به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 15
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    پنجشنبه 05 آذر 88 [ 18:03]
    سطح
    34
    Level completed: 48%, Points required for next Level: 78
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

از کدام معیار ها بگذرم؟

سلام
    لطفا مرا راهنمایی کنید
    من دختر 28 ساله و پزشک هستم و خواستگاران زیادی هم داشته ام و همیشه سعی کردم با دید باز و منطقی انتخاب کنم ولی
    احساس میکنم دراین شرایط باید از یکسری معیار هام بگذرم و انگار راهی جز این ندارم ولی نمیدانم از کدام معیارم باید بگذرم چون همش برام مهم بود وهمیشه امید داشتم به اون شخصی که تمام معیار هام و داره ومطمئن بودم همچین شخصی هم وجود داره ولی انگار من هنوز ملاقاتش نکردم!
    مثلا
    یکیشون متخصص موفقی ا ست و از همه لحاظ خوب بود ولی اختلاف سنی حدود8سال داشت و سرشان هم کم مو بودریزش مو از بالا وپشت سر واین قضیه برام مهم بود.شاید برا خیلی ها مهم نباشد
    یکیشون پزشک عمومی بود و اهل نماز نبود و 10 سال اختلاف سن داشت و وضع مالی متوسط داشت
    یکیشون پزشک عمومی بود والان کار نمیکنه و میخواد بره 4 سال اگه بتونه خارج از کشور تخصص بگیره یعنی وضعیتی در هوا و نا معلوم دارد واز باقی جهات خوب بود و 3 سال ازم بزرگتره
    من باید چکنم از کدام معیارم باید بگذرم؟
    از تحصیلاتش؟
    از ظاهرش؟
    از نماز خوان نبودنش؟به این امید که به راهش بیارم
    از شغل نابسامانش؟
    از سنش؟
    از وضع مالیش؟
    و با توجه به سنم میترسم خدای نکرده مجبور شم از همه معیارهام بگذرم
    لطفا مرا راهنمایی کنید

عضو همراه

آخرین بازدید
    جمعه 30 مرداد 94 [ 18:18]
    سطح
    81
    Level completed: 69%, Points required for next Level: 156
    Overall activity: 4.0%
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience PointsTagger Second Class
    تشکرها
    1,211

تشکرشده 1,247 در 437 پست

Array

RE: از کدام معیار ها بگذرم؟

سلام
    بنظر میرسه شما برای ازدواج به دنبال انسان کامل هستید . من در دنیای کنونی چنین کسی را نمیشاسم .
    بنظر من این دو مورد مناسب بوده اند ( به طور کلی ) و شما ایرادهای بقول معروف بنی اسرائیلی گرفته اید :

یکیشون متخصص موفقی ا ست و از همه لحاظ خوب بود ولی اختلاف سنی حدود8سال داشت و سرشان هم کم مو بودریزش مو از بالا وپشت سر واین قضیه برام مهم بود.شاید برا خیلی ها مهم نباشد

یکیشون پزشک عمومی بود والان کار نمیکنه و میخواد بره 4 سال اگه بتونه خارج از کشور تخصص بگیره یعنی وضعیتی در هوا و نا معلوم دارد واز باقی جهات خوب بود و 3 سال ازم بزرگتره
    اختلاف سنی 8 در حالی که فرد از نظر سایر شرایط مناسب باشد اهمیت چندانی ندارد . مخصوصا برای شما که 28 سال سن دارید .
    آیا به این فکر کرده اید که ممکن است با فردی ازدواج کنید که زلفهای پرپشت و زیبایی داشته باشد و پس از ازدواج بعد از یکسال کاملا کچل بشود ؟
    در کشور ما وضعیت همه چیز نا معلوم و در هوا است . نگران این هم نباشید .

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 08 دی 91 [ 21:04]
    سطح
    86
    Level completed: 83%, Points required for next Level: 89
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    2,477

تشکرشده 2,462 در 461 پست

Array

خانم دكتر سلام
    به تالار همدردي خوش اومدي
    هر چند ما كم دانشتر و كوچيكتر از اوني هستيم كه بخواييم يه خانم دكتر رو راهنمايي كنيم اما يه سري مسائلي هست كه شما بايد در نظر بگيريد
    همانطور كه مي دونيم ازدواج چيزي نيست كه ما بخواييم سر سري نسبت به اون فكر كنيم ، و از طرف ديگه نبايد هم آنقدر سختگيري كرد كه به قول شما دير بشه . اولا خواهر خوبم شما موقعيتتون كه اونجوري كه خودتون مي گيد خوبه ، تا الان مشغول تحصيل بوديد و هنوز هم واسه شما دير نشده
    پس بهتون پيشنهاد مي كنم از هيچ كدوم از معيارهاتون نگذريد .اما دقت كنيد به جملات بعدي من :
    معيارهاي انتخاب همسرتون بايد اصولي باشه ؛ شايد بپرسيد اصولي يعني چي؟!!!
    براي اينكه بتونيم انتخاب خوب و اصولي داشته باشيم بايد انتخابمون منطبق بر شناختي باشه كه از خودمون داريم

