند.
    پس نباید به دلیل حرف های الکی مردم به دردسر بیفتند چه آقایون و چه خانم ها هیچ فرقی نمی کنه.
    تازه دختر اگر خوب باشه و خصوصیات مثبتی داشته باشه توی همه سنی براش شرایط ازدواج خوب هست.

8. کاربر روبرو از پست مفید شیلا تشکرکرده است .

شیلا (جمعه 05 اسفند 90)

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 27 شهریور 89 [ 17:39]
    سطح
    63
    Level completed: 72%, Points required for next Level: 85
    دستاوردها:
    تشکرها
    484

تشکرشده 502 در 230 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط شیلا
    به نظر من ازدواج نکردن و به قول بعضی ها همون ترشیدگی خیلی بهتر از ازدواجیه که اصلا مناسب نیست . فقط ازدواج کردن مهم نیست مهم خوب ازدواج کردنه طوری که از زندگیت راضی باشی.
    اونایی که ازدواج نکردند و سنشون بالاتره مشکلاتشون خیلی خیلی کمتره نسبت به اونهایی که فقط ازدواج کردند و اصلا از زندگی شون راضی نیستند.
    پس نباید به دلیل حرف های الکی مردم به دردسر بیفتند چه آقایون و چه خانم ها هیچ فرقی نمی کنه.
    تازه دختر اگر خوب باشه و خصوصیات مثبتی داشته باشه توی همه سنی براش شرایط ازدواج خوب هست.
    من تصور می کنم دختران با افزایش سن بسیار عاقلانه تر رفتار می کنند وبی شک در انتخاب خودم یک دختر با سن بالاتر از خودم رو انتخاب می کنم. عملا به دلیل تجربه خود و دیگران حتی تصور دختر نازک نارنجی که با هر رفتار تو می زنه زیر گریه حالمو به هم می زنه چه برسه زندگی کردن باهاشو. ترشیدگی بی نهایت واژه زشتی است و ریشه در کژفهمی های فرهنگی دارد. تنها مشکل اینه که دختر خوب ممکنه به دو دلیل تا این سن نمونه
    1*-یکی از خصوصیات دختر خوب اینه" دختر قانع|!معمولا دختری که به هیچ خواستگاری قانع نیست تا سن بالا می ماند و این دختر یکی از مهمترین خوبی ها را بی بهره است و بنابراین به تجرد خود ادامه می دهد.
    2-دختر خوب خواستگارهای بیشتری را دارد و بنابراین شانس انتخاب فرد مناسب برای او بیشتر است و در نتیجه زمان مجرد بودن او کمتر
    اما باید توجه نمود این مسئله در مورد دخترانی که به دلایلی مثل ادامه تحصیل یا مشکلات خونوادگی مجرد می مانند صدق نمی کند و مسلما اینها گزینه های بسیار مناسبی برای ازدواج هستند(به دلیل رفتار عاقلانه تر) اگر دارای خصوصیات یک دختر خوب باشند.

10. کاربر روبرو از پست مفید sorena_arman تشکرکرده است .

sorena_arman (جمعه 05 اسفند 90)

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 11 تیر 88 [ 01:16]
    سطح
    37
    Level completed: 17%, Points required for next Level: 125
    دستاوردها:
    تشکرها
    4

تشکرشده 4 در 4 پست

Array

حالا كه همه ميگن ما هم بگيم ديگه.البته من خودم 24 سالمه .بچه ها به دختر ازدواج نكرده ميگن ترشيده كه اين اصطلاح بي ادبانه اي هست و افراد سطحي و بي فكر از اين استفاده ميكنند. و لي من ميخام سر به سر اقايون مخصوصا ايجاد كننده اين تاپيك بزارم.ميدونيد به پسر سن بالاي ازدواج نكرده به جز پير پسر ديگه چي ميگن؟ميگن برگه.چون ديگه شده عين برگه ي زردالو.(شوخي بودااااااا )

12. کاربر روبرو از پست مفید capable تشکرکرده است .

capable (جمعه 05 اسفند 90)

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 02 اردیبهشت 88 [ 23:58]
    سطح
    37
    Level completed: 2%, Points required for next Level: 148
    دستاوردها:
    تشکرها
    12

تشکرشده 14 در 12 پست

Array

خانوم کپ ایبل، اولا برگه نه و بلگه! ثانیا شما هرمدلشو بریزی توی آب، اگه آبش خوب و سالم باشه آنگاه سرحال و ترو تازه میشن! همون برگه - بهبخشید- بلگه زردآلو رو بریز تو آب، میشه زردالو. تازه این بلگه یا برگه یا هرچی، در زمان قحطی میوه تر و تازه بسیار کاربرد داره. یعنی وقتی میوه تر و تازه و سالم نباشه - یه چی مثل همین الانا!- انگاه استفاده از برگه نه تنها خوبه، بلکنی هم که تنها راه چاره باشه.
    ارادتمند: یه بلگه 33-34 ساله! ملبس به لباس شریف حاجی فیروزی

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)