به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: ایا بهش بگم

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • نه

0 0%
  • بله

0 0%
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    پنجشنبه 17 مرداد 87 [ 01:21]
    سطح
    46
    Level completed: 92%, Points required for next Level: 16
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    5

تشکرشده 5 در 5 پست

Array

+پسر 16 ساله و احساس عشق

سلام.بزارین کامل براتون تعریف کنم.
    من 16 سالمه در ماه رمضان سال گذشته به خانه یکی از اشنایان رفتیم البته ما دو تا خوانواده باهم فامیل نیستیم.من اونجا عاشق یه دختر شدم که تمام زندگیم شده.من با اون دختر هم بازی کودکی بودیم و تو اون مهمونی چیزی به جز سلام و خداحافظ به هم دیگه نگفتیم.من واقعاً عاشق اون دختر شده بودم هر لحظه بر عشقم افزون میشد چند بار تصمیم گرفتم که بهش بگم ولی از ترس اینکه اون بره به کسی مخصوصاً پدر و مادر خودش بگه بهش نگفتم چون باعث میشد که خوانواده من بفهمند و ابروی هردو مان میرفت. تا چند ماه بعد که آنها به خانه ما آمدند و بازهم چیزی جزکلمه های سلام و خداحافظ به هم دیگه نگفتیم.از اون شب به بعد دیگه داشتم دیوونه میشدم من از ته دل دوستش داشتم وبه دلایلی که گفتم نمیتونستم بهش بگم.
    دیگه زندگی داشت برام جهنم میشد نمی دونستم باید چی کار کنم.خسته شده بودم از همه دوستام بریدم و تمام زندگیم اون شده بود من اونو از بچگی میشناختم و میدونستم که دختر بسیار خوب و پاک است اون در یک خانواده مذهبی بزرگ شده است و شرایطی مثل من داره.
    از هرکسی که کمک گرفتم به نتیجه ای نرسیدم
    حالا که نزدیک به دوسال میگزره من هنوز عاشقشم و دوستش دارم همیشه در مورد اینده ام با اون فکر میکنم.
    نمیدونم چه طور بهش بگم که مشکلی پیش نیاد و اون بفهمه که من چه قدر دوستش دارم.تا از این بلاتکلیفی راحت بشم.
    از شما میخوام که کمکم کنید تا بهش بگم.
    فقط نگید که باید منتظر بمونم به من بگید که چه طور بهش بگم تا مشکلی پیش نیاد ومن به بعد از این هم فکر کردم که هیچ مشکلی پیش نیاد مشکل من قدم اول است.تورو خدا کمکم کنید دیگه هیچ امیدی جز خدا وشما ندارم.

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 19 فروردین 87 [ 16:35]
    سطح
    38
    Level completed: 84%, Points required for next Level: 24
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    13

تشکرشده 13 در 6 پست

Array

RE: تورو خدا کمکم کنید

سلام
    نمی خوام بگم شما باید منتظر بمونید ولی به نظر من عشق های دوران نوجوانی عشق های گذراست که اگه برای دست یافتنش تلاش کنید ممکنه خیلی چیزها رو از دست بدید مطمئن باشید این عشق نمی تونه باعث خوشبختیتون بشه باور کن خیلی ها این راه رو رفتند و پشیمون شدند. پس به عواقب این کار هم فکر کن.
    شما با این کارتون نه تنها برای خودتون مشکل درست می کنید بلکه باعث ایجاد یک وابستگی برای اون دختر خانم می شید که ممکنه در سرنوشت و آینده اش تآثیر بدی بگزاره. شما سعی کن با دوستان هم جنستون رابطه بهتری داشته باشید تا کمتر احساس تنهایی آزارتون بده و به خدا هم توکل کن.
    با امید موفقیتتون

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 06 آذر 96 [ 14:31]
    سطح
    79
    Level completed: 13%, Points required for next Level: 438
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    625

تشکرشده 691 در 187 پست

Array

RE: تورو خدا کمکم کنید

سلام khoda
    احساستو درک میکنم.....دوران حساسی دارید....و تجربه ای ندارید
    لذا نیازه که با آگاهی و مدیریت درست امیدوار باشیم تمام اتفاقاتی که در درون ما مییفته کنترل و به جا پاسخ داده بشه...
    دوست من این مطلب رو بخونید من از شما سوالاتی خواهم داشت....
    لازمه که نوع برخورد مشخص بشه.....یکبار مرور کنید جهت آگاهی بعد من در خدمتم...
    برخوردهاي مبتني بر شتاخت و احترام
    يا به عبارتي رفتار بچه مثبت وارانه!! در اينگونه برخوردها طرفين كمي تا قسمتي عاقلند، فهم دارند، شعور دارند و الكي قوه خيال خود را به كار نمي برند. از پدر و مادرشان اصول محرم و نامحرم را ياد گرفته اند. راحت! مثل آدم زندگي شان را مي كنند. سلام عليكشان را دارند، سر وقت هم پدر و مادرشان برايشان آستين بالا مي زنند كه تا دم در نياوده اند سر و سامان بگيرند! و در كل آدمهاي خوشحالي هستند .