ما بايد ابتدا به يه خودشناسي برسيم و ببينيم چه توقعي از خودمون و زندگيمون داريم و بعد از اون با توكل به خدا بهترين انتخاب رو انجام بديم
    ببنيد دوست عزيز شما بايد تمام معيارهايي رو كه بيان كرديد براي خودتون اولويت بندي كنيد و قرار نيست كسي براي شما تصميم بگيره اگه شما خودتون رو شناخته باشيد خب مي تونيد اولويت بندي خوبي انجام بديد و در ضمن قرار نيست هر خواستگاري تمام معيارها رو داشته باشه
    شما بايد چهار يا پنج معيار مناسب انتخاب كنيد و طبق اون نمره بديد اگه خواستگارتون 60 درصد از اون نمره رو گرفت مي تونه گزينه مناسبي باشه
    پس نتيجه مي گيريم كه طرفي كه مي خواييد انتخاب كنيد بايد تمام معيارهاي شما رو داشته باشه اما نه در حد مطلوب چون اونجوري آرماني ميشه و ممكنه دست نيافتني باشه اگه ما سطح توقعاتمون رو پايينتر بياريم مي تونيم انتخاب خوبي داشته باشيم
    اما اگه از بنده راهنمايي بخواييد اين گزينه ها مي تونن معيارهاي خوبي باشن
    1- ايمان و مـومن بودن ( لااقل به نماز و روزه و واجبات اهميت بده )
    2- خانواده دار بودن
    3- خوش اخلاق و مهربان بودن
    4- شغل و منبع درآمد مناسب و حلال داشتن
    5- تحصيلات و سطح دانش و آگاهي (شعور -و بينش صحيح )
    5- ظاهري معمولي و قابل قبول داشتن

خواهر خوبم بعد از بررسي موارد فوق با آشنايي بيشتر در زمينه اخلاقيات و روحيات و ... مي تونيد در موردشون آگاهي پيدا كنيد و انتخاب موفقي داشته باشيد انشاءالله

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    34
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

آرمان 26 و digitalman عزیز از راهنمایی صادقانه شما ممنونم

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 01 فروردین 88 [ 16:10]
    سطح
    34
    Level completed: 38%, Points required for next Level: 94
    دستاوردها:
    تشکرها
    0
    تشکرشده 1 در 1 پست
    Array

به نظر من معیار ایمان و مومن بودن مهمترین هست.

فردی هم که فرمودید قرار است برود خارج و .... دوست عزیز باید بگویم به نظر من انسانی است که دل به چیزهایی بسته که اساس صحیح نداره و در مورد مسایل دیگری هم ممکن است در اینده همینطور یاشد.

در مورد موردی که واقعاً از همه نظر خوب هستند باید بگویم عزیزم ، ظاهر آدمها معیاری نیست که آدم بخواد روش اینقدر تاکید کنه. اینها معیارهای بسایر جزیی است. اصلاً فکر کن یه ادمی که خیلی هم موی پر پشت داره فردا ممکنه نداشته باشه ،یا یه آدم بسیار خوش چهره ممکن است در اثر تصادفی .... . پس به معیارهای گذرا دل نبند و اهمیت نده.

امید وارم خوش و خوشبخت باشی. حتماً ما را در جریان بگذار که چی کردی.

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    34
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

من یک سوال در زمینه قانون جذب دارم
    در بعضی موارد نمیشه همچنان پای بند این قانون ماند چون زمان حال را از دست می دهیم
    مثلا در مورد ازدواج .شما یک شریک زندگی با تمام بهترین خصوصیات وشرایط تصور میکنید.به طوری که از همه لحاظ مورد پسندتان هست و باور دارید طبق قانون راز و باور این موضوع حتما بهش میرسید.....در این بین برای دختران خواستگارانی میایند و میروند و هیچ کدامشان به اون ایده ال فرد شباهت ندارند
    ایا ان دختر باید قانون راز را در این ضمینه فراموش کنه و گرنه از سن ازدواجش میگذره؟
    به نظر من این قانون در بعضی موارد تبصره دارد
    لطفا نظراتتان را در این مورد در میان بگذارید
    با تشکر

عضو عادی

آخرین بازدید
    سطح
    34
    دستاوردها:
    تشکرها
    0
    تشکرشده 1 در 1 پست
    Array

دوست عزیز قانون جذب و راز در مورد کارهایی است که تلاش انسان بتواند در آن راه داشته باشد. قانون راز اونی نیست که عکس انسان ایده آلت را به دیوار بزنی و بعد بدستش بیاری (این دقیقاً همون چیزی هست که سازنده فیلم راز گفت پیامی که می خواستیم به مردم بدهیم به نوع دیگر منتقل شد که در راز2 اون را بازتر خواهیم کرد).

در ضمن دوست من هیچ انسانی کامل و ایده آل نیست. اون چیزی که ما ایده آل می دانیم ساخته و پرداخته ذهن ماست و واقعی نیست. پس در این موارد کسی را که مطابق معیار خودت نکات مثبتش از منفیش بیشتر هست اونو باید انتخاب کنی نه که منتظر ایده آل باشی.

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 27 شهریور 89 [ 17:39]
    سطح
    63
    Level completed: 72%, Points required for next Level: 85
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    484

تشکرشده 502 در 230 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط bigharar
    فردی هم که فرمودید قرار است برود خارج و .... دوست عزیز باید بگویم به نظر من انسانی است که دل به چیزهایی بسته که اساس صحیح نداره و در مورد مسایل دیگری هم ممکن است در اینده همینطور یاشد.

عذر می خوام. ولی در برابر این حرف که از چیزی جز توهم برنمیاید نتونستم تاب بیارم!!! کسی که قرار است برود خارج دل به چیزهایی بسته که اساس صحیح ندارد؟!!!
    صدها مرتبه از من و شما بعضا باایمان ترند کسانی که خارج از این کشور می روند. کشوری که مالامال از دروغ و ریاکاریست. به پله ای بالاتر نمی توانی برسی مگر با زیر پا له کردن دیگری. به تو عشق می ورزند و در پشت سرت تو را نفرین می کنند!! عاشق تو هستند و تاب اندکی مشکل ندارند. و عجیب که عشقشان برایشان ایثار نمی آورد که توقع می آورد!! نیمی از پسران رابطه جنسی دارند و تمام دختران قبل از ازدواج اظهار می دارند که پاکند!!!(چطور ممکن است خدا می داند) . خرج یک شب (شب عروسیمان) 20 میلیون تومان است و درآمد ماهیانه مان 400 هزار و مهریه 200 میلیون!!! ادعای مسلمانیمان گوش فلک را پر کرده و خدا را جز به وقت زانو زدن و افطار رمضان خوردن و حج رفتن یاد نمی کنیم!!
    اینکه من می خوام برم خارج از کشور زندگی کنم، چون از دروغ دیگه دارم بالا میارم، چون دوست دارم خدا رو اونطوری که می خوام و نه اونطوری که مجبورم می کنند و بهم تلقین کردند بپذیرم، دوست دارم از تحصیلم نون در بیارم و نه از دم رئیسو دیدن. می خوام عقیدمو فریاد بزنم بدون اینکه سنگسار بشم و...فکرم اساس صحیح نداره؟
    من قصد هیچ صحبتی مرتبط با تاپیک نداشتم . ولی گویا به صفات عالیه ایرانیان این قوم فرهیخته که در فسادو در فروش دخترانشان به عربهای وحشی دوبی و... دم از پاکدامنی می زنند باید این خود شیفتگی و خود و عوام فریبی رو هم باید اضافه کرد!!!

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 08 دی 91 [ 21:04]
    سطح
    86
    Level completed: 83%, Points required for next Level: 89
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    2,477