برخوردهاي مبتني بر شرم افراطي
    آدم هاي دختر و پسر نديده فول فابريك، بعضا دچار اين نوع برخورد مي شوند. سرخ و سفيد مي شوند و عرق ميريزند. ضربان قلبشان بالا ميرود و احتمالا شاهد بعضي علائم فيزيولوژيكي... (گلاب به رو، دیگر بقيه اش را نمي گويم) مي شوند .
    همين جا لازم است اشاره اي به مساله ماخوذ به حيا بودن بشود. از قديم نديم ها گفته اند كه حيا خوب است ولي خجالتي بودن نه! يهني چه؟ يعني اينكه فرد باحيا با اراده خودش كاري را انجام نمي دهد و در حالت خونسردي، آرامش و هوشياري است؛ ولي آدم خجالتي، بدبخت ننه مرده، اگر بخواهد هم توانايي انجام آن كار را ندارد .
    فكر نكنيد خيلي خوب... پس خوب است كه بچه مان خجالتي باشدها! نه اصلا! چون گاهي شاهد رفتارهاي متناقض از افراد فوق العاده خجالتي بوده ايم. يعني طرف موقع حرف زدن يك دقيقه نمي تواند به چشمانت نگاه كند ولي با صد نفر تلفني، دوستي خارج از محدوده دارد .

برخورد دستپاچه و هيجان زده
    به علت عدم شناخت از نحوه قضاوت ديگران، باعث بوجود آمدن برخورد هيجان زده مي شود. يعني چه مي شود؟! الان مي گويم... يعني دخترك يا پسرك طرف مقابلش را كه مي بيند يوهويي گمان مي كند كه ايشان يك دل نه صد دل عاشق! او شده است كه فلان لبخند را زده يا فلان كلمه را استفاده كرده است. هم اينها زير سر نداشتن شناخت صحيح از جنس مخالف ست
    نتيجه اخلاقي: آقاجان؛ نوجوانان و جوانان بايد مورد محبت قرار بگيرند تا اينطوري تشنه محبت نباشند كه وقتي كسي گفت دوستت دارم سر از پا نشناخته همچين اختيار دل از كف بدهد .

برخورد خشك و محدود
    بعضي ها از آن طرف پشت بام افتاده اند. يعني در مقابل جنس مخالف، آنقدر كج خلقي و اخم و خشانت! به خرج مي دهند كه نگو و نپرس. همچين رفتار مي كنند كه انگار دشمن خوني خود را ديده اند. اين خودش باعث ايجاد عكس العمل سرد از اطرافيان مي شود و فرد خشن و خيلي قشنگ، با خودش فكر مي كند كه اين عمل! آنان است نه عكس العمل و باعث جيرينگ شكستن قلب يخ بسته و لطمه ديدن روح گل سرخي اش مي شود .

برخورد مبتني بر پرخاشگري
    اين افراد محبت صادقانه و عارفانه و بي شائبه و غيره و ذالكانه خود را به شكل پرتاب سنگ و پاشيدن اسيد و داد و فرياد و نيش و كنايه به طرف مقابلشان نشان مي دهند. اينها كساني هستند كه به پختگي اجتماعي در رفتار خود نرسيده اند. كلا يك چيزيشان مي شود كه اين رفتار ازشان ساطع مي شود؛ وگرنه آدم سالم كه اين جوري نيست .

برخورد راحت ار نوع روشنفكري
    اين افراد غالبا وقتي در مقابل جنس مخالف قرار مي گيرند، با نگاه ممتد به طرف مقابل، حرفهاي بي سر و ته، گاه شوخيهاي بي مورد و البته با اين شعار كه او هم يك انسان است، مي خواهد بگويند كه هيچ احساس خاصي نسبت به طرف مقابل ندارند. ولي خدا مي داند كه داخلشان چه خبر است. اين جماعت سعي مي كنند به هر نحو ممكنه با عادي جلوه دادن رفتار خود، به جنس مخالف (كه صد البته يك انسان است!) هر روز بيشتر از ديروز نزديك شده و روابط حسنه اي را با او برقرار سازند و بعد از آن ديگر چه شود .
    موفق باشید...

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)