تشکرشده 2,462 در 461 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط sorena_arman
    عذر می خوام. ولی در برابر این حرف که از چیزی جز توهم برنمیاید نتونستم تاب بیارم!!! کسی که قرار است برود خارج دل به چیزهایی بسته که اساس صحیح ندارد؟!!!
    صدها مرتبه از من و شما بعضا باایمان ترند کسانی که خارج از این کشور می روند. کشوری که مالامال از دروغ و ریاکاریست. به پله ای بالاتر نمی توانی برسی مگر با زیر پا له کردن دیگری. به تو عشق می ورزند و در پشت سرت تو را نفرین می کنند!! عاشق تو هستند و تاب اندکی مشکل ندارند. و عجیب که عشقشان برایشان ایثار نمی آورد که توقع می آورد!! نیمی از پسران رابطه جنسی دارند و تمام دختران قبل از ازدواج اظهار می دارند که پاکند!!!(چطور ممکن است خدا می داند) . خرج یک شب (شب عروسیمان) 20 میلیون تومان است و درآمد ماهیانه مان 400 هزار و مهریه 200 میلیون!!! ادعای مسلمانیمان گوش فلک را پر کرده و خدا را جز به وقت زانو زدن و افطار رمضان خوردن و حج رفتن یاد نمی کنیم!!
    اینکه من می خوام برم خارج از کشور زندگی کنم، چون از دروغ دیگه دارم بالا میارم، چون دوست دارم خدا رو اونطوری که می خوام و نه اونطوری که مجبورم می کنند و بهم تلقین کردند بپذیرم، دوست دارم از تحصیلم نون در بیارم و نه از دم رئیسو دیدن. می خوام عقیدمو فریاد بزنم بدون اینکه سنگسار بشم و...فکرم اساس صحیح نداره؟
    دوست عزيز جناب sorena_arman فكر نمي كنيد خيلي داريد بدبينانه غير منصفانه و با تاريكي مطلق همه چيز رو مي نگريد ؟!!! اگه ما بخواييم هميشه نيمه خالي ليوان رو ببينيم غير از اينكه آمپرمون بره رو 1000 چيزي ديگه اي نصيبمون نميشه !!!
    سعي كنيم واقعيتها رو آنچنان كه هست ببينيم و خوب تجزيه و تحليل كنيم و يه پله از سطحي نگري فراتر بريم.
    با اين روشي كه شما در پيش گرفتيد هر چند كه صحبتهاتون درست باشه باز هم خريداري نداره ؛ چون بر اساس اصول و منطق و عدالت صحبت نكرديد.
    دوستان بهتره يه خورده خوش انصاف باشيم .
    موفق و شاد باشيد

عضو عادی

آخرین بازدید
    سطح
    34
    دستاوردها:
    تشکرها
    0
    تشکرشده 1 در 1 پست
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط sorena_arman
    نقل قول نوشته اصلی توسط bigharar

من قصد هیچ صحبتی مرتبط با تاپیک نداشتم . ولی گویا به صفات عالیه ایرانیان این قوم فرهیخته که در فسادو در فروش دخترانشان به عربهای وحشی دوبی و... دم از پاکدامنی می زنند باید این خود شیفتگی و خود و عوام فریبی رو هم باید اضافه کرد!!!
    دوست عزیز اول خواهش می کنم مطالب را دقیق بخوانید و هر صحبتی را در محتوای خودش تحلیل کنید. من کاری به مسایلی که شما فرمودید ندارم. بله من هم قبول دارم که دین و ایمان بستگی به محل جغرافیایی ندارد. اما حرفهایی که شما زدید صرف توجیهی برای اعمال خودمان است - بماند.

اگر جواب مرا به این دوست عزیزمان ببینید. من صرف در همون مورد جواب دادم و اصلاً قصد بررسی اجتماعی روند خارج رفتن را نداشتم. ایشان فردی را فرموده بودند که پزشک هست و قصد خارج رفتن دارد بنا به دلایلی. و جواب من دقیقاً همان شخص را بیان می کند.و دلیلم هم بسیار واضح و روشن است : شما اگر اطلاع دقیقی ندارید برید ببینید چند درصد پزشکان ایرانی که این شعار را داده اند و خارج رفته اند توانسته اند کاری بهتر پیدا کنند ؟ نه صادقانه برید ببینید. اگر هم خواستید بگویید تا صدها دکتر را در کانادا و آمریکا برایتان معرفی کنم که به کارهایی مشغولند که ... چون نتونستند وارد سیستم بهداشتی اونجا بشن. پس دوست عزیز با توجه به همه اینها هنوز هم فکر نمی کنید اون فرد دل به مسایل بی اساس بسته ؟؟

و یه خواهش دیگه هم از همه کسانی که اینجا را می خونن دارم. من اصلاً کاری به کار دولت و درست بودن و نبودن و .... ندارم. اما هر کدام ما به عنوان یک فرد چقدر خودمان را اصلاح می کنیم و مسئولیت هایمان را انجام می دهیم ؟ چقدر از سیستم رانندگی خارج تعریف می کنیم و بعد خودمان که وارد خیابان می شویم نه چراغ می شناسیم نه خط نه ... و بعد هم دیگران را مقصر می دانیم ؟
    اگر من خود را اصلاح کنم ، شما خود را اصلاح کنید ما اصلاح خواهیم شد و ما که اصلاح شویم ایران اصلاح می شود.
    پاینده باشید.

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